Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2008 o 17:29, Miluś napisał:

Problemy z napędem są rzadsze niż wszelakie problemy z Xboxem 360. Po drugie te problemy
występują głównie w wersji 40 GB, w innych wersjach jest to margines.

Skoro już porównujesz problemy Xboxa360, a więc tego ze starą płytą główną i z większym poborem mocy, to przyrównaj też, że na naszym rynku jest tylko i wyłącznie wersja 40 GB, a jeżeli chodzi o Xboxy, to ma się do wyboru trzy wersje z których każda posiada już nowe chłodzenie i inne unowocześnienia.

Dnia 10.05.2008 o 17:29, Miluś napisał:

Po drugie, z tego co napisałeś można by błędnie wywnioskować, że takie same, identyczne
gry na Xbox 360 zajmują jedno DVD (16 GB), a taka sama gra na PS3 zajmuje cały krążek
Blu Ray
czyli 50 GB. Wysławiaj się precyzyjniej o bez takich złości wchodź na forum.
Cała instalacja jest wynikiem tego, że producenci dane z DVD zrzucają na płytę Blu Ray.
Wiadomo, że DVD może odczytywać dane w różnych prędkościach, a Blu Ray ze stałą prędkością
czego wynikiem jest to, że czas ładowania danych się wydłuża. Lekiem na to jest instalacja
gier. Niestety zbliża PS3 do komputera ale znacząco skraca doczytywanie danych z krążka.

Widać, że producenci nadal produkują wszelakie gry pod krążek DVD, a później pod Blu Ray. Zanim gry będą zajmowały po 50 GB to na pewno upłynie sporo wody w Wiśle i jestem pewien, że swoje początki będzie mieć wirtualny przekaz danych. Co do tego, że PS3 jest komputerem, to pamiętam jak psioczono, że Xbox to komputer Microsoftu, a jak wiadomo na PS3 można legalnie zainstalować Linuxa, postawić na nim serwer i działa on tak dobrze, jak komputer. Pamiętam też, że ktoś z Sony mówił, że to nie jest już konsola, tylko komputer. Więc co pozostaje na rynku konsol nie ruszone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 17:39, Budyn napisał:

Co do tego, że PS3 jest
komputerem, to pamiętam jak psioczono, że Xbox to komputer Microsoftu, a jak wiadomo
na PS3 można legalnie zainstalować Linuxa, postawić na nim serwer i działa on tak dobrze,
jak komputer. Pamiętam też, że ktoś z Sony mówił, że to nie jest już konsola, tylko komputer.
Więc co pozostaje na rynku konsol nie ruszone?


Według mnie przemienianie się konsol w pełnoprane komputery - z tą różnicą, że z zamkniętą architekturą - jest bardzo dobrym zjawiskiem. Bardzo odpowiadałoby mi gdybym mógł na konsoli odrobić pracę domową z angielskiego, posłuchać muzyki, buszować w internecie czy pobawić się w tworzenie grafiki komputerowej (może i całych programów?). Więc za dodatkowe możliwości PS3 w tych kwestiach ma u mnie spory plus. Chciałbym, aby w przyszłości można było posiadać tylko konsolę (bez komputera) i nic na tym nie tracić w funkcjonalności :).

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2008 o 17:39, Budyn napisał:

Skoro już porównujesz problemy Xboxa360, a więc tego ze starą płytą główną i z większym
poborem mocy, to przyrównaj też, że na naszym rynku jest tylko i wyłącznie wersja 40
GB, a jeżeli chodzi o Xboxy, to ma się do wyboru trzy wersje z których każda posiada
już nowe chłodzenie i inne unowocześnienia.


Dlaczego sądzisz, że porównuje problemy Xboxa 360 z procesorem w technologii 90 nm? Awaryjność "starego" Xboxa do "nowego" 360 zmniejszyła się o 10%. Z 30% wyprodukowanych konsol do 20% więc o rewolucji nie możemy mówić, ale fakt faktem że M$ dobrze postąpił.
Zawsze mówiłem, że Xbox 360 pod względem możliwości wyboru tego co ma posiadać konsola wyprzedza sprzęt Sony, a samo Sony cieszy się, że prowadzi w Europie, ale Europę ma głęboko w dupie i się na nią wypina. Szkoda, że Europa nie wypnie się na Sony bo może to by ich ocuciło.

Dnia 10.05.2008 o 17:39, Budyn napisał:

Widać, że producenci nadal produkują wszelakie gry pod krążek DVD, a później pod Blu
Ray. Zanim gry będą zajmowały po 50 GB to na pewno upłynie sporo wody w Wiśle i jestem
pewien, że swoje początki będzie mieć wirtualny przekaz danych. Co do tego, że PS3 jest
komputerem, to pamiętam jak psioczono, że Xbox to komputer Microsoftu, a jak wiadomo
na PS3 można legalnie zainstalować Linuxa, postawić na nim serwer i działa on tak dobrze,
jak komputer. Pamiętam też, że ktoś z Sony mówił, że to nie jest już konsola, tylko komputer.
Więc co pozostaje na rynku konsol nie ruszone?


Na pewno trochę czasu upłynie ale za to dostajemy konsolę o wiele bardziej przyszłościową niźli Xbox 360. Wiele znaków na niebie i ziemi mówi, że M$ sadzi się do Blu Ray''a. Nie wiadomo co z tego wyniknie ale sam fakt o czymś świadczy. A jeśli chodzi o wirtualny przesył danych to mogę powiedzieć tylko tyle, że generalnie prócz Japonii i w pewnym stopniu USA i Wielkiej Brytanii, Danii oraz Szwecji żaden inny kraj nie jest na to przygotowany w choćby najmniejszym stopniu. O Polsce nawet nie wspominam bo nie ma o czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 18:31, michu96 napisał:

Mam pytanie :

Czy ten monitor http://allegro.pl/item361303324_24_full_hd_1080p_gateway_2485w_w_wa_fvb.html
(24"Full HD)
+ PlayStation 3 , były by dobrą parą ? :)
I czy gdybym podłączył jeszcze tam kabel HDMI grafika była by lepsza ?


Nie podłączysz tam HDMI, bo nie ma on wejścia HDMI. Monitor od Gatewaya z HDMI 24" Full HD kosztuje ponad 1500 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma podobne pytanie. Czy mogę podłączyć kino domowe do Xboxa 360? I czy mogę go podłączyć do monitora LCD bez HDMI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 19:04, Nadrill napisał:

I czy mogę go podłączyć
do monitora LCD bez HDMI?

Musisz zakupić kabel VGA do x360-tki oraz musisz się upewnić czy Twój monitor posiada wejście D-sub.
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2008 o 18:35, master matrox napisał:

Nie podłączysz tam HDMI, bo nie ma on wejścia HDMI. Monitor od Gatewaya z HDMI 24" Full
HD kosztuje ponad 1500 zl.


Monitory Gateway''a w Polsce są to importy z USA. Są to w 80% monitory powystawowe lub uszkodzone sprzedawane jako nowe. Nie radzę kupować Gateway''a z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze monitory do gry na x''a moim zdaniem to Samsungi. Sam mogę polecić model R71 lub R72. Podobno jest też dobry 713n, lecz go nawet nie sprawdzałem.
pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 19:04, Nadrill napisał:

Ma podobne pytanie. Czy mogę podłączyć kino domowe do Xboxa 360? I czy mogę go podłączyć
do monitora LCD bez HDMI?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=10633&pid=10200

--> Black Monday
Miło, że czytasz ze zrozumieniem. To Ci się chwali. I nie obrażasz nikogo. I trzymasz zawsze stronę nie obrażających. Normalnie będziesz podawany za przykład jeszcze w następnych kilku pokoleniach.

--> Miluś
Serio nie słyszałeś o kilkukrotnym nagrywaniu tych samych danych na BD? Robi się to w celu uzyskania szybszego dostępu do danych. I właśnie przez to gry, które na DVD zajmują 16GB na BD zajmują 50GB.
Z tego samego powodu (to jest szybszego dostępu do danych) trzeba kopiować pliki na dysk.
Przykra prawda. Ale kurczę, to przecież ja się mylę, ja jestem notorycznie pijany i ja wszystkich tu obrażam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2008 o 19:33, Furrbacca napisał:

--> Miluś
Serio nie słyszałeś o kilkukrotnym nagrywaniu tych samych danych na BD? Robi się to w
celu uzyskania szybszego dostępu do danych. I właśnie przez to gry, które na DVD zajmują
16GB na BD zajmują 50GB.
Z tego samego powodu (to jest szybszego dostępu do danych) trzeba kopiować pliki na dysk.
Przykra prawda. Ale kurczę, to przecież ja się mylę, ja jestem notorycznie pijany i ja
wszystkich tu obrażam... :/


Oj nie słyszałem. Jeśli byłbyś łaskaw podaj mi źródło z którego masz tą informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam dylemat ,bo mam zamiar kupić sobie konsolę ps3 albo xbox360 . Na konsolach nie znam się kompletnie ,więc czy możecie mi doradzić którą konsolę wybrać? Dla jakich gier opłaca się kupić daną konsolę itp. Cena konsoli nie gra roli ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jeszcze się nie zdecydowałem ale czy xbox360 ma mozliwośc przeglądania stron internetowych jak ps3 ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 20:44, ghos-t napisał:

Kurcze jeszcze się nie zdecydowałem ale czy xbox360 ma mozliwośc przeglądania stron internetowych
jak ps3 ????


nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:08, ghos-t napisał:

dobra czy na tym monitorze będe mógł normalnie oglądać TV http://allegro.pl/item356131038_nowy_gateway_24_hdmi_full_hd_1080p_fv_gw36m_cy.html


widziałem ze ktos polecał taki monitor ale nie wiem czy idzie tv oglądać


Pisałem to kilka postów temu:

''Monitory Gateway''a w Polsce są to importy z USA. Są to w 80% monitory powystawowe lub uszkodzone sprzedawane jako nowe. Nie radzę kupować Gateway''a z Polski.''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 21:08, ghos-t napisał:

(...)


Jeżeli chodzi Ci o telewizję ze zwykłej anteny, albo z kablówki to nie. Monitor ten nie ma tunera TV oraz odpowiednich wejść antenowych. Jeżeli jednak dysponujesz telewizją cyfrową i masz dekoder, który posiada np. HDMI (Nbox przykładowo) to możesz go podpiąć do tego monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się