• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DarkStar

Spellforce 2 - problemy

Pytanie

musze przyznac, ze szlag mnie trafia. gra wydana tak pieknie, a chrzani sie juz po instalacji.

po pierwsze primo nie mam polskich liter, tylko krzaczki. tekstu nie daje sie czytac.

po drugie primo nie dziala dzwiek w filmikach.

po trzecie primo portret bohatera w lewej gornej czesci ekranu mruga i sniezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1046 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mały OT: ten topic chyba jest widmem. Chciałam go sobie przypiąć ale w ogóle nie wyłapuje go wyszukiwarka tematów. Ktoś jeszcze ma taki problem czy tylko u mnie coś się potentegowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2006 o 14:57, Fumiko napisał:

Mały OT: ten topic chyba jest widmem. Chciałam go sobie przypiąć ale w ogóle nie wyłapuje go
wyszukiwarka tematów. Ktoś jeszcze ma taki problem czy tylko u mnie coś się potentegowało?

Fumiko a weś podaj swoje gadugadu albo tlen bo bym z tobą pogadał o paru misjach i nie chce zaśmiecać tym forum.

Sory że to nie związane z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2006 o 15:01, Draxvoxdor napisał:

Fumiko a weś podaj swoje gadugadu albo tlen bo bym z tobą pogadał o paru misjach i nie chce
zaśmiecać tym forum.

Sory że to nie związane z tematem.


1) Bardzo Cię proszę żebyś poprawił ortografię bo aż zęby bolą jak się takie błędy widzi.

2) Jeżeli chcesz pogadać o misjach ze SpellForce 2 to to jest jak najbardziej prawidłowy temat i forum jest dobrym miejscem na takie rozmowy. Jeśli chodzi o SpellForce 1 to temat masz tu: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=80&u=4557

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

{offtopic}

To chyba jednak coś u Ciebie potentegowacone. Ja sobie ten temat przypiąłem bez najmniejszych problemów.

Co do tych poprawek, po prostu często siedzę nad różnymi lokalizacjami i gdybym miał możliwość, pewnie sam popoprawiałbym to, co mnie w SpellForce najbardziej razi, ale skoro też mam już wersję po angielsku to nie wiem czy do PL wrócę, chyba właśnie jedynie w celu szukania błędów, ale na razie to nie ma sensu, gdyż brak narzędzi do edycji pliku z lokalizacją (JoWooD nie udostępni na razie edytora plików .cff).

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć miłego grania w SF2 i może jeszcze gdzieś kiedyś w jakimś temacie się spotkamy (może nawet i w tym:-).

Pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.10.2006 o 15:05, Fumiko napisał:

> Fumiko a weś podaj swoje gadugadu albo tlen bo bym z tobą pogadał o paru misjach
i nie chce
> zaśmiecać tym forum.
>
> Sory że to nie związane z tematem.

1) Bardzo Cię proszę żebyś poprawił ortografię bo aż zęby bolą jak się takie błędy widzi.

2) Jeżeli chcesz pogadać o misjach ze SpellForce 2 to to jest jak najbardziej prawidłowy temat
i forum jest dobrym miejscem na takie rozmowy. Jeśli chodzi o SpellForce 1 to temat masz tu:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=80&u=4557

Ja bardzo szybko pisze na klawiaturze i czasami wcisne nie ta literke a sprawdzac mi sie niechce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam pewien problem... Z początku wydaje się on bardzo śmieszny, ale do czasu... :)

Podczas questu Kuźnia Ognia, gdzie mam wykuć pierścień Cienia, zrobiłem wszystko co należy, pierścień mam, duch krasoluda już znikł, objawił mi się cień który czeka na mnie przy bramie mieczy lecz... Nie moge wyjść z kuźni, nie ma żadnego teleportu, żadnego obiektu do użycia - po prostu nic! Co tu jest grane ? Może ktoś wie o co chodzi? Siedziałem z 30 minut i łaziłem po tej sali w lewo i w prawo, szukając wyjścia ale bezowocnie...

Pilnie czekam na odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


iedziałem z 30 minut i łaziłem

Dnia 08.11.2006 o 14:17, Soc napisał:

po tej sali w lewo i w prawo, szukając wyjścia ale bezowocnie...

Wystarczy (chyba? bo juz dawno nie grałem) wybrać mapę z kamieniami podróżnymi i teleportnąć się do dowolnej lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aragi dobrze ci radzi; w pierwszej części Spellforca żeby się teleportować musiałeś użyć obelisku (albo portalu), tu jest o tyle wygodnie, że możesz z dowolnego miejsca przenieść się do wcześniej uaktywnionego miejsca (odpowiednika dawnego obeliska; teraz nie trzeba też go włączać - wystarczy do niego podejść), co jest dosyć proste - wybierasz mapę, wyspę i szczegółowe miejsce. Ten sposób był omawiany chyba w tutorialu, więc dziwne, że go przeoczyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2006 o 15:54, Raylin napisał:

Ten sposób był omawiany chyba w tutorialu, więc dziwne, że go przeoczyłeś.


Ale wiesz, nie każdy tutoriale czyta, poza tym właśnie zbieram tutorialowe babole, jak przejdę grę do końca to to wszystko zamieszczę w poście.
Jestem przed Pustyniami Tuscari i już znalazłam 4 poważne wpadki twórców tutoriala i to takie że idąc za ich radą poważnie się traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2006 o 16:51, Fumiko napisał:

Ale wiesz, nie każdy tutoriale czyta (...)

Kiedy zasiada się do nowej gry należałoby poznać jej interfejs i, że tak powiem, nauczyć w nią grać - do tego właśnie służy tutorial, który stanowi niejako wstęp do gry.

Dnia 08.11.2006 o 16:51, Fumiko napisał:

Jestem przed Pustyniami Tuscari i już znalazłam 4 poważne wpadki twórców tutoriala i
to takie że idąc za ich radą poważnie się traci.

Chodzi ci chyba o poradnik :P Rzeczywiście, też zauważyłem w nim kilka błędów (np. w misji w której trzeba było wskazać heretyków, albo kwestia zniszczenia pierścienia żeby porozmawiać z cieniem), na szczęście jednak zaglądałem do niego praktycznie tylko przed opuszczeniem mapki, żeby czegoś nie przegapić :) Mimo wszystko chętnie zobaczę co za błędy ty znalazłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2006 o 17:10, Raylin napisał:

Mimo wszystko chętnie zobaczę co za błędy ty znalazłaś.


Tak z pamięci: Pustynia Tuscari - ewakuuj robotników do punktu 10

Znajdź ten punkt 10 na mapce to zrozumiesz o co biega ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2006 o 17:12, Fumiko napisał:

Znajdź ten punkt 10 na mapce to zrozumiesz o co biega ;-)

Chodzi o to, że go nie ma? Błąd rzeczywiście (może zwykłe przeoczenie?), ale nie taki poważny. Akurat tego nie zauważyłem, bo strategię do każdej mapki układałem sam :) Dzięki temu uniknęłem pewnie kilku tego typu błędów i stąd moja lepsza ocena poradnika. Ale w sumie, jeśli ktoś przechodzi grę zgodnie z poradnikiem, może w takim momencie odczuć pewien niepokój, choć i tak powinien sobie poradzić; dla innych "zwykłych" graczy taki błąd będzie najpewniej niezauważony. Ciekawe tylko jak tobie udało się go dostrzec, chyba jako fanka Spellforca nie kopiujesz pomysłów zawartych w poradniku? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2006 o 17:54, Raylin napisał:

Ciekawe
tylko jak tobie udało się go dostrzec, chyba jako fanka Spellforca nie kopiujesz pomysłów zawartych
w poradniku? ;)


Bo jestem zasadniczo czepliwa a poza tym zaintrygowała mnie nieciągłość numerowania na mapce. A z całego poradnika korzystam niejako post factum głownie żeby zobaczyć czy nie przeoczyłam jakiegoś sidequestu.
No i mapki się czasem przydają, zwłaszcza położenie zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2006 o 17:58, Fumiko napisał:

Bo jestem zasadniczo czepliwa

To wszystko wyjaśnia :)

Dnia 08.11.2006 o 17:58, Fumiko napisał:

No i mapki się czasem przydają, zwłaszcza położenie zasobów.

Ja wolę sam je znaleźć, czasem to bardzo ciekawe i zajmujące zajęcie - np. na pustyni Tuscari szukając żelaza zapuściłem się bohaterami w sam środek gniazda pająków na północy, których moi robotnicy ominąć nie mogli. Wymyśliłem więc, że zorganizuję ekspedycję 10 robotników (wystarczyłoby gdyby przeżył jeden) - z życiem uszło 5 i to dzięki nim moja główna baza wogóle przetrwała (srebra nie miałem już wogóle). Oczywiście samo utrzymanie tej odległej placówki też było trudne, ale najpierw pomagali bohaterowie, potem jaskinię z odradzającymi się pająkami otoczyłem 5 wieżyczkami, pośród których umieściłem 5 weteranów i do wyczerpania złóż to wystarczyło. Dzięki tego typu rzeczom rozgrywka jest trochę trudniejsza, ale za to dłuższa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2006 o 18:21, Raylin napisał:

Dzięki tego typu rzeczom rozgrywka jest trochę trudniejsza, ale za to dłuższa :)


Apropos długich rozgrywek to powinieneś zobaczyć jak wyglądały u mnie misje z jedynki, głównie Farlorn''s Hope i Godwall...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2006 o 13:31, Fumiko napisał:

Apropos długich rozgrywek to powinieneś zobaczyć jak wyglądały u mnie misje z jedynki, głównie
Farlorn''s Hope i Godwall...

Ja w jedynce prawie nigdy nie spieszyłem się z atakiem (czasem wysyłałem tylko awatara żeby zniszczył pobliskie punkty respawnu wrogów) - po prostu lubię zebrać konkretną armię (największą jaką się da, ze wszystkimi ulepszeniami), pomyśleć nad strategią i dopiero atakować. Szczególnie dużo czasu zajęły mi misje w Stoneblade Mountain (naprawdę długa, rozpaczliwa obrona monumentu elfów, zakończona zresztą klęską; po powrocie na mapkę udało mi się ją przejś samym awatarem i bohaterami), Nevershade Frontier (obrona przed orkami z północy - zwycięstwo zapewnił mi dopiero samobójczy atak 80 osobowej armii z tytanem i awatarem na budynki wroga; prawie wszystkie moje jednostki poległy) i oczywiście Firefangs (budowanie umocnień wokół obozu i powolne rekrutowanie armii mrocznych elfów). Natomiast z Farlorn''s Hope i Godwall nie miałem większych problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za pomoc chłopaki. Fakt, do tutorialu zbyt dużej uwagi nie przyłożyłem.... :) Ogólnie doszedłem do wniosku że dużo czasu straciłem chodząc wszędzie z buta, ale za swoją głupotę trzeba ponosić konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Yo siemka ,chłopaki :P
Mam do was pytańko odnośnie spella 2: jaki jest lepszy rodzaj pancerza plate czy chain ,i jaki rodzaj miecza ?? miecze czy młoty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować