• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DarkStar

Spellforce 2 - problemy

Pytanie

musze przyznac, ze szlag mnie trafia. gra wydana tak pieknie, a chrzani sie juz po instalacji.

po pierwsze primo nie mam polskich liter, tylko krzaczki. tekstu nie daje sie czytac.

po drugie primo nie dziala dzwiek w filmikach.

po trzecie primo portret bohatera w lewej gornej czesci ekranu mruga i sniezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1046 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

sig ---> dzieki za błyskawiczną reakcję na problem z uruchomieniem gierki
widze ,że nestordsc ma identyczny problem
ale: problem pozostał bo gierka nawet nie drgnie
- nie uzywałem i nie mam zaistalowanych emulatorów dysków
- nie uzywam programów antywirusowych - dzięki temu od wielu lat nie mam wirusów( no kilka razy w roku
sprawdzam i odinstalowuje antywirusa)
- z tym trybem PIO to troche się zaskoczyłem :) - wg biosa nie mam napedu optycznego :)) -
w SATA1 jest dysk twardy a dalej innych nie wykrywa dopiero w opcjach bootowania pojawia sie CD
ale fakt jest faktem nadrywarka DVD jak najbardziej działa i jak do tej pory bez problemów
przypominam , że mam viste a bios asusa
co ciekawe program nie jest widziany przez firewalla ( który mam włączony) ale nawet po całkowitym wyłączeniu firewalla komunkat jest ten sam :
Wymagany moduł zabezpieczeń nie może zostać uruchomiony.
Aplikacja nie zostanie uruchomiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.04.2008 o 16:59, januszjt napisał:

- z tym trybem PIO to troche się zaskoczyłem :) - wg biosa nie mam napedu optycznego

tego się nie ustawia w biosie, tylko w managerze urządzeń (przynajmniej pod xp, być może pod vistą nazywa się to jakoś inaczej)
edit jakiej firmy masz tą nagrywarkę? secu rom nienawidzi samsungów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.04.2008 o 16:22, Dzinak1 napisał:

Podczas instalacji wywala mi że nie może znaleźć
docelowego katalogu dla komponentu BasePackFile prosił bym o pomoc. z góry dzięki

Jedynym rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy to po prostu odinstalowanie gry i zainstalowanie jej na nowo, w katalogu docelowym. Poza tym, o ile nie masz wydania premierowego, patch ten powinien być już wgrany; jeśli mimo wszystko nie uda ci się wgrać również nie będzie wielkiego nieszczęścia, bo drobne błędy pojawiały się tylko przy grze w wysokich rozdzielczościach (rzędu 1200x...) - jeśli więc będą ci bardzo przeszkadzały, to wtedy zmienisz na niższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Prosze o pomoc w wyjasnieniu jak dostac sie do Sali Tronowej w Spellforce2 "Władca Smoków". Zlikwidowałem błogosławionego i oczyscilem zamek, jednak nie wiem co zrobic z ciagle odradzajacymi sie golemami ognia, ziemi, powietrza i lodu I zupelnie nie wiem jak przesc dalej. Prosze o pomoc i wyjascnienie tego problemu jesli ktos moze... dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.04.2008 o 19:52, Princo napisał:

Prosze o pomoc w wyjasnieniu jak dostac sie do Sali Tronowej w Spellforce2 "Władca Smoków".
Zlikwidowałem błogosławionego i oczyscilem zamek, jednak nie wiem co zrobic z ciagle
odradzajacymi sie golemami ognia, ziemi, powietrza i lodu I zupelnie nie wiem jak przesc
dalej. Prosze o pomoc i wyjascnienie tego problemu jesli ktos moze... dziekuje

podforum techniczne służy do rozwiązywania problemów technicznych, takie pytania proszę kierować np tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15219&u=132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam angielska wersje xp i mam problem z zainstalowaniem "platynowej" wersji gry pod sam koniec instalki wyskakuje napis włóż dysk 1 zawierajacy plik instrukcja\ instrukcja spellforce 2 wŁadcy smokow.pdf
tylkoi zamiast Ł mam krzak - do potegi 3
domyslam sie ze gra nie potrafi zainsalowac sie bo nie moze znalesc tego pliku na dvd, z powodu krzaka
rozwiazania sa 3
pierwsze jesli ktos potrafi zrobic taki krzak z klawiatury bede wdzieczny moze wtedy zaakceptuje plik
drugie ktore nie znam
trzecie zmiana systemu na polski ktore nei wchodzi w rachube

dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

"krzaki" wprowadza się przez alt + nr znaku z klawiatury numerycznej, musiał byś tylko sprawdzić jaki numerek ma ten konkretny (może wstaw znak w edytorze tekstu?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam problem. w tuscari pojawia sie access violation i wychodzi z gry. w moich dokumentach w zapisach spellforce 2 pojawil sie nowy plik config. czy moze to on powodowac powyzszy problem?? prosze pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Program antywirusowy lub inny do ochrony (dla przykładu Spyware Doctor)
Nieaktualne sterowniki

Wklej DxDiag
Spróbuj uruhomić grę w trybie czystego bootowania (msconfig opisany jest w poradnikach technicznych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem ze Spellforce 2.

Nagle kamera "ucieka" do trybu TPP, nie daje się nijak go zmienić, po ponownym uruchomieniu gry kamera jest ulokowana poza mapą, w TPP, nie reaguje ani na jej przesunięcie, ani na zmianę trybu.
Najgorsze jest to, że zapisałem grę w tym stanie ;P

Co zrobić?


EDIT--> Problem wraz z jego rozwiązaniem jest w Pomocy, sry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.04.2008 o 15:59, wybrany4567 napisał:

mam problem. jestem w Krysztalowym lesie. musze tylko uruchomic portal do stalowego wybrzeza.
moze ktos przyslac screena jak wlozyc te tabliczki??

problem techniczny w żadnym wypadku nie jest (a to podforum jest wyłącznie do takowych), wiec spytaj tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=15219&u=135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam Was serdecznie!
Chciałabym zapytać o taką kwestię, mam laptopa z systemem Windows Vista, po przeczytaniu porad na stronie, zainstalowałam wszystkie sterowniki, aktualizacje itp itd. Gra się uruchamia, pokazuje filmik na wstępie, ale niestety po załadowaniu pierwszej części już się wyłącza. Pomóżcie, bo cierpię. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.05.2008 o 18:59, milineczka napisał:

Witam Was serdecznie!
Chciałabym zapytać o taką kwestię, mam laptopa z systemem Windows Vista, po przeczytaniu
porad na stronie, zainstalowałam wszystkie sterowniki, aktualizacje itp itd. Gra się
uruchamia, pokazuje filmik na wstępie, ale niestety po załadowaniu pierwszej części już
się wyłącza. Pomóżcie, bo cierpię. ;(

Jeśli gra wyłącza się bez komunikatu, to nie wiem jak mógłbym pomóc; na XP gra działała u mnie normalnie, więc może być to problem z Vistą. W takim wypadku lepiej skontaktować się z pomocą techniczną za pomocą formularza: http://www.gram.pl/pomoc_formularz.asp?g=301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Faktycznie, zapomniałam dodać, że pojawia się komunikat o błędzie programu. Wklejam raport:

Time of this report: 5/13/2008, 16:05:11
Machine name: MILINECZKA-PC
Operating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6000) (6000.vista_gdr.071023-1545)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: TOSHIBA
System Model: Satellite A200
BIOS: Ver 1.00PARTTBL
Processor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T2310 @ 1.46GHz (2 CPUs), ~1.5GHz
Memory: 1014MB RAM
Page File: 1667MB used, 612MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 10
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 6.00.6000.16386 32bit Unicode

Dziękuję Wam za pomoc, szczególnie, że znawca komputera to ze mnie żaden. :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dostałam odpowiedź od pomocy technicznej i niestety nie uruchomię gry ze względu na kartę graficzną intela... No cóż, przykro mi, ale jakoś przeżyję - będę okupować komputer koleżanki. ;) Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować