• 0
kiczka116

wymiana CPU i niska wydajność...

Pytanie

Witam,

Otóż wymieniłem procesor Intel Dual Core G530 na i5-2500 no i zauważyłem pewien problem. Wydajność w grach nic się nie zmieniła. Liczba kl/s jest taka samama jak na starym procesorze. Czytałem na różnych forach ale nikt nic jasnego nie pisze. Może tu ktoś coś poradzi? Chodzi mi ogólnie czy trzeba przeinstalować system? Chciałbym tego nie robić aczkolwiek jak już to w ostateczności. Jedni piszą, że tak a drudzy że nie.. i może sterowniki?
Płyta główna (asrock p67 b3) normalnie rozpoznaje procesor, w menadżerze urządzeń są widoczne wszystkie rdzenie. Jeśli potrzeba jakiś innych informacji to proszę o info, a dodam. 

Pozdrawiam

Mateusz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

  • 1
3 godziny temu, kiczka116 napisał:

Myślę, że raczej komponenty są ok.. prawdopodobnie mogą być to sterowniki, które się gryzą. Pyanie, czy po wymianie procka trzeba przeinstalowywać sterowniki od MB? Czy to jest może zbędne. hmm?

Możesz zainstalować sterowniki na czysto, raczej to nie zaszkodzi. Jak to nie pomoże to znaczy że zestaw (w tej konfiguracji) osiągnął już swój limit.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może grom w które grasz wystarczała moc starego procesora? Albo, co bardziej nawet prawdopodobne, nie procesor był w Twoim blaszaku "wąskim gardłem" - może "mało" RAMu masz albo karta graficzna nie pozwala procesorowi pokazać pełnej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.06.2017 o 10:02, kiczka116 napisał:

Witam,

Otóż wymieniłem procesor Intel Dual Core G530 na i5-2500 no i zauważyłem pewien problem. Wydajność w grach nic się nie zmieniła. Liczba kl/s jest taka samama jak na starym procesorze. Czytałem na różnych forach ale nikt nic jasnego nie pisze. Może tu ktoś coś poradzi? Chodzi mi ogólnie czy trzeba przeinstalować system? Chciałbym tego nie robić aczkolwiek jak już to w ostateczności. Jedni piszą, że tak a drudzy że nie.. i może sterowniki?
Płyta główna (asrock p67 b3) normalnie rozpoznaje procesor, w menadżerze urządzeń są widoczne wszystkie rdzenie. Jeśli potrzeba jakiś innych informacji to proszę o info, a dodam. 

Pozdrawiam

Mateusz

 

Podaj całą specyfikacje komputera bo możliwe że Blackhand ma racje i coś innego wpływa na wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
56 minut temu, doctorwho napisał:

Podaj całą specyfikacje komputera bo możliwe że Blackhand ma racje i coś innego wpływa na wydajność.

Windows 10 x64

4GB RAM 1600MHz

Plyta gówna ASROCK P67 PRO3 SE(b3)

Procesor Intel Core i5 2500

Karta graficzna Asus 560GTX OC 1GB z DCU2

 

Myślę, że raczej komponenty są ok.. prawdopodobnie mogą być to sterowniki, które się gryzą. Pyanie, czy po wymianie procka trzeba przeinstalowywać sterowniki od MB? Czy to jest może zbędne. hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
22 godziny temu, MisioKGB napisał:

Zależy w co kolega gra. Karta słabiutka jest także raczej progresu w grach nie będzie.

Bardzo pomocne, grafa słaba? jakoś daje radę. Przynajmniej gry powinny działać na średnich detalach przy owej konfiguracji. 

Ze starym prockiem prawie GTA5 miałem na średnich z lekką zaciną od czasu do czasu. Także raczej wątpię aby grafa powodowała te zacinki, tylko procesor ze względu na małą moc obliczeniową. 

hmm zatem robię reinstal sytemu, może to coś pomoże.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, kiczka116 napisał:

Bardzo pomocne, grafa słaba? jakoś daje radę. Przynajmniej gry powinny działać na średnich detalach przy owej konfiguracji. 

Ze starym prockiem prawie GTA5 miałem na średnich z lekką zaciną od czasu do czasu. Także raczej wątpię aby grafa powodowała te zacinki, tylko procesor ze względu na małą moc obliczeniową. 

hmm zatem robię reinstal sytemu, może to coś pomoże.

Pozdro

A Bios kolega ma zaktualizowany? Wykrywa poprawnie procesor? Zainstaluj sobie Riva Tuner i MSI Afterburner, zerknij na Youtube na poradnik jak pokazać na ekranie zużycie procesora, ram i karty graficznej. Jeśli wykorzystanie procka bądź karty jest niskie to coś jest nie tak. Jeśli zaś np karta działa na 100% to lepszy procesor w niczym nie pomoże. Wszystko zależy od gier. GTA V używa mocno i procesora i karty. Zainstaluj sterowniki intela, na stronie intela w zakładce chipset.

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Racja warto a nawet trzeba bios zaktualizować przy wymianach sprzętu.

No i co do twojej grafiki to Misio ma racje, i zastanowił bym się nad jej wymianą. Bo w 90% przypadków to wymiana grafiki daję największy przyrost wydajność nawet przy słabszych procesorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 godzin temu, doctorwho napisał:

Racja warto a nawet trzeba bios zaktualizować przy wymianach sprzętu.

Po co? Jesli normalnie czyta procesor, pokazuje jego nazwe i rdzenie to aktualizacja biosa jest zbedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, TigerXP napisał:

Po co? Jesli normalnie czyta procesor, pokazuje jego nazwe i rdzenie to aktualizacja biosa jest zbedna.

No jeśli, ale kolega pisze że ma problem więc aktualizacja nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy mozesz pobrac i uruchomic cpu-z(sprawdza procesor) i na pierwszej tabeli w  programie u dolu jest cores i threads. Jakie wartości tam masz? 

sprobuj
start-pasek polecen-w zaleznosci od windowsa polecenie msconfig>rozruch(lub boot)>opcje zaawansowane to w "liczba procesorów" cokolwiek tam masz to odznacz to i zrestartuj kompa
ewentualnie zainstaluj system na innej partycji, wtedy bedziesz mial dostep do starego systemu i nowego by sprawdzic jak sie zachowa na tym procku.

No i sie upewnic, ze monitor polaczono z karta graficzna, a nie z integra.

W jakie gry probujesz grasz, a powinno byc lepiej wg Ciebie?

Edytowano przez Sarinew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziekuję Panowie za pomoc. 
Reinstal pomógł, owszem jest lepiej aczkolwiek też wina karty graficznej - fakt trochę słaba.

Natomiast, ja już pisałem komp wyrywał proca, itd. Problem tkwił chyba w systemie, nie był od dłuższego czasu reinstalowany, także format pomógł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się