Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Enemy Territory - Quake Wars

672 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2007 o 23:04, Jankes6666 napisał:

Witam;] zastanawiam się nad kupnem Enemy Territory: Quake Wars ale pierwsze wole wiedzieć co
oniej sądzicie;] polecacie czy odradzacie?

Ja ci zdecydowanie bardziej polecam UT3, lub Team Fortress 2 ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia czeka nas aktualizacja gry do wersji 1.4. Wielu z was się zastanawia gdzie jest wersja 1.3 - otóż był to patch tylko na teren Korei, patch 1.4 jest planowany na cały świat. Co nowego:

Interfejs użytkownika

Ulepszona przeglądarka serwerów - w tym opcja trzech Hot Server''ów, gdzie gra się właśnie toczy ale dopiero co się zaczęła kampania i będziesz mieć niskie pingi oraz będzie wiadomo ile osób zamierza się do niego podłączyć!
Większe możliwości w dostosowaniu HUD''a do własnych potrzeb - będą dostępne tryby zaawansowany i uproszczony, dzięki czemu pozbędziemy się trochę danych.
Ekran końcowy będzie przedstawiał o wiele więcej szczegółowych danych, między innymi jakie masz szanse na zdobycie kolejnych umiejętności poszczególnych klas w następnej mapce. Usunięto pozycję ''Least accurate player'' a w jej miejsce wstawiono ''Most objectives completed''.
Dodano informacje na temat tego do kogo należy dana wieżyczka
Dodano informacje o namierzeniu przez wieżyczkę, szczególnie dla piechociarzy
Dodano pasek postępu podczas wskrzeszania przez technika
Dodano kolorowe ikonki do identyfikacji osób w Fire Team czy też znajomych z gry.
Dodano opcje pauzy przez admina

System treningu

Wprowadzono do interfejsu informacje dla osób które jeszcze nie ogarniają gry - dzięki temu mogą się szybko nauczyć co należy wykonywać aby załapać ideę gry w ET:QW - w szczególności co do funkcji każdej klasy w grze. W skrócie przeniesiono to co można przeczytać w plikach pomocy i wstępniakach do gry - ale jak wiadomo nikt tego nie czyta ;). W związku z tym dodano masę komunikatów głosowych - po angielsku, nie wiem jak z patchem w polskiej wersji. Jak się gra samemu z botami to pojawiać się mogą pauzy aby wskazać kolejne cele misji gry, ważne punkty nawigacyjne aby lepiej zrozumieć układ mapy.
Automatycznie pobieranie plików
Pojawienie się SDK owocuje już pojawieniem się nowych mapek. Aby jednak nie zakatować się czekaniem na pobranie plików wprowadzono system automatycznego pobierania plików wymaganych do gry. Oznacza to, że jesli sie podłączysz do serwera z modem którego nie masz, albo np nie masz danej mapki, to istnieje opcja, że gra zapyta się czy pobrać wymagane dane do gry - hesli sie zgodzimy i poczekamy to będziemy mieć to co trzeba, gra sie sama zainstaluje i uruchomi mod i podłączy się do serwera ponownie. Ten system jest bardzo dobrze znany już Quake2 czy Quake 3. Niestety nie ma słowa czy będzie opcja pobierania plików z wykorzystaniem protokołu HTTP aby ściągać dane z serwerów z www, jak to ma miejsce w Unrealu czy grach na bazie Half-Life 1 czy Half-Life 2.

ETQW:TV

Dla osób które wiedzą co to HLTV to chyba nie trzeba tłumaczyć czym będzie ETQW:TV. Dla niewtajemniczonych - jest to specjalnie okrojony serwer gry, który się podłącza do innego serwera gry i siedzi jako obserwator, następnie do ETQW:TV podłączają się gracze aby obserwować mecz. Jest to rewelacyjne rozwiązanie do prowadzenia relacji z meczów. Jak wynika z opisu ETQW:TV będzie miało takie same funkcje jak HLTV - np pod względem trybu w jakim działa ETQWTV oraz ich konfiguracji. Jeśli się chcecie więcej dowiedzieć jak działa HLTV to zapraszamy do przeczytania artykułu na HLDS.pl.
Zbalansowanie rozgrywki
Zmiana parametrów gry - wiąże się z odzewem graczy na scenie.
O wiele dokładniejsze obliczanie headshotów - dzięki czemu trzeba się o nie bardziej postarać i będą mniej przypadkowe.
Pojazdy w bazie zanim ktoś do nich wsiądzie będą niezniszczalne - powinno to ograniczyć spawn rape.
Zmniejszono możliwości Anansi oraz Tormentora - w szczególności co do obrażeń jakie zadają do rozstawianych obiektów na mapie. Wolniej także następuje w nich przeładowanie - w tym strzelanie racami do obrony przed pociskami
Hakowanie rozstawianych obiektów - pierwsze hakowanie powoduje wyłączenie urządzenia na pewien czas, a kolejne powodują uszkodzenia fizyczne. Tak więc zabawa będzie trochę większa, a inżynierowie będą mieli jeszcze więcej roboty :)
Lepiej widoczne ślady po railach i snajperkach
Shotgun, Assault Rifle, Lacerator, Icarus i jego stroybomby, namierzanie Rocket Launcherem wieżyczek przeciwpiechotnych zostały zmodyfikowane aby lepiej zbalansować rozgrywkę.
Sporo poświęcono problemowi full-holdów w grze z MCP. Od teraz MCP nie będzie można uszkodzić w czasie naprawiania do moemntu az może jeżdzić - dzieki temu próby inżynierów nie będą wyglądały jak bieg lemingów :). Kierowca MCP nie będzie ginąć, ale przynajmniej nie będzie mógł uzywać karabinu ze środka. Dodatkowo MCP będzie się sam rozstawiał jak osiągnie zieloną strefę celu podróży.

Sieć i inne błędy

Masa płaczu wylana przez graczy na forach na temat rozłączeń w grze zalała komputery Splash Damage. Aktualne zmiany w kodzie powinny rozwiązać ten problem, co więcej powinny zniknąć problemy warpów - a to za sprawą wykrytego wycieku pamięci w grze.
Poprawiono bardzo dużo małych błędów związanych z teksturami, historią rozmów, zapisanych haseł, niepoprawnych ustawień trybu antilag na serwerach, przyjaciół w trybie offline nagle pojawiających się na serwerach, przestawianiu się klawiszy myszy w trybie raw input, zaktualizowano support dla dźwięku w systemie 5.1 i 7.1, padów gry, kilku exploitów, płynniejsza praca botów i pojazdów. Pełna lista będzie w sekcji ''Whats new'' razem z patchem.

Zmiana licencji modów

Wszystkie kraje maja nową klauzulę (End-User License Agreement, czyli EULA), wyjaśniającą iż Splash Damage nie będzie właścicielem treści stworzonych przez twórców modów - prawdę mówiąc SD nigdy być nie chciało, ale w związku z tym narosło kilka problemów prawnych - dlatego wypuszcza poprawioną wersję licencji aby wyjaśnić sprawę.
Splash Damage oraz id Software nie zamierzaja poprzestać na tym patchu. Następne w kolejności jest skończenie modu do gry do celów turniejowych - na ten temat wkrótce na blogu community. Co do wydania samego patcha 1.4 - ekipa się stara aby wyszedł przed świętami, ale pod warunkiem, że nie dopadnie ich jakiś większy problem wytrzymujący całość.

I to by było na tyle ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drobne pytanie, czy ktoś z Was znalazł server bez botów? o.O Ja kiedy bym nie próbował wejść, widzę najwyżej 20 serverów na których ktoś gra i na każdym jest z 8 botów... Mam najnowszego patcha, gdzie może być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 16:59, Kryhuu napisał:

Drobne pytanie, czy ktoś z Was znalazł server bez botów? o.O Ja kiedy bym nie próbował wejść,
widzę najwyżej 20 serverów na których ktoś gra i na każdym jest z 8 botów... Mam najnowszego
patcha, gdzie może być problem?



w filtrtach musisz sobie odp. opcje zaznaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od momentu przejscia na Viste mam ciagle problemy z gra w sieci.

Problem opisze na przykladzie Hellgate i Quake Wars.

W przypadku pierwszym po kilku minutach gry od zalogowania zostaje wyrzucany do menu glownego z komunikatem blad sieci.

W przypadku drugim albo wychodzi komunikat "utracono polaczenie z usluga sieciowa" albo jesli uda mi sie zalogowac na jakis serwer po okolo minucie ping wskakuje na 999 i po chwili wylatuje do menu glownego.

I tak zyliard razy.

Zdarzaja sie takze problemy z przegladaniem stron internetowych czasami wyglada to jakby nie bylo polaczenia z internetem/siecia, strony nie chca sie odswiezac dopiero po kilkudziesieciu "odswiezeniach - F5" strona laduje sie ponownie.

Zdarza sie to nadzwyczaj czesto.


Problemem na 99,99999% jest Vista, a raczej ustawienia sieciowe.]

W zwiazku z problemem prosze o pomoc osoby ktore wiedza co jest grane lub ktore same mialy podobny problem.

p.s. prosze nie pisac, ze Vista jest ..ujowa bo to juz wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram tylko na serwerach rankingowych. Gram na shooters pl albo na shooters 2 a jak sa zawalone to gram tam gdzie najwięcej.Mało serwerów ma hasło najczęściej na takich są hasła gdzie trenuje jakiś klan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze miec pojecie dlaczego tryb online w demie mi nie dziala ?? dla przykladu w CoH OF multiplayer dziala mi normalnie a w Quake Wars nie moze sie wogle polaczyc i pisze albo error albo connection reset.... :(

nawet sie zastanawiam nad kupnem tego ale nie bede kupowal kota w worku skoro MP mi nie idzie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 21:44, SpQrMilf napisał:

Powiedzcie mi czy warto kupic ta gre, poniewaz rozmyslam nad cod4 jeszcze. Co lepsze cod 4
czy ET;QW ?

CoD 4, dużo lepsza grafika, grywalność i jakość, na XFire CoD 4 jest na 2 miejscu, polecam CoD. ET QW mimo nowości ma niedopracowaną grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować