HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Ja się raczej będę powtarzał, ale strasznie podoba mi się Trylogia Tolkiena, bo jest napisana wyjątkowo lekkim piórem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 20:01, Doktor14 napisał:

Mam do was takie pytanie... Co myślicie o książce Arkadij''ego i Borysa Strugacc''kich (nie
wiem jak to napisać) "Piknik na skraju drogi''. Mam 14 lat i lubie powieści SF, horrory, trilery i takie tam.

Jest to powieść powszechnie uznawana za najlepszą tych autorów. Choćby dla tego samego warto ją przeczytać :-)
Przynajmniej zorientujesz się w ich stylu i będziesz wiedział, czy warto sięgać po kolejne pozycje ich autorstwa.

Dnia 12.05.2007 o 20:01, Doktor14 napisał:

Jak myślicie, spodoba mi się ta książka???

Czy Ci się spodoba, to nie wiem, bo nie znam Twojego gustu. Mnie się podobała.
Dodam tylko, że na podstawie tej powieści nakręcono film i zrobiono grę komputerową, więc wygląda, że podobała się wielu osobom :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś może "Wietnamskiego łącznika"? Zastanawiam się czy kupić...

Podobnie sprawa się ma co do nowego wydania "Diuny". Ładne wydanie, ale diabelsko drogie (+/- 50 zł tylko I tom seriii !!!). No i nie wiem jak postrzegane jest tłumaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 22:16, Dark Templar napisał:

Podobnie sprawa się ma co do nowego wydania "Diuny". Ładne wydanie, ale diabelsko drogie (+/- 50 zł tylko I tom seriii !!!)

Zgadza się. To jest wydanie dla kolekcjonerów a nie czytaczy ;-)

Dnia 12.05.2007 o 22:16, Dark Templar napisał:

No i nie wiem jak postrzegane jest tłumaczenie...

Tłumaczenie jest w porządku (powrót do źródeł, po niefortunnym eksperymencie z p. Łozińskim i jego Wolanach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 22:28, Dark Templar napisał:

Czyli rozumiem, że na prezent jest OK? Żadnych Bagoszy, Łazików itd...

Na prezent - jak najbardziej :-)
Oczywiście dla osoby, która nie patrzy na SF ze wstrętem ;-)
PS. Sorry, że dopiero teraz odpowiadam, ale w nocy nie można było wejść na stronę (jak zwykle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś czytał jakiekolwiek opowiadanie o Jakubie Wędrowyczu? Może się podzieli z nami co o książkach i o autorze sądzi? No i czy by polecił komuś te sage ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 22:42, vansatan napisał:

Ktoś czytał jakiekolwiek opowiadanie o Jakubie Wędrowyczu? Może się podzieli z nami co o książkach i o autorze sądzi? No i czy by polecił komuś te sage ?


Czytałem sporo o Wędrowyczu i ogólnie ksiązek Pilipiuka. Moge z czystym sumieniem stwierdzić, że Pilipiuk to jeden z najlepszych obecnie pisarzy polskichs pecjalizujących się w literaturze popularnej. Jak chcesz przyjemnie spędzić czas z ksiązką oraz posmiać się to sięgaj po Pilipiuka. Nie zawiedziesz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 14:23, juke napisał:

Czytał ktoś książkę z serii "Strrraszna historia"? Czy warto ją zakupić?


Ja czytałem, mam ich nawet sporo. :) Warto je zakupić, ale tylko jeśli nie oczekujesz niczego strasznego lub czegoś, z czego możesz sie nauczyć historii. ;P To są quasi-naukowe książeczki, opierające się na historycznych faktach, ale raczej dość swobodnie je interpretujące. Jedynym atutem tej książki jest fakt, iż często udaje się jej być śmieszną. :] Co nie znaczy, niestety, że zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 22:16, Dark Templar napisał:

Czytał ktoś może "Wietnamskiego łącznika"? Zastanawiam się czy kupić...

Podobnie sprawa się ma co do nowego wydania "Diuny". Ładne wydanie, ale diabelsko drogie (+/-
50 zł tylko I tom seriii !!!). No i nie wiem jak postrzegane jest tłumaczenie...

Ja właśnie teraz kupuje Diuny po tomie w tym wydaniu właśnie. Zdaje sie że jest sześć części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 22:42, vansatan napisał:

Ktoś czytał jakiekolwiek opowiadanie o Jakubie Wędrowyczu? Może się podzieli z nami co o książkach
i o autorze sądzi? No i czy by polecił komuś te sage ?

Czytałem wszystkie Wędrowycze i mogę polecić te książki wszystkim którzy oczekują rozrywki na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 20:27, Azreix napisał:

Ja właśnie teraz kupuje Diuny po tomie w tym wydaniu właśnie. Zdaje sie że jest sześć części.


Wszystkie tak szybko wydali? Myślałem, że jako mieszkańcom Polski - małego państwa trzeciego świata przyjdzie nam czekać na kolejne części co najmniej pół roku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś ,,Posiadłość Blackwood"? Jeśli tak to jakie macie wrażenie, gdyż chciałbym się za nią zabrać, a nie wiem czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, wie ktoś może jak nazywa się ta książka, która opowiada o badaniach przeprowadzanych na szczurach, a później na ludziach. Szczury po tym stają się bardzo inteligentne i dlatego zastosowuje się to na ludziach. Właśnie ta książka opowiada historię takiego ''najmądrzejszego'' człowieka na Ziemi, niestety później ta inteligencja mu się cofa, aż staje się ''głupkiem'' na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 13:11, Lucas016 napisał:

Hej, wie ktoś może jak nazywa się ta książka,

Głowy sobie za to ogolić nie dam, ale kojarzą mi się tylko "Kwiaty dla Algernona" autorstwa "Daniela Keyesa"
Oglądałem kiedyś film w którym takiego niepełnosprytnego człowieka poddano takiej terapii, niestety później efekty zaczęły się cofać i skończyć nawet mnie inteligentny niż zaczynał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 13:18, Hubi Koshi napisał:

Głowy sobie za to ogolić nie dam, ale kojarzą mi się tylko "Kwiaty dla Algernona" autorstwa
"Daniela Keyesa"

Dzięki tak o to mi chodziło, bo właśnie ten szczur nazywał się Algernon, sobie teraz przypomniałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu widziałem, że w księgarniach pojawił się już drugi tom Diuny. Ja pierwszego jeszcze nie zdążyłem napocząć [wkurzyło mnie zaś mocno, że tak w tydzień po jej nabyciu kartkując zauważyłem, że jedna strona jest podarta i brak w niej części tekstu :(], ale zszokowała mnie cena tomu. 55 zł pierwszego jeszcze jakoś przełknąłem, w końcu gruby i świetnie wydany. Ale drugi? Prawie 2x krótszy a kosztuje... 10 zł mniej. 45zł za coś takiego to już denerwuje. No, cóż, trudno i tak się kupi...
A obecnie czytam "Piknik na skraju drogi". Świetna :)
I jeszcze jedno - czytał ktoś sequel "Chemii śmierci"? Bo nie wiem, czy warto się z tym zapoznać. "Chemia śmierci" to dla niekumatych taki kryminał, którego bohaterem jest... antropolog sądowy - gość badający zwłoki, by stwierdzić przyczyny i czas zgonu. Niezbyt rewelacyjna książka, ale zaciekawiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się