HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2007 o 13:36, Budo napisał:

Ale źródło daleko (w bibliotece ;]), a pamięć kiepska ;]

Nie chodziło mi Twoją pamięć, tylko o swoją :-)
A tu, RAM-u jakby wciąż ubywało. Dlatego wolałem sięgnąć do źródła. Tym bardziej, że stoi ono na półce nad komputerem.
Zazdrość mi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Empiku i chciałbym polecić książkę psychologiczną Wszystko co mężczyźni wiedzą o kobietach. Długa lektura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 00:52, lukmistrz napisał:

chciałbym polecić książkę psychologiczną Wszystko co mężczyźni wiedzą o kobietach. Długa lektura...

Moim skromnym zdaniem, choćbyś się nauczył całej tej książki na pamięć, to i tak Ci to zbyt wiele nie da :-D
Każda kobieta jest inna. A w ogóle, to zupełnie inna płeć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 02:09, A-cis napisał:

Każda kobieta jest inna. A w ogóle, to zupełnie inna płeć ;-)


Chciałes powiedzieć: inny gatunek? ;-D
Omijam z daleka ksiązki traktujace o takiej tematyce. Szkoda czasu, bo i tak nie stane się przez to mądrzejszy. Nikt nie zrozumie kobiet. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 02:09, A-cis napisał:

Moim skromnym zdaniem, choćbyś się nauczył całej tej książki na pamięć, to i tak Ci to zbyt
wiele nie da :-D
Każda kobieta jest inna. A w ogóle, to zupełnie inna płeć ;-)


Tej książki każdy mężczyzna nauczy się bez problemu na pamięć. Wierz mi... Ona zresztą niewiele nauczy, ale warto ją przejrzeć <oczko>... Ale czy warto kupić-nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nałogowo czytam książki, niestety tylko w wakacje. Najbardziej po serii o Harrym Potterze lobię powieści Grahama Mastertona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku ze zbliżającym się końcem mojej edukacji proszę o propozycje dobrych książek na lato (tylko żeby można było je dostać w bibliotece). Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy książka J.R.R. Tolkiena pt."Dzieci Hurina" jest kontynuacją jakiejś poprzedniej książki tegoż autora. Czy można ją śmiało czytać nie czytając innych książek Tolkiena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 22:52, LuQeMaStEr napisał:

Czy można ją śmiało czytać nie czytając innych książek Tolkiena?


Można. Wydarzenia w tej ksiazce mają miejsce na dłuuuugo przed wydarzeniami opisanymi we Władcy Pierścieni. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnych:

- Jacek Piekara, saga o Inkwizytorze Mordimerze Madderdinie (,,Sługa Boży", ,,Młot na czarownice"...) - każda książka to de facto zbiór opowiadań, raz lepszych, a raz gorszych - mimo to bardzo przyjemnych w odbiorze. Jeśli chcecie poznać alternatywną historię Europy po tym jak Chrystus schodzi z krzyża i mieczem mści się na swych prześladowcach. Zachęcam. Ja czekam na reedycję III tomu.
- Jarosław Grzędowicz ,,Pan Lodowego Ogrodu cz.1" - to jest dopiero arcydzieło. Na początku lektury jakoś nie mogłem przywyknąć do specyficznego języka narracji - ale kiedy się przełamiesz, Grzędowicz Ciebie zaczaruje. Naprawdę w pełni zasłużony Zajdel.

Z ambitnych:

- Jacek Piekara ,,Przenajświętsza Rzeczpospolita" - to coś więcej niż książka fantasy, albo pamflet polityczny. Piekara przedstawia antyutopijną wizję Polski rządzonej po równi przez kościół i postkomunistów. Treść pełną przekleństw, przemocy i brudnego seksu wzbogacono pięknymi filozoficznymi przekazami. Daje do myślenia.
- Robert Graves ,,Ja, Klaudiusz" - stare, ale nadal interesujące. Smutna i pełna poniżeń droga Klaudiusza do purpury cesarskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 14:26, miragnot napisał:

- Robert Graves ,,Ja, Klaudiusz" - stare, ale nadal interesujące. Smutna i pełna poniżeń droga Klaudiusza do purpury cesarskiej

Przypominam, że powieść ma kontynuację pt. "Klaudiusz i Messalina". Pasjonująca scena pojedynku żony cezara z prostytutką :-D
Oczywiście tego samego autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione książki to:
"Conan" (cała saga)
"Władca Pierścieni (cała saga wraz z "Hobbitem")
"Mikołajek" (wszystkie tomy)
i
"Wiedźmin" :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie... Co myślicie o książce Arkadij''ego i Borysa Strugacc''kich (nie wiem jak to napisać) "Piknik na skraju drogi''. Mam 14 lat i lubie powieści SF, horrory, trilery i takie tam. Jak myślicie, spodoba mi się ta książka???

Czekam na odpowiedzi tych, którzy przeczytali tę książkę. I z góry dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się