Zaloguj się, aby obserwować  
Mike1292

Guitar Hero

1581 postów w tym temacie

Kupiłem w końcu swoją wymarzoną perkusję. Mam pytanie ze strony technicznej. Czy u was też talerze nie łapią uderzeń czasem? Rzadko mi się to zdarza, ale czasem jest to denerwujące. Nie wiem od czego to zależy, na pewno nie od siły, w niektórych piosenkach walę normalnie i wszystkie uderzenia są dobre, a niekiedy jest zwykłe pojedyncze uderzenie w talerz i mi nie łapie. Może ja coś źle robię (źle uderzam itp.), czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>, a niekiedy jest zwykłe pojedyncze uderzenie w talerz

Dnia 02.07.2010 o 14:24, ibisz napisał:

i mi nie łapie. Może ja coś źle robię (źle uderzam itp.), czy to normalne?

Sprawdź w music Studio czy nie łapie czasem, czy może czasem łapie podwójne uderzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 15:03, hallas napisał:

>, a niekiedy jest zwykłe pojedyncze uderzenie w talerz
> i mi nie łapie. Może ja coś źle robię (źle uderzam itp.), czy to normalne?
Sprawdź w music Studio czy nie łapie czasem, czy może czasem łapie podwójne uderzenie.

Nie łapie czasem. Myślę, że to może być zależne od miejsca uderzenia, ale bez przesady, żebym jeszcze patrzył przez cały utwór na talerz, gdzie mam uderzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 19:56, ibisz napisał:

Nie łapie czasem. Myślę, że to może być zależne od miejsca uderzenia, ale bez przesady,
żebym jeszcze patrzył przez cały utwór na talerz, gdzie mam uderzyć.

A teraz zamień oba talerze miejscami i zobacz czy nadal problem będzie dotyczył lewego czy prawego.

Jeśli nadal będzie to lewy (zółty) to możesz składać reklamację u producenta by otrzymać narzędzie do ustawiana czułości perkusji.

Jeśli jednak jest to zależne od samego talerza, to możliwe, że zdążyłeś go rozwalić, był niesprawny od początku - tu również można próbować reklamować u producenta (polski dystrybutor poda ci namiary). Ja już zabiłem...2 talerze. Gdy założyłem trzeci zmieniłem technikę grania i działa do tej pory. Po więcej szczegółów odsyłam do moich postów w tym temacie:

http://forum.gram.pl/forum_post_szukaj.asp?tid=10803&a=0&uid=289938&tpage=4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 21:03, hallas napisał:

Jeśli jednak jest to zależne od samego talerza, to możliwe, że zdążyłeś go rozwalić,
był niesprawny od początku - tu również można próbować reklamować u producenta (polski
dystrybutor poda ci namiary). Ja już zabiłem...2 talerze. Gdy założyłem trzeci zmieniłem
technikę grania i działa do tej pory. Po więcej szczegółów odsyłam do moich postów w
tym temacie:

Nie działa ten sam talerz. Czyli mówisz, że może to być wina talerza. A może to jednak coś z moją techniką gry? Bo to zdarza się sporadycznie, jak walnę mocniej to działa w jak najlepszym porządku, ale jak jest dłuższa sekwencja walenia po tym samym talerzu (np. początek Woman from Tokyo) to zdarza się, że nie złapie uderzenia. Na razie gram na niskich poziomach trudności i nie sprawia mi to wielkich problemów, więc przez jakiś czas zostawię jak jest, może muszę dostosować rękę (początki :)) Ale jeżeli dalej tak będzie, to dostosuje się do Twoich rad. W każdym bądź razie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już przy technicznych sprawach jesteśmy, jak gram na perkusji (GH:WT) bardzo szybko męczy mi się noga - po 2-3 piosenkach muszę robić 5 minut przerwy, bo stopa tak boli, że nie idzie grać :P. Próbowałem już różnych ostawień - raz bliżej, raz dalej, ale niestety nic nie pomaga, jest ew. tylko gorzej. Jakieś sugestie i pomysły? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja na początku grałem na gitarze, to przy szybszych utworach ręka mi siadała, ale teraz jest ok, więc może to kwestia treningu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 22:01, ibisz napisał:

będzie, to dostosuje się do Twoich rad. W każdym bądź razie dzięki :)

RAda jest taka - używaj samego nadgarstka do tych uderzeń. Jeśli będziesz walił przedramieniem to zabijesz talerz gdy przyjdzie czas na szybkie utwory.

gogowitczak

Trening to raz. Dwa - odpowiednia wysokość siedzenia. Trzy ustawienie stopy.

Ja siadam jak na kibelku, w swobodnym rozkroku. Dość nisko, bym był w stanie postawić piętę na stopie. Oczywiście w trakcie grania jest ona i tak podniesiona.

Poza tym nie można spinać mięśni - to musi chodzić swobodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 23:22, Diverso napisał:

Jak ja na początku grałem na gitarze, to przy szybszych utworach ręka mi siadała, ale
teraz jest ok, więc może to kwestia treningu?


To jest kwestia treningu :P. Gram juz dłuższy czas i po prostu wyćwiczysz tamte mięśnie. Ale niestety z tą stopą żadne ćwiczenia nie dają rezulatatu. Popróbuje tej rozgrzewki (koledzy będą się na mnie patrzeć jak na idiotę, ale nvm :P ) i napisze czy jest jakaś poprawa :D

edit:
@hallas
To chyba w takim razie mam zły fotel - takie obrotowe krzesło prezesa :P. Skombinuje inne, trochę niższe, żeby było jak na kibelku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ostatnio zabrałem się za GH Metallica na hardzie. Jakieś wskazówki co do ułożenia palców, żeby łatwiej chwytać piąty przycisk na gryfie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Palec wskazujący obejmuje swoim działaniem przycisk zielony i czerwony, nie wolno zostawiać małego palca, by pilnował niebieskiego i pomarańczowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 18:27, Harrolfo napisał:

Cześć, ostatnio zabrałem się za GH Metallica na hardzie. Jakieś wskazówki co do ułożenia
palców, żeby łatwiej chwytać piąty przycisk na gryfie?

Wskazujący na czerwonym, środkowy na żóltym, ten trzeci na niebieskim i mały na pomarańczowym. Przesuwasz wskazujący na zielony jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a widzicie, a ja zawsze zostawiałem dwa przyciski małemu palcowi...
A jakiś sposób na opanowanie szybkich zmian chwytów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 18:44, Harrolfo napisał:

No a widzicie, a ja zawsze zostawiałem dwa przyciski małemu palcowi...
A jakiś sposób na opanowanie szybkich zmian chwytów?

Trening ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trening jak mówi Dared. Przesuwasz dłoń o jeden palec, albo po prostu sam palec o jedno miejsce. Tak, czy siak trzeba dużo grać, by bez zastanowienia wiedzieć pod którym palcem jaki masz przycisk. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zostawiam 2 przyciski małemu.. i wszystko dobrze działa i gra... No ale coż to chyba bardziej kwestia indywidualnych upodoban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Chyba będę musiał przejść do Practice Mode...
Dzięki za odpowiedzi w każdym razie, ale te solówki Kirka są nieziemsko szybkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 18:54, Harrolfo napisał:

No właśnie. Chyba będę musiał przejść do Practice Mode...
Dzięki za odpowiedzi w każdym razie, ale te solówki Kirka są nieziemsko szybkie ;)

Oj, jest wielu szybszych gitarzystów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować