Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień ze SpellForce 2 - dzień piąty

72 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2006 o 21:28, Aenneus napisał:

ps. generalnie byłbym wdzięczny za każdą podpowiedź


Zobacz plik w katalogu "Moje dokumenty\Spellforce2\diag\log.txt" Najlepiej wklej go tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 21:39, Aenneus napisał:

nie ma takiego katalogu w "Moje dokumenty"


To znaczy ze sie wywala jeszcze zanim sie w ogole odpala procedury testujace... Nie wiem o co chodzi... Witaj w klubie osob, ktore nie moga sie cieszyc w pelni gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 19:01, John Fu napisał:

Pracuja pracuja nad patchem, a nikt sie nie odzywa, bo pewnie pracują jak mrówki ;] Nikt nie
ma czasu tłumaczyć, bo jeżeli chociaż jeden pracownik odpowiedział by na jedno pytanie, to
w tym samym temcie do tego gościa z CDP padło by miliony nie potrzebnych pytań. Wyjdzie patch
to będą sie tłumaczyć i instruować co i jak.


Podejrzewam, że masz rację. Problem jest złożony - występuje w rozmaitych konfiguracjach sprzętowych. W tej chwili mogliby powiedzieć jedynie że pracują i czekają na konkrety od JoWood. Brak kontaktu działu lokalizacji z Wami wynika też po części z ich opłakanego stanu liczebnego - są obłożeni robotą i nie mają po prostu czasu na nic innego. Skąd taki mój wniosek? Proszę bardzo: Specjalista ds. Lokalizacji; Asystent ds. Lokalizacji; Młodszy programista w Dziale Lokalizacji; Tester w dziale lokalizacji - to stanowiska do wzięcia w CD-P. Oferta pracy nie jest nowa, kasa na ogłoszenia jest wydawana cały czas, a mimo legendarnego bezrobocia... brak chętnych spełniających wymagania.
Przy okazji poprzednich dni starałem się zdroworozsądkowo zdjagnozować genezę tych kłopotów. Zajrzyjcie do tych moich postów, jesli chcecie. Jeśli mam rację, to żadne odinstalowanie antywirów czy emulatorów nic nie pomoże - bo przy okazji patcha ktoś tam za granicą nababrał w kodzie nie biorąc pod uwagę niczego poza wersja oryginalną. Teraz mają na karku CD-P... pytanie na ile poważnie traktują edycję gry w naszym kraju :(
Trzymam za Was kciuki. Niewiele więcej mogę już zrobić. Choć być może jako redaktor naczelny gram.pl, po prostu "kapitan najemników" - publicystów piszących dla Was teksty na portalu - nie jestem osobą do tego odpowiednią, to w imieniu firmy CD-Projekt, z którą współpracuję, serdecznie przepraszam Was wszystkjich - ich klientów, a moich Czytelników.
Ech, nie tak miało być :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lukas... Spokojnie... Przeciez tutaj malo kto atakuje CDP. Szczególnie, że lokalizacja jest wykonana dość solidnie (no poza kontrowersyjną Balladyną oraz tym co zgłaszałem już gdzieś na forum w tooltipie do budowanych budynków). Gra jest na tyle dobra, że nawet kawałek jej przeszedłem męcząc się z tą fatalna wydajnością. Slideshow, ale jaki wciągający... Po prostu jedyne czego chyba wszyscy oczekują to jakiejś informacji, sprostowania czy czegoś, że ekipa jest na tropie, śledzi tego wrednego błęda. Być może będą potrzebowali kogoś do pomocy, do testów na maszynach, na których do tej pory problem występował. Raczej sporo osób narzekających z tego co widzę jest chętna do współpracy...

Co do tych stanowisk co wymieniałeś, wszytsko fajnie, może nawet i bym się zdecydował (od kilku lat pracuję nad tłumaczeniami oprogramowania), ale do Warszawy to nie zamierzam się przeprowadzać jak na razie, no i mam stałą pracę tutaj gdzie mieszkam. Może nie kokosy się zarabia, ale praca w miarę pewna:-)

A więc jeśli możemy w jakiś sposób pomóc CDP przy usuwaniu tego błędu (testy, jakieś raporty, cokolwiek) to wolelibyśmy o tym wiedzieć, a tutaj nawet nie dostałem odpowiedzi na zgłoszenie wysłane niemal tydzień temu do działu pomocy technicznej. Nic. Jakbym w ogóle nic nie wysyłał (jedyne co dostałem, to odpowiedź z automatu, że teraz weekend więc po wtorku ktoś powinien coś odpisać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha i ostrzeżenie dla osób o słabym zdrowiu: niech nikt nie czyta pliku readme z katalogu z grą. Wygląda on jakby był jakimś translatorem przetłumaczony... Ale to tylko dygresja:-) Na szczęście jakość tłumaczenia tego pliku ma się nijak do jakości reszty gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kwestia jest taka, że moge się nią cieszyć tylko w takim zakresie na jaki pozwala mi efektowna okładka;) czyli co? siąść i płakać? próbować zwrócić grę? czy czekać aż ktoś kiedyś znajdzie rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 22:03, Aenneus napisał:

kwestia jest taka, że moge się nią cieszyć tylko w takim zakresie na jaki pozwala mi efektowna
okładka;) czyli co? siąść i płakać? próbować zwrócić grę? czy czekać aż ktoś kiedyś znajdzie
rozwiązanie?

OK. Nie będzie to oficjalna pomoc, bo to nie moja działka, ale...
Zróbmy to po informatycznemu - najpierw sprawdzimy, czy to wina Twojego egzemplarza SF2 czy kompa. Na pewno znasz kogoś, kto ma innego peceta, prawda? Poproś go o pomoc - zainstaluj na moment grę u tej osoby. Jesli efekt jest ten sam - spokojnie reklamuj swój egzemplarz. W innym wypadku trzeba będzie kombinować, co jest nie tak z Twoją maszynką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzęcie : P4 2.8; GeForce 6600GT, 1,5 GB Ram, jedyne błędy w grze to:
-itro bez dźwięku, ale z napisami, więc jakoś to przeżyłem
-brak polskich czcionek w rozdzielce 1280-1024, więc gram na 1024-768 da się przeżyć
-najbardziej irytujący błąd według mnie, to to, żę zamiast płynnego przewijania ekranu, mam slajdy, ale przy odpowiedniej dawce humoru i przyzwyczajenia, da się jakoś przeżyć
-ostatni błąd jaki pamiętam, ale to może nie być błąd, to gdy ma się dużą armię powyżej 60 jednostek to żeby odkryć nowy teren muszę wysłać jednostki na nieodkryty teren (czarny ekran) i poczekać chwilę, dwie i dopiero wtedy pojawia się odkryty teren.
Dzięki dużej dawce zaparcia odkryłem już ponad połowę wysp, więc nie jest źle
Pozdro dla CD Projektu i pozdro dla forumowiczów gram.pl owiczów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tych ustawieniach gra powinna śmigać jak wiatr. Nie wiem jak ty forty seven ale ja wolę kupywać gry dla przyjemności i nie musieć korzystać nadmiernie z dużej dawki humoru przy przechodzeniu ich. Zaparcie też jest dobre ale przy myśleniu nad kolejnymi misjami a nie przy próbie przewijania okna gry. Mimo wszystko podziwiam cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK! Już wszyscy wiemy, że coś nie gra z SP2 (u mnie też), więc proponuje koniec żali, zmianę tematu i cierpliwe oczekiwanie na jakiegoś patcha.
Jak ktoś nie może przeboleć wydanej kasy to niech zrobi tak jak radzi Lucas the Great i po prostu reklamuje swój egzemparz.

Ja mimo wszystko uzbrajam się w cierpliwość ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coż będzie patch, będzie ok :) <mam nadzieje> poza tym cd-p wiele nie zawalił <no tytuł i balladyna troche bije po oczach> ale poza tym ładne wydanie, poradnik no i w wileu sklepach można dostać to naprawde dużo taniej, więc naprawde opłaca się kupić tą gre i cierpliwie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy sciągnałem spellforce 2 demo zadziałało, ale szkoda że widać bylo tylko nazwe postaci i pasek zycia, a reszta czarna. Mogłem sprawdzać ekwipunek, czary itd. . I jak tu grac chodzic postacią niewiadomo gdzie, ale zabawa... moze ktos wie jak mi pomóc zeby demo chodzilo. Przecież jak ono nie pójdzie to napewno nie kupie pelnej wersi spellforce 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedż prosta: uaktualnij sterowniki karty graficznej do najnowszych i zainstaluj najnowszy pakiet DirectX 9.0c ze strony Microsoftu (najnowszy jest z sierpnia 2006). I pamiętaj DirectX 9.0c innemu DirectX-owi 9.0c nierówny. Wtedy sprawdź. Efekt jaki opisujesz występuje na starych sterownikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka Podwodna.Od kilku dni czytam wasze posty i powiem szczerze zdurniałem do reszty.Bo wychodzi na to, że lokalizacja jest spaprana jak białoruski paragraf.Tylko czego u mnie ta gra chodzi po prostu rewelacyjnie?!Miałem owszem na początku problem z "krzakami" zamiast polskich liter ( bo z racji posiadania LCD-ka muszę grać na jego rozdzielczości natywnej, czyli 1280 x 1024 ) ale po zainstalowaniu patcha jest ok.Teraz w opcjach grafy w grze mam poustawiane wsio na maxa i gra buja się jak rakieta.I nie ma mowy o żadnym pokazie slajdów.Fakt-faktem, że przy instalowaniu zaskoczył mnie program instalacyjny 2 razy bo po pierwsze stwierdził, że mam DirectX 9b a nie 9c a po drugie przy pierwszym odpaleniu gry wydarł na mnie mordę, że moje stery do grafy są ciut prehistoryczne i dlatego od razu ściągnąłem ATI Catalysta 6.7.I nie ma problemów.A przecie wcale nie mam mocarnego kompa tylko:
- Athlon 64 3000 +, Socket 754
- płyta główna Gigabyte GA-K8NE
- grafa Gigabyte ATI Radeon X800XL 512 MB/256b ( stery Catalist 6.7 )
- DDR 1024 Kingston
i co najważniejsze mam dosyć "zaśmieconego" kompa i nic przed odpaleniem gry nie muszę zamykać.Dlatego współczuję Wam wszystkim takiego wk........a bo co najgorsze dla Was to to, że powiem szczerze - gra jest REWELA !!!!Ale jestem pewny, że CDP szybko znajdzie na to antidotum.
PS.A może to jest wina kart nVidii?Ale chyba by to było kretyńsko głupie bo przecież gra ta jest rekomendowana na nVidie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 18:35, Perkoz_1 napisał:

PS.A może to jest wina kart nVidii?


Na moim X1600XT, jak i jeszcze innej karcie tutaj na forum (X1900XTX) gra nie się niemiłosiernie. Więc podejrzenia odnośnie karty Nvidii >> /dev/null/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 22:10, Lucas the Great napisał:

Zróbmy to po informatycznemu - najpierw sprawdzimy, czy to wina Twojego egzemplarza SF2 czy
kompa. Na pewno znasz kogoś, kto ma innego peceta, prawda? Poproś go o pomoc - zainstaluj na
moment grę u tej osoby. Jesli efekt jest ten sam - spokojnie reklamuj swój egzemplarz. W innym
wypadku trzeba będzie kombinować, co jest nie tak z Twoją maszynką...


Hej, właśnie wysłałem do pomocy technicznej zapytanie o to co może być nie halo z grą. Mam jednak inny pomysł, może dałoby się przesłać np oryginalne pliki wykonawcze+odpowiednie dlle anglojęzycznego tytułu gry lub analogiczny zestaw do polskiej gry przed spaczowaniem? Wtedy byśmy sprawdzili czy to dokładnie wina poprawek i wystawili możliwość odinstalowania poprawki zanim zostanie wprowadzona ta wersja poprawiająca buga z poprzedniej poprawki (... to przypomina teksty z Microsoftu :-) )
W każdym razie dałoby radę sprawdzić na wielu komputerach na raz czy cofnięcie poprawki załatwiło problemy z grą.
Pozdrawiam!

P.S.
Jeżeli nie CDP nie poradzi sobie rychło z poprawką to do kogo trzeba mailować aby zwrócić egzemplarz gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie nie dlugo bedzie oficjalne wyjasnienie sprawy ze spell force. Fakt faktem cos sie stalo i ciagle nad tym pracuja. Dlatego nikt sie nie odzywa w tej sprawie. Cierpliwosci, ja sam jestem ciekaw co dokladnie sie stalo i napewno nie beda to jakies bajki, bo skoro do tej pory nic nie odpowiadali, a w zyciu jeszcze nie pamietam by byla taka sytuacja, to musi byc cos powaznego. Wyluzujmy, poczekajmy jeszcze cierpliwie i nie meczcie Lucasa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtorze, nigdy nie bylo takiej sytuacji, by CDP nie bylo wstanie tak dlugo nieodpowiadac na problem jakie sie zawsze pojawialy. Skoro takie cos przynajmniej ja pierwszy raz napotykam to znaczy, ze musi byc to bardzo wazne. Zobaczcie, ze tylko Lucas tu odpowiada nawet nikt inny z gram.pl sie tutaj nie udziela, a jesli juz to bardzo rzadko. Zaangazowanie w ten problem musi byc wielki skoro od kilku dni tak sie dzieje o_O Mam nadzieje, ze jakos uda mi sie przekonac Was, ze CDP nas nie olewa, poprostu maja jakies problemy i to powazne skoro tak sie dzieje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować