SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

i Zoncolan jest :D szkoda że od łatwiejszej strony ale i ta też robi ogromne wrażenie :) podobno na Zoncolan są krótkie odcinki po kilka metrów o nachyleniu zbliżającym się nawet do 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Z racji tego, że jest Zima w tym czasie na rowerze nie jeżdżę, ale zaczynam już trochę poważniej myśleć o jeżdżeniu rowerem od wiosny przynajmniej 1-2godz. dziennie. Więc czy mógłby ktoś doradzić jaki rower będzie odpowiedni do jazdy hmm... miejsko-szosowo-górskiej (albo przynajmniej by był do jazdy miejsko-szosowej). Z pieniędzmi planuję zmieścić się w granicach 2000-2500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś z Was polecić:
1) jakieś dobre opony, takie na których jeździcie, czy może takie jakie planujecie zakupić? Nie mają być wyspecjalizowane do jakiegoś konkretnego rodzaju nawierzchni, bo jeżdżę zarówno po mieście, jak i po lasach, łąkach... Planuję zmianę, bo moje Bontrager''y już się trochę ''zjechały''
2) licznik rowerowy. Przy tym podpunkcie proszę o radę, czy liczniki bezprzewodowe są bardziej ''awaryjne'' od przewodowych? Mam Sigmę 506, tylko podczas jakiejś hardkorowej przejażdżki lasem zerwałem kabelek i nie wiem czy warto zainwestować w bezprzewodowy sprzęt

A tak poza tym to byłem wczoraj na małej wycieczce. Powietrze rześkie, pogoda idealna, tylko trochę zimno (u mnie było -3). Wszystko pięknie, termoizolacyjne ubranie... Nie wziąłem tylko pod uwagę, że moje buty SPD są przystosowane do jazdy latem i jest dość duży przewiew ;] Skończyło się na tym, że po powrocie do domu musiałem postępować jak przy lekkim odmrożeniu -> bardzo zimna woda, zimna, letnia, ciepła -.-

Pozdrawiam i proszę o radę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 22:31, pilek napisał:

Witam.
Z racji tego, że jest Zima w tym czasie na rowerze nie jeżdżę, ale zaczynam już trochę
poważniej myśleć o jeżdżeniu rowerem od wiosny przynajmniej 1-2godz. dziennie. Więc czy
mógłby ktoś doradzić jaki rower będzie odpowiedni do jazdy hmm... miejsko-szosowo-górskiej
(albo przynajmniej by był do jazdy miejsko-szosowej). Z pieniędzmi planuję zmieścić się
w granicach 2000-2500zł.

jeżeli do jazdy miejskiej to polece ci tzw cross - czyli mieszanka roweru górskiego i miejskiego, koła 28", każdy producent ma w swojej ofercie tego typu rowery, polecam ci Treka i Centuriona w chwili obecnej mają świetne ceny na rowery z 2008 r. Jeśli chcesz coś naprawdę fajnego do jazdy po mieście to zastanów się nad Cannondale Bad Boy, za pieniądze które chcesz przeznaczyć na zakup naprawdę możesz coś wybrać ciekawego, ja podałem ci tylko ulubione marki. Warto kupić właśnie teraz, raz że ceny są świetne, dwa że handlowcy z nudów cię dobrze obsłużą. Pamiętaj żeby iść do solidnego sklepu - ja chwalę sobie sklepy należące do Profesjonalnej Grupy Rowerowej, znakomite rowery, i dobry serwis, duży wybór komponentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 22:46, Belegdil napisał:

Mógłby mi ktoś z Was polecić:
1) jakieś dobre opony, takie na których jeździcie, czy może takie jakie planujecie zakupić?
Nie mają być wyspecjalizowane do jakiegoś konkretnego rodzaju nawierzchni, bo jeżdżę
zarówno po mieście, jak i po lasach, łąkach... Planuję zmianę, bo moje Bontrager''y już
się trochę ''zjechały''
2) licznik rowerowy. Przy tym podpunkcie proszę o radę, czy liczniki bezprzewodowe są
bardziej ''awaryjne'' od przewodowych? Mam Sigmę 506, tylko podczas jakiejś hardkorowej
przejażdżki lasem zerwałem kabelek i nie wiem czy warto zainwestować w bezprzewodowy
sprzęt


Podam ci kilka przykładów moim zdaniem dobrych opon
Michelin XC A/T - opona bardzo uniwersalna, wysoki bieżnik, świetnie sprawdza się w ciężkim terenie, dobrze sobie radzi w błocie, gorzej jest na asfalcie ale i tak lepiej niż w przypadku tanich opon-. Opona jest dość ciężka. Dodam że to moja ulubienica;)
GEAX - włoskie opony, wybierz moim zdaniem wersję uniwersalną(all terrain), nie pamiętam modelu, unikaj tylko opony oznaczonej "race" która jest przeznaczona dla zawodników dla ciebie sprawi więcej kłopotów niż odczujesz jej wyścigowe właściwości, opona dość lekka, szybka na utwardzonych szutrach, zaskakująco dobrze sprawdza się na asfaltach i w błocie
Michelin XC Dry/Dry2 bardzo uniwersalne opony przeznaczone na utwardzone drogi i szutry, bardzo podobna w charakterystyce do geaxa, może troche lepiej trzyma się w zakrętach, nieco gorsza w błocie
Hutchinson Phyton - podobnie jak geaxy i Micheliny Dry to bardzo uniwersalne opony sprawdzą się zarówno w mieście jak i w lesie, dość niskie opory toczenia średnie zachowanie w błocie
Shweble- Nooby nic - jak wyżej chyba najlżejsze z zestawienia nie polecam racing ralphów bo są co prawda szybkie ale jak jest twardo i sucho


Co do licznika to polecam ci raczej liczniki CatEYE ~189zł za najtańsze bezprzewodowe, warto, szybciej startują niż Sigma, możesz też pokusić się o licznik Cannondale, co prawda bardziej awaryjny ale ma wieczystą gwarancję i dość dużo funkcji jak na swoją cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem również twojego gramsajta i z racji tego, że wokół mnie jest dużo lasów to jakie rowery byś polecił do jazdy po lesie tak samo w zakresie 2000-2500zł?
I jeśli możesz, to podaj link do rowerów cross'owych i górskich, bo z moją znajomością sprzętu rowerowego to raczej kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Patrząc na obrazki, które zobaczyłem w grę wchodzą Michelin XC A/T, GEAX''y i Schwalbe.
Jeśli o licznik chodzi, to jak na razie od zawsze używałem Sigmy, bo ktoś mi kiedyśtam polecił. Muszę zajrzeć do sklepu i zapoznać się z ofertą CatEYE i Cannondale.

Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 23:25, pilek napisał:

Odwiedziłem również twojego gramsajta i z racji tego, że wokół mnie jest dużo lasów to
jakie rowery byś polecił do jazdy po lesie tak samo w zakresie 2000-2500zł?
I jeśli możesz, to podaj link do rowerów cross''owych i górskich, bo z moją znajomością
sprzętu rowerowego to raczej kiepsko.

moje typy nie sugeruj się cenami bo na pewno znajdziesz taniej a jak ponegocjujesz to zmieścisz się w limicie finansowym
http://www2.centurion.de/Bikes.Detail?bike_id=33
http://www.ssc.pl/gf2008/Tassajara.htm
http://www.ssc.pl/trek2008/6500Disc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rowery zobaczyłem lecz te ceny powyżej 3000zł jak na moją kieszeń za duże, tak jak mówiłem dla mnie maksimum to 2500zł czy mógłbyś polecić coś właśnie w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 00:20, pilek napisał:

Rowery zobaczyłem lecz te ceny powyżej 3000zł jak na moją kieszeń za duże, tak jak mówiłem
dla mnie maksimum to 2500zł czy mógłbyś polecić coś właśnie w tej cenie?

tak jak napisałem w sklepach te ceny są niższe i to znacznie niż te internetowe w tej chwili, a jest szansa że wynegocjujesz jeszcze lepsze ceny, powinieneś się zmieścić w limicie.
Kierowałem się jakością komponentów - dobra rama, korba na łożyskach zewnętrznych, hamulce hydrauliczne, dość dobre koła, homogeniczny napęd,

http://bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=rowery&pid=979&fname=Centurion&mname=Backfire%20800
tu masz tegoroczny model, jeśli gdzieś go jeszcze znajdziesz powinieneś się zmieścić w kwocie 2500zł nawet jeśli to będzie 200zł więcej to i tak naprawdę warto, bo ciężko jest znaleźć równie ciekawą propozycję w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 00:20, pilek napisał:

Rowery zobaczyłem lecz te ceny powyżej 3000zł jak na moją kieszeń za duże, tak jak mówiłem
dla mnie maksimum to 2500zł czy mógłbyś polecić coś właśnie w tej cenie?

W Decathlonie obniżyli ceny rowerów i można kupić Rockrider 8.1 na osprzęcie SRAM X7 i z amorem Rock Shox Tora za 1999 zł. Dobra cena, mój tata ma zeszłoroczny model i sobie chwali rowerek. Jak za 2 tysiaki moim zdaniem warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 22:46, Belegdil napisał:

2) licznik rowerowy. Przy tym podpunkcie proszę o radę, czy liczniki bezprzewodowe są
bardziej ''awaryjne'' od przewodowych? Mam Sigmę 506, tylko podczas jakiejś hardkorowej
przejażdżki lasem zerwałem kabelek i nie wiem czy warto zainwestować w bezprzewodowy
sprzęt

Już prawie rok używam licznika bezprzewodowego marki VDO. Nie uważam jego zakupu za jakiś szczególnie dobry pomysł. Nie to, żeby był złym urządzeniem, licznik działa poprawnie - problemem jest wysoka cena, ponad 200 zł. Za licznik przewodowy o zbliżonych parametrach trzeba zapłacić ponad 100 zł mniej, a ten brak kabla jakiejś wielkiej różnicy nie robi :/ Mój licznik ma możliwość zamontowania czujnika kadencji (chyba tak to się nazywa), ale nie dojrzałem jeszcze do takiego poziomu kolarstwa :D Podobno Armstrong jeździł właśnie na kadencję (to chodzi mniej więcej o skupieniu się nie na przełożeniach i prędkości, ale na szybkości kręcenia korbą, aby była ona w miarę jednostajna - chyba :)

Myślę, że zwykła Sigma z kabelkiem będzie wystarczającym sprzętem dla normalnego człowieka :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tylko właśnie czas użytkowania liczników przewodowych u mnie można mierzyć w kabelkach/miesiąc :)
Pójdę do sklepu i zobaczę. Nie są mi potrzebne żadne bajery, wystarczy czas i prędkość ^.^ Ale dzięki za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rower który polecił Quatre czyli http://www.decathlon.com.pl/PL/rockrider-8-1-34975909/ w sklepie internetowym jest za 2700zł, jeśli jest rzeczywiście obniżka na 2000zł to czy się go opłaca kupić? Chociaż gdyby nie miał dobrego sprzętu to wolę dać 500zł lub 700zł więcej.
A Centurin Backfire 800 wprost mnie urzekł swoim pięknem i postaram się odwiedzić sklep PGR''u i dopytać o obniżkę, bo jeżeli cena 2700zł będzie to wynegocjowania to dam te 200zł więcej i kupuję go od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 09:42, Belegdil napisał:

Tylko właśnie czas użytkowania liczników przewodowych u mnie można mierzyć w kabelkach/miesiąc
:)

Jak to? Może masz ten kabelek źle zamontowany, źle owinięty wokół kierownicy, że nie starcza go przy max skręcie? Dla mnie to naprawdę dziwna sprawa, bo ja z moim przewodowcem jeżdżę już chyba ze 6 lat i nic się nigdy z kablem nie stało.

Dnia 29.12.2008 o 09:42, Belegdil napisał:

Pójdę do sklepu i zobaczę. Nie są mi potrzebne żadne bajery, wystarczy czas i prędkość
^.^ Ale dzięki za uwagę.

Bezprzewodowe liczniki są drogie, niezależnie od ilości posiadanych funkcji - po prostu cena startuje z wysokiego pułapu poczynając od najsłabszego modelu :)
W liczniku bezprzewodowym musi być kontakt jednostki sterującej z czujnikiem na widelcu, bo działa to na zasadzie podczerwieni chyba. Mi się raz czy dwa zdarzyło, że licznik przestał pokazywać prędkość, bo właśnie się troszkę przekręcił tak, że się nie "widziały" oba komponenty :/ No i wiadomo - baterie idą szybciej niż w kablowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 10:59, pilek napisał:

Rower który polecił Quatre czyli http://www.decathlon.com.pl/PL/rockrider-8-1-34975909/
w sklepie internetowym jest za 2700zł, jeśli jest rzeczywiście obniżka na 2000zł to czy
się go opłaca kupić? Chociaż gdyby nie miał dobrego sprzętu to wolę dać 500zł lub 700zł
więcej.
A Centurin Backfire 800 wprost mnie urzekł swoim pięknem i postaram się odwiedzić sklep
PGR''u i dopytać o obniżkę, bo jeżeli cena 2700zł będzie to wynegocjowania to dam te
200zł więcej i kupuję go od razu.

jeśli Rockrider kosztuje 2000zł to warto

a tu masz mojego centuriona składaka http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=349442&n=59
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=349442&n=57 , zapewniam że Centurion wbija się przebojem na polski rynek w 2009 roku pojawią się ramy Carbonowe, miałem okazję widzieć egzemplarz i słyszeć opinię człowieka który ją kupił, będzie warto na to czekać. Jak do tej pory były dostępne tylko gotowe rowery Centurion na ramach z carbonu, widać że ta znana na zachodzie marka dostrzegła potencjał na naszym rozwijającym się dopiero rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się