SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2009 o 14:04, filip1-1 napisał:

kurde znów nie zdążyłem z editem ;) albo coś z treka tańszego dobrego:))


Nic ciekawszego nie znajdziesz, jeśli jakiś skok jakościowy przy zakupie roweru chcesz mieć niestety musisz wydac sporo więcej niż 2000zł. Sprawdź jeszcze centurion backfire 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 14:59, czaja24 napisał:

> kurde znów nie zdążyłem z editem ;) albo coś z treka tańszego dobrego:))

Nic ciekawszego nie znajdziesz, jeśli jakiś skok jakościowy przy zakupie roweru chcesz
mieć niestety musisz wydac sporo więcej niż 2000zł. Sprawdź jeszcze centurion backfire
300

a ta merida co podałeś ?? a i jak z tą z tarczówkami poza nimi jest coś jeszcze nie tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 01:55, master962 napisał:

i właśnie dla tego wolałem spytać o parametry podjazdu bo np. ja przez długi podjazd
rozumiem taki ponad 10km :) a nachylenie podaje się w % = przewyższenie/długość podjazdu

Hehe, jakby tamten podjazd miał 10 km, to by mnie wyniosło na wysokość Mount Blanc chyba ^_^ Wydawało mi się, że nachylenie podaje się w stopniach, a nie procentach. Przez przewyższenie rozumiesz różnicę wysokości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2009 o 19:11, Quatre napisał:

Przez przewyższenie rozumiesz różnicę wysokości?

tak :) od wysokości na jakiej znajduje się koniec podjazdu odejmujesz tą na której znajdował się początek później dzielisz to przez długość podjazdu którą przejechałeś i wychodzi ci nachylenie w %. co jest o wiele bardziej praktyczne (szybciej i łatwiej się liczy) niż podawanie nachylenia w stopniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 19:39, czaja24 napisał:

> Co sądzicie o tym rowerze??
>
> http://bikeserwis.pl/?p=productsMore&iProduct=496&sName=merida-matts-40-d-2009


lub ten http://sprint-rowery.pl/product.php?id=1057

lub taki z możliwym amorem http://sprint-rowery.pl/product.php?id=949

lub taki http://sprint-rowery.pl/product.php?id=714

i taki http://sprint-rowery.pl/product.php?id=1097

Nie patrz na to że tamta merida ma hamulce tarczowe bo są one nic nie warte i w tej klasie
cenowej nie warto sobie zawracać głowy tarczami. Zwróć uwagę na wzmocnione obręcze kół,
jakość korby i homogeniczny napęd (wszystkie komponenty od jednego producenta i z podobnej
grupy)


albo inaczej z tych co podałeś który według ciebie jest najlepszy?? sorki że zawracam ci tak głowe ale się wogóle na tym nie znam://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jak już od meridy to http://bikeserwis.pl/?p=productsMore&iProduct=522&sName=merida-matts-tfs-xc-100-d-2009 jeszcze ten...
Ten który podałeś na początku to paździerz nie rower, po pierwsze koła nie kapslowane, korba - największe padło no i amor Rozj..b Sobie Twarz... Przerzutka przednia bezgrupowa.

Ten który podaje w tym poście jest ciekawszy po pierwsze amor sztywniejszy, manetki rapid fire, przerzutka Deore, przednia przerzutka na poziomie altus/alivio no i kółka kapslowane co prawda dla mnie te koła były za słabe ale ważę 80 kg i katuję rower dość ostro w terenie więc poskładałem sobie kółka DT Swiss i z tych jestem zadowolony...
Tak więc jeszcze 99 zł powinieneś wysupłać

PS no i korba ujdzie, jak nie potrzebujesz mega przeniesienia siły i nie generujesz 100W na nodze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 22:08, czaja24 napisał:

no jak już od meridy to http://bikeserwis.pl/?p=productsMore&iProduct=522&sName=merida-matts-tfs-xc-100-d-2009
jeszcze ten...
Ten który podałeś na początku to paździerz nie rower, po pierwsze koła nie kapslowane,
korba - największe padło no i amor Rozj..b Sobie Twarz... Przerzutka przednia bezgrupowa.

Ten który podaje w tym poście jest ciekawszy po pierwsze amor sztywniejszy, manetki rapid
fire, przerzutka Deore, przednia przerzutka na poziomie altus/alivio no i kółka kapslowane
co prawda dla mnie te koła były za słabe ale ważę 80 kg i katuję rower dość ostro w terenie
więc poskładałem sobie kółka DT Swiss i z tych jestem zadowolony...
Tak więc jeszcze 99 zł powinieneś wysupłać

PS no i korba ujdzie, jak nie potrzebujesz mega przeniesienia siły i nie generujesz 100W
na nodze:P


ok dzięki wielki a z tych 4 co podałeś wcześniej który według ciebie najlepszy?? bo dałeś mi sporo do myślenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cholercia nigdy nie zdążę edytować :)) poważnie zastanawiam się na tymi:
Merida
http://bikeserwis.pl/?p=productsMore&iProduct=522&sName=merida-matts-tfs-xc-100-d-2009
Cannondale
http://sprint-rowery.pl/product.php?id=1097
Centurion
http://sprint-rowery.pl/product.php?id=1057

który z nich najlepszy???

p.s. sorki że to pisze ale się nie znam :D cannondale i centurion to dobre firmy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 03:22, master962 napisał:

> cannondale i centurion to dobre firmy??
tak to dobre i solidne firmy :)

Nie ma to jak zareklamować markę swojego roweru, co? ^_^
Jakie polecasz smary do łańcucha szosówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2009 o 13:58, Quatre napisał:

Nie ma to jak zareklamować markę swojego roweru, co? ^_^

tak wyszło :) co nie zmienia faktu że cannondale jest porządną firmą i mogę to osobiście potwierdzić

Dnia 19.03.2009 o 13:58, Quatre napisał:

Jakie polecasz smary do łańcucha szosówki?

ja puki co stosuję olej rohloff i jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 17:35, master962 napisał:

tak wyszło :) co nie zmienia faktu że cannondale jest porządną firmą i mogę to osobiście potwierdzić

Wcale tego nie neguję. Sam kupiłbym może nawet ich rower, gdyby a) nie były takie drogie, b) nie była to firma amerykańska, bo ja staram się nie kupować, jeśli tylko nie muszę, niczego amerykańskiego :) A kiedy jest do wyboru coś równie dobrego, a nieamerykańskiego, to dla mnie wybór jest oczywisty ^_^
Swoją drogą to tak sobie myślę, że trochę bez sensu jest polecanie jakichś konkretnych marek rowerów. Wiadomo przecież, że jest od groma dobrych brandów w rowerach i wszystkie są dobre, czy to Merida, Cannondale, Centurion, Author, Scott, Trek, Mongoose, Giant, Gary Fischer, Kona, Specialized etc. Jeśli kupi się rower którejkolwiek z renomowanych firm, to ma się gwarancję, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Dlatego lepiej chyba jednak polecać konkretne modele, bo tu już może być różnie, znaczy za te same pieniądze jeden model może być troszkę lepszy, a inny trochę gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cannondale to jedna z najbardziej znanych i uznanych firm na świecie, wyjątkowość ich ram polega na tym że są spawane ręcznie i należą do najlepszych tego typu produktów na świecie. Ten Cannondale jest niezły ma najlepszy amortyzator (z proponowanych rowerów), no i z całą pewnością najlepszą, najsztywniejszą ramę.
Centurion to pierwsza marka europejska która wyprodukowała rower górski, ramy tej marki są legendarnie mocne. Rama w "300" jest dobra i mocna może nie jest najlżejsza(około 2kg) ale w tym przedziale cenowym żadna marka nie rozpieszcza nas pod względem wagi. Na pewno centurionowi nie można odmówić sztywności i w bezpośrednim zestawieniu z konkurencją plasuje się w czołówce.

A Merida - jak Merida niektóre modele ma udane inne mniej. I choć centurion i Merida to jedno konsorcjum, ramy często wyglądają podobnie to jakoś Bardziej do mnie przemawia "niemiec"(centurion) i lepiej mi się jeździ na centurionie. Na pewno za 300 przemawia homogeniczny napęd shimano i komponenty wyższej jakości, za Meridą Hamulce Tarczowe a za Cannondale - po prostu Cannondale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 19:32, czaja24 napisał:

Cannondale to jedna z najbardziej znanych i uznanych firm na świecie, wyjątkowość ich
ram polega na tym że są spawane ręcznie i należą do najlepszych tego typu produktów na
świecie. Ten Cannondale jest niezły ma najlepszy amortyzator (z proponowanych rowerów),
no i z całą pewnością najlepszą, najsztywniejszą ramę.
Centurion to pierwsza marka europejska która wyprodukowała rower górski, ramy tej marki
są legendarnie mocne. Rama w "300" jest dobra i mocna może nie jest najlżejsza(około
2kg) ale w tym przedziale cenowym żadna marka nie rozpieszcza nas pod względem wagi.
Na pewno centurionowi nie można odmówić sztywności i w bezpośrednim zestawieniu z konkurencją
plasuje się w czołówce.

A Merida - jak Merida niektóre modele ma udane inne mniej. I choć centurion i Merida
to jedno konsorcjum, ramy często wyglądają podobnie to jakoś Bardziej do mnie przemawia
"niemiec"(centurion) i lepiej mi się jeździ na centurionie. Na pewno za 300 przemawia
homogeniczny napęd shimano i komponenty wyższej jakości, za Meridą Hamulce Tarczowe a
za Cannondale - po prostu Cannondale


ogromne dzięki :D:D biore cannondale mama dożuci jeszcze 400 zł :D:D

p.s. słuchaj bo jak wybieram rozmiar to pisze s i w góre :// Jaki będzie dobry dla mnie ?? ( mam ok 1,80 m i wage 71kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 19:36, filip1-1 napisał:

p.s. słuchaj bo jak wybieram rozmiar to pisze s i w góre :// Jaki będzie dobry dla mnie
?? ( mam ok 1,80 m i wage 71kg)

Rozmiar ramy najlepiej dobierać po prostu przymierzając się do roweru osobiście. Różne firmy mają różne sposoby pomiaru rozmiaru ramy, więc nie można się tym sugerować. Na odległość ciężko doradzać, lepiej znajdź sklep, gdzie będziesz mógł sobie usiąść na rowerze, a potem ewentualnie zamów tańszy online :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 19:59, Quatre napisał:

> p.s. słuchaj bo jak wybieram rozmiar to pisze s i w góre :// Jaki będzie dobry dla
mnie
> ?? ( mam ok 1,80 m i wage 71kg)
Rozmiar ramy najlepiej dobierać po prostu przymierzając się do roweru osobiście. Różne
firmy mają różne sposoby pomiaru rozmiaru ramy, więc nie można się tym sugerować. Na
odległość ciężko doradzać, lepiej znajdź sklep, gdzie będziesz mógł sobie usiąść na rowerze,
a potem ewentualnie zamów tańszy online :)


ciekaw jestem gdzie mam to znaleźć ?? nie mieszkam w stolicy:D a u mnie w mieście sprzedają wheelery , kellysy , gianty://///////////////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2009 o 18:44, Quatre napisał:

Wcale tego nie neguję. Sam kupiłbym może nawet ich rower, gdyby a) nie były takie drogie,
b) nie była to firma amerykańska, bo ja staram się nie kupować, jeśli tylko nie muszę,
niczego amerykańskiego :) A kiedy jest do wyboru coś równie dobrego, a nieamerykańskiego,
to dla mnie wybór jest oczywisty ^_^

ja nie mam uprzedzeń do amerykańskich firm tym bardziej jak robią dobre rzeczy. ale jakbym miał więcej kasy to wybrałbym rowerek Cervelo albo jakiś piękny rowerek z Włoch np. Colnago :P

filip1-1
możesz wpaść na tę stronkę -> http://www.competitivecyclist.com/za/CCY?PAGE=FIT_CALCULATOR_INTRO gdzie powinno ci mniej więcej wyjść jaki powinieneś kupić sobie rozmiar roweru ale i tak najlepiej jest przymierzyć rower przed zakupem nawet o podobnym wyglądzie ramy w końcu nie ma aż tak dużych rozbieżności w rozmiarach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli cannondale to rozmiar dla ciebie będzie "L", dystrybutorem Cannondale na polskę jest www.grupapgr.pl
i na tej stronie szukaj adresów sklepów...

PS
FEEL IT - kiedyś zrozumiesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się