Zaloguj się, aby obserwować  
Krakers15

Sposoby na naukę, czyli jak się dobrze, szybko i efektywnie uczyć

142 postów w tym temacie

W związku ze zbliżającym się nieuchronnie rokiem szkolnym mam takie pytanie – Czy znacie jakieś sposoby na przyspieszenie procesu uczenia się? Interesują mnie „techniki legalne”, żadnych ściąg, itp. Może być: specjalna dieta, ćwiczenia fizyczne i psychiczne, cokolwiek byle by działało i nie posłało użytkownika na tamten świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak cos cie interesuje to lepiej wkuwasz wiec moja rada zainteresuj sie czyms albo wkuwaj ostro to co cie juz interesuje mowie ci to da efekt mnie naprzyklad interesuje astronomia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krakers15 -> Zamiast kuć na pamięć, zastanów się czemu jest tak, a nie inaczej. Np. zamiast kuć wzoru wyobraź sobie, jak ten wzór działa w rzeczywistości, albo zamiast wykować tego, kiedy zaczęła się II WŚ staraj się zrozumieć jej przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 14:42, xRaphaelx napisał:

Z tego co czytałem w Men''s Health 30 minutowy trening przed nauką znacznie zwiększa koncentracje
i pamięć.


O takie porady właśnie mi chodziło – teksty typu „ostro zakuwaj” zna każdy - dzięki.
PS. Jako jedyny dobrze zrozumiałeś o co chodzi w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stosuję kilka patentów na ułatwienie uczenia się:
- Ginkofar (sprawdziłem działa)
- Omega3 (sprawdzam, może działa)
- zimny prysznic po skończonej nauce (też sprawdziłem i jest skuteczny, ale naprawdę zimny)
- kinezjologia edukacyjna (stosowałem w 6. klasie szkoły podstawowej
(teraz jestem w 1. liceum), pomaga, głownie dyslektykom i nie tylko)
- relaks (aby mózg nie wyparował)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 15:11, Krakers15 napisał:

Osobiście stosuję kilka patentów na ułatwienie uczenia się:
- Ginkofar (sprawdziłem działa)
- Omega3 (sprawdzam, może działa)
- zimny prysznic po skończonej nauce (też sprawdziłem i jest skuteczny, ale naprawdę zimny)
- kinezjologia edukacyjna (stosowałem w 6. klasie szkoły podstawowej
(teraz jestem w 1. liceum), pomaga, głownie dyslektykom i nie tylko)
- relaks (aby mózg nie wyparował)


gdybys mogl mi wytlumaczyc co to jest tak kinezjologia to bylbym wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ważne jest, aby sie uczyć w miejscu w którym sie dobrze czujemy. I nie zmieniać tego miejsca za często, nauka jest najbardziej efektywna jeśli uczymy sie w stałym otoczeniu w tych samych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć dobre oświelenie, wygodnie siedzieć, uczyć się odrazu po przyjściu ze szkoły ponieważ pod wieczur mózg zaczyna otczuwać zmęczenie. Aha jak się uczysz wierszy i tym podobne na pamięć to ucz się co 1 linike lub 2 jak chcesz. Pij wode w czasie uczenia się może być gazowana lub nie a nawet przegotowana. Jak odczuwasz zmęczenie to pograj se troche i zacznij uczyć się dalej. To są moje sposoby i nigdy nie zdarzyło mie się że nieumiałem. A jeszcze coś ja nie sprycuje się żadnymi tabletkami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 15:18, xRaphaelx napisał:

Ginkofar i Omega3 to są jakieś tabletki na koncentracje tak?
Pamiętasz może ile kosztują i czy można je dostać bez recepty?


Ginkofar to głownie wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, działa na koncentracje, jest dostępny bez recepty, a kosztuje od kilkunastu złotych do trzydziestu paru – w zależności od stężenia, ilości tabletek i firmy.
Omega3 to natomiast wysokogatunkowy olej z ryb zimnowodnych,poprawia „przewodnictwo” miedzy synapsami, dostępny bez recepty, ceny też różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 15:31, Misiekolxp001 napisał:

Pij wode w czasie uczenia się może być gazowana lub
nie a nawet przegotowana.
To są moje sposoby i nigdy nie zdarzyło mie się że nieumiałem. A jeszcze coś ja nie sprycuje
się żadnymi tabletkami. :)

Masz rację, zapomniałem o wodzie! No nie przesadzaj, to są produkty naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak:
najpierw czytam temat z ksiazki, potem wypisuje na kartke najwazniejsze informacje (daty, spisy itp.), jeszcze raz czytam temat ksiazki, a przed lekcja zagladam na kartke z tymi datami itp. i sobie przypominam. Dodam ze to skutkuje bo jestem najlepszym uczniem w swojej szkole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 15:43, Smerdek napisał:

Mózg zapamiętuje na zasadzie skojarzeń. Żeby szybko nauczyć się nowej rzeczy, należy ją skojarzyć
z jakąś inną i już :)


Ja się właśnie tak ucze. Te skojarzenia nieraz są absurdlane do granic możliwości, ale tak jest o wiele łatwiej niż kucie na blache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 15:31, Misiekolxp001 napisał:

Musisz mieć dobre oświelenie, wygodnie siedzieć, uczyć się odrazu po przyjściu ze szkoły ponieważ
pod wieczur mózg zaczyna otczuwać zmęczenie. Aha jak się uczysz wierszy i tym podobne na pamięć
to ucz się co 1 linike lub 2 jak chcesz. Pij wode w czasie uczenia się może być gazowana lub
nie a nawet przegotowana. Jak odczuwasz zmęczenie to pograj se troche i zacznij uczyć się dalej.
To są moje sposoby i nigdy nie zdarzyło mie się że nieumiałem. A jeszcze coś ja nie sprycuje
się żadnymi tabletkami. :)


Wg. różnych opinii najlepiej uczyć się właśnie pod wieczór, bo potem, jak idziesz spać jeszcz świeża wiedza jest "układa" w mózgu podczas snu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 14:38, Krakers15 napisał:

W związku ze zbliżającym się nieuchronnie rokiem szkolnym /.../

Robienie ściąg jest wskazane. Wiem to z własnej praktyki. Potem uczysz sie ze ściągi - to mniej do zapamiętania a można podeprzeć się i przypomnieć sobie materiał z którego robiło się ściągę.Można ewentualnie zrobić potem skrót sciągi. Jeszcze mniej do zapamiętania a można poczytac szerszą śiągę i cały materiał też.
Robienie ściągi ułatwia zapamietanie materiału. Korzystania na zajęciach - już nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować