Zaloguj się, aby obserwować  
fanfilmu_pl

Grafika 3D

304 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2008 o 20:53, Terrorite napisał:

Nie prosciej, bo Twoj typ modelowania sprawdzi sie tylko w przypadku okregu albo wielokata,
a ja przedstawilem metode ktora pozwala na zrobienie dowolnego ksztaltu dowolnie wygietego,
zrob to samo np z gwiazda albo wielokatem nieregularnym, za pomoca Twojej metody to se
ne da. A tak to juz bedzie mial na przyszlosc wiedze jak to wykorzystac do innych celow.


Chciałeś powiedzieć "Prostszy ale bardziej ograniczony" ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 18:00, Terrorite napisał:

A ja z kolei proponuje bardzo fajny program do modelowania 3D. Jesli ktos chce sie pobawic
to

http://www.pixologic.com/zbrush/trial/

A tu zwiezly opis programu:
http://www.digit.pl/artykuly/33829.html

Program jest osobna aplikacja i nie wymaga zadnego innego softu do 3D.



czy interfejs jest po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to tyle jeżeli chodzi o detale (próbowałem te numerki i runy wyciąć w powierzchni booleanem, ale coś mi kompletnie nie wychodzi, bo... znika mi część obiektu głównego - i to ta, która jest hen hen daleko od wycinki !). Kable chwilowo sobie jednak odpuszczę ;-) Próbowałem bawić sie już w oświetlenie (pod te malutkie prostokątne lampy dookoła landing pada dałem omni o małym falloffie, ale to wyglądało... badziewnie). Oby teksturowanie poszło lepiej...

20080905102233

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 10:25, WorldWar3PL napisał:

Dobra, to tyle jeżeli chodzi o detale (próbowałem te numerki i runy wyciąć w powierzchni
booleanem, ale coś mi kompletnie nie wychodzi, bo... znika mi część obiektu głównego
- i to ta, która jest hen hen daleko od wycinki !). Kable chwilowo sobie jednak odpuszczę
;-) Próbowałem bawić sie już w oświetlenie (pod te malutkie prostokątne lampy dookoła
landing pada dałem omni o małym falloffie, ale to wyglądało... badziewnie). Oby teksturowanie
poszło lepiej...


Ahhhh, 3dmax i boolean. To se ne da :). Znaczy da sie ofc. o ile obiekty maja zblizona ilosc poly i nie sa zbyt skomplikowane, przy takim sobie daruj. Ogolnie dzialanie boolean w maksie to zagadka i czysta loteria, zdarza mu sie zepsuc siatke z powodu że bo. A w takim modelu jak ten to nawet proboolean chyba by nie dal rady.

@k13 - whatever ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy odcinek sponsoruje zdanie "Mamo, robiłem przy Killzone 2"
Wbrew pozorom rozmieszczenie i ułożenie w 100% nieregularne, więc nie ma żadnych powtarzających się kwadratów chmurek ;-)

20080906213859

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jesteście the best! w zyciu bym takiego czegos nie zrobił,a nawet jakbym umiał,to nie starczyło by mi cierpliwosci,póki co bawie sie Polygonami xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3ds max ;-) Te chmury zostały akurat przygotowane z myślą o animacji, ale 'statyczne' chmury 2D, przy odrobinie talentu, znacznie ładniej wykonasz w jakimś gimpie, photoshopie czy co tam Ci się jeszcze nawinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 01:21, WorldWar3PL napisał:

3ds max ;-) Te chmury zostały akurat przygotowane z myślą o animacji, ale ''statyczne''
chmury 2D, przy odrobinie talentu, znacznie ładniej wykonasz w jakimś gimpie, photoshopie
czy co tam Ci się jeszcze nawinie.


Wolę photoshopa, gimpa nie ogarniam :/ nie wiem czemu. Może jakbym nie korzystał wcześniej z photosa to by było inaczej (na odwrót xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pomysł jak oteksturować ''najtańszy statek w galaktyce'' ? Bo ja się nie znam niestety na tych technikach...

20080907192156

20080907192201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 19:22, WorldWar3PL napisał:

Jakiś pomysł jak oteksturować ''najtańszy statek w galaktyce'' ? Bo ja się nie znam niestety
na tych technikach...

Zaznacz model/część modelu i wciśnij M. Otworzy ci się Material Editor. Zaznacz pierwszą z widocznych sfer. Na dole możesz wybrać typ shadera, np. Blinn. Jeszcze niżej poszukaj ''Ambient, Difuse i Specular''. To cię interesuje. Obok Difuse jest mały, szary kwadracik. Kliknij go. W nowym oknie, które się pojawi, wybierasz typ tekstury - sporo tego jest, można eksperymentować. Na samej górze zobaczysz ''Bitmap''. Zaznacz i kliknij OK. Pojawi się nowe okno, w którym wskazujesz plik z teksturą.

Jeśli chodziło ci tylko o to, czym oteksturować, to spróbój Anisotropic bądź jakiś Noise. Tak, aby model wyglądał na metalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, podstawy teksturowania to ja znam. Chodzi o to, że kiedy aplikuję teksturkę do diffuse slotu, jest ona nieludzko rozciągnięta (nawet, jeżeli aplikuję ją na jeden, płaski polygon), więc myślałem, że może muszę zastosować technikę UVW czy coś w ten deseń, której już niestety nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 18:38, WorldWar3PL napisał:

Oj, podstawy teksturowania to ja znam.

Wybacz, źle zrozumiałem.

Dnia 08.09.2008 o 18:38, WorldWar3PL napisał:

więc myślałem, że może muszę zastosować technikę UVW czy coś w ten deseń, której już
niestety nie znam.

Ach, teksturowanie UVW... Polecam zasięgnąć odrobiny wiedzy stąd - http://tinyurl.com/6qpwv9
Pomocne, na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 01:10, WorldWar3PL napisał:

A teraz spośród tych trzech wybieramy najładniejsze, żebym dodał wszelkie DoF i inne
bajery ;-)

Szczerze mówiąc to jak dla mnie na wszystkich jest jedna rzecz, która psuje efekt. To widoczne hmm.. takie kulki z chmur, które widać praktycznie wszędzie, ale na większych płaskich powierzchniach szczególnie. Jakby dało się jakoś to zamazać, odkształcić to by było super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie starałem się osiągnąć fotorealistyczności chmur, więc niestety w jakimś stopniu ta kulkowatość zostanie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może ściągnął już ze strony producenta darmowego Brazila V2 Rio? Bo do mnie mail z linkiem, który trzeba aktywować w ciągu 24h, przychodzi gdzieś w ciągu tygodnia-dwóch. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 08:49, WorldWar3PL napisał:

Ktoś może ściągnął już ze strony producenta darmowego Brazila V2 Rio? Bo do mnie mail
z linkiem, który trzeba aktywować w ciągu 24h, przychodzi gdzieś w ciągu tygodnia-dwóch.
:(


Ja sciagnalem te wersje Rio, w pelni funkcjonalny renderer bez watermarkow czy innych pierdol poza ograniczeniem obrazka do 1024x512 czy jakos tak, w kazdym razie dziwna rozdzielczosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten mam na myśli. Po prostu mail z linkiem aktywacyjnym przychodzi mi po bardzo długim czasie, kiedy już dawno ów link wygasł.
Jeśli posiadasz wersję do Max9, mógłbyś wysłać na email ircopp [at] wp.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować