Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

plis pomóżcie bo aj pobrałem patch i pisze zebym zauktalizował gre aktualizuje i pod kloniec piszae za jest błąd i nie moge grać w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 18:22, XXX.PL napisał:

plis pomóżcie bo aj pobrałem patch i pisze zebym zauktalizował gre aktualizuje i pod
kloniec piszae za jest błąd i nie moge grać w necie

Patch jest wgrywany razem z dodatkiem Maska Zdrajcy. Bez niej nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem na początku gry, zdobyłem ten srebrny okruch, ale koleś mówi że na co czekam, żebym szedł po okruch bo ktoś weźmie, czyli tak jak bym go nie miał. Poszedłem tam jeszcze raz, i nic. Wyrzucałem i brałem i dalej nic. Co robić? W sumie nie gram długo ale nie chce mi sie od nowa ten festyn robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wygląda na to że jakiś skrypt nie zaskoczył... Niestety ale będziesz musiał najprawdopodobniej to powtórzyć, spróbuj z sejwa przed otworzeniem skrzyni ewentualnie z przed wejścia do ruin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy grając człowiekiem można mieć kary za wieloklasowość? Czy taka postać: wojownik/łotrzyk/Czarny Strażnik/ czarnoksiężnik będzie miała zmniejszone PD? Wojownik lvl 8 , łorzyk 1, zastanawiam sie, czy dodawac Czarnoksiężnika, dla rolpleja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 21:26, Erykknesz napisał:

Czy grając człowiekiem można mieć kary za wieloklasowość? Czy taka postać: wojownik/łotrzyk/Czarny
Strażnik/ czarnoksiężnik będzie miała zmniejszone PD? Wojownik lvl 8 , łorzyk 1, zastanawiam
sie, czy dodawac Czarnoksiężnika, dla rolpleja.

W NWN nie ma czegoś takiego jak kara za wieloklasowość, dla żadnej rasy. Chcesz to możesz być wszystkim po trochu, chociaż ogólny level będzie sumą wszystkich profesji (np. wojownik 4. poziomu/mag 2. ma 4+2=6. level i zdobywa PD tak jak np. czysty wojownik na tym poziomie). No i oczywiste jest, że taka postać będzie nieporównywalnie słabsza od tej, która rozwija się w jednej/dwóch (klasa podstawowa + prestiżowa), czy trzech klasach (jeśli jej umiejętności jakoś pomagają). Klas takich jak mnich i czarnoksiężnik najlepiej zaś wogóle z nikim nie łączyć, bo najlepsze zdolności dostają dopiero na wysokich poziomach. Skoro chcesz grać postacią o trzech klasach, to lepiej pozostań przy tym co już masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 11:18, Raylin napisał:

W NWN nie ma czegoś takiego jak kara za wieloklasowość, dla żadnej rasy.


Owszem jest, jeśli klasy Twojej postaci różnią się między sobą o więcej niż jeden poziom doświadczenia to otrzymujesz kary do zdobywanego expa. Jedynie ulubione klasy danej rasy nie są w tym liczone (czyli można je swobodnie łączyć z inną klasą). Co do ludzi to nie wiem czy działa to na zasadzie że jedna dowolna klasa nie jest tu brana pod uwagę czy też że można bezkarnie kombinować z 3 czy 4 klasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 11:30, Karharot napisał:

Owszem jest, jeśli klasy Twojej postaci różnią się między sobą o więcej niż jeden poziom
doświadczenia to otrzymujesz kary do zdobywanego expa.(...)

No fakt, sprawdziłem i rzeczywiście masz rację :P W każdym razie mnie to nigdy nie spotkało, bo kiedy brałem człowieka to rozwijałem go w jednej podstawowej klasie, jednej prestiżowej i jednej dodatkowej i nie miałem z tym problemu. Teraz czytając dowiedziałem się, że u człowieka za ulubioną klasę zawsze uchodzi ta, która jest najbardziej rozwinięta, prestiżowa nie jest brana pod uwagę, więc jedna dodatkowa jest rozwijana bez żadnych kar - czyli nieświadomie robiłem dobrego builda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że pograłem sobie w neverwintera 2. Grałem od nowa i znowu to samo. W 1 częsci podobnie miałem w dokach na początku, tylko że wtedy to było coś z grafiką chyba (tak mi kolega mówił bo miał podobnie). Sam już nie wiem co mam z tym zrobić a tak bym sobie zagrał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 12:48, Kalejdoskop86 napisał:

Czy można w Neverwinter Nights 2 grać w widoku nie-izometrycznym?

I czy gra nie jest za trudna?



Tak, musisz przyblirzyć kamerę do postaci i kierować strzałekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 12:56, Thalanthas napisał:

Tak, musisz przyblirzyć kamerę do postaci i kierować strzałekami.

A jak jest drużyna to nie trzeba nimi kierować? Się kieruje własnym bohaterem, a członkami drużyny komputer? I czy walka jest ładna, dynamiczna? Nie wymaga włączania pauzy co kilka sekund? Czy gra jest ciekawa i długa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 12:58, Kalejdoskop86 napisał:

> Tak, musisz przyblirzyć kamerę do postaci i kierować strzałekami.
A jak jest drużyna to nie trzeba nimi kierować? Się kieruje własnym bohaterem, a członkami
drużyny komputer? I czy walka jest ładna, dynamiczna? Nie wymaga włączania pauzy co kilka
sekund? Czy gra jest ciekawa i długa?



Gra ma taka samą długość a przyjaciółmi kieruje komputer. Walka jest taka sama jak w izometrycznym ale z bliska czyli moim zdaniem mało dynamiczna chociaż zależy co uważasz za dynamiczne. A czy pauza jest potrzebna to zależy od ciebie chociaż moim zdaniem to nie opłaca się tak grać bo mało widizsz a dużo podczas wli się dziej i trudno jest tak walczyć. Nie opłaca sie moim zdaniem tak grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 13:01, Thalanthas napisał:

Gra ma taka samą długość a przyjaciółmi kieruje komputer. Walka jest taka sama jak w
izometrycznym ale z bliska czyli moim zdaniem mało dynamiczna chociaż zależy co uważasz
za dynamiczne. A czy pauza jest potrzebna to zależy od ciebie chociaż moim zdaniem to
nie opłaca się tak grać bo mało widizsz a dużo podczas wli się dziej i trudno jest tak
walczyć. Nie opłaca sie moim zdaniem tak grać.

Taką samą długość? Czyli jaką? :P

Co do przyjaciół to dobrze, że steruje nimi komputer, natomiast następnej części wypowiedzi to nie rozumiem trochę... chodziło ci, że bez pauzy lepiej się walczy? (jak tak to fajnie, bo nie lubię pauzy za bardzo, no chyba, że w Wiedźminie :] ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozgrywka jest taka sama jak np. w NWN. Stosowanie pauzy jest bardzo wskazane, ponieważ można lepiej rozplanować akcje w ciągu rund, czy kierować przebiegiem walki. No chyba że gra się na zasadzie: klik, klik, leczenie, klik ;) Drużyną owszem, kieruje komputer, ale można wyłączyć im SI, a ponadto kierować każdym z nich z osobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, źle to napisałem. Miałem na myśli, że czy potrzebna jest pauza to zależy od ciebie ale w TPP ciężko grac z pauzą i moim zdaniem tak się nie da grać, bo nic nie widać zza pleców bochatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 16:05, Thalanthas napisał:

Masz rację, źle to napisałem. Miałem na myśli, że czy potrzebna jest pauza to zależy
od ciebie ale w TPP ciężko grac z pauzą i moim zdaniem tak się nie da grać, bo nic nie
widać zza pleców bochatera.

No też prawda. :)

A czy widok w TPP jest taki jak w grze Wiedźmin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:09, Kalejdoskop86 napisał:

A czy widok w TPP jest taki jak w grze Wiedźmin?



Nie, jest tuż za plecami więc jak mówiłem nie da się tak grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:52, Thalanthas napisał:

Nie, jest tuż za plecami więc jak mówiłem nie da się tak grać.

Tak, ale wygodnie się gra również jak jest za plecami widok (przykład? gra Gothic) .

A walki są ciekawe, czy jest to turowa nawalanka z tą samą animacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować