Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2008 o 20:13, Karharot napisał:

Misję z Leldonem możesz zakończyć tylko i wyłącznie w posiadłości Kolekcjonera - to właśnie
tam spotykasz go ostatni raz i wreszcie możesz odesłać go w zaświaty.



Ale jak wcześniej grałem to z nim się spotkałem w parku i tak walczyłem z jego pachołkami. Ale to było już dawno. Jak grałem ostatnio to po misji u kolekcjonera nie znikneło mi zadanie Neeshka i Leldon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spotkanie z Leldonem może nastąpić w jednym z dwóch miejsc - albo nadziewamy się na niego w czasie okradania jego kryjówki, albo zwabia nas na spotkanie w parku. Jeśli więc grając tym razem spotkałeś go w jego kryjówce to do spotkania w parku już nie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 20:26, Karharot napisał:

Pierwsze spotkanie z Leldonem może nastąpić w jednym z dwóch miejsc - albo nadziewamy
się na niego w czasie okradania jego kryjówki, albo zwabia nas na spotkanie w parku.
Jeśli więc grając tym razem spotkałeś go w jego kryjówce to do spotkania w parku już
nie dojdzie.

O, nie wiedziałem. To po kradzieży monety można go gdzieś znaleźć w jego posiadłości? Nigdy nie widziałem dalszych pomieszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy kradniesz monetę Leldon wchodzi do skarbca i Cię atakuje, jak trochę oberwie rzuca tą swoją bombę dymna i ucieka. To spotkanie wygląda identycznie jak to w parku, nie wiem od czego zależy gdzie do niego dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w pewnym momencie Wilk powinien Ci dostarczyć wiadomość od Leldona że masz się z nim spotkać w parku. Jednak o ile dobrze kojarzę to powinno to nastąpić jeszcze w Akcie I, nie wiem dlaczego tak się nie stało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 20:31, Valentino S.A. napisał:

mam takie pytanie , zamierzam zacząć grać w NW 2 i nie wie jaką klasą zacząć ? poradzi
mi ktoś kim najlepiej się gra ? :)


Jeżeli to Twój pierwszy raz z D&D - ludzki wojownik. Jeżeli nie - bierz maga albo czarownika. Łowca też jest fajny. Ale w sumie każdą klasą można grać spokojnie i bardzo fajnie. Mi się najbardziej podoba bard. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdolność identyfikowania przedmiotów zależy od Wiedzy postaci (jedna z umiejętności), im wyższa Wiedza tym więcej przedmiotów ze swojego ekwipunku będzie mogła identyfikować dana postać.
Istnieją magiczne przedmioty które noszone podnoszą tą umiejętność a także mikstura która po wypiciu zwiększa ją na krótką chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 21:17, Valentino S.A. napisał:

sorry że tak post pod postem, ale mam mnóstwo rzeczy niezidentyfikowanych :P i nie wiem
co z nimi robic lub jak je zidentyfikowac ;) pomoże ktoś ?

Można jeszcze zidentyfikować u sprzedawców / prawy klik przytrzymujesz na przedmiocie jak jesteś w okienku sprzedaży, i tam masz identyfikuj/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 21:59, Valentino S.A. napisał:

aha ok :) dzięki zrobię jak mówicie

Albo daj je lepiej do ekwipunku jakiejś postaci, z dużą wiedzą, np. Grobnarowi, albo Sandowi.Lub zidentyfikuj czarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdziesz do Fortu Locke to podczas opuszczania obszaru za pierwszym razem udaj się w stronę Highcliff nawet jeśli zamierzasz najpierw wykonać questy poboczne z fortu (co jest wskazane). Podczas pierwszej podróży do Highcliff pojawi się event w trakcie którego do Twojej drużyny dołączy jeszcze jedna postać która najprawdopodobniej będzie miała najwyższą wiedzę wśród Twoich towarzyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 21:14, Karharot napisał:

W momencie gdy kradniesz monetę Leldon wchodzi do skarbca i Cię atakuje, jak trochę oberwie
rzuca tą swoją bombę dymna i ucieka. To spotkanie wygląda identycznie jak to w parku,
nie wiem od czego zależy gdzie do niego dochodzi.


Zalezy to od tego czy uruchomisz jakies pulapki hukowe czy nie ... jezeli nie to tak jakbys okradl go po cichu i on nie zauwaza twojej obecnosci w domu ( co z tego z Qara wali wszystkimi czarami az milo ^^) ,wtedy walczysz z Leldonem dopiero w parku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanie :D : jak mam wojownika to dac mu miecz i tarcze czy jakąś broń dwuręczną ? i po czym pozna że broń jest lepsza od innej ? bo tam pisze jakieś np. 1k6 i nie wiem o co za bardzo chodzi :) , mam tez takie różna wartościowe kamyki, sprzedac je czy zostawic bo mogą się przydac ? i jeszcze jedno : kusza dla łotra to dobre rozwiązanie czy nie za bardzo ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 19:22, Valentino S.A. napisał:

jeszcze mam pytanie :D : jak mam wojownika to dac mu miecz i tarcze czy jakąś broń dwuręczną?


To zależy od tego w czym specjalizuje się Twoja postać, broń dwuręczna zadaje większe obrażenia podczas gdy kombinacja miecz + tarcza zwiększa Twoją KP a co za tym idzie przeżywalność. Tutaj taka uwaga - nie próbuj stworzyć bohatera dobrego w kilku stylach walki, skup siuę na jednym i konsekwentnie go rozwijaj.

Dnia 18.06.2008 o 19:22, Valentino S.A. napisał:

i po czym pozna że broń jest lepsza od innej ? bo tam pisze jakieś np. 1k6 i nie wiem
o co za bardzo chodzi :)


Zadawane obrażenia są opisywane tak jakby zależały od rzutu kostką. 1k6 to rzut jedną kostką sześiościenną czyli oznacza że broń może zadać obrażenia od 1 do 6, i tak np.:
Opis 1K8 oznacza że rzucasz 1 kostką ośmiościenną czyli broń zadaje 1-8 obrażeń.
Opis 2K4 oznacza że rzucasz 2 kostkami 4 ściennymi czyli broń zadaje 2-8 obrażeń.
Opis 3K3 oznacza że rzucasz 3 kostkami 3 ściennymi czyli broń zadaje 3-9 obrażeń.
Opis 1K10 oznacza że rzucasz 1 kostką 10 ścienną czyli broń zadaje 1-10 obrażeń.
Do tego dochodzą jeszcze modyfikatory które jednak dość łatwo zrozumieć bo po wylosowaniu wyniku są dodawane wygląda to tak: broń zadająca 1K8 +1 obrażeń zadaje 1-8 +1 obrażeń czyli 2-9 obrażeń.

, mam tez takie różna wartościowe kamyki, sprzedac je czy zostawic

Dnia 18.06.2008 o 19:22, Valentino S.A. napisał:

bo mogą się przydac ?


Niektóre z nich (najczęściej te droższe) przydają się przy tworzeniu lub umagicznianiu przedmiotów, potencjalnie pozwala Ci to na stworzenie własnego bardzo potężnego ekwipunku ale też tracisz na to dużo czasu. Nie każdy kto przechodził grę bawił się w majsterkowanie przy warsztatach. Większość tych drobiazgów najlepiej sprzedać, jeśli przypuszczasz że kiedyś możesz spróbować swoich sił w rzemiośle to zostaw sobie te najdroższe (zwłaszcza różne odmiany diamentów), te tańsze nawet jeśli okażą się potrzebne do jakiegoś przepisu zawsze będzie można kupić.

Dnia 18.06.2008 o 19:22, Valentino S.A. napisał:

i jeszcze jedno : kusza dla łotra to dobre rozwiązanie czy nie za bardzo ? :)


Broń dystansowa to dość dobry wybór dla łotrzyka, a to czy lepsza jest kusza czy też łuk zależy już od tego co Tobie bardziej odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować