Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Czy Neverwinter Nights 2 jest dobrą grą? Myślę nad kupnem, ale czy warto? NWN 1 mnie się podobało, więc myślę, że 2 może być jeszcze lepsza, ale wolałbym spytać się Was o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 21:23, popcorn napisał:

Czy Neverwinter Nights 2 jest dobrą grą? Myślę nad kupnem, ale czy warto? NWN 1 mnie
się podobało, więc myślę, że 2 może być jeszcze lepsza, ale wolałbym spytać się Was o
opinie.

Jeśli sie zastanawiasz, to na twoim miejscu bym poczytał kilka recenzji.Mnie się podobała gra bardzo, jedynie boleję , że multi jest dużo gorsze niż w jedynce.Ale fabuła jest bardzo dobra, klas jest cała masa, klimat jest nawet mocny ,a muzyka to wysoki poziom, ogólnie gra jest dużo bardziej epicka od nwn1, moim zdaniem.I moim zdaniem warto w nią zagrac,ale to tylko...moje zdanie xd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 21:23, popcorn napisał:

Czy Neverwinter Nights 2 jest dobrą grą? Myślę nad kupnem, ale czy warto? NWN 1 mnie
się podobało, więc myślę, że 2 może być jeszcze lepsza, ale wolałbym spytać się Was o
opinie.



Moje zdanie jest takie samo co Erykknesza. Gra ma świetny klimat, doskonałą fabułę może nie trzymającą w napięciu ale wciągającą, bardzo dobrą muzykę oraz rzeszę fanów co chyba oznacza że gra jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ostatnią walką, wychodzi król cieni, dwa pierwsze razy udaje mi sie go pokonać za trzecim pojawia się jeszcze wiekszy, pojawia się dymek że można z nim pogadać i koniec, w ogóle na mnie nie reaguje, mogę sobie nawet odpocząć. Czy to błąd(kolejny) czy jeszcze muszę coś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 15:12, Karharot napisał:

Niedawno Thalanthas miał identyczny problem, podziałało rozwiązanie z tego posta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&pid=6090



Dzięki podziałało, jednak pewien niesmak pozostaje, żeby takiego buga do tej pory nie naprawić.
Ta gra powoli zbliża się do poziomu Gothica 3 jesłi chodzi o błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś na jakimśfajnym serwerze z pełnym GnaG, ale nastawionym na współpracę i RP? Typu Krainy Cienia z nwn1?Bo moim zdaniem nie ma na jakim serwie grac w nwn2, tymbardziej, że do zagranicznych sienie możemy podłączac ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie małe, bo zastanawiam się nad kupnem gry.

Czy pójdzie mi ładnie na Intelu E4700 2.6 GHz, deiLu 2GB 800MH oraz GF 8600 GT 256mb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpocząć ćwiczenia żołnierzy w Warowni ? Jak zwiększyć dochód bo drogi mam ulepszone na najwyższym poziomie a bezpieczeństwo nadal małe i kupcy nie chcą przychodzić do Warowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 23:33, Santino93 napisał:

Jak rozpocząć ćwiczenia żołnierzy w Warowni ?


Porozmawiaj z Kaną i zmień przydział zadań dla swoich ludzi na trening - upewnij się że trening będzie trwał przez kilka następnych wizyt u Kany (dopóki Twoi ludzie nie uzyskają wyszkolenia "najlepszego z najlepszych")

Dnia 31.05.2008 o 23:33, Santino93 napisał:

Jak zwiększyć dochód bo drogi mam ulepszone
na najwyższym poziomie a bezpieczeństwo nadal małe i kupcy nie chcą przychodzić do Warowni.


Po tym jak już wyszkolisz swoich ludzi w czasie rozmowy z Kaną powiedz jej aby przydzieliła ludzi do patrolowania dróg, pól lub dróg i pól (ta ostatnia opcja służy raczej do utrzymania bezpieczeństwa na aktualnym poziomie po tym jak już je maksymalnie podniesiesz i na polach i na drogach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 23:33, Santino93 napisał:

Jak rozpocząć ćwiczenia żołnierzy w Warowni ? Jak zwiększyć dochód bo drogi mam ulepszone
na najwyższym poziomie a bezpieczeństwo nadal małe i kupcy nie chcą przychodzić do Warowni.

Przede wszystkim zwerbuj Katrionę, daj ją na szkolenie żołnierzy i ustaw wymagania na najwyższe.
Dochody w warowni na początku i tak będą niskie, dopiero później Warownia zacznie przynosić zyski, więc opłaty za trakt wyeliminuj całkowicie - kupcy będą nim chętniej podróżować. Jeśli masz natomiast odpowiednio wysoką umiejętność Wyceny (ok. 8 punktów powinno wystarczyć) to możesz zasugerować Kanie, aby kupcy płacili dodatkowe, niewielkie ilości złota za kupowanie towarów. W ten sposób trochę zwiększysz wpływy Warowni nie tracąc na zadowoleniu kupców.
Bezpieczeństwo dróg zwiększysz wysyłając na nie patrole szarych płaszczy. Na początku cały oddział do patrolowania traktu i czasem zmieniaj go na patrolowanie ziem, aby te nie straciły na bezpieczeństwie. Poźniej można patrole rozłożyć, o ile będzie się miało dużo żołnierzy i wszystkich sierżantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.
Nie tak dawno ukończyłem po raz któryś podstawową kampanię NWN. Jednak tym razem pokusiłem się o granie "zuym" charakterem. A konkretniej Drowką, Czarnoksiężnik.
Cóż... na początku było niełatwo (+2 efektywny poziom).. ale z czasem różne premie Drowa nadrabiały to z nawiązką. W pewnym etapie gry moja Elfka odpierała prawie każde zaklęcie. W dodatku spodobało mi się kombinowanie z łączeniem różnych inwokacji. Czarnoksiężnik przypadł mi do gustu.
Jednak wracając do dziedzictwa mojej Drowki... bardzo mi się podobały różne małe, ale jakże satysfakcjonujące dialogi gdzie ludzi zwracają uwagę na to kim jestem. Lub moja bohaterka daje o tym znać (wielki pajączek, Kirstel czy jakoś tak). Ale wracając do tego co chciałem przekazać - bycie złym.
Co prawda dla towarzyszy byłem miły, jedynie kiedy wiedziałem, że nie będzie żadnych konsekwencji, to czyniłem zło... trochę umiarkowane, gdyż charakter wziąłem sobie Praworządny Zły. A i tak pod koniec gry mój charakter był idealnie ustawiony na 100/0.
*SPOILERY*
Ale do sedna... najbardziej mi się spodobał sam koniec (czyt. Król Cieni się pojawił), kiedy to powiedział, że moi towarzysze tak naprawdę nie wiedzą jaka jest moja Drowka naprawdę (to mi się bardzo spodobało - jak już wspomniałem, byłem dla towarzyszy miły, ale... nadal byłem zły). I co miałem zrobić... przyłączyłem się do niego, razem z Bishopem, z którym moja Elfka utrzymywała najlepsze kontakty (Boberek świetnie się spisał - końcowy dialog między Casavirem a Bishopem jest cudny - można wyczuć w głosie Boberka prawdziwe szaleństwo związane z żądzą mordu)... cóż, walka do najłatwiejszych nie należała. Ale kilka wczytań save''ów, kilka inwokacji i udało się. Bardzo mi się spodobała historia opowiadająca o tym, jak główna bohaterka zwraca się przeciwko wszystkiemu, co kiedyś miało dla niej znaczenie...
*SPOILERY - END*
I jeszcze jedno dodam od siebie: już nawet taki niby-romans z Bishopem jest o kilka Sfer lepszy niż 100% romans z Casavirem. Heh, w zasadzie nawet fajnie było zmyć jego uśmieszek z twarzy pod sam koniec gry. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby Łowca otrzymywał zaklęcia musi czcić bustwo opiekuńcze. I mam pytanie. Które jest najlepsze?? Ja chce wybrać Shevaras ale czy dostanę przy nim zaklęcia?? Ktoś wie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nigdy tego nie testowałem ale mam wrażenie że chodzi tu tylko o to że Łowca musi czcić jakieś bóstwo (w sensie że nie może być niewierzący), a to jakiego konkretnie boga/boginię sobie wybierze jest już bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 22:35, Rusty Mike napisał:

*SPOILERY*
I jeszcze jedno dodam od siebie: już nawet taki niby-romans z Bishopem jest o kilka Sfer
lepszy niż 100% romans z Casavirem. Heh, w zasadzie nawet fajnie było zmyć jego uśmieszek
z twarzy pod sam koniec gry. ;]

Oj tak :) Bishop to zresztą była moja ulubiona postać. Cudowny charakterek :) Dla mnie chyba najlepsze dialogi. Te jego docinki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2008 o 15:25, Thalanthas napisał:

A jak można zdradzić towarzyszy?? Trzeba być złym?? Bo zaczynam grać jeszcze raz i zastanawiam
się nad tą opcją.

Tak... dowolny zły i będziesz miał alternatywne zakończenie. Jednak to nie będzie takie proste.. w końcu Ci, którzy zostali z Tobą naraz się na Ciebie rzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą próbę Khelgar zaliczy w II Akcie po procesie kiedy zaproponuje Ci że zajmie Twoje miejsce w walce (próba zostanie zaliczona niezależnie od tego czy przyjmiesz jego propozycję czy nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować