Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Oczywiście Relic mógłby zająć się wyłocznie poprawianiem balansu ale odbyłoby się to kosztem oddalenia od realiów Uniwersum WH40K! Nie wydawałoby się wam dziwne kiedy gwardia z łatwością pokonywałaby SM albo "potężni i straszliwi" Necroni ulegaliby z równą łatwością innym rasom??? Relic jak dla mnie i tak zrobił kawał dobrej roboty w "tych obecnych realiach między rasowych", które mogliśmy zobaczyć w DC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 09:59, CyberPanki napisał:

> Ja mam przeczucie że oni po prostu okaleczą tą grę.... Jak dodadzą te nowe jednostki latające

> to zapewne przerzucę się na Tibię :)
Najlepiej narzekać i krytykować. Przypominam Wam że premiera dodatku nie miała jeszcze miejsca,
a tu widzę ''Wszyscy'' wszystkie rozumy pozjadali i gra wylądowała w "śmietniku". Pomyślcie
- jakieś zmiany większe wreszcie kiedyś powinny nastąpić, czy to w nadchodzącym add-onie czy
w DoW 2. Mnie się bardzo podoba idea dodania jednostek latających. Co prawda zmienia to odrobinkę
klimat związany z potyczkami piechoty/jednostek pancernych, ale jednak trochę lotnictwa brakowało,
nie mówcie że nie (mówię o Waszym pierwszym kontakcie z grą). Tak więc - Ja czekam na jakiś
trailer ukazujący potyczki "latadeł"... z niecierpliwością.

Ej ile grasz w DoWa.... Ja tą grę mam o premiery.... Uwierz że znam się na DC.... Na forum zacząłeś się udzielać od info o SS - i kto tu rozumy pozjadał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 16:40, nemczek napisał:

Ej ile grasz w DoWa.... Ja tą grę mam o premiery.... Uwierz że znam się na DC.... Na forum
zacząłeś się udzielać od info o SS - i kto tu rozumy pozjadał....

W DoW grałem zaraz po jego premierze u kumpla. Po jakimś czasie dobyłem swojej kopii. Może i nie znam się na nim tak dobrze jak Ty, ale mam rozum i potrafię wyrazić swoje zdanie. Przykro mi że Ci się to nie podoba. Poza tym na forum jestem już półtora roku - może chodziło Ci o pisanie w tym temacie? Jeśli tak to zwracam honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1 BALANS DA SIĘ OSIĄGNĄĆ
ile patchów było do SC? a ile do W3? a ile lat mają te gry?
właśnie
ale relic ma gdzieś i woli wydać kilka dodatków i olać sprawę i zarobić w ten sposów niż zrobić jedną gre i spzredawac ja przez dłuższy czas i stale ją poprawiać
po 2
dla czego pisałem o 1400+?
bo dzięki tym "balansatorom" od patcha 1.2 chaos dostał potężnego kopa mimo że juz był silny i dzięki nim mamy tak szybko tak silne fo na które wiekszośc narzeka, to dzięki nim również eld bije sm jak chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 15:53, CyberPanki napisał:

Joannita ->> Hmm, ja jestem fanem (może nie jakimś "die hard") i tak nie uważam. Nie
wydaje mi się żeby jednostki latające "przyciągnęły nowych graczy, którzy zakochają się w DoW
od pierwszego wejrzenia i dostarczą "zielonych" na konto Relicu/THQ". Każdy kolejny dodatek
(a już na pewno trzeci...) kierowany jest przede wszystkim do fanów serii.


Ja myślę(tak wiem że to boli) że jednak ten dodatek może przyciągnąć nowych fanów. Pomyśl nad takim hasłem reklamowym: "Tylko w tej grze masz do wyboru 9 całkowicie grywalnych i całkowicie zróżnicowanych armii. Zabijaj na lądzie i w powietrzu. Wypędź inne rasy z galaktyki. Żołnierze czekają na twoje rozkazy." Mnie przyciągnęła przede wszystkim do tej gry ciekawość i możliwość grania 7 armiami. Takiego typu hałsa na pewno przyciagnanowych fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 18:41, Joannita napisał:

Ja myślę(tak wiem że to boli) że jednak ten dodatek może przyciągnąć nowych fanów. Pomyśl nad
takim hasłem reklamowym: "Tylko w tej grze masz do wyboru 9 całkowicie grywalnych i całkowicie
zróżnicowanych armii. Zabijaj na lądzie i w powietrzu. Wypędź inne rasy z galaktyki. Żołnierze
czekają na twoje rozkazy." Mnie przyciągnęła przede wszystkim do tej gry ciekawość i możliwość
grania 7 armiami. Takiego typu hałsa na pewno przyciagnanowych fanów.

Dobra, ale to chyba dobrze że dodatek przyciągnie n00wych? Im więcej grających, tym dłużej gra "żyje", lecz i tak myślę że jeśli ktoś robi dodatek do gry, która odniosła niemały przecież sukces, robi go dla fanów, aby nie odeszli oni od gry zbyt szybko. Taka jest rola dodatków do gier, jeśli patrząc z marketingowego punktu widzenia. Za przykład podam The Sims. :P Wiem, że przykład głupi, ale chodzi o to żeby wszyscy zrozumieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 18:41, Joannita napisał:

Mnie przyciągnęła przede wszystkim do tej gry ciekawość i możliwość
grania 7 armiami. Takiego typu hałsa na pewno przyciagnanowych fanów.

Pies ogrodnika. Sam narzeka na grę, a innym najchętniej nie pozwoliłby grać.
No i co z tego że przyciąga nowych graczy? To nie znaczy że Relicowi zależy przede wszystkim na kasie. Dodatek, to dodatek, kierowany jest do fanów serii, którzy i tak go kupią. Boisz się że przyciągnie kolejnych noobów? No i co z tego? To oni mają problem, że będą musieli uczyć się gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 19:15, Darkstar181 napisał:


Widocznie źle mnie zrozumieliście. JA nie mam nic przeciwko temu że będzie więcej fanów. I ja na dodatek nie narzekam. A tamto co pisze "hałsa" to miało być hasła.
@CyberPanki
Wiem ze tamten post trochę źle zabrzmiał, ale chodziło mi o właśnie że ten dodatek powinien przyciągnąć więcej fanów i ja sie z tego cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2007 o 16:58, Iroks1 napisał:

bo dzięki tym "balansatorom" od patcha 1.2 chaos dostał potężnego kopa mimo że juz był silny
i dzięki nim mamy tak szybko tak silne fo na które wiekszośc narzeka, to dzięki nim również
eld bije sm jak chce


iroks co ty majaczysz ??? spowolnienie zerkow o pita wykopanie infiltracji CSM do T3 zredukowanie obrazen zadawanych przez PSM budynkom i pojazdom to jest kop ??? a niby co chaos dostal w zamian co ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 22:01, Teokrata napisał:

iroks co ty majaczysz ??? spowolnienie zerkow o pita wykopanie infiltracji CSM do T3 zredukowanie
obrazen zadawanych przez PSM budynkom i pojazdom to jest kop ??? a niby co chaos dostal w zamian
co ???


W zamian Chaos dostanie
-Lody Koral
-5 predów
-Bloodthristera w T1 za 50/10
Z czego najpotężniejsze będą Lody Koral,bo będą mogły rozwalić BB jednym pyknięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2007 o 22:01, Teokrata napisał:

iroks co ty majaczysz ??? spowolnienie zerkow o pita wykopanie infiltracji CSM do T3 zredukowanie
obrazen zadawanych przez PSM budynkom i pojazdom to jest kop ??? a niby co chaos dostal w zamian
co ???


Dostał tańszego Księcia, PSM ulepszone na starcie, Lasery dla Predów i mocniejsze Defilery. No i Lody Koral. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 22:01, Teokrata napisał:

iroks co ty majaczysz ??? spowolnienie zerkow o pita wykopanie infiltracji CSM do T3 zredukowanie
obrazen zadawanych przez PSM budynkom i pojazdom to jest kop ??? a niby co chaos dostal w zamian
co ???

hmm brak mutacji? jedynie ogień został czy zwiekszenie pancerza tego na nogach pajęczaka? podzielenie infiltracji hmm tego i tak nikt nie robi zerki? wielkie mi opóźnieniei tak całe t1 gania sie na cl

ten patch nie jest zły ale powinien pojawić się w 3 tyg od wydania gry i teraz powinna być wersja minimum 1.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 16:58, Iroks1 napisał:

po 1 BALANS DA SIĘ OSIĄGNĄĆ
ile patchów było do SC? a ile do W3? a ile lat mają te gry?
(ciach)

Po pierwsze balansu nie da się osiągnąć, przynajmniej nie w formie która zadowoli wszystkich, zresztą jakiś czas temu pisałem co sądzę o tej kwestii, więc się powtarzać nie będę. Po drugie ile jest ras w SC/W3? a ile jest w DC? A ile będzie po zrobieniu Soulstorma? Pytania retryczne, dziękuję za uwagę, to byłem ja Chris;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2007 o 23:03, Dyzio Diablo napisał:

Dostał tańszego Księcia, PSM ulepszone na starcie, Lasery dla Predów i mocniejsze Defilery.
No i Lody Koral. :P


to ja wole to co bylo ;P waktycznie olbzymie IMBA lody koral ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego wszyscy narzekają na balans. Nie ma gry, w której byłoby tyle grywalnych ras, a aktualny balans to i tak wielkie osiągnięcie... Zamiast narzekac na "to i tamto" lepiej brac się za trening... Decydujące jest to, jakiego skilla ma gracz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 10:19, Nat-Sem napisał:

Decydujące jest to, jakiego skilla ma gracz...

Nie jest... Postaw przeciwko sobie dwóch graczy o "równym" skillu neca vs ork na takich Rozlewiskach Rhean... I takich przykładów jest więcej, różne mapy stwarzają optymalne warunki do określonych taktyk, a do tego część z nich preferuje określone rasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

da się osiągnąć ale metodą małych kroczków patche 2-3 megowe które będą w odstepie 2 tygodni po pół roku osiągamy naprawde dobry kompromis i gratis programiści wzięli by się do roboty i zoptymalizowali silnik a nie dorzucają wiecej nacji nic więcej w kodzie programu nie robiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 11:07, Iroks1 napisał:

da się osiągnąć ale metodą małych kroczków patche 2-3 megowe które będą w odstepie 2 tygodni
po pół roku osiągamy naprawde dobry kompromis i gratis programiści wzięli by się do roboty
i zoptymalizowali silnik a nie dorzucają wiecej nacji nic więcej w kodzie programu nie robiąc

A nie przyszło Ci do głowy, że Relic wyda patcha przed lub zaraz po premierze nowego dodatku? Imho będzie to już ostatni dodatek do DoW więc zależeć będzie im na jak największej optymalizacji gry. Następny będzie tylko DoW2 (oby!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2007 o 11:18, CyberPanki napisał:

A nie przyszło Ci do głowy, że Relic wyda patcha przed lub zaraz po premierze nowego dodatku?
Imho będzie to już ostatni dodatek do DoW więc zależeć będzie im na jak największej optymalizacji
gry. Następny będzie tylko DoW2 (oby!).


mysle ze patch bedzie wbudowany w nowy dodatek... prawdopodobnie chlopaki od titan''s questa pod nadzorem relica dodaja nowe rasy zas sam relic pracuje nad zbalansowaniem tego wszystkiego - mam nadzieje ze im sie to przez te najblizsze pol roku (a nie pracuja nad tym od dzis przeciez) po prostu uda - wiec czekajmy cierpliwie

zas co do balnsu to pamietajcie ze patch 1.2 moze i nie wprowadzil idealnej rownowagii ale napewno ja poprawil !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować