Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Dnia 02.02.2007 o 17:48, Jarys napisał:

Zapowiada się ciekawy konkurs w Titisee-Neustadt. Adam Małysz w kwalifikacjach był pierwszy
a na treningach zajął dwa razy drugie miejsce. Widać forma idzie w górę.
Oby tylko warunki atmosferyczne dopisały.


OOOO,wygral kfalifikacj??Adam ma forme trzymam za nim kciuki , może mi ktoś powiedzieć o której jutro na jakiej stacji skoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 17:50, pro evo napisał:

może mi ktoś powiedzieć o której jutro na jakiej stacji skoki?

Skoki możesz oglądać od godziny 16.00 na programie pierwszym telewizji publicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie zaglądałem do tego wątku i nie oglądałem wiadomości. Znów udało mi się obejrzeć skoki kwalifikacyjne na Eurosporcie nie znając wcześniej wyników :-)
Miłe niespodzianki. Zakwalifikowali się wszyscy 4 Polacy, choć Hula uczynił to psim swędem, bo nie startowali 2 Finowie z pierwszej piętnastki i w związku z tym kwalifikowało się 37 zawodników zamiast 35, a Hula zajął akurat 37 miejsce.
Ale za to Małysz potwierdził swoją wysoką formę skacząc najdalej, bo aż 141 m i wygrywając kwalifikacje.
Zdaje się, że starzy mistrzowie szykowali swoja formę na Mistrzostwa Świata, bo im jest ich bliżej tym dalej skaczą. W czołówce pokazali się Uhrmann (137 m), Lioekelsoey (134 m), Petersen, Janda ... Nawet Japończycy skaczą znacznie lepiej.
„Młode wilki”, poza Schlierenzauerem, odpuściły sobie kwalifikacje więc na razie nie wiadomo, czy obronią swoje wysokie pozycje.

Przy okazji. Jan Mazoch podobno nie wie, że wypadek miał podczas skoków w Zakopanem. Ten dzień ma wymazany z pamięci.
http://sport.onet.pl/0,1248889,1478237,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam znów wygrywa.
1 miejsce w I serii.
I 145 m w drugiej (wyrównał rekord Hannavalda z 2001)

No i jest 3 w wyścigu po Kryształową Kule!

Niemcy jakoś dziwnie wolno grają nasz hymn. Może po jutrzejszym dniu się nauczą;-)
W końcu będą 2 okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam Małysz jest w obecnej chwili w wyśmienitej formie i teraz trenerzy mają za zadanie tą formę utrzymać. Widzę również, że do walki wracają trochę już zapomniani skoczkowie np. Kofler lub Ljokelsoy, a co za tym idzie na mistrzostwach świata walka będzie naprawdę zacięta. Stoch w końcu przełamał się i oddał dwa w miarę dobre skoki. Reszta naszych to w dalszym ciągu tragedia. Hula już dawno powinien być zabrany na porządne treningi, a w dobry występ Żyły jakoś nie wierzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jest kolejne zwycięstwo po dwóch wspaniałych skokach, a mało zabrakło do rekordu skoczni. Małysz pierwszy w Tetesse-Neustad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<od tego miejsca A-cis nie czyta póki nie zobaczy powtórki>
Znowu Adam Małysz potwierdził swoją wielką formę, pierwsze miejsce w Titisee-Neustadt. Prowadził już od pierwszej serii a w drugiej skokiem na odległość 145 metrów wyrównał rekord Hannavalda sprzed 6 lat.
Jak widać wskakuję idealnie z formą na Mistrzostwa Świata. Oby tak dalej :)
<od tego miejsca A-cis może już czytać>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 18:14, Jarys napisał:

Znowu Adam Małysz potwierdził swoją wielką formę, pierwsze miejsce w Titisee-Neustadt. Prowadził
już od pierwszej serii a w drugiej skokiem na odległość 145 metrów wyrównał rekord Hannavalda
sprzed 6 lat.

Po pierwsze gratuluję Ci awansu, a po drugie gratuluję Małyszowi powrotu do formy. Ale niemcy mieli pecha. Po upadku Schmita myślałem >>ale by było, jakby sie Uhrmann wywalił<< W pierwszej serii się nie wywalił, lecz nastąpiło to w drugiej serii. Przypomnijmy, że Schmitowi lała sie krew z nosa, gdyż upadł właśnei na tą część ciała.

Zdaje sie, że Niemcy będą mieli dwa dni z rzędu nei udane. Jutro im pokażemy, hehehe :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 18:14, Jarys napisał:

<od tego miejsca A-cis nie czyta póki nie zobaczy powtórki>

Oglądałem na bieżąco i cieszyłem się jak diabli. Ale miło, że masz wzgląd na innych kibiców :-)
A powtórkę może Adam zrobić jutro :-DDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno:

Jak masz upadać to tylko na plecy albo na bok:)

Nie na przód bo rozwalisz głowe:)(:


PS. Kupiłem nowy sprzęt i w tym roku go nie wyprubuje:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z nart.Byłem w ustrzykach dolnych.Jeździłem od czwartku do dzisiaj.Było nawet nieźle.Stok z chomologacją FIS,carving.Polecam sport zwany nartami.A szczególnie carving:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam Małysz znów najlepszy! Skoczek z Wisły po raz drugi w ten weekend wygrywa konkurs Pucharu Świata. Byle tak do mistrzostw... Niemcy dalej nie umieją szybko grać naszego hymnu. Jeszcze nie koniec zawodów w Niemczech, więc są nadzieję, że się jeszcze zdążą nauczyć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adaś znów pierwszy ;) zobaczycie jeszcze będzie górował przed innymi zawodnikami i zobaczymy go na podium ze złotym medalem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 18:06, Kukowsky napisał:

Adam Małysz znów najlepszy!

Rewelacjną formę łapie. Znów wyrównuje rekordy skoczni :-)
W ostatnich 4 konkursach zarobił 350 pkt. To, że minie Schlierenzauera, wydaje mi się sprawą przesądzoną. A zaczynam już liczyć jakie ma szanse minąć Jacobsena i wygrać po raz 4 Puchar Świata :-D
A Hula jak zwykle :-/

Dnia 04.02.2007 o 18:06, Kukowsky napisał:

Niemcy dalej nie umieją szybko grać naszego hymnu.

Ciekawe, że nikt z naszego kierownictwa nie zareaguje i nie powie im jak go grać. Wystarczy przecież zabrać ze sobą i podarować im płytkę z nagraniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 19:00, A-cis napisał:

A Hula jak zwykle :-/

Niestety... Odnoszę wrażenie, że on tak turystycznie na te zawody jeździ. Powinien zostać wysłany na trening już po słabym występie w Zakopanym.

Dnia 04.02.2007 o 19:00, A-cis napisał:

Ciekawe, że nikt z naszego kierownictwa nie zareaguje i nie powie im jak go grać. Wystarczy
przecież zabrać ze sobą i podarować im płytkę z nagraniem.

Cóż pozostaje mieć nadzieję, że Japończycy będą umieć nasz hymn zagrać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu pięknie spisał się dzisiaj Adam Małysz - zaczyna swoimi skokami deklasować przeciwników. Po raz 32 znalazł się na najwyższym podium Pucharu Świata.
Mina Gregora Schlierenzauera po skoku Adama była nietęga, zdaje sobie sprawę, że już niedługo zamieni się miejscem z naszym Mistrzem (ciekawe czy Austriak wytrzyma to psychicznie).
Hula - no comment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 19:00, A-cis napisał:

Ciekawe, że nikt z naszego kierownictwa nie zareaguje i nie powie im jak go grać. Wystarczy
przecież zabrać ze sobą i podarować im płytkę z nagraniem.

A Adaś sie śmiał z tego...

Bardzo fajnie, że powraca ''''małyszomania'''', gdyż dzieki temu skoki staja sie dla nas, polaków bardziej atrakcyjne. No i ''''Żyłka'''' zdobyła 19 miejsce, więc i dla niego gratulacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 21:26, speedraid napisał:

Bardzo fajnie, że powraca ''''małyszomania'''', gdyż dzieki temu skoki staja sie dla nas, polaków bardziej atrakcyjne.

Ponadto dochodzą dodatkowe emocje związane z klasyfikacją największej ilości zwycięstw w PŚ :-)
Przytoczę aktualną tabelę żeby lepiej zobrazować sytuację:

Klasyfikacja zawodników z największą liczbą zwycięstw w Pucharze Świata skoczków narciarskich:
1. Matti Nykaenen (Finlandia) - 46 zwycięstw
2. Jens Weissflog (Niemcy) - 33
3. Janne Ahonen (Finlandia) - 32
3. Adam Małysz (Polska) - 32
5. Martin Schmitt (Niemcy) - 28
6. Andreas Felder (Austria) - 25
7. Andreas Goldberger (Austria) - 20
8. Andreas Widhoelzl (Austria) - 18
8. Sven Hannawald (Niemcy) - 18
10. Matti Hautamäki (Finlandia) - 16

Wygląda na to, że Adam, przy obecnej formie, ma szansę wyjść na samodzielną drugą pozycję w tej tabeli. Potrzebuje tylko jeszcze 2x wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby miło gdyby awans na drugie miejsce w ww. klasyfikacji nałożył się z podwójnym złotem na tegorocznych Mistrzostwach Świata w skokach, a jakby do tego doszło to pewnie, w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata też wskoczyłby o jedno oczko :-D (też bodajże na drugie).
Chciałbym żeby Martin Schmitt wrócił do formy, pamiętam zawody w których "przeskakiwali przez siebie" i nikt nie mógł im dorównać, towarzyszył temu świetny klimat :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować