Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2007 o 12:34, player000 napisał:

To spoko bo sobie kolekcjonerka zamówiłem (za 70zł to żal nie kupić;) i może spotkam się z
kimś online na polu bitwy ;>


I powiadam Ci że nie będziesz żałował każdej złotówki. Jak kupiłem po normalnej cenie i nie żałuje, wręcz jestem zadowolony z dobrego zakupu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 14:05, Luk Zombi napisał:

> To spoko bo sobie kolekcjonerka zamówiłem (za 70zł to żal nie kupić;) i może spotkam się
z
> kimś online na polu bitwy ;>

I powiadam Ci że nie będziesz żałował każdej złotówki. Jak kupiłem po normalnej cenie
i nie żałuje, wręcz jestem zadowolony z dobrego zakupu :D


Mam nadzieję że tak będzie;) a bitwy dech w piersiach zapierają(wrażenia z dema) ;) wyobrażam sobie kiedyś takie Medieval MMO w którym każdy wojak to jeden gracz:D
Żeby mój post offtopem nie zalatywał to chciałem zapytać czy macie jakieś porady dotyczące wyboru mocarstwa na początek i strategi rozwoju??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 14:35, player000 napisał:

Mam nadzieję że tak będzie;) a bitwy dech w piersiach zapierają(wrażenia z dema) ;) wyobrażam
sobie kiedyś takie Medieval MMO w którym każdy wojak to jeden gracz:D
Żeby mój post offtopem nie zalatywał to chciałem zapytać czy macie jakieś porady dotyczące
wyboru mocarstwa na początek i strategi rozwoju??


Proponuje Anglię - doskonała pozycja startowa, jedynie Szkocja na północy, masz również prowincje na kontynencie, posiada dobrą piechotę i świetnych łuczników, poza tym dobre tereny pod rozwój miast i zamków oraz chyba najlepsza możliwa pozycja do handlu morskiego. Później masz również idealną pozycje do wyścigu o kolonie amerykańskie (a tam już nic ciekawego nie ma..oprócz złotych gór :D) A bitwy tu są po prostu piękne i epickie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 16:56, Luk Zombi napisał:

Proponuje Anglię - doskonała pozycja startowa, jedynie Szkocja na północy, masz również prowincje
na kontynencie, posiada dobrą piechotę i świetnych łuczników, poza tym dobre tereny pod rozwój
miast i zamków oraz chyba najlepsza możliwa pozycja do handlu morskiego. Później masz również
idealną pozycje do wyścigu o kolonie amerykańskie (a tam już nic ciekawego nie ma..oprócz złotych
gór :D) A bitwy tu są po prostu piękne i epickie :D


Heh, ja Anglią szedłem jak najszybciej w Longbowmanów i robiłem ich mega spam, wszystko zarzynali przy odpowiednim ustawieniu i paroma jednostkami przed nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 15:20, Everial napisał:

Heh, ja Anglią szedłem jak najszybciej w Longbowmanów i robiłem ich mega spam, wszystko zarzynali
przy odpowiednim ustawieniu i paroma jednostkami przed nimi.


Do-kład-nie :D Wtedy wróg... nie zdąża dojść bo zostaje rozstrzelany zanim wejdzie do wali wręcz :D
Ale jedna uwaga - proponuje najemnych kuszników - mają 2 razy większe obrażenia z kuszy, dużo większy zasięg niesamowitą celność oraz na początku gry nieźli są nawet w walce wręcz oraz co najlepsze - są dostępni już od 1 tury. Ich jedyną wadą jest ogromny koszt rekrutacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 15:45, Luk Zombi napisał:

> Heh, ja Anglią szedłem jak najszybciej w Longbowmanów i robiłem ich mega spam, wszystko
zarzynali
> przy odpowiednim ustawieniu i paroma jednostkami przed nimi.

Do-kład-nie :D Wtedy wróg... nie zdąża dojść bo zostaje rozstrzelany zanim wejdzie do wali
wręcz :D
Ale jedna uwaga - proponuje najemnych kuszników - mają 2 razy większe obrażenia z kuszy, dużo
większy zasięg niesamowitą celność oraz na początku gry nieźli są nawet w walce wręcz oraz
co najlepsze - są dostępni już od 1 tury. Ich jedyną wadą jest ogromny koszt rekrutacji :(


No, kusznicy najemni też są całkiem dobrzy, ale ja preferuje Longbowmanów, bo przed bitwą można postawić sobie zaporę z pali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2007 o 15:49, Everial napisał:

No, kusznicy najemni też są całkiem dobrzy, ale ja preferuje Longbowmanów, bo przed bitwą można
postawić sobie zaporę z pali :)


Aaa, chyba że tak :D Wtedy najzabawniej walczy się z mongołami którzy walczą głównie konno (szatański śmiech).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

granie, granie i po graniu.... jak już pisałem dziś dostałem EK i okazało się że DVD 1 jest uszkodzone:/ PORAŻKA(!!!) ze strony CDP moim zdaniem... mam tylko nadzieje że nowe nośniki dostane przed świętami a oni rezerwują sobie 14 dni na realizację gwarancji a do tego dochodzi przesyłka pocztowa do nich i kurierska z powrotem:/ jeśli dostaną płyty w tym tygodniu to mam szczerą nadzieje że jeszcze w przyszłym dostane z powrotem. A cała reszta EK jest bardzo ładna, szczególnie podobało mi sie to opakowanie;) w sumie nie wiem z jakiego to tworzywa jest ale ładnie wyglądało;) a najbardziej boli że płytka od rozpakowania była już zadrapana:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 14:35, player000 napisał:

> > To spoko bo sobie kolekcjonerka zamówiłem (za 70zł to żal nie kupić;) i może spotkam
się
> z
> > kimś online na polu bitwy ;>
>
> I powiadam Ci że nie będziesz żałował każdej złotówki. Jak kupiłem po normalnej
cenie
> i nie żałuje, wręcz jestem zadowolony z dobrego zakupu :D

Mam nadzieję że tak będzie;) a bitwy dech w piersiach zapierają(wrażenia z dema) ;) wyobrażam
sobie kiedyś takie Medieval MMO w którym każdy wojak to jeden gracz:D
Żeby mój post offtopem nie zalatywał to chciałem zapytać czy macie jakieś porady dotyczące
wyboru mocarstwa na początek i strategi rozwoju??


Lepsze byłoby Rome MMO- z szykiem manipularnym- nooby jako hastati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 21:22, player000 napisał:

nie manipularnym tylko manipułowym (wiem że się czepiam;) a co do pomysłu to realia mi są obojętne
byle by rzeź na 10000 graczy była;)

sorrki za błąd, a rzeź popieram oj popieram, ale co by nie było nooby jako mięcho armatnie (więc w Romie nie hastati, a sojusznicy ludu rzymskiego ;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 17:23, player000 napisał:

granie, granie i po graniu.... jak już pisałem dziś dostałem EK i okazało się że DVD 1 jest
uszkodzone:/ PORAŻKA(!!!)

Tak porażka bo taka jest cała partia z tłoczni chyba;] Miałem tak ja, mieli i inni.... Temat był już tu poruszany kilka razy - tak w skrócie to w pomocy technicznej jest "sztuczka" jak sobie z tą nieszczęsną płytą poradzić, ew. spóbuj ją przegrać na innymi komputerze i zrobić sobie kopię roboczą (ja tak zrobiłem)... Z wymianą płyt bym się chyba wstrzymał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 17:23, player000 napisał:

granie, granie i po graniu.... jak już pisałem dziś dostałem EK i okazało się że DVD 1 jest
uszkodzone:/ PORAŻKA(!!!) ze strony CDP moim zdaniem... mam tylko nadzieje że nowe nośniki
dostane przed świętami a oni rezerwują sobie 14 dni na realizację gwarancji a do tego dochodzi
przesyłka pocztowa do nich i kurierska z powrotem:/ jeśli dostaną płyty w tym tygodniu to mam
szczerą nadzieje że jeszcze w przyszłym dostane z powrotem. A cała reszta EK jest bardzo ładna,
szczególnie podobało mi sie to opakowanie;) w sumie nie wiem z jakiego to tworzywa jest ale
ładnie wyglądało;) a najbardziej boli że płytka od rozpakowania była już zadrapana:/


No to fajnie. Ja zamówiłem EK dwa tygodnie temu, żeby nie cisnąć się później na święta. I teraz wiem, że DVD jest zepsute... Mam nadzieję, że nie i wszystko będzie ok, nie będę musiał tego wysyłać. Nie no, brawo CDP. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 20:51, lewak napisał:


Po co wysyłać ? Najpierw przestaw napęd na tryb PIO i spróbuj zainstalować. Ja w ten sposób się ''wyfrajerzyłem'' bo też mi powiedzieli w pomocy technicznej że to uszkodzone DVD, a okazało się że to problem z danymi na płycie - musiałem sobie radzić sam rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde jak bym o tym wiedział to bym już pewnie grał a tak to przy pomyślnych wiatrach może zagram na święta:/ kompletna porażka CDP:/ w dodatku nie mogłem znaleźć informacji w pomocy technicznej na temat tego rozwiązania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:15, player000 napisał:

kurde jak bym o tym wiedział to bym już pewnie grał a tak to przy pomyślnych wiatrach może
zagram na święta:/ kompletna porażka CDP:/ w dodatku nie mogłem znaleźć informacji w pomocy
technicznej na temat tego rozwiązania...


CDP zna rozwiązanie, ale nie lubi pomagać graczom, szkoda im szarych komórek by udzielać trochę bardziej zaawansowanych rad w pomocy technicznej nie-top-gier.

W Wiedźminie się dało - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=29070&pid=319 wzmianka, sam na to przypadkiem trafiłem... już po skorzystaniu z gwarancji. Dodatkowo miałem problemy z patchami, na instalację tejże gry trzeba poświęcić średnio 1 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupilem podstawke plus dodatek ze Zlotej Kolekcji i jestem zachwycony. Nie dosc, ze dalem 85zł [!], to jeszcze wszystko pieknie wydane i najwazniejsze dzialajace - wspolczujac waszych problemow.
Az naszla mnie ochota na platynowa kolekcje Rome Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować