Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Mam taki problem w dodatku Królestwa: podczas ładowania zamiast ekranu ładowania z cytatem wyświetlają mi się jedynie pionowe pasy :/ Można to jakoś naprawić (jakiś patch czy cuś?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania sprzetowe

1. WindowsR 2000/XP
2. Procesor: Pentium 4 1.8GHz; lub odpowiednik AMD
3. 11 GB wolnego miejsca na dysku
4. 512MB RAM
5. Karta wideo 128 MB z akceleracją graficzną obsługująca Pixel Shader 1.0 i zgodna z DirectX 9.0c .
Zaleca się co najmniej Nvidia GeForce 4 Ti 4400 lub ATI Radeon 9600 SE.
6. Karta muzyczna 16-bit zgodna z DirectXR 9.0c
7. DirectX: DirectX 9.0c.
8. napęd DVD 8x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 12:11, SewekWP napisał:

jakie ma wymagania zalecane Medieval 2 total war?prosze o odpowiedz.

Podaj swoją konfigurację to ci powiemy czy będzie znośnie chodziło :)

A rochicz chyba źle zrozumiał, wymagania zalecane (z pudełka gry) :

Microsoft Windows XP Pentium 4 2.4 GHz (2400 MHz) lub odpowiednik AMD, Athlon 64, 1 GB RAM, DVD-ROM Drive, 9 GB wolnego miejsca na dysku twardym (*tyle na dodatek, z pudełka dodatku odczytuję, na grę bodajże 11 GB), Sound Blaster Audigy lub odpowiednik. Zgodne w 100 % z Windows 2000/XP mysz i klawiatura zaintstalowane najnowsze sterowniki zgodne z DirectX 9.0c. Karta graficzna ze 128 MB VRAM obsługująca Shader 2.0. Zgodna w 100 % z DirectX 9.0 c : Nvidia GeFore 7300 lub lepsza, lub ATI Radeon, X1600 lub lepsza. Monitor umożliwiający wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1280x1024

to są zalecane, minimalne takie jak podał rochicz. Ja gram na Celeronie 2.4, GeForce 7300 GT 256 MB i 1 GB ramu i chodzi na max detalach... a przynajmniej by chodziło gdyby nie błędy gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 13:01, rochicz napisał:

Podałem wymagania ze stronki gram.pl (dokładniej ze sklepu), bo nie chciało mi się przepisywać
z pudełka :)

Ty podałeś minimalne wymagania a ja wypisałem zalecane. On prosił o zalecane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem w kwestii strategii laikiem, więc nie za bardzo wiem, w jaki sposób do różnych rzeczy podchodzić. Wczoraj jak grałem w Medievala, to wogóle nie wchodziłem w walce w tryb 3D tylko rozgrywałem bitwy automatycznie na mapie strategicznej. Dla mnie to się nawet podoba, więc mam pytanie (dziwne pod każdym względem): czy to źle?

;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 16:59, lewak napisał:

Na razie jestem w kwestii strategii laikiem, więc nie za bardzo wiem, w jaki sposób do różnych
rzeczy podchodzić. Wczoraj jak grałem w Medievala, to wogóle nie wchodziłem w walce w tryb
3D tylko rozgrywałem bitwy automatycznie na mapie strategicznej. Dla mnie to się nawet podoba,
więc mam pytanie (dziwne pod każdym względem): czy to źle?

;]

zależy jak wiesz że wygrasz (masz przewagę) można rogrywać bitwy automatycznie jednak gdy wróg ma przewagę radzę grać w 3D jest szansa na wygraną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 17:04, klaser2 napisał:

zależy jak wiesz że wygrasz (masz przewagę) można rogrywać bitwy automatycznie jednak gdy wróg
ma przewagę radzę grać w 3D jest szansa na wygraną


Z zasady (pewnie również z rozsądku) wroga atakuję tylko wtedy, gdy ową przewagę mam. Mam tylko takie dziwne przeczucie, że coś robię źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 17:07, lewak napisał:

> zależy jak wiesz że wygrasz (masz przewagę) można rogrywać bitwy automatycznie jednak
gdy wróg
> ma przewagę radzę grać w 3D jest szansa na wygraną

Z zasady (pewnie również z rozsądku) wroga atakuję tylko wtedy, gdy ową przewagę mam. Mam tylko
takie dziwne przeczucie, że coś robię źle.

jak sie znasz to stracisz w 3D mniej niż w automacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 17:10, klaser2 napisał:

jak sie znasz to stracisz w 3D mniej niż w automacie


Próbowałem... I nie wychodziło mi za dobrze. Anglikami atakowałem Dublin i wygrałem, straciłem niewiele więcej jednostek. Chyba zostanę przy trybie automatycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 15:24, lewak napisał:

> jak sie znasz to stracisz w 3D mniej niż w automacie

Próbowałem... I nie wychodziło mi za dobrze. Anglikami atakowałem Dublin i wygrałem, straciłem
niewiele więcej jednostek. Chyba zostanę przy trybie automatycznym.

twój wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy co do walki.
1. Jeśli oblegasz, o czym wspomniałeś, to wiedz, że z reguły, o ile nie posiadasz mocnej artylerii, będziesz mieć większe straty niż w autowalce. Tak już po prostu jest Medieval zrobiony, tu los bitwy zależy już nie od naszych umiejętności, ale głównie od ustawienia wroga, który zwykle pakuje wszystko na środek. W walce wręcz będą duże straty, co innego w strzelaniu.

2. W polu to już rutyna. Klaser2 napisał:

>zależy jak wiesz że wygrasz (masz przewagę) można rogrywać bitwy automatycznie jednak gdy wróg ma >przewagę radzę grać w 3D jest szansa na wygraną

Z czym nie mogę się zgodzić. Gracz zawsze wygra, chyba że jest początkującym. Ja, w czasach części I też wszystko rozgrywałem na automacie, ale wraz z Rome''m się nawróciłem. Taka gra po prostu odbiera wszelką radość z gry, sprowadzając ją do nudnego przesuwania armii, na zdominowanej przez nas planszy. Na automacie rozgrywa się bitwy, które są zbyt małe, a mogą potrwać zbyt długo, inaczej pisząc, wszelkie potyczki typu 1000 moich vs. 100 wroga. Czasu to zabierze sporo, a wynik podobny. Nieważne jak duże jest przewaga wroga, dobry generał wygra nawet 1:8, czy coś w okolicach. Wszystko zależy od konstrukcji armii i jej użycia.

Lewak, jeśli masz problemy z częścią taktyczną (napisałeś strategiczną, a to odnosi się do mapy, nie bitwy, ale jak wynika z posty chodzi Ci o to drugie), to nie przejmuj się tym, każdy musi grę opanować i zrozumieć o co chodzi. Przede wszystkim rozegraj sobie tutorial, a potem kilka potyczek typu 2-4 oddziały na te same, czy wręcz na chłopów w podobnych ilościach. Pozwoli Ci to zapoznać się z grą. Potem po eksperymentuj. Sprawdź kawalerią, strzelców, machiny, itd. Zobacz co się stanie w walce z miecznikami/włócznikami/kawalerią, itd.
I pamiętaj o jednym. Szyk, ma bardzo duże znaczenie. Po 2-3h będziesz już z grubsza zapoznany z grą, pozostanie Ci jedynie szlifowanie umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wylewne wskazówki. Z pewnością będę nadal ćwiczył grę w 3D, po kilku próbach stało się to o wiele przyjemniejsze. Z Total War mam styczność pierwszy raz, więc w Wielkiej Kampanii do niektórych spraw podchodzę z rezerwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie warunki trzeba spełnić by odkryć Amerykę. Płynę na zachód i pewnego miejsca przekroczyć nie moge jest rok ok 1520 i już wygrałem kampanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 19:37, pres1990 napisał:

Jakie warunki trzeba spełnić by odkryć Amerykę. Płynę na zachód i pewnego miejsca przekroczyć
nie moge jest rok ok 1520 i już wygrałem kampanie

Musi nastąpić wydarzenie historyczne : uznanie przez papieża teorii o tym że Ziemia jest okrągła. Mapa się wtedy powiększy. Musisz też wybudować specjalne statki dla swoich wojsk(nie pamiętam nazwy, ale w opisie tej jednostki będziesz miał podane że można dopłynąć do Ameryki,czy coś w tym stylu). I to tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 19:43, Darkstar181 napisał:

> Jakie warunki trzeba spełnić by odkryć Amerykę. Płynę na zachód i pewnego miejsca przekroczyć

> nie moge jest rok ok 1520 i już wygrałem kampanie
Musi nastąpić wydarzenie historyczne : uznanie przez papieża teorii o tym że Ziemia jest okrągła.
Mapa się wtedy powiększy. Musisz też wybudować specjalne statki dla swoich wojsk(nie pamiętam
nazwy, ale w opisie tej jednostki będziesz miał podane że można dopłynąć do Ameryki,czy coś
w tym stylu). I to tyle...


Wydaje mi się że te statki to Karaki, albo jakoś podobnie-można było je zbudować dopiero jak wyskoczyła informacja że może ziemia rzeczywiście jest okrągła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować