Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Wiecie co dotychczas myslalem ze gry powinny dostarczac rozrywke ale skoro ta jest tak bardzo popularna to widocznie sie mylilem
Nie polecam w ogole wlaczac trybu kampanii- ja jedyne co z tego mam to 100% frustracje i glosne wiązanki o 23.00 (w sumie to mam czas grac tylko poznym wieczorem:/)
Jak nie jacys szmaciarze sie buntuja albo jakis (cenzura) blokuje mi porty to atakuje mnie 7 gosci na raz i trace w sekunde terytoria ktore zeby zdobyc musialem przejsc cała mape czyli pare(nascie) tur - niezła zabawa
Dzieki za wasze rady ale to nie ma sensu, wywalam gre z kompa zanim mi odbije i wyjde z siekiera na ulice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 23:08, 21question napisał:

Wiecie co dotychczas myslalem ze gry powinny dostarczac rozrywke ale skoro ta jest tak
bardzo popularna to widocznie sie mylilem
Nie polecam w ogole wlaczac trybu kampanii- ja jedyne co z tego mam to 100% frustracje
i glosne wiązanki o 23.00 (w sumie to mam czas grac tylko poznym wieczorem:/)
Jak nie jacys szmaciarze sie buntuja albo jakis (cenzura) blokuje mi porty to atakuje
mnie 7 gosci na raz i trace w sekunde terytoria ktore zeby zdobyc musialem przejsc cała
mape czyli pare(nascie) tur - niezła zabawa
Dzieki za wasze rady ale to nie ma sensu, wywalam gre z kompa zanim mi odbije i wyjde
z siekiera na ulice.


Mam dla ciebie propozycję, jeśli chcesz łatwych bitew, gdzie sieciesz dosłownie wszystko przeżuć się na shootery :). W kampanii trzeba myśleć i kalkulować, a nie atakować naokoło, zaniedbywać dyplomację etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 23:31, audioslave2000 napisał:

Mam dla ciebie propozycję, jeśli chcesz łatwych bitew, gdzie sieciesz dosłownie wszystko
przeżuć się na shootery :). W kampanii trzeba myśleć i kalkulować, a nie atakować naokoło,
zaniedbywać dyplomację etc.

Nie podzielam tego zdania. Gry Total War z biegiem czasu stają się po prostu żmudne. Gram zawsze na najwyższym poziomie trudności ale przychodzi taki moment, że nie chce mi się już zarządzać trzydziestoma kupcami, pilnować dwudziestu portów i rozgrywać ciągle tych samych bitew, bo AI nie jest w stanie zrozumieć, że nie zdobędzie tego miasta.
Jedyny postęp jaki zauważyłem w stosunku do Rome jest taki, że już z rzadka AI atakuje grupami jednostek, które nie mają kompletnie żadnej szansy na powodzenie. Gdyby Cywilizacja miała takie bitwy jak Total War to byłaby grą prawie idealną. W Civ jedyne co zasysa to prowadzenie wojen - jeszcze gorsze niż w Total War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba zalezy od podejscia. Jesli gra cie wciagnie, to i po miesiacach, a nawet latach w niektorych przypadkach, grania nadal z checia bedziesz do niej powracal ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 00:04, hallas napisał:

Nie podzielam tego zdania. Gry Total War z biegiem czasu stają się po prostu żmudne.
Gram zawsze na najwyższym poziomie trudności ale przychodzi taki moment, że nie chce
mi się już zarządzać trzydziestoma kupcami, pilnować dwudziestu portów i rozgrywać ciągle
tych samych bitew, bo AI nie jest w stanie zrozumieć, że nie zdobędzie tego miasta.
Jedyny postęp jaki zauważyłem w stosunku do Rome jest taki, że już z rzadka AI atakuje
grupami jednostek, które nie mają kompletnie żadnej szansy na powodzenie. Gdyby Cywilizacja
miała takie bitwy jak Total War to byłaby grą prawie idealną. W Civ jedyne co zasysa
to prowadzenie wojen - jeszcze gorsze niż w Total War.



Sugerowałbym mody z poprawioną AI (np. DarthMod). Jest ich całkiem sporo, np. na totalwar.org lub twcenter.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co Ty masz za problemy. Na jakim poziomie grasz? Ja gram na średnim z modem de us volut i aż mi szkoda, że to ja muszę wojny wypowiadać, a nie mi sie wypowiada. Miasta sie buntują? A masz tam jakiś garnizon w środku? Moze podatek za wysoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się ludność w miastach buntuje to chyba jasne, że chodzi o za mały garnizon... a jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze (czyt. ZMNIEJSZ PODATKI!). Wybuduj im karczmę, kościół, targ i takie tam różne budynki, które dodają punkty do porządku w mieście. Straż miejska daje sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 00:04, hallas napisał:

Nie podzielam tego zdania. Gry Total War z biegiem czasu stają się po prostu żmudne.
Gram zawsze na najwyższym poziomie trudności ale przychodzi taki moment, że nie chce
mi się już zarządzać trzydziestoma kupcami, pilnować dwudziestu portów i rozgrywać ciągle
tych samych bitew, bo AI nie jest w stanie zrozumieć, że nie zdobędzie tego miasta.
Jedyny postęp jaki zauważyłem w stosunku do Rome jest taki, że już z rzadka AI atakuje
grupami jednostek, które nie mają kompletnie żadnej szansy na powodzenie. Gdyby Cywilizacja
miała takie bitwy jak Total War to byłaby grą prawie idealną. W Civ jedyne co zasysa
to prowadzenie wojen - jeszcze gorsze niż w Total War.


MarcusBrutus wspomniał już o modach, nie ma gry doskonałej, a z modami jakie powstały MII TW staje sie niemal doskonały. Polecam Deus lo volut i Stainless Steel. Poza tym nie porównuj Cywilizacji do Medievala, bo tak naprawdę różnią się znacznie te gry od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 14:38, audioslave2000 napisał:

MarcusBrutus wspomniał już o modach, nie ma gry doskonałej, a z modami jakie powstały
MII TW staje sie niemal doskonały.

Doskonały to mógłby być gdyby w jakikolwiek sposób oddawał realia epoki i prowadzenia wojen z tamtego okresu. Nie sądzę by jakieś mody to zmieniły bo rzecz nie tkwi w kosmetycznych zmianach.

Dnia 06.01.2009 o 14:38, audioslave2000 napisał:

Polecam Deus lo volut i Stainless Steel. Poza tym
nie porównuj Cywilizacji do Medievala, bo tak naprawdę różnią się znacznie te gry od
siebie.

No co ty? Nie zauważyłem. A poza tym czy ja porównywałem te gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginała i mam super znany bład przy grze (nie wywalilem bo nie bylo kiedy :p a juz ochlonolem:P i chcialem pogrc przynajmniej sprobowac) w kampanie a konkretniej kretynskie
TOTAL WAR NAPOTKA
Wiele osob o tym pisalo na wielu forach dotyczy to zarowno oryginalow jak i wersji spiraconych
Z tego co wiem nikt nie znalazl PEWNEGO rozwiązania
Napiszcie co z tym zrobic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 18:43, Los Emilos napisał:

Napisz do pomocy technicznej jak nie możesz doczekać się odpowiedzi (to nie Caritas Polska).

hahahhah oni mi odpiszą po tygodniu albo napisza ze potrzebuja wiecej informacji. Ta pomoc techniczna to jakis zart
Nie moge grac przez ten błąd :( Kasa wyrzucona w BŁOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ci pomóc i pewnie wielu innych użytkowników, ale ja osobiście się z takim błędem nie spotkałem i nie mam pomysłu jak go rozwiązać a nawet o co w nim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 16:16, 21question napisał:

Tu jest zdjecie do błedu pisanego wyzej:(
To nie moj sscreen tylko z jakiegos forum ale umnie to wyglada identycznie


To jest coś związanego z pamięcią RAM. Możliwości:
1. Za mało ramu (powinno być przynajmniej 1 GB)
2. Błąd pamięci ram (ściągnij program mem test bodaj się nazywał i sprawdź)
3. Za mało napięcia dla pamięci (jak coś to ustaw w BIOSIE ale uważaj z tym).
Ew jeszcze coś innego ale jestem niemal pewien że to coś z pamięcią.

Dozo yoroshiku (jap. "Polecam się łaskawej pamięci")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 20:23, Luk Zombi napisał:

> Tu jest zdjecie do błedu pisanego wyzej:(
> To nie moj sscreen tylko z jakiegos forum ale umnie to wyglada identycznie

To jest coś związanego z pamięcią RAM. Możliwości:
1. Za mało ramu (powinno być przynajmniej 1 GB)
2. Błąd pamięci ram (ściągnij program mem test bodaj się nazywał i sprawdź)
3. Za mało napięcia dla pamięci (jak coś to ustaw w BIOSIE ale uważaj z tym).
Ew jeszcze coś innego ale jestem niemal pewien że to coś z pamięcią.

Dozo yoroshiku (jap. "Polecam się łaskawej pamięci")

Mam 1 GB RAM :p Ściągne ten progam i napisze Ci czy wszystko ok z RAMem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 20:23, Luk Zombi napisał:

> Tu jest zdjecie do błedu pisanego wyzej:(
> To nie moj sscreen tylko z jakiegos forum ale umnie to wyglada identycznie

To jest coś związanego z pamięcią RAM. Możliwości:
1. Za mało ramu (powinno być przynajmniej 1 GB)
2. Błąd pamięci ram (ściągnij program mem test bodaj się nazywał i sprawdź)
3. Za mało napięcia dla pamięci (jak coś to ustaw w BIOSIE ale uważaj z tym).
Ew jeszcze coś innego ale jestem niemal pewien że to coś z pamięcią.


4. Może to być również brak pamięci wirtualnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować