Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Gram Hiszpanią, jest już prawie 170 tura i chciałbym popłynąć już do Ameryki, bo jedna z wiadomości
historycznych mówiła o tym, że papież zaakceptował teorię o okrągłej ziemi (czy jakoś tak)
no i jakby mapka na zachodzie się powiększyła. Ale kiedy próbuję tam płynąć, to mnie blokują
"niewidoczne ściany". Czy żeby tam popłynąć muszę poczekać, aż jakieś zdarzenie historyczne
(inne od wyżej wymienionego) mi pozwoli czy po prostu mam jaiś błąd?? Czy ktoś już był już
w czasie kampani w Ameryce i cz są tam jakieś miasta??

Są tam miasta.
Odpowiedź na twoje pytanie jest proste: musisz popłynąć tam Karaką lub statkiem tego kalibru.
Holki i mniejsze odpadają.
Jest tam ok. 5 słabo rozwiniętych miast.
Acha, płynie się tam baardzo powoli.
Z prędkościom 1/6 prędkości Karaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 20:35, Sonic1575 napisał:

Gram Hiszpanią, jest już prawie 170 tura i chciałbym popłynąć już do Ameryki, bo jedna z wiadomości

historycznych mówiła o tym, że papież zaakceptował teorię o okrągłej ziemi (czy jakoś tak)

no i jakby mapka na zachodzie się powiększyła. Ale kiedy próbuję tam płynąć, to mnie blokują

"niewidoczne ściany". Czy żeby tam popłynąć muszę poczekać, aż jakieś zdarzenie historyczne

(inne od wyżej wymienionego) mi pozwoli czy po prostu mam jaiś błąd?? Czy ktoś już był już

w czasie kampani w Ameryce i cz są tam jakieś miasta??

Są tam miasta.
Odpowiedź na twoje pytanie jest proste: musisz popłynąć tam Karaką lub statkiem tego
kalibru.
Holki i mniejsze odpadają.
Jest tam ok. 5 słabo rozwiniętych miast.
Acha, płynie się tam baardzo powoli.
Z prędkościom 1/6 prędkości Karaki.


Niema sensu tam płynąć, wysłanie tam dobrej i dużej armi dużo kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie jak skrucić czas trwania czarnej śmierci w plikach p(przychody z krakowa spadły z 4000 do 1500
a w jednej turze ginie mi około 25000 ludzi i 700 ryczerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 21:31, marsinteligo napisał:

Niema sensu tam płynąć, wysłanie tam dobrej i dużej armi dużo kosztuje


Jak chce się wygrać i mieć wszystkie miasta (jak ja np.) to można.
Ja podbijałem Ameryke jak miałem wszystkie (co do jednego) miasta w Europie, Azji i Afryce płn.
A po za tym to nie jest kosztowne bo jak wysłałem 4 oddziały ciężkiej konnicy które pokonały 8 11 oddziałów wroga. Wiadomo że kije i łuki nie są najpotężniejsze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale właśnie pojawiło się kilka screen''ów z oficjalnego add-on''u (tytuł: Kingdoms) do Medieval II. Gra ma pojawić się na jesień i przewidywany czas na ukończenie to 75h.

20070330232332

20070330232350

20070330232422

20070330232526

20070330232558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez tą promocje 500 dni pomyślałem sobie nad kupnem Medievala 2 ek no i nasuwa mi się pytanie czy na takim dziadku da się w to grac amd sempron 2.5 ghz, 512 mb ramu i geforce fx 5500 bo nie chce wydawać kasy na to, co nie będę mógł odpalić (w przypadku oblivona którego kupiłem włączyć się da ale tnie się jak cholera no i mam dziwny bug z spięciami w głośniku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: czy oprócz łączenia armii (uzupełnienie ich) da się np.: połączyć dwie jednostki, które mają po 60 osób powiedzmy, tak żeby miały 120 (zakładając że od nowości w takiej jednostce mieści się 60 wojów)?
Sprawdzałem w instrukcji ale tam jest napisane tylko o uzupełnianiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 18:48, Hacket napisał:

Przez tą promocje 500 dni pomyślałem sobie nad kupnem Medievala 2 ek no i nasuwa mi się pytanie
czy na takim dziadku da się w to grac amd sempron 2.5 ghz, 512 mb ramu i geforce fx 5500 bo
nie chce wydawać kasy na to, co nie będę mógł odpalić (w przypadku oblivona którego kupiłem
włączyć się da ale tnie się jak cholera no i mam dziwny bug z spięciami w głośniku).



Na luzie ci pójdzie, bo mam takiego samego kompa :] Oczywiscie na minimalnych, ale ani razu sie nie przycina(przynajmniej mi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 19:47, tomek ostry napisał:

> Przez tą promocje 500 dni pomyślałem sobie nad kupnem Medievala 2 ek no i nasuwa mi się
pytanie
> czy na takim dziadku da się w to grac amd sempron 2.5 ghz, 512 mb ramu i geforce fx 5500
bo
> nie chce wydawać kasy na to, co nie będę mógł odpalić (w przypadku oblivona którego kupiłem

> włączyć się da ale tnie się jak cholera no i mam dziwny bug z spięciami w głośniku).


Na luzie ci pójdzie, bo mam takiego samego kompa :] Oczywiscie na minimalnych, ale ani razu
sie nie przycina(przynajmniej mi )



Troche dziwne , ale dobra.
Ja mam GF 6200 1024 mb ram i 2.8 GHZ procek i tnie na średnich! :D
Gra jest ok ,a te walki wyglądają cudnie, ide grać cześć :)
(Ps bede teraz gral w necie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I mam problem.
Włączam grę w sieci (nie LAN) pisze poprawnie zalogowany i wsyzstko OK. Patrzę na listę dostępnych sneciariuszy map do których mogę się podłączyć a i ch niema! Widze że gracze są bo ze sobą gadają , a niema na liście żadnycg gier! Jak ja mam grać?! Co mam zrobić? Odświeżanie ni pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh gram Polską 3/4 Europy zajęte jeszcze przed wyprawami do Ameryki. Jakież było moje zdziwienie, gdy moje 2 armie stacjonujące obok siebie (max jakości) zostały zniszczone przez jedna armię. Ilość wojsk
Polska 2876 Francja 952
Wynik bitwy: Całkowita porażka
Troszke się wkurzyłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh..niektóre screeny jednak wnoszą coś nowego;)Bardzo się cieszę że anglia została podzielona na mniejsze regiony, jest Walia itp.Widzę że również został wprowadzony zakon krzyżowców bo na krucjatę mi screen 3 nie wygląda;)Najbardziej cieszę się że w dodatku będą zmiany na wyspie brytyjskiej.Reszta screenów (1, 4, 5) nie wnoszą nic nowego do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 19:49, Domon napisał:

Troche dziwne , ale dobra.
Ja mam GF 6200 1024 mb ram i 2.8 GHZ procek i tnie na średnich! :D
Gra jest ok ,a te walki wyglądają cudnie, ide grać cześć :)
(Ps bede teraz gral w necie)


Ja mam GF 7700 i proc. 2.2/2.4 i nie narzekam, bo się ani razu nie zacieło (acha, mam jeszcze 1 GB RAM).
I na njawyższych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zamawiam bo bardzo lubię takie średniowiecze klimaty a szczególnie to krucjaty "knajtów" i inkwizycje :).Więc zamawiam Ek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2007 o 21:58, Earthshaker napisał:

Jak miło wiedzieć, że będę miał poczciwych Krzyżaków do rozwalenia


Można zacząć świętować.
Ale nimi też się ciekawie będzie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 12:40, Vormulac napisał:

Dla tych co chcą się dowiedzieć czegoś nowego o add-on''ie, polecam pierwszy trailer:

Medieval II: Total War Kingdoms trailer
http://www.gamevideos.com/video/id/10394

Zobaczycie jakie kampanie (4) zostały przygotowane przez twórców i kilka innych informacji.
:)

Dzięki za trailer. Ponoć w jednej z kampanii będzie uczestniczyć Polska...ciekawe czy będzie można nią grać?
Bardzo interesują mnie bohaterowie z jakimiś nowymi specjalnościami. Swoją drogą,czyżby na ostatnim kadrze było widać jakiś miotacz płomieni!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2007 o 13:21, Darkstar181 napisał:

Dzięki za trailer. Ponoć w jednej z kampanii będzie uczestniczyć Polska...ciekawe czy będzie
można nią grać?
Bardzo interesują mnie bohaterowie z jakimiś nowymi specjalnościami. Swoją drogą,czyżby na
ostatnim kadrze było widać jakiś miotacz płomieni!?

Bohaterowie... nowych rzeczy się dowiaduje.
Wiecie że ponoć będziemy mieli do dyspozycji HUZARÓW, tych ciężkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2007 o 14:07, Sonic1575 napisał:

Bohaterowie... nowych rzeczy się dowiaduje.

Dowódcy,bohaterowie... dla mnie po tylu strategiach to już różnicy nie ma.

Dnia 01.04.2007 o 14:07, Sonic1575 napisał:

Wiecie że ponoć będziemy mieli do dyspozycji HUZARÓW, tych ciężkich.

Polska Husaria zawsze była ciężka...
Nie wiem czemu w Medieval jest pisana prez "z" i jest uznawana za lekką konnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować