Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Witam! Nie jestem pewien , czy Medieval poszedłby na moim kopmuterze. Zakupiłem grę, a można ją oddać tylko jeśli nie zerwę folii. Więc czy pójdzie mi Medieval?
AMD Athlon 2500XP
1,83 GHz
512 MB Ram
Radeon 9200 Series
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam takie pytanka;
1.Jak pójdzie mi Medieval na Intel Celeron 2,6 GHz ,1 gb ram, GF 7600 GS ?
2.Jaka jest różnica między nim a Rome,oprócz grafiki i czasów w któych toczy się akcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 18:55, Fergas napisał:

jak szybko odblokowac polske

albo ściągnąć moda albo poszperać w plikach
Medieval 2/data/world/campaning/imperial campaning/ coś w tym stylu tam jest notatnik cośtam strat
i masz tam wszystkie frakcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 19:07, boduczek napisał:

Witam ,mam takie pytanka;
1.Jak pójdzie mi Medieval na Intel Celeron 2,6 GHz ,1 gb ram, GF 7600 GS ?
2.Jaka jest różnica między nim a Rome,oprócz grafiki i czasów w któych toczy się akcja?

raczej pujdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2007 o 19:07, boduczek napisał:

2.Jaka jest różnica między nim a Rome,oprócz grafiki i czasów w któych toczy się akcja?

dość duża 1. dużo ciekawsza 2.dużo lepsza itd (tylko trochę gubich błedów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2007 o 20:09, marsinteligo napisał:

raczej pujdzie

To wiem,bo nawet Gothic 3 by mi się uruchomił,ale zadałem pytanie na jakich detalach najprawdopodobniej odpale Medievala.I apropo twojej odpowiedzi,dużo lepsza.Co chcesz przez to powiedzieć? Lepsza ale pod jakim względem?
PS.Staraj się odpowiadać w jednym poście,bo tak nie potrzebnie zaśmiecasz forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 08:27, boduczek napisał:


> raczej pujdzie
To wiem,bo nawet Gothic 3 by mi się uruchomił,ale zadałem pytanie na jakich detalach najprawdopodobniej
odpale Medievala.I apropo twojej odpowiedzi,dużo lepsza.Co chcesz przez to powiedzieć? Lepsza
ale pod jakim względem?
PS.Staraj się odpowiadać w jednym poście,bo tak nie potrzebnie zaśmiecasz forum ;)


1. gra nie wnosi aż tak wielu zmian w porównaniu z Romem (owszem inny okres, inne wojo, lepsza grafa, są księżniczki i kapłani jak w Med I , doszli kupcy). Jak dla mnie rozgrywaka na mapie kampani jest nadal taka sam - nic nowego. Warto grę spaczować od razu i jakiś mod wrzucić bą są drastyczne błędy w AI kompa - (nie wspomne o tragicznym przeliczniku tura/lata - 1 tura 2 lata a postacie starzeją sią o 0,5 roku na turę - absurd)
Gra nadal jest łatwa i nawet na trudnym czy b.trudnym nie da sie wręcz przegrać, a szkoda medieval I był bardziej wymagający
2 Bitwy - wyglądają znacznie lepiej niż w Rome - wielki + jak dla mnie - silnik jest dość dobrze zoptymalizowany na twoim sprzęcie spokojnie pograsz w 1024x768 i wustawienia grafy średnio -wysokie (tylko wyłącz lśnienie :) w razie problemów zredukuj cienie - bardzo pomaga.
Ai kompa na mapie bitewnej jest ...ekhm ...b.słabe ale ponoć w patchu 1.2 będzie ok

ogólnię grę polecam jest dobra - inna rzecz że poza nią i może H5 czy europa uniwer. III nie ma dobrej strategi na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tak słyszałem o tym błędzie,choć jak gra jest naprawdę dobra i gra w nią prawdziwy fan,to błędów się nie zauważa ;)

Aha,to może się zdecyduję na kupno :) Dziękuje za obszerną recenzję gry:)

Dnia 23.03.2007 o 08:37, scott napisał:

ogólnię grę polecam jest dobra - inna rzecz że poza nią i może H5 czy europa uniwer. III nie
ma dobrej strategi na rynku

moim zdaniem H5 nie jest najlepsze i nie porównuje go nawet do III,bo czegoś mi w niej brak.Natomiast w EU III to jakoś nie dla mnie(bo nie lubi okresu w któym rozgrywa się akcja) A Medieval-to się jeszcze zobaczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno dodam - obecnie do Med II powstaje dużo dobrych modów więc warto mieć tą grę gdyż jest rozwojowa i szybko się nie znudzi - np. w rome długo grałem w rome total realiz 6 gold - tu pewnie będzie podobnie - mimo tych paru niedociągnięć grę polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 09:02, scott napisał:

jeszcze jedno dodam - obecnie do Med II powstaje dużo dobrych modów więc warto mieć tą grę
gdyż jest rozwojowa i szybko się nie znudzi - np. w rome długo grałem w rome total realiz 6
gold - tu pewnie będzie podobnie - mimo tych paru niedociągnięć grę polecam :)

Aha,więc chyba się skuszę ;) jeszcze raz dziękuje za szybką pomoc w rozwiązaniu mojego problemu kupić nie kupić.... - oto jest pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2007 o 19:04, Jakubo napisał:

Witam! Nie jestem pewien , czy Medieval poszedłby na moim kopmuterze.


RAM minimalny - winien starczyć.
Karta - nie wiem ale jak masz na niej te 128 Mb RAM-u to też winno iść.
A procesor - spełnia minimum podane przez dystrybutora. Strona totalwar.org podaje nawet, że starcza 1,5 GHz. A ja tylko napomknę, że u mnie gra odpala na Duronie 1,3. Fakt, że nawet nie staram się grać inaczej jak tylko na minimalnych parametrach i płynność gry nie jest rewelacyjna ale bez przesady (przynajmniej dla mnie;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 09:09, boduczek napisał:

Aha,więc chyba się skuszę ;) jeszcze raz dziękuje za szybką pomoc w rozwiązaniu mojego problemu
kupić nie kupić.... - oto jest pytanie ;)


Kupić.
1. Możesz grać Polską
2. Dużo różnorodnych jednostek (ze 3 razy więcej niż w Romie )
3.Pujdzie Ci na najwyższych detalach (mam podobny, tylko procek 2.4 i GS 7700)
4.Dołączy do nas kolejny gracz Medievala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 09:09, boduczek napisał:

Aha,więc chyba się skuszę ;) jeszcze raz dziękuje za szybką pomoc w rozwiązaniu mojego problemu
kupić nie kupić.... - oto jest pytanie ;)


Kupić.
1. Możesz grać Polską
2. Dużo różnorodnych jednostek (ze 3 razy więcej niż w Romie )
3.Pujdzie Ci na najwyższych detalach (mam podobny, tylko procek 2.4 i GS 7700)
4.Dołączy do nas kolejny gracz Medievala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 14:34, Sonic1575 napisał:

Kupić.
1. Możesz grać Polską
2. Dużo różnorodnych jednostek (ze 3 razy więcej niż w Romie )
3.Pujdzie Ci na najwyższych detalach (mam podobny, tylko procek 2.4 i GS 7700)
4.Dołączy do nas kolejny gracz Medievala :D


Do tego:
1. Można wkopać ruskim
2. Artyleria
3, Możliwość robienia wspaniałych screenów. W Rome zrobiłem ich z przynajmniej 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2007 o 14:33, Sonic1575 napisał:

Kupić.
1. Możesz grać Polską

Tak to niewątpliwie jest zaleta ;)

Dnia 23.03.2007 o 14:33, Sonic1575 napisał:

2. Dużo różnorodnych jednostek (ze 3 razy więcej niż w Romie )

A to fajnie.

Dnia 23.03.2007 o 14:33, Sonic1575 napisał:

3.Pujdzie Ci na najwyższych detalach (mam podobny, tylko procek 2.4 i GS 7700)

Serio?Ja liczyłem na średnio-wysokie ,ale najwyżesz nie przypuszczałem ;)

Dnia 23.03.2007 o 14:33, Sonic1575 napisał:

4.Dołączy do nas kolejny gracz Medievala :D

Hehe,możesz się tego spodziewac,bo mnie przekonaliście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 14:50, Flash606 napisał:

Do tego:
1. Można wkopać ruskim

(...)

Ba, do tego nie trzeba negocjować z Uesajnianami nt. jakiejś tarczy antyrakietowej, aby efekty dokopywania były aż nadto widoczne. Zresztą można nakopać wszystkim naokoło. A jak wkurzą kogoś bliźniacy to zawsze można zagrać dajmy na to Madziarami i zdobyć Kraków. Szkoda, że nie Warszawę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wkurzą kogoś

Dnia 23.03.2007 o 14:56, Dux napisał:

bliźniacy to zawsze można zagrać dajmy na to Madziarami i zdobyć Kraków. Szkoda, że nie Warszawę:P


Torunia też nie ma, dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2007 o 15:03, Flash606 napisał:

Torunia też nie ma, dziwne.


Nie no Turuń jest! I to z dostępem do morza. Faktycznie zapomniałem. Muszę zmienić ulubioną nację:DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są już jakieś założenia jaki będzie dodatek ?;> No bo ja to bym chciał na przykład, że możesz prowadzić państwem papieskim(gdzie byłyby bardziej rozbudowane krucjaty i możnaby było poprowadzić jeden z zakonów jako nacje - np. templariuszy ;D...no dobra rozmarzyłem się troche), może być jeszcze taki :
Medieval II : Total War - Podbój Ameryki (i żeby można było poprowadzić obydwoma - Europą i Ameryką...he he no i jeszcze żeby Mongołowie i Tatarzy byli grywalni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować