Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Możesz np zarządać aby dana frakcja dała ci jakąś ziemię i w ten sposób możesz załatwić sobie trochę terytoria.
W tej grze jest nawet dużo opcji dyplomacji, można zawierać sojusze, pokoje wydać księżniczkę za mąż za szlachcica z innego kraju np dziedzica tronu) itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mpżesz np. zarządać aby dana frakcja dała ci jakąś ziemię i w ten sposób powiększysz swoje terytorium. Opcji dyplomacji w tej grze jest wiele: min możesz dawać prawa handlowe, zakładac sojusze, proponować najazdy na daną frakcję, a nawet można wydać księżniczkę za mąż (np za szlachcica z innego kraju a najlepiej za dziedzica tronu. Można w tej grze również wysyłac zabójców, aby pozbyć się jakiś ważnych osobistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za spam ale tego pierwszego posta jak wysłałem to nie wkleił się więc myślałem że jest jakiś błąd i drugiego napisałem.
Proszę o przebaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 22:50, Galileo napisał:

Pytanie: Jak to jest w Medievalu 2, czy da sie tam zalatwic sprawe niekoniecznie silowo, ale
np. po cichu - moze jakies aneksje terytoriow, unie itp ? Nie lada gratka kupic MTW2 za 59.90,
ale nie gralem w nic z serii TW, wiec chcialbym sie dowiedziec jakie sa mozliwosci dyplomatyczne
w grze :)


Terytoria można zdobyć poprzez dyplomację... , ale tylko jezeli pokonasz przeciwnika pod katem militarnym, a tak ogolnie to tylko raz dostalem prowincje(kiedy sie zgodzilem zostac wasalem Niemiec to dostalem Prage). Uni nie ma, sa tylko marne sojusze ktore nic nie daja i tak naprawde nie oplaca sie je zawierac.
Podsumowując: Bez wojny nie ma szans na pokonjanie wroga, tylko w sposob dyplomatyczny. Tak bylo, tak jest i tak (zapewne) bedzie w serii Total War (i dobrze bo bitwy sa najefektowniejsza czescia gry) ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że aspekt militarny gry jest najważniejszy, ale dyplomacja też jest ważna. Ja sojusze z państwami z początku gry, czyli Bizancjum i Papiestwo, mam do tej pory. Jak przeciwnik prosi o zawieszenie broni, gdy sie zgodzisz powinieneś mieć spokój przez dłuższy czas. Przy sojuszach trzeba być po prostu bardzo uważnym. Ja prawie co turę sprawdzam co się dzieje w dyplomacji. Ważne żebyś nie atakował państw, z którymi twój sojusznik ma sojusz, bo prawie na pewno zerwie z tobą. Dyplomacja wcale moim zdaniem nie jest tak kulawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 16:24, franiuPL napisał:

Oczywiscie, ze Francja!
Tak nażekacie na gre komputera, a co powiecie na to:
Zanim sma kupilem gre gralem chwile u kolegi. Jest slabym strategiem i poprosil mnie zebym
rozegral za neigo bitwe(gra na poziomie:ŁATWY). Wymyslilem fajna strategie ale to nie wazne...w
kazdym razie kiedy oddzialy wroga zaczely uciekac w pewnej chwili zorientowalem sie ze oddzialy
ktore zaczely uciekac jako pierwsze nagle sie zatrzymaly. Zmusilem do odwrotu reszte armi wroga,
ale wszyscy zaczeli uciekac do tamtych,stojacych juz oddzialow.Okazalo sie ze cala armia ustawila
sie ponownie, ale na zboczu duzej gory. Ataki konnych byly bez sensowne, a lucznikom konczyla
sie amunicja. Wyslalem tylko piechote i musialem czekac na idace posilki...Czy to jest zla
gra przeciwnika? ;> :)


No i właśnie taka powinna być gra kompa, ale to tylko jeden z nielicznych rodzynków w cieście z zakalcem, jakim jest walka CPU. Codziennie rozbawiają mnie nowe sposoby walki, wczoraj gdy wróg oblegał mi zamek, mimo że szpieg otworzył mu bramy, ten pchał sie jednostkami piechoty drabinami na mury, a konnica czekała. Pokonałem łatwo piechote, dopiero wtedy ruszyła konnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dyplomacja wcale moim zdaniem nie jest tak kulawa.
Jasne, że nie jest szczególnie ważna na początku gry. Później już się prowadzi wojny z każdym i ne zwraca sie zbytnio na to uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaak dyplomacja jest ważna.Tylko że czasem przeciwnik wali głupa.Np. atakuje moje miasto a w następnej turze prosi o zawieszenie broni.No to ja kontroferta i dawaj 5000 albo więcej florenów.Ale szczególnie mnie ubawiło gdy Francji zostało tylko 1 miasto i mówili zostań wasalem-----Wyraź zgodę albo zaatakujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 12:19, Alexx1 napisał:

Taaaak dyplomacja jest ważna.Tylko że czasem przeciwnik wali głupa.Np. atakuje moje miasto
a w następnej turze prosi o zawieszenie broni.No to ja kontroferta i dawaj 5000 albo więcej
florenów.Ale szczególnie mnie ubawiło gdy Francji zostało tylko 1 miasto i mówili zostań wasalem-----Wyraź
zgodę albo zaatakujemy


Komputer robi czasem błedy, ale to też zależy na jakim poziomie trudności grasz.
A przy okazji ktoś wie kiedy wyjdzie następny path?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 13:03, legenda27 napisał:

Komputer robi czasem błedy, ale to też zależy na jakim poziomie trudności grasz.
A przy okazji ktoś wie kiedy wyjdzie następny path?


Z tego co slyszalem to w srodku, lub pod koniec lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 12:19, Alexx1 napisał:

Taaaak dyplomacja jest ważna.Tylko że czasem przeciwnik wali głupa.Np. atakuje moje miasto
a w następnej turze prosi o zawieszenie broni.No to ja kontroferta i dawaj 5000 albo więcej
florenów.Ale szczególnie mnie ubawiło gdy Francji zostało tylko 1 miasto i mówili zostań wasalem-----Wyraź
zgodę albo zaatakujemy


Tak:D juz o tym pisalem... poprosile cesarstwo o pomoc w walce z mediolanem, wzamian za to mialem zaplacic im 1000 florenow. Wtedy wpadle na pomysl i zlozylem kontroferte:place kase a oni atakuja na Mediolan i oddaja mi jedna ze swoich dzielnic, odpowiedz cesarstwa byla taka ze nie zaplacilem nic a oni oddali mi dzielnice i zapewnili pomoc w walce z mediolanem...:D Dzieki dyplomacji uzyskalem takze miasto od Dunczykow,z ktorymi poprosili o zawieszenie broni, wzamian zarzadalem miasta. Dunczycy oddali miasto i otrzymali zawieszenie broni ;) w nastepnej turze probowali odbic miasto :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając Anglią wynajelem sobie kilku zabójców ale oni sa wielkimi nieudacznikami :-( Nie moge nikogo zabić bo zwykle szanse powodzenia sa miedzy 5 a 10%. Co moge zrobić aby byli bardziej skuteczni i cz istnieje taka możliwość ?? Czy budowa ulepszonej karczmy pomoże ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 15:42, Czarkinson napisał:

Grając Anglią wynajelem sobie kilku zabójców ale oni sa wielkimi nieudacznikami :-( Nie moge
nikogo zabić bo zwykle szanse powodzenia sa miedzy 5 a 10%. Co moge zrobić aby byli bardziej
skuteczni i cz istnieje taka możliwość ??

Najlepiej jest szkolić ich na zabijaniu kupców i dyplomatów innych nacji.Daruj sobie porywanie się na samego króla,czy też innych dowódców:))
>Czy budowa ulepszonej karczmy pomoże ??
Nie zauważyłem jakiejś specjalnej poprawy umiejętności u zabójców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w tym że nawet nie potrafią zabić tego typu wrogów. Próbowałem na wszystkich a jedyne co im wychodzi to sabotaż chociaż i on bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 15:49, Czarkinson napisał:

Problem tkwi w tym że nawet nie potrafią zabić tego typu wrogów. Próbowałem na wszystkich a
jedyne co im wychodzi to sabotaż chociaż i on bardzo rzadko.


Zauważ że jeśli kilka razy nie uda Ci się zabić kogoś tam to zabójca dostaje cechę -2 do killów.Mój zabójca miał wszystkie punkty i wysłałem go na kardynała.Szansa-95% i go zabili.Właśnie może mi pomożecie.Gram Anglią najwyższy poziom trudności.Oblegam Pampelunę-Cytadela i zostałem zaatakowany przez hiszpańską armię z zewnątrz a jako posiłki przychodzi garnizon zamku.W sumie 2 tys. na jeden.Nie mogę przegrać.Jakaś strategia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 17:37, Alexx1 napisał:

> Problem tkwi w tym że nawet nie potrafią zabić tego typu wrogów. Próbowałem na wszystkich
a
> jedyne co im wychodzi to sabotaż chociaż i on bardzo rzadko.

Zauważ że jeśli kilka razy nie uda Ci się zabić kogoś tam to zabójca dostaje cechę -2 do killów.Mój
zabójca miał wszystkie punkty i wysłałem go na kardynała.Szansa-95% i go zabili.Właśnie może
mi pomożecie.Gram Anglią najwyższy poziom trudności.Oblegam Pampelunę-Cytadela i zostałem zaatakowany
przez hiszpańską armię z zewnątrz a jako posiłki przychodzi garnizon zamku.W sumie 2 tys. na
jeden.Nie mogę przegrać.Jakaś strategia??


Za mało danych. Jakie rodzaje wojsk są, jaki teren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 18:53, mazi606 napisał:

jaką rozdzielczośc da się ustawić w pełnej najmniejszą mapy bitewnej i strategicznej

Chodziło Ci o:"Jaką najmniejszą rozdzielczość da się ustawić w pełnej wersji gry na mapie bitewnej i strategicznej?" - jeżeli się nie mylę to zapewne 640x480.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować