Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2007 o 18:22, grand10pelu napisał:

>Jakaś strategia??
Może ucieczka (to nie żart).Poradziłem już sobie.Parę szybkich rajdów kawalerią zablokowanie posiłków by armie nie mogły się połączyć i się udało Hiszpania podbita.A teraz jak mam się dostać do Azteków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko!!! Jak dla mnie gra ReWalacyjna :) nareszczcie pojawił się Polski akcent u dyplomatów i pojawiła się najlepsza konnica świata czyli : Polska konnica :) Dostałem pod chojanke edycja kolekcjonerską i musze powiedzieć, że byłem mile zaskoczony jakością 2 części Medieval... Jedyną wadą tej gry jest ilośc Gb jaką zajmuje na dysku twardym chociaż u większości graczy to nie stanowi to problemu... nowe mają już na zapas ze 250 Gb :D ja niestety nie miałem tego szczęścia i mam rekordowo najmniejszą ilość pamięci na dysku twardym z moich kolegów, a mianowicie 2,5 Gb po usunięciu wszytkich gier a uwierzcie mi za dużo ich nie mam...
Ale mówmy o grze... Plusem jest, że kod na kase działa do usrania a za kodami osobiście nie przepadam!

Pozdrawiam ReWelot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie przepadam za kodami bo cała gra traci sens i jest za łatwo, a grając bez nich mogę być dumny, że własnym wysiłkiem stworzyem imperium :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, mam pytanie w takim razie do Ciebie!Jaką nacją grałeś, na jakim poziomie trudności i czy miałeś do czynienia z Mongołami w otwartej walce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem Anglią ale niepotrzebnie wypowiedziałem wojnę watykanowi i cała Europa zaczęła mnie atakować. Wtedy zacząłem grać w Titan Quest i do tej pory jeszcze nie zagrałem w Medka (ale w najbliższym czasie mam zamiar sobie znów pograć)
PS Grałem na średnim poziomie trudności (bitwy i mapa strategiczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rany co wy się tak tych Mongołów boicie - owszem maja dobre wojo i dużo ale można sobie z nimi poradzić !
Gram an v.h i v.h wcześniej na hard i hard i różnicy żadnej nie widzę.
Ale wróćmy do Mongołów - gram Polską i
1. rozwiązanie jak podbijesz Kijów i np Smoleńsk to aby wejść na twoje prowincje ze wschodu trzeba przejść po mostach i stawiasz na nich generała z max wojem i .. zazwyczaj czała armia Mongolska (kilku generałów z max wojem ) lata sobie od mostu do mostu a po paru turach odchodzi na południe na Turków i Egipt albo atakuje most i tu można im małą rzeź zrobić - ale komp rzadko tak robi.
2. drugi sposób bardziej rywykowany - bunkrijesz się w zamku z generałe i tylko piechotą najlepszą + kusznicy - i komp cię oblega a że ma mało piechoty to szturmy odpierasz i powolnie go osłabiasz jak gość już się nieco wykrwawi to bierzesz drugiego genka z jazdą i wykańczasz Mongołów powoli - dotego trzeba mieć jeszcze wytrnowanego killera który sprząta generałów i jest jeszcze łatwiej .
3. raz mi się przytrafiło że tuż po pojawieniu się ordy wysłałem dyplomatę i zawarli ze mną sojusz i było po sprawie - poszli na południe

dodam że gram w grę z modem land to counquer - który ma poprawione możliwości dyplomacji oraz ai i wiele innych - gra jest nieco trudniejsza ale daje więcej satysfakcji (np : 1 tura =1 rok , koszt i czas budowy budynków zwiększony x2 lub nwet x3, większy koszt kawalerii i wiele innych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 08:19, scott napisał:

Rany co wy się tak tych Mongołów boicie - owszem maja dobre wojo i dużo ale można sobie z nimi
poradzić !
Gram an v.h i v.h wcześniej na hard i hard i różnicy żadnej nie widzę.
Ale wróćmy do Mongołów - gram Polską i
1. rozwiązanie jak podbijesz Kijów i np Smoleńsk to aby wejść na twoje prowincje ze wschodu
trzeba przejść po mostach i stawiasz na nich generała z max wojem i .. zazwyczaj czała armia
Mongolska (kilku generałów z max wojem ) lata sobie od mostu do mostu a po paru turach odchodzi
na południe na Turków i Egipt albo atakuje most i tu można im małą rzeź zrobić - ale komp
rzadko tak robi.
2. drugi sposób bardziej rywykowany - bunkrijesz się w zamku z generałe i tylko piechotą najlepszą
+ kusznicy - i komp cię oblega a że ma mało piechoty to szturmy odpierasz i powolnie go osłabiasz
jak gość już się nieco wykrwawi to bierzesz drugiego genka z jazdą i wykańczasz Mongołów powoli
- dotego trzeba mieć jeszcze wytrnowanego killera który sprząta generałów i jest jeszcze łatwiej
.
3. raz mi się przytrafiło że tuż po pojawieniu się ordy wysłałem dyplomatę i zawarli ze mną
sojusz i było po sprawie - poszli na południe


Scott niezły masz sprzęt w opisie, chyba grasz na max ustawieniach, pewnie wtedy gierka wygląda cudnie. Ja gram tylko na średnich i niskich. A co do Mongołów, u mnie sie jeszcze nie pojawili i pewnie prędko sie nie zjawią, ja gram 1 tura= 0,5 roku i mam gdzieś 1130 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2007 o 09:55, berbelek napisał:

Scott niezły masz sprzęt w opisie, chyba grasz na max ustawieniach, pewnie wtedy gierka wygląda
cudnie. Ja gram tylko na średnich i niskich. A co do Mongołów, u mnie sie jeszcze nie pojawili
i pewnie prędko sie nie zjawią, ja gram 1 tura= 0,5 roku i mam gdzieś 1130 rok.


kiedyś grałem 1- tura 0,5 ale trochę szło za wolno - lepiej jest 1-1 tylko w porównaniu do podstawy trzeba zwiększyć czas budowy budynków i koszta bo zbyt szybko wszystko mamy
co jakośći gry to gram w 1280x1024 wojo i textury na max + aax2 i odbicia tylko trawę dałe na średnim i budynki bo jakość w wyświetlanym obrazie znikoma a na max trawa potrafi znacznie zwolnić kompa.
Co do statystyk to zmnieniłe sobie jeszcze parametry halabardziaży bo 1 pkt obrony był żałosny skoro nawet na modelach widać że mają kolczugi :) co do sprzętu który mam to we wtorek będę miał 2gb ram u w dualu na 667 ;) juz się doczekać nie mogę bo może wkońcu w gothica III pogram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2007 o 10:29, scott napisał:


kiedyś grałem 1- tura 0,5 ale trochę szło za wolno - lepiej jest 1-1 tylko w porównaniu do
podstawy trzeba zwiększyć czas budowy budynków i koszta bo zbyt szybko wszystko mamy
co jakośći gry to gram w 1280x1024 wojo i textury na max + aax2 i odbicia tylko trawę dałe
na średnim i budynki bo jakość w wyświetlanym obrazie znikoma a na max trawa potrafi znacznie
zwolnić kompa.
Co do statystyk to zmnieniłe sobie jeszcze parametry halabardziaży bo 1 pkt obrony był żałosny
skoro nawet na modelach widać że mają kolczugi :) co do sprzętu który mam to we wtorek będę
miał 2gb ram u w dualu na 667 ;) juz się doczekać nie mogę bo może wkońcu w gothica III pogram


Jak grałem 1 tura=1 rok, to nie zgadzał sie wiek generałów w stosunku do upływu lat. Teraz wszystko gra przy 1 tura= pół roku. Sprawdź czy u Ciebie postaci starzeją się wolniej od od upływu lat. A może tak musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 13:44, berbelek napisał:

Jak grałem 1 tura=1 rok, to nie zgadzał sie wiek generałów w stosunku do upływu lat. Teraz
wszystko gra przy 1 tura= pół roku. Sprawdź czy u Ciebie postaci starzeją się wolniej od od
upływu lat. A może tak musi być?


wiem wiem - także mnie to przeszkadzało ale jak grasz 0,5 roku to gra bedzie trwać chyba coś ok 900 tur :) troche to wiele a i jeszcze pewne wydażenia typu proch i inne przypisane są to tur więc będziesz je mieć znacznie wcześniej niż w rzeczywistości - czekam na moda lub patch który to poprawia alebo sam sobie pozmieniam w wolenej chwili - obecnie to dodałem sobie (polsce) jednostkę ciężkiej piechoty coś ale feula knight a dokładnie spieszonych krzyżowców :) bo nie mamy dobrej piechoty. Starzenie generałów obecnie przypisane jest to pór roku i ciężko mi zmienić - chodź sprawdzę czy ten mod w kórego gram tego nie robi bo powiem szczerze że nie sprawdzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 21:35, szuwax96 napisał:

To fajnie, mam pytanie w takim razie do Ciebie!Jaką nacją grałeś, na jakim poziomie trudności
i czy miałeś do czynienia z Mongołami w otwartej walce?




J też gram Anglią Francja Wlk.Brytania i Pólwysep Iberyjski podbity naj poziom trud.Mam do czynienia z Mongolią.Mam 3 prowincje na wschodzie Antiochię Jerozolimę i Edessę i mnie ciągle atakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś mówiłem ... Na Mongołów jest fajny sposób: 1. Trzeba zaoszczędzic trochę kasy 2. dyplomatą przekupic kapitanów 3.Zawrzec sojusz (przy pomocy złota ;] ) 4. Żądac aby zostali wasalami (też przy pomocy złota :] ) Na trudnym poziomie Mongołowie to naprawdę trudny przeciwnik!! Więc trzeba jakoś sobie sprytnie poradzic... U mnie to podziałało ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pare pytan do tych co graja lub grali w MTW2:
- czy mapa strategiczna jest taka jak w jedynce tzn tylko europa i kawalek bliskiego wschodu czy jest wiecej swiata ?
- czy jest wiecej prowincji czy tak samo jak wczesniej polska sklada sie z 2 prowincji ?
- co wogole zmienilo sie w trybie strategicznym w porownaniu do jedynki ? jakis handel czy wynalazki ? wiecej budowli i jednostek ?
z gory dzieki za odpowiedz, zastanawiam sie czy warto kupic a dla samych bitew w lepszej grafice to tego nie zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 12:52, pro evo napisał:

Wszystko jest podobne do jedynki.Prowincji polski jest więcej,są wynalazki,mapa taka sama,jest
handel dyplomacja,szpiedzy.

czyli za wiele sie nie zmienilo , nie wiem na ile zrobili cos z handlem ale mysle ze nie duzo.Jak widac polaczyli jedynke z grafika z Rome i oto gotowy produkt, wszyscy dzis ida na latwizne , szkoda ale moze kiedys sobie zagram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 13:01, dobrakos napisał:

> Wszystko jest podobne do jedynki.Prowincji polski jest więcej,są wynalazki,mapa taka sama,jest

> handel dyplomacja,szpiedzy.
czyli za wiele sie nie zmienilo , nie wiem na ile zrobili cos z handlem ale mysle ze nie duzo.Jak
widac polaczyli jedynke z grafika z Rome i oto gotowy produkt, wszyscy dzis ida na latwizne
, szkoda ale moze kiedys sobie zagram

MTW2 nie ma porównania do Rome czy jedynki! Grafika przewyższa wszystkie części razem wzięte... Zagraj a nie będziesz się mógł oderwac!! MTWII to cos niesamowitego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2007 o 13:01, dobrakos napisał:

czyli za wiele sie nie zmienilo , nie wiem na ile zrobili cos z handlem ale mysle ze nie duzo.Jak
widac polaczyli jedynke z grafika z Rome i oto gotowy produkt, wszyscy dzis ida na latwizne
, szkoda ale moze kiedys sobie zagram

Jak jeszcze nie grałeś,to nie porównuj tej gry do Rome, bo normalnie papież spali ciebie na stosie za takie herezje:)

Człowieku, ty się nie zastanawiaj czy coś się zmieniło...zagraj!!! Gra wgniata w fotel i nie daje oderwać się od monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa....zaraz sie zdenerwuje :P gram sobie hiszpania, caly polwysep iberyjski jest moj +Tuluza + "Bordo"(Bordoux? nie pamietam jak sie to pisze;p) afryka moja (az do jerozolimy) i teraz za cholere nie moge sie odlaczyc od ciaglych buntow + atakow anglikow:/ (najlepsze jest to ze jak juz chce anglikow rozwalic Papiez mi zabrania grozac strata reputacji itd., no to spokojnie czekam az minie te 6 tur[tyle wynosi limit nieatakowania] ale Anglicy maja to w dupie...atakuja mnie ciagle a ja sie nawet bronic nie moge bo mnie papiez wyklnie....zenada DUUUUZY blad:/) poza tym gram SPECJALNIE na poziomie najlatwiejszym BO chce sie nacieszyc cala gra a hardcorowcem w ta gre nie jestem...ale gra ma to w dup...ie ciagle bunty, inkwizycja, brak pieniedzy(z tym ostatnio juz lepiej bo pozamienialem niektore twierdze w miasta - chociaz nie wiem czy to taki plus bo wzbudzilo to kolejna fale buntow...) Ma moze ktos jakies sensowne rozwiazanie? (moze olac papieza i rozwalic tych glupich anglikow?) jak sobie poradzic z tymi cholernymi buntami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować