Zaloguj się, aby obserwować  
H1ghlander

Assassin''s Creed - Temat Ogólny

2723 postów w tym temacie

Gdybym napradę lubił się kłucić powiedziałbym w odpowiedzi: "Chyba nie powiesz mi, że fabuła wszystkich Tomb Raiderów była odkrywcza i genialna. Just Cause ma jeszcze bardziej głupawą historię niż SC:PT... I widzę, że nie gfrałeś w te gry...". Ale tak nie powiem, bo chciałbym skończyć tę kłutnię. Sztama?

Wracając do tematu:
Assassin''s Creed ciekawi mnie bo w grze ma być prawdziwa symulacja tłumu. Dzięki algorytmon sztucznej inteligencji, tłum zachwuje się tak, jak zachowywałby się rzeczywistości - np. kiedy Altair kogoś zabije, część ludzi ucieknie, część zacznie kulić się pod ścianą, co odważniejsi spróbują zaś zatrzymać napastnika. Już na E3 wyglądało to fantastycznie - kiedy gra wyjdzie w 2007 roku, efekt będzie na pewno jeszcze większy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 20:22, Noxbi napisał:

Wracając do tematu:
Assassin''s Creed ciekawi mnie bo w grze ma być prawdziwa symulacja tłumu. Dzięki algorytmon
sztucznej inteligencji, tłum zachwuje się tak, jak zachowywałby się rzeczywistości - np. kiedy
Altair kogoś zabije, część ludzi ucieknie, część zacznie kulić się pod ścianą, co odważniejsi
spróbują zaś zatrzymać napastnika. Już na E3 wyglądało to fantastycznie - kiedy gra wyjdzie
w 2007 roku, efekt będzie na pewno jeszcze większy...


Ta część tej gry martwi mnie najbardziej. Wieśniacy zachowują się tak jak napisałeś, ale z żołnierzami sprawa wygląda zupełnie inaczej. Na trailerze z bringing it home widać jak Altair walczy z 10 przeciwnikami. Wygląda to tak, że on stoi w środku i walczy z każdym przeciwnikiem kolejno. Wątpię by zwykli siepacze byli tak honorowi. Najgorsze jest to, że wygląda to wybitnie sztucznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 21:08, shinian napisał:

Ta część tej gry martwi mnie najbardziej. Wieśniacy zachowują się tak jak napisałeś, ale z
żołnierzami sprawa wygląda zupełnie inaczej. Na trailerze z bringing it home widać jak Altair
walczy z 10 przeciwnikami. Wygląda to tak, że on stoi w środku i walczy z każdym przeciwnikiem
kolejno. Wątpię by zwykli siepacze byli tak honorowi. Najgorsze jest to, że wygląda to wybitnie
sztucznie.


Możliwe, że żołnierze, którzy nie walczyli czekali na odpowiedni moment, albo wierzyli w siłę swojego kolegi (koledzy mają mnie za gościa, który lubi fantazjować, albo próbuje wyjaśnić logicznie nielogiczne zjawiska w grach ^^)... Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce... Mam nadzieję, że będzie dobrze i walka nie będzie polegała tylko i wyłącznie na defensywie. Kilka, nawet prostych, ataków, by się przydało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przepadałem za takimi grami, ale ta jakoś WYBITNIE przypadła mi do gustu? Kto jest (a przynajmniej najprawdopodobniej będzie) polskim wydawcą? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 21:21, Dark Demon napisał:

Nigdy nie przepadałem za takimi grami, ale ta jakoś WYBITNIE przypadła mi do gustu? Kto jest
(a przynajmniej najprawdopodobniej będzie) polskim wydawcą? :P


Najprewdopodobniej będzie jak zwykle... konsole - CD-Projekt, a PC - Cenega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie efekty są już w Hitmanie BM, więc nie ma się czym zachwycać. A co do gier, które wymieniłeś. Może i mają kiepską fabułę, ale to tylko wyjątki. Większość gier Eidos ma naprawdę dobrą fabułę, czego nie można powiedzieć o Ubi Soft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie chcesz się pogodzić? Ja uwielbiam Ubisoft, ty Eidos. Ja mam swoje zdanie, a Ty swoje... Możemy się spierać w nieskończoność... bo każdy ma inny gust itd. (a mi fabuła Beyond Good & Evil się bardzo, bardzo podobała).

Ale symulacji tłumu nie widziałem... No może w Kane & Lynch: Dean Man (który jeszcze nie wyszedł i tworzy go IO Interactive - własność Eidosa ^^), bo w GTA na pewno nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 20:22, Noxbi napisał:

Już na E3 wyglądało to fantastycznie - kiedy gra wyjdzie
w 2007 roku, efekt będzie na pewno jeszcze większy...


Oblivion mial tam GENIALNA sztuczna inteligencja npckow, hit. Co dostalismy w produkcie finalnym?
Na E3 wszystko zawsze wyglada najlepiej, trzeba miec swiadomosc, ze tak niestety bywa. E to jedna wielka reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 11:05, Selv napisał:

> Już na E3 wyglądało to fantastycznie - kiedy gra wyjdzie
> w 2007 roku, efekt będzie na pewno jeszcze większy...

Oblivion mial tam GENIALNA sztuczna inteligencja npckow, hit. Co dostalismy w produkcie finalnym?
Na E3 wszystko zawsze wyglada najlepiej, trzeba miec swiadomosc, ze tak niestety bywa. E to
jedna wielka reklama.

Pewnie dlatego Noxbi jest dobrej myśli :)

PS. A ja nie widziałem żadnego filmiku z Obliwion, gdzie były takie rzeczy jak on napisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziales filmiku gdzie npc z obliviona rozmawia z bohaterem w domku, potem trenuje strzelanie, nie idzie mu, wypija butelke zrecznosci, zaczyna isc mu dobrze, cos tam zjada, potem robi sobie drzemke itp?
Mialo wszystko byc hitem a okazalo sie ze, to same skrypty. Niestety, nie jestem wstanie znalezc teraz tego filmiku :(
Zamiast tego, internet zawalony jest filmikami jak np; chlopka orze dywan. ( http://www.youtube.com/watch?v=X-zk0eodQHI)

Poczekamy z tym tlumem do wyjscia gry, a czy cos poprawia? Nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tłum to nie to samo co jeden człowiek... Choć pewnie działa na tej samej zasadzie... Mi się wydaje, że wszystko będzie generowane losowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 18:30, Araondoion napisał:

nie rozumiem jednego, czemu niektorzy oceniaja ta gre po tym tralerze, ktory w ogole nie jest
z gameplaya tylko cut-scenka...


Bo wyszedł jeszcze jeden trailer^^ Z X06. Już nie jest to cut-scenka FMV ale zrzut z gry z wyciętym hudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 18:30, Araondoion napisał:

nie rozumiem jednego, czemu niektorzy oceniaja ta gre po tym tralerze, ktory w ogole nie jest
z gameplaya tylko cut-scenka...


A ja oceniam tę grę na podstawie:
Zapowiedzi, doświadczenia, "miłości" do Ubisoft i tych trailerów http://www.gametrailers.com/gamepage.php?id=2581 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna żecz która do tej pory się niepodoba że penie te wydażenia w Ziemi Świętej to jak gdyby "symulator" dla jakiegoś współczesnego zabujcy, taki historyczny trening {potwierdzają to zakłucenia na trailerach oraz ten "interface" na zakończenie prezentacji z X06, wydaje mi się że odbije się to ujemnie na klimacie, ale zobaczy się jak to wyjdzie w praniu. No i mam nadzieje że zrobią coś z walką, i niebędzie "systemu dżęntelmeńskiego" z Kronik Rididcka że 2 wlaczy z tobą a 10 patrzy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W CDA napisali, że fabuła gry została rozpisana na kilka części. Moim zdaniem każda część będzie osadzona w różnych czasach, ale będzie połączona jedną nicią fabularną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować