Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

IE7 zgodny ze standardami?

40 postów w tym temacie

Nawet jak się tego "czegoś" (IE7) nie da odinstalować to zawsze pozostaje zrobić własną płytkę instalacyjną :D A wtedy WON ! ^^"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma być oddzielony od systemu, wiec jest szansa że "deinstalacja" nie będzie polegała na usunięciu ikonek i skrótów jak w xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja systemu nie przeżyje (chyba że osobny program do tego zrobią, póki co wykorzystywana jest kontrolka activex a to oznacza ie), ale akurat tu pomoże ściąganie łatek jako exe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się sciągnęła ta beta IE7 ale mimo moich usilnych prób nie udało się połączyć z netem:) Nie uzywam firewalla systemowego więc nie wiem co mogło go blokować. Na codzien lece na FF a IE7 zainstalowalem z ciekawosci, teraz wiem ze nie ma po co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akuku - to, że jako jeden z nielicznych nie byłeś w stanie uruchomić IE7 nie świadczy o jakości programu, tylko...
Instalowałem na kilku komputerach na których na codzień używam FF i nie miałem najmniejszego problemu. A masz legalny Windows ? Pozatym jest to wersja BETA, ma prawo zawierać błędy (nie ustrzegły się ich nawet takie "cuda" jak FF i Opera) :P
sig. - i tak uważam, że program ma odpowiadać za siebie - nie za firmę, która go stworzyła :) Poużywam i zobaczę. Jak będzie do bani - usunę, a jak będzie dobry - to mnie guzik obchodzi - kto go pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re Kiri- na to żeby był łatany na bieżąco nie masz co liczyć, w końcu microsoft będzie oferował płatnego antywirusa (wiec dziury muszą być, bo jak użytkownik stwierdzi że dziury są łatane zanim pojawi sie wykorzystujący je szkodnik (tak jak sie to dzieje w konkurencji windowsa) to przestanie za subskrypcje uaktualnień płacić). jak chcesz ie7 to używaj,twoja decyzja ja jednak wole zwalczanie przyczyn (dziur krytycznych) od zwalczania skutków czyli złośliwego oprogramowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale powiedz mi, czy w dzisiejszych czasach wyobrażasz sobie serfowanie po sieci bez antyvira i firewalla ? Chyba tylko użytkownicy Linuxa moga sobie na to pozwolić - a i to do czasu. Więc jeżeli masz na myśli tylko niebezpieczeństawa typu wirusy, trojany itp. - to każdy rozsądny użytkownik się i tak zabezpieczy na ile może. Przed tym FF czy Opera też Cię nie ochroni. W przypadku przeglądarek ważniejsze jest zabezpieczenie poufności podczas sesji online (hasła, kody itp.). Mam nadzieję, że MS się za to poważnie wzięło. Jeżeli nie - stracą całkowicie ten rynek i nie będę płakał :) Jednak nie można tego powiedzieć już. To dopiero się okaże jak wyjdzie wersja finalna. Nawet jeżeli będą tu "dziuru" i na łaty będzie trzeba długo czekać - to sama informacja wystarczy użytkownikom na podjecie decyzji typu "kurcze, IE7 jest do d.. jak i poprzednie - uninstall". Ale nie krytykujmy "na zaś". Zresztą najpopularniejszy aktualni FF z tego co pamiętam też ostatnio miał wpadkę i wypuścili poprawioną wersję prosząc o aktualizację ze względów... bezpieczeństwa. Wcale nie było to dzień czy dwa po wypuszczeniu wcześniejszej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta "wpadka" polegała na tym że po aktualizacji do najnowszej wersji przestało działać jedno z wielu rozszerzeń, przecież wszystkich nie przetestują.
ps w przypadku rezygnacji z ie/oe/messagera/ innych produktów made in microsoft prace bez stale aktywnego antywirusa bym sobie jak najbardziej wyobrażał, ale za to z porządnym (a nie wbudowanym w system) firewalem który ostrzeże mnie że jakiś program po raz 1 próbuje podpiąć sie do netu. naturalnie pełna blokada połączeń przychodzących, niezależnie od portu. w takim przypadku starczyło by po prostu skanować ściągane pliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie rozumiem - "wyobrażam sobie, ale..." - z pozostałego tekstu jednak wynika, że sobie nie wyobrażasz ;) - i ja zresztą też. Co do wpadki - przyznaję, że nie wiem dokładnie na czym polegała, pamiętam tylko, że pisali o bezpieczeństwie. Jesetm natomiast pewien, że tego typu wpadka, którą kwitujesz "przecież wszystkich nie przetestują" w przypadku MS zakończyła by się kolejną burzą wiecznie wściekłych na MS użytkowników w 75% "legalnych inaczej" Wind na wszelkich możliwych forach, czatach, blogach i co tam tylko jest. MS jest potęgą i to ludzi wkurza. Najlepsze jest to, że większość tak bojących się o swoje bezpieczeństwo w sieci wykorzystuje swoje blaszaki w 90% do gier, w kilku do nauki, a reszta na oglądanie stronek w necie o "różnej" treści ;). Nie mają tam żadnych poufnych informacji, nie maja kont bankowych obsługiwanych przez net i jedyne zagrożenie z jakim sie spotkali - to wirusy podczas ściągania cracków i oglądania... zdjęć.
Więc już po raz ostatni - dobry FW i AV to podstawa. Przeglądarka ma być przede wszystkim funkcjonalna i szybka - i na pierwszy rzut oka taka właśnie dla mnie jest IE7 beta3. Mam nadzieję, że wersja finalna będzie jeszcze lepsza jeżeli nie - zostanę przy FF.
A jeżeli chodzi o artykuł (bo trochę zeszliśmy z tematu ;) ) to dziwi mnie tekst "według Wilsona trzecia beta IE7 będzie zgodna w 50-90% z najnowszymi standardami". BęDZIE ?! Betę 3 używam już od kilku dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re Kiri- tutejsze newsy miewają spory poślizg (nawet tydzień albo i więcej) wiec mógł tak stwierdzić jeszcze przed premierą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe wiem, ale chciałem jakoś nawiązać do głównego wątka ;) .
Już naprawdę kończę. Pozdrawiam (i zwolenników i przeciwników MS - dopóki każdy ma prawo wyboru - jest OK).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować