Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2008 o 00:24, Sebat1 napisał:

Najbardziej w tych wszystkich maturach pisemnych boje się że tematy wypracowań mogą mi
nie dopasować tzw. w jutrzejszym polskim mogę natrafić na lektury które słabo kojarzę
lub/albo takie które nie będę mógł sobie do końca przypomnieć,


Paradoksalnie bardzo często dużo ludzi którzy nie mają pojęcia o całej lekturze, na podstawie samego tekstu umieszczonego w arkuszu, potrafią dostać więcej punktów niż Ci dobrze obeznani z książką. Po prostu wstrzelają się w klucz. I to jest w j. polskim najważniejsze... Nie można pisać własnych przemyśleń na dany temat, tylko trzeba się zastanawiać, co na ten temat myślała osoba układająca klucz... ;p

Dnia 04.05.2008 o 00:24, Sebat1 napisał:

natomiast w angielskim
może trafić się wypracowanie w którym nie będę znał najważniejszych i tym samym kluczowych
słów aby odpowiednio rozwinąć temat, dlatego jestem pełen obaw że może to w dużym stopniu
przesądzić o moim ostatecznym wyniku...


Także się tego obawiam. Ale mam nadzieję, że jakoś dam radę z angielskim... ;) NA próbnych było nie najgorzej... Z podstawowych dostawałem po 96-98%, a rozszerzonych 60-65%... Na maturze piszę poziom rozszerzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 22:17, DEViANCE napisał:

[...]


A kto tak nie robi... ;) owszem zdarzają sie takie osoby które uczą sie by mieć wysoką średnią, ale tak naprawde to liczy sie matura a nie świadectwo, więc i ja sobie odpuściłem bio, historie, wos, co prawda mam z nich 4 ale i tak za bardzo im czasu nie poświęcałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 23:15, Darkstar181 napisał:

Napisałbym bym coś, ale mi się nie chce. Spadam grać :)

P.S Co to jest ten j. polski ? Aaa...mówicie o tym czytaniu ze zrozumieniem, na które
przychodzi się bez przeczytania lektur, i na podstawie danych tekstów zdaje się od 50
do 70% ? Swoją drogą, ze święcą w dłoni szukać kierunków, na których to "czytanie ze
zrozumieniem" się w ogóle liczy :)


Gdzie ty szukasz kierunków, że polskiego nie widzisz? Jest liczony na większości kierunkach na uniwerku..
Ale fakt, to jest czytanie ze zrozumieniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 00:38, Simon Whiteman napisał:


Według ostatniego zestawienia i przypuszczeń polonistki: Zbrodnia i Kara, Przedwiośnie,
Wesele, Granice... ;]


To dziwnie obstawiała, bo Granica i Przedwiośnie już były, do tego pojawiały się na próbnych. Zbrodni i kary chyba nigdy nie było, więc może być (nie, że chcę, broń Boże!) i podobnie z Weselem ;]
Sinus, cosinus, daj Boże 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałęm ,że istnieje wielkie rpawdopodobieńśtwo ,że będzie Quo Vadis ,bo wprowadzili tą lekturę rok temu i akurat ,żeby maturzystów obowiązywała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wyszedłem z tego założenia, z polskiego miałem mieć nawet dostateczny, ale po zmianie nauczycielki (na miesiąc przed maturą), która stwierdziła, że muszę zdawać cały semestr, a na naukę mam dwa dni, to stwierdziłem, że niech mi wstawi tego dopa i koniec z polskim. Od teraz tylko matura. Nie widziałem potrzeby katować się materiałem, który mi się nie przyda. A średnią i tak mam przyzwoitą, bo 4,4. Dostateczny na świadectwie wygląda zupełnie normalnie i tez mam tylko jeden - z historii. I co mi nawet po takich ocenach, skoro w świetle matury są błahe? ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecieki możliwych tematów maturalnych ;d

1. Jak miał na imię bohater "Kordiana" i dlaczego właśnie Kordian?
2. Z kim miała dziecko Boryna z "Chłopów" Władysława Reymonta?
3. Pan Tadeusz Wołodyjowski i jego Przedwiosenne perypetie Nad Niemnem. Omów problem odwołując się do tegorocznej średniej statystycznej połowu krabów w północno-południowej Afryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 11:35, cubba napisał:

Przecieki możliwych tematów maturalnych ;d

Ja lece na 2 temat .Wydaje mi sie najlatwiejszy .A wiaodmo cos o przeciekach ? Bo ploty kroza po calym necie o Tangu ,Panu Tadeuszu ,Zbrodni i Karze i nawet jakies pseudo arkusze sie poniewieraja po forach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 11:35, cubba napisał:

2. Z kim miała dziecko Boryna z "Chłopów" Władysława Reymonta?


Tu taka ciekawostka. Moja rodzicielka, jako że jest nauczycielką polskiego w LO, a zarazem egzaminatorką miała kiedyś do czynienia z pracą, w której ktoś uparcie robił kobietę z biednego Boryny ;) Innym razem, ktoś nie miał pojęcia co napisać i napisał całą bajkę o królewnie śnieżce własnymi słowami;), a jeszcze inny osobnik napisał pod całym wypracowaniem, cos w stylu - "bardzo prosze o pozytywne rozpatrzenie mojej pracy";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2008 o 11:35, cubba napisał:

3. Pan Tadeusz Wołodyjowski i jego Przedwiosenne perypetie Nad Niemnem. Omów problem
odwołując się do tegorocznej średniej statystycznej połowu krabów w północno-południowej
Afryce.



Pewne to? Bo według moich przecieków trza się odwołać, do medianty nielegalnego połowu dorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 12:04, Radovan napisał:

> 2. Z kim miała dziecko Boryna z "Chłopów" Władysława Reymonta?

Tu taka ciekawostka. Moja rodzicielka, jako że jest nauczycielką polskiego w LO, a zarazem
egzaminatorką miała kiedyś do czynienia z pracą, w której ktoś uparcie robił kobietę
z biednego Boryny ;) Innym razem, ktoś nie miał pojęcia co napisać i napisał całą bajkę
o królewnie śnieżce własnymi słowami;), a jeszcze inny osobnik napisał pod całym wypracowaniem,
cos w stylu - "bardzo prosze o pozytywne rozpatrzenie mojej pracy";)


U mnie kolega w klasie na próbnych, w brudnopisie narysował prostokąciki, a w nich powpisywał "50 zł" oraz odnośnik do tego "banknotu" - na "pomyślne zdanie matury", sprawdzająca te arkusze nasza wychowawczyni napisała pod tym, jakoś tak "Korupcja jest karalna, chcesz zdawać maturę w więzieniu?".. Napisał, też w innym miejscu brudnopisu "NIE LUBIE SZKOŁY", sprawdzająca "Ale szkoła lubi ciebie :)"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 12:15, Homo sum napisał:

Pewne to?


Sorry te tematy były w przeciekach na zeszły rok ;d

Na ten obowiązuje tylko to:

Wesele chłopów chorych na Dzumę- Pana Tadeusza i Pana Wołodyjowskiego. Opierając się na podanych fragmentach i znajomosci wszystkich wymienionych utworów napisz jak Ludzie bezdomni w trudnych warunkach Innego świata Nad Niemnem radzą sobie z przedwiosennym Tangiem z Lalką w Jądrze ciemności.

xD

Achh.... już jutro matura... :P Mam nadzieję, że będzie Lalka lub Wesele. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 12:04, Radovan napisał:

[...] a jeszcze inny osobnik napisał pod całym wypracowaniem,
cos w stylu - "bardzo prosze o pozytywne rozpatrzenie mojej pracy";)


Z czymś takim to moja (była już) wychowawczyni sprawdzająca prace w Komisji sprawdzającej, spotykała się na poprzednich latach w co 5 pracy. ;d
Sam się zastanawiam czy jakiegoś ładnego wierszyka teraz nie wymyślić, żeby tam pod koniec napisać... ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2008 o 12:19, cubba napisał:

Wesele chłopów chorych na Dzumę- Pana Tadeusza i Pana Wołodyjowskiego. Opierając się
na podanych fragmentach i znajomosci wszystkich wymienionych utworów napisz jak Ludzie
bezdomni w trudnych warunkach Innego świata Nad Niemnem radzą sobie z przedwiosennym
Tangiem z Lalką w Jądrze ciemności.


ciekawe... wręcz banalne... zdam na 105% ...

Dnia 04.05.2008 o 12:19, cubba napisał:


Achh.... już jutro matura... :P Mam nadzieję, że będzie Lalka lub Wesele. ;d


Na poważnie, to ja bym liczył na Lalkę, Tango, Przedwiośnie.. hmm i co tam jeszcze czytałem? Faust, Mistrz i Małgorzata... co tam jeszcze było?... ooooo Ferdydurke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 12:22, cubba napisał:

> [...] a jeszcze inny osobnik napisał pod całym wypracowaniem,
> cos w stylu - "bardzo prosze o pozytywne rozpatrzenie mojej pracy";)

Z czymś takim to moja (była już) wychowawczyni sprawdzająca prace w Komisji sprawdzającej,
spotykała się na poprzednich latach w co 5 pracy. ;d
Sam się zastanawiam czy jakiegoś ładnego wierszyka teraz nie wymyślić, żeby tam pod koniec
napisać... ;d


Proponuje wpisz, niekoniecznie proszące o zdanie.. np jakiś wierszyk Czesia.. może egzaminatorem będzie fan serialu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 20:26, Sebat1 napisał:

>>>........

Politechnika to już nie przelewki, a co z tymi czerwcowymi sesjami, obawiasz się że nie
zdasz, czy co ??


Powoli mnie to przerasta i jak widze jaka jest sytuacja z niektorych przedmiotow gdzie zaliczenie cwiczen uzyskuje mniej niz 20 osob na 100 z calego roku to nie za fajne uczucie. A do tego po zaliczeniu cwiczen jeszcze egzamin pisemny i ustny np. z mechaniki ktory cieszy się zdawalnością na pozimie ok. 15-20%. A to dpiero 1 rok, ciekawe co bedzie potem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2008 o 12:38, niunieczki napisał:

to dpiero 1 rok, ciekawe co bedzie potem


Mówią, że pierwszy rok jest zawsze najcięższy.. największe przesiewy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówią, nie mówią, u mnie teraz na drugim roku Informatyki jest osób ok. 102, zaczynało nas 115 i większość odeszła sama, a nie została wywalona. Uczelnie już nie mogą sobie pozwolić na zbyt duży odsiew bo nagle im się studenci skończą ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 12:57, Mistic napisał:

Mówią, nie mówią, u mnie teraz na drugim roku Informatyki jest osób ok. 102, zaczynało
nas 115 i większość odeszła sama, a nie została wywalona. Uczelnie już nie mogą sobie
pozwolić na zbyt duży odsiew bo nagle im się studenci skończą ;D



niestety jak przedstawiam ci obecna sytuacje a nie dane sprzed nastu lat. juz teraz po pierwszym semestrze ze 100 osob zostalo 81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;) Mój znajomy mówi, że najtrudniejsze jest pierwsze pięć lat. Drugi rok jest już łatwiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować