Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2010 o 16:01, Hellmut napisał:

Polski ustny 27 maja, kto da więcej? :P

Hmmm, aha ja mam za 2 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 16:01, Hellmut napisał:

Polski ustny 27 maja, kto da więcej? :P

podstawowy?,

kolega ma fizykę ale to i tak 24 więc bijesz go na głowę ja 27 albo będę w robocie albo będę odpoczywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 16:29, Hellmut napisał:

> podstawowy?,
A jest jakiś inny? ;] Chyba nie?

no jest jeszcze rozszerzony :), ale na rozszerzeniu byłaby masakra :), ale skoro podstawka to strasznie późno ja juz najtrudniejsze mam za sobą, no sa jeszcze 2 razy angielskie ale to jakoś przejdzie bez problemu podstawka mysle 100% a rozszerzenie tak 80-85 % :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 16:34, kindziukxxx napisał:

no jest jeszcze rozszerzony :)

Nie. Egzamin ustny z języka polskiego ma tylko jeden poziom.
Fragment informatora o egzaminie maturalnym z języka polskiego pobranego ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:
"Egzaminy z przedmiotów obowiązkowych mogą być
zdawane na poziomie podstawowym albo rozszerzonym
z wyjątkiem części ustnej języka polskiego i języka
mniejszości narodowej, które są zdawane na jednym
poziomie
, określonym w standardach wymagań
egzaminacyjnych.
"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i najs. Polak 20/20, jeszcze takie pytania mi zadawała Pani z komisji, że nic tylko strzelić sobie w głowę:
"Które z samobójstw wydaje się najmniej prawdopodobne?", to co ja jej mogę odpowiedzieć ?:D Kurcze, że Antygony, bo wątpię, że chusta utrzyma ciało :ASDFFA Stres opadł po 4-5 minutach gadania. Ledwo co krew przeszła między tętnicą, a kołnierzem koszuli :ddd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z ostatniej matury :) Angielski ustny 16/20. Mogło być lepiej, zrobiłem parę głupich błędów językowych i odjęli punkty. No ale trudno, nie jest i tak źle ;)
NO I CZTERY MIESIĄCE WAKACJI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 17:18, Hellmut napisał:

> no jest jeszcze rozszerzony :)
Nie. Egzamin ustny z języka polskiego ma tylko jeden poziom.
Fragment informatora o egzaminie maturalnym z języka polskiego pobranego ze strony Centralnej
Komisji Egzaminacyjnej:
"Egzaminy z przedmiotów obowiązkowych mogą być
zdawane na poziomie podstawowym albo rozszerzonym
z wyjątkiem części ustnej języka polskiego i języka
mniejszości narodowej, które są zdawane na jednym
poziomie
, określonym w standardach wymagań
egzaminacyjnych.
"


a widzisz, kto by pomyślał, ale tak to jest jak sie nie jest zainteresowanym, mnie polski w sumie nie interesuje, no chyba że pisemny bo na WAT można zdobyć za polski 10 punktów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 15:38, Rusty-Luke napisał:

> Przepadła mi opcja edytuj :P
>
> "Zależność miasta od polityki i stosunków społecznych"
>
>
> Wd. mnie jest to teza, ponieważ chcę udowodnić że miasto może się zmieniać pod wpływem

> polityki i społeczeństwa:D
No ludzie, trochę logiki. To nie jest teza, to może być temat, ale na pewno nie teza.
Tezą może być: "Miasto może zmieniać się pod wpływem społeczeństwa i polityki prowadzonej
na obszarze tego miasta." I potem przez całą prezentacją udowadniasz, że jest tak, jak
mówi teza, którą wymyśliłeś: że miasto może się zmieniać pod wpływem tego i tamtego,
bo coś tam i coś tam.



Macie trochę racji, ale z drugiej strony polonistka z 40 letnim doświadczeniem nie walnęła by takiego babola (to ona mi to wymyśliła a dzisiaj byłem u niej i potwierdziła że wszystko jest ok) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19 / 20 punktów z ustnego polaka o0
A miałem wrażenie, że zapomniałem połowy prezentacji... Pytania całkiem łatwe, raczej takie gadanie o niczym konkretnym. No, to teraz dwa ustne angielskie i informatyka i wakacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem po ustnym polskim, ale dziwnie to troche wyszło. Prezentacje powiedziałem dobrze, odpowiedziałem na wszystkie pytania zgodnie z analizami wierszy i opracowań i... 12pkt. Zresztą nie tylko ja, większość miała w okolicach 10 a odpowiadali na wszystkie pytania raczej dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 22:30, lis899 napisał:

Ja również jestem po ustnym polskim, ale dziwnie to troche wyszło. Prezentacje powiedziałem
dobrze, odpowiedziałem na wszystkie pytania zgodnie z analizami wierszy i opracowań i...
12pkt. Zresztą nie tylko ja, większość miała w okolicach 10 a odpowiadali na wszystkie
pytania raczej dobrze.


Dalej są ustne matury? W każdym razie bez obaw, nikt, nigdzie się na punktację z ustnych nie patrzy. Mówię z doświadczenia. Nawet jeśli idziesz na polonistykę, czy inne równie bezsensowne kierunki, to i tak nie sprawdzą ile punków dostałeś.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, ale liczyłem na troche lepszy wynik bo 12 pkt to mało wg mnie. A tyle nerwów przez to było, naszczęście nigdzie sie nie liczy. A wcześniej bym chyba do zawodówki poszedł niż na humana:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2010 o 23:58, Assurubalit napisał:

Pytanko, kiedy piszą historię?

Z tego co mi wiadomo to 17 maja, w przyszły poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 00:00, koLLLL napisał:

> Pytanko, kiedy piszą historię?
Z tego co mi wiadomo to 17 maja, w przyszły poniedziałek


A dzięki... z ciekawością zobaczę co przygotowali na ten rok... tak myślę, żeby za rok poprawić wynik, ciekawe jak pójdzie po 3 latach studiowania historii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 00:11, Assurubalit napisał:

A dzięki... z ciekawością zobaczę co przygotowali na ten rok... tak myślę, żeby za rok
poprawić wynik, ciekawe jak pójdzie po 3 latach studiowania historii..


Jaki jest sens poprawiać wynik, jeżeli dostałes się na studia. Czyżby drugi kierunek, czy celujesz w 100% ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 00:19, jarekao napisał:

> A dzięki... z ciekawością zobaczę co przygotowali na ten rok... tak myślę, żeby
za rok
> poprawić wynik, ciekawe jak pójdzie po 3 latach studiowania historii..

Jaki jest sens poprawiać wynik, jeżeli dostałes się na studia. Czyżby drugi kierunek,
czy celujesz w 100% ;P


Dla siebie.. aby się sprawdzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować