Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows Vista na ukończeniu?

54 postów w tym temacie

Domek

W miniony piątek Microsoft udostępnił swoim wewnętrznym testerom wersję Release Candidate 1 systemu Windows Vista. Chociaż prace nad OS-em są już na ukończeniu, programistów z Redmond czeka jeszcze sporo pracy przed jego premierą na początku przyszłego roku.

Przeczytaj cały tekst "Windows Vista na ukończeniu?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Pre-RC1 Vista może być naprawdę udanym systemem. Działa sprawnie, nie wiesza się, AERO też działa dobrze na nie najnowszym sprzęcie. Tylko niech wyłączą opcję okienek "dla idiotów", bo to tak naprawdę denerwuje, a nie pomaga. Albo niech chociaż dadzą opcję wyłączenia tego, bo ja znaleźć takowej nie mogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma publiczych testow? To skad ja ja sciagnalem? Sciagnalem RC1 w dniu premiery... z oficjalnej strony MS, a nie jestem zadnym testerem, ani uczestnikiem platnego MSDN, co najwyzej jestem darmowo zarejestrowany... ciekawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Albo niech chociaż dadzą opcję wyłączenia tego, bo ja znaleźć takowej nie mogłem.
A ja znalazłem... co ciekawe wyłaczenie tych "okienek" uwolniło mi jakieś 100 MB ramu :P (wersja x64)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ciągle ściąga te nowe buildy jak wychodzą i widze, że to nic ciekawego ten windows:D Taki Xp tylko dodali kilka bjerów(wcale nie potrzebnych) i trochę wygląd się zmienił:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N oto fajnie że kończą się prace nad Vistą. Ciekawe kiedy premiera. Słabo jestem poinformowany :).

Niestety Visty niezakupie za droga. Choć kmopa zmieniać to napewno mi pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajny screen
"the comuter is runing normally" powinni jeszcze dodac "60bps" - bugs per second :)
zobaczymy, premiera w styczniu, rok betatestow na uzytkownikach i latanie dziur.... do tego czasu moze nazbieram 800zl :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejdę na Vistę, dopiero jak duża ilość gier będzie jej wymagać. A to nieprędko nastąpi, więc narazie nie rozważam kupna. Zresztą jak już to nastąpi, to pewnie mój komputer już nie uciągnie tych gierek ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie korci coby zaopatrzyć się w drugi HDD i przetestować (nie chcę sobie swojego obecnego systemu ruszać), bo naprawdę Vista może być przełomem w dziedzinie Windowsów wszelakich. Fakt, większość rzeczy z tego systemu jest już w MacOS X, ale tego ostatniego na zwykłym PC nie da się odpalić, przynajmniej nie bez kombinowania...

Poczekamy, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 10:54, Kifa napisał:

Fakt, większość rzeczy z tego systemu jest już w MacOS X, ale tego ostatniego na zwykłym PC nie da
się odpalić, przynajmniej nie bez kombinowania...


Jak juz przy OS X jestesmy, to czy moze ktos orientuje sie czy M$ zerznal tez od Apple''a Dashboard ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było info, że MS wezwał hackerów, by złamali zabezpieczenia Vistę. Ano znalazłem info, że jakaś Polka złamała zabezpieczenia.
http://hacking.pl/6180
Najlepsza była odpowiedź MS. Tak w uproszczeniu:" To się nie liczy, bo my wiemy, że jest ta dziura i my ją załatamy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W domu nie zainstaluje bo raczej troche komp za słaby (chociaz róznie to bywa). Nadziei w korzystaniu z visty upatruje w pracowniach informatycznych mej szkoły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować