Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

StarCraft

1087 postów w tym temacie

praktyka czyni mistrza, panowie. Musze sie przyznać bez bicia, że tylko raz miałem okazje zagrać na BM i to do tego dostałem baty, ale sie nie poddałem i walczyłem do końca i to jest w tym najleprze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wiem,że dla niektórych to pytanie będzie głupie, ale jak się gra na battle.necie? W Starcraf menu jest zupełnie inne niż w DiabloII, trzeba najpierw się z kimś umówić na grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 15:40, Corporal napisał:

Hej wiem,że dla niektórych to pytanie będzie głupie, ale jak się gra na battle.necie? W Starcraf
menu jest zupełnie inne niż w DiabloII, trzeba najpierw się z kimś umówić na grę?


Możesz się umówićjak chcesz grać na localu a tu poprostu wybierasz opcje fre for all albo jakąś inną i wyświetla ci się z 9 gier minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 15:40, Corporal napisał:

Hej wiem,że dla niektórych to pytanie będzie głupie, ale jak się gra na battle.necie? W Starcraf
menu jest zupełnie inne niż w DiabloII, trzeba najpierw się z kimś umówić na grę?

Jak juz wejdziesz na BN i sie zalogujesz bwdziesz od razu na chacie. Po lewej możesz wybrać kilka opcji w tym Create i Join. Create- tworzysz wlasna gre. Join- wyswietla sie lista dostepnych gier. chyba najczesciej grane mapy to Top vs. Bottom i Use map settings.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. Czym się różnią tryby rozgrywki Top vs Bottom od Use map settings? Free for all rozumiem (chociaż nikt w to nie gra z tego co widzę). Nie interesują mnie scenariusze tylko potyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 18:31, Corporal napisał:

Mam jeszcze jedno pytanko. Czym się różnią tryby rozgrywki Top vs Bottom od Use map settings?
Free for all rozumiem (chociaż nikt w to nie gra z tego co widzę). Nie interesują mnie scenariusze
tylko potyczki.

Top vs. Bottom- ludzie podzieleni na dwie drużyny.\
Use Map Settings- w większości scenariusze, ogólnie mapki dla relaksu nie polegajace na rozbudowie bazy i tradycyjnym niszczeniu wroga.
FFA- rozumiesz. :) Sam bym zagrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, to aż dziwne, że w temacie głównym tak kultowej gierki jest tak mało postów <;

Starcraft to chyba jedna z najlepszych gierek, jakie miałem okazje gościc na swoim PC. Grafika, jak dla mnie, wciąż jest dobra, rozgrywka świetna, rasy zbalansowane. Nic tylko grac. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 17:24, roctez napisał:


chyba najczesciej grane mapy to Top vs. Bottom i Use map settings.


TvB i UMS to są tryby rozgrywki, nie mapy :)
Dziwie sie ze nie wymieniliscie melee ktore najczesciej wystepuje. Nie kierujcie sie trybami gry tylko nazwą. Gdy pisze ''2v2 luna'' to znaczy ze gra 2v2 na mapie lunie (tvb lub melee).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią byśmy ją ratowali, tylko popatrz z jakim chamstwem spotykają się początkujący gracze na kanale battle netu. I to ze strony rodaków :(((( Ja byłem tam dwa razy i mam dosyć... W Diablo II jest o wiele lepiej, dostałem tyle itemów i kasy na początek, że szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 19:14, ad0 napisał:

Eh, to aż dziwne, że w temacie głównym tak kultowej gierki jest tak mało postów <;

Dnia 10.01.2007 o 19:14, ad0 napisał:

Starcraft to chyba jedna z najlepszych gierek, jakie miałem okazje gościc na swoim PC. Grafika,
jak dla mnie, wciąż jest dobra, rozgrywka świetna, rasy zbalansowane. Nic tylko grac. <;


Dobra, może zamiast o problemach polskiej sceny SC, o problemach technicznych, porozmawiamy o naszych osiągnięciach w SC, taktykach, micro, APM itp? ;) Napewno będzie sporo krytykantów i temat się rozwinie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 19:39, Corporal napisał:

Z chęcią byśmy ją ratowali, tylko popatrz z jakim chamstwem spotykają się początkujący gracze
na kanale battle netu. I to ze strony rodaków :(((( Ja byłem tam dwa razy i mam dosyć... W
Diablo II jest o wiele lepiej, dostałem tyle itemów i kasy na początek, że szok!


No niestety, są gracze i pseudo-gracze. Ci drudzy zaraz zaczynają wyzywać ludzi od lamerów, a innych słów wolę nie podawać. Pozostaje trenować i trenować, brać udział w turniejach i można wyrobić sobie szacunek. Ale SC ma już wiele lat, a drabinka do sławy wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 20:01, Galadin napisał:

No niestety, są gracze i pseudo-gracze. Ci drudzy zaraz zaczynają wyzywać ludzi od lamerów,
a innych słów wolę nie podawać. Pozostaje trenować i trenować, brać udział w turniejach i można
wyrobić sobie szacunek. Ale SC ma już wiele lat, a drabinka do sławy wysoka.

Tylko że w ten sposób zamykają drogę dla napływu "świeżej krwi"! Dlatego scena ma problemy! Jestem początkujący w trybie muli, więc widzę jak to wygląda w porównaniu z Diablo II (również dzieckiem blizzarda). To przepaść! Tak przy okazji czym charakteryzuje się tryb meele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 20:06, Corporal napisał:

Tak przy okazji czym charakteryzuje się tryb meele?


Meele to chyba wiem, jak grasz z komputerami to wszystkie kompy są w sojuszu przeciw graczowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 19:24, Hitmanu napisał:

TvB i UMS to są tryby rozgrywki, nie mapy :)
Dziwie sie ze nie wymieniliscie melee ktore najczesciej wystepuje. Nie kierujcie sie trybami
gry tylko nazwą. Gdy pisze ''2v2 luna'' to znaczy ze gra 2v2 na mapie lunie (tvb lub melee).

Sry, chodziło mi o tryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska scena nie tylko StarCrafta jest w opłakanym stanie chociaż W3 radzi sobie troche lepiej to i tak jest źle w porównaniu z innymi państwami. Osobiście mogłbym pograć z początkującymi i troche takie osoby poduczyć ale reanimacja całej sceny w 3 osoby moze być trudne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 19:56, Galadin napisał:


Dobra, może zamiast o problemach polskiej sceny SC, o problemach technicznych, porozmawiamy
o naszych osiągnięciach w SC, taktykach, micro, APM itp? ;)


Terran, 320 APM, micro w granicach 180
Moja ulubiona taktyka w TvZ to fast expo 3rax 1fact 1starport potem +2facty albo SoulKey Terran.
TvP fast expo macro style atak dopiero przy 200/200 limit.
PvT reaver drop/zealot rush i macro style z templar dropem na peony wroga.

>Polska scena nie tylko StarCrafta jest w opłakanym stanie

Nie, nie jest. Polacy to najlepszy naród w Starcrafta poza Koreą, mamy nawet Progamera (osobe zarabiającą na życie graniem w Sc :)) Krzysztofa "Draco" Nalepke. Poza tym Pol-Team został nagrodzony nagrodą za rok 2006 przez serwis gg.net co jest dużym sukcesem.
Co nie znaczy że nie moze byc lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś stronke żeby można było ściągnąć mapy Use map settings ściągałem już poprzez wchodząc w różne gry ale cały czas jakieś błędy sie pojawiają najlepiej żeby te mapy można było odpalić na zwykłym starcrafcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 21:25, Hitmanu napisał:

Nie, nie jest. Polacy to najlepszy naród w Starcrafta poza Koreą, mamy nawet Progamera (osobe
zarabiającą na życie graniem w Sc :)) Krzysztofa "Draco" Nalepke. Poza tym Pol-Team został
nagrodzony nagrodą za rok 2006 przez serwis gg.net co jest dużym sukcesem.
Co nie znaczy że nie moze byc lepiej :)

Raczej chodzilo mi o organizacje ogolna graczy, jeżeli chce się coś osiągnąć grajac w Polsce należy to zrobic samemu i nawet nie szukac innych do pomocy chyba, ze kogos z poza Polski a dopiero pozniej sie zdobywa sponsora czy dobrego teamu. Rozumiem, że mamy bardzo dobrych graczy SC, ET czy CS ale sa jeszce takie robaczki jak ja ktore chcialy by chociaz od czasu do czasu pomachac rekami z tlumu a w Polsce nie ma gdzie. I nie jest to tylko w przypadku SC ale wiekszosc gier czy bitewnych jak Warhammer 40k, Fantasy Battle, Magic the Gathering (to te tylko w ktorych sie obracalem w swoim czasie) i wszedzie jest dezorganizacja i brak jakiego kolwiek zainteresowania ze strony tych lepszych a jezeli juz to w wiekszosci przypadkow smiech i wyzwiska od noobow, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2007 o 22:35, ryciu6 napisał:

Zna ktoś stronke żeby można było ściągnąć mapy Use map settings ściągałem już
poprzez wchodząc w różne gry ale cały czas jakieś błędy sie pojawiają najlepiej żeby te mapy
można było odpalić na zwykłym starcrafcie !!!


http://www.starcraft.org/maps/scums

Czy bedą chodzic na zwykłym SC nie wiem, poprostu musisz probowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować