Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2007 o 11:21, Iras. napisał:

Co najmniej 3 mundurki = jakies 300 zl. wywalone w bloto.

Taaa każdy rozsądny Polak spożytkowałby tą kase inaczej.

Dnia 14.04.2007 o 11:21, Iras. napisał:

Pomijajac fakt, ze nikt nigdy
nie zmusilby mnie do zalozenia spodnicy....

Jak moje liceum będzie mieć mundurki i będą to spódnice dla dziewcząt to zmieniam szkołe ;D mam takie samo zdanie jak Ty na ten temat. Mogę założyć podkoszulek, spodnie. Ok, nie ma sprawy, ale czy ktoś chce nosić spódnice czy spodnie to sprawa względna. Nikt mi nie będzie nic narzucać ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 08:55, Zebek napisał:

Idea mundurkow jest dobra
W szkole przestaje byc robiona rewia mody i zacieraja sie granice miedzy tymi bogatymi i biednymi



hmmm... ale dla biednych 250zł na mundurek to dużo jeżeli maja 3 dzieci w wieku szkolnym to 750zł i z kad maja na to kasę wziasc?? Wg. mnie to bardzo zły pomysł powinien nie przejść no chyba ze miłościwie panujący minister edukacji sam na to kasę wyłoży:P w co wontpie a pozatym dzieci maja inne problemy w szkole wiem bo sam sie ucze:P a co do granic one i tak nadal benda i nic tego nie zmieni zawsze i wszendzie sa ludzie bogaci i ludzie biedni:( niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:24, Iras. napisał:

Chodzilo mi o obowiazkowa religie


A od kiedy to planuje się wprowadzenie obowiązkowej religii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:39, Mogrim napisał:

A od kiedy to planuje się wprowadzenie obowiązkowej religii?

Nie planuje się, tylko Roman Giertych ma zamiar tak znowelizować oświatę. Jeszcze nic nie wiadomo, bo to na razie tylko pomysł, a nie projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:39, Mogrim napisał:

A od kiedy to planuje się wprowadzenie obowiązkowej religii?


Jeśli chodzi o pomysł to już od dawna są takie plany.
Słyszeliście, że od teraz nawet przedszkolaki z najmłodszych klas bęą się musiały obowiązkowo uczyć religi.
Pomysły pana Giertycha są naprawdę "genialne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z obowiązkową Religią jest zły. Jeśli ktoś nie uczęszcza na ten przedmiot ma mniej nauki na głowie. Poza tym 2 godziny w religii w tygodniu to przesada. Geografia, Historia, Chemia są tylko raz w przeciągu całego tygodnia a o nasze życie duchowe dba się częściej. Tylko po co jak ktoś chcę to pójdzie sobie do kościoła, a nie siedzieć w sali w której przeważnie ksiądz i tak nie prowadzi lekcji tak jak powinien tylko puści film, który nawet i jego nudzi. Zamiast jednej godziny religii przydałaby się dodatkowa lekcja innego przedmiotu.

Mundurki - niech będą. Tylko niech każda szkoła sama zadecyduje czy chcę aby jej uczniowie nosili taki stroje. Przecież ministerstwo nie ufunduje ich dla wszystkich. Poza tym mając jeden komplet mundurka trzeba w nim będzie chodzić cały tydzień, ja bym nie wytrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:51, Bajuj napisał:

Poza tym mając jeden komplet mundurka trzeba w nim będzie chodzić cały tydzień, ja bym nie wytrzymał.


Nikt by tego nie wytrzymał. Ale ministerstwo łaskawie zapowiada, że można kupić więcej niż jeden komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:55, MrSmok napisał:

Nikt by tego nie wytrzymał. Ale ministerstwo łaskawie zapowiada, że można kupić więcej niż
jeden komplet.

Suppper! Kochane ministerstwo! A kto za to zapłaci? Rodzice. Ale cóż taka to jest ta zapowiadana polityka prorodzinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:51, Bajuj napisał:

Ciach...


W pewnym sensie się z tobą zgadzam, ale nie wiem gdzie ty do szkoły chodzisz skoro ja mam w tej chwili w liceum 5 chemii tygodniowo, dwie historie, i miałem dwie geografie, ale już się skończyły:) Religie też mam 2, ale specjalnie mi to nie przeszkadza bo z księdzem też czasami można fajnie pogadać i nawet może to być lepsze i ciekawsze niż godzina wychowawcza. Co do mundurków to jak mówisz niech będą, ale w tych szkołach co tego chcą. No a religia nie może być obowiązkowa bo nie każdy jest wierzący:) I wtedy dziwnie by to wyglądało, że w kraju gdzie jakiś przedmiot jest obowiązkowy nie każdy musi na niego chodzić(no chyba, że "wodzu" posunie się dalej i nawet innowiercom każe uczęszczać na religie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:58, pimpor napisał:

no chyba, że "wodzu" posunie się dalej i nawet innowiercom każe uczęszczać na religie.


Wydaje mi się chyba, że "wodzu" nie bierze pod uwagę innych wyznań nie mówiąc już o tym, że ktoś może być ateistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:46, MrSmok napisał:

Jeśli chodzi o pomysł to już od dawna są takie plany.


Chyba w komentarzach dzieci na onecie. Ja chce wiedzieć, kiedy konkretnie taki pomysł ogłoszono. Bzdury opowiadacie, powtarzacie rzeczy niemające nic wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 12:01, Mogrim napisał:

Chyba w komentarzach dzieci na onecie. Ja chce wiedzieć, kiedy konkretnie taki pomysł ogłoszono.
Bzdury opowiadacie, powtarzacie rzeczy niemające nic wspólnego z rzeczywistością.


Ten o przedszkolakach uczących się religi słyszałem wczoraj lub przedwczoraj w wiadomościach, a co do obowiązkowej religi to Giertych co jakiś czas to powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 09:22, Zebek napisał:

Tak skonczylem szkole srednia
Czy mundurki sa fajne?
Spojrzmy na Oxford czy Cambidge tam wszyscy nosza mundurki i jakos to nie plywa negatywnie
na stosunki tam panujace
Widac szkola do ktorej uczeszczasz jest ewenementem


Tak,tylko,że w takich Kampusach to jest tradycją. Od początku istnienia.
Dodatkowo tam nie uczą się ludzie w wieku 7-15 lat,prawda?
A polski strój jednolity bęzie właśnie w tej grupie wiekowej.

Dnia 05.04.2007 o 09:22, Zebek napisał:


Gdzie widzisz uderzanie w wolność wyznania w tym, że ocena z przedmiotu dla chętnych będzie
się im wliczać do średniej?


Religia albo etyka
To nie jest dobrowolne tylko obowiazkowe
Jedno albo drugie
Poza tym,zauważ,że Katecheci dają uczniom 5,6 na świadectwo aby zachęcić do Wiary,chodzenia do kościoła itd.
To troche nie fair,jedni mają dodatkową 5 do średniej,a kolega co chodzi na etyke ma ocene, na która musiał pracować tak samo jak z biologii,chemii czy polskiego.
A kolega uczęszczający na religie za samo przychodzenie i zrobienie jakiegoś plakatu o Papieżu dostanie 6 na koneic roku.
Gdzie tu sens,gdzie tu logika?
a przedewszystkim:gdzie tu sprawiedliwość?
Zgadzam się z Iras,najczęściej Katechetami są księża z pobliskiej parafii
I mamy ZONK;/ w seminarium nikt ich nie uczył pedagogiki,a uczniowie w gimnazjum nie będą wierzyli na zasadzie "musisz uwierzyć" tylko chcą wyjaśnień [wiem to z własnego doświadczenia-sam jestem taki ;-) ]
jeśli nie ksiądz,to jakaś "Matka Polka z kółka różańcowego"
Taki "młodszy moher"
Przestałem chodzić na religie i się cieszę,koledzy z klasy opowiadają jak to się na religii nic nie robi tylko gada i wygłupia.
Jeśli ktoś chce chodzić-bardzo prosze,ale wg mnie jest troche niepotrzebna ta rubryka na świadectwie.

Czy oprócz mundurków i religii w średniej coś jeszcze jest?? Oczywiście kamer w szkołach nie będę komentował,nie chce wywoływać woła z łąki;p
Pozdrawiam wszystkich


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 12:25, Lasca napisał:

Czy oprócz mundurków i religii w średniej coś jeszcze jest?? Oczywiście kamer w szkołach nie
będę komentował,nie chce wywoływać woła z łąki;p
Pozdrawiam wszystkich


U mnie w gimnazjum i teraz w liceum były kamery i jakoś niikomu to nie przeszkadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawka co do liceum nie jestem pewien czy są, ale w gimnazjum były przy wejściu do szkoły i przy miejscah, które najlepiej nadawały się na ucieczkę były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 11:21, Iras. napisał:

A ja gdybym miala miec mundurek, to bylabym wredna i w ostatecznosci miala tylko i wylacznie
jeden.,... :P a jesli zaczalby smierdziec - nie moj problem :P Pomijajac fakt, ze nikt nigdy
nie zmusilby mnie do zalozenia spodnicy....

ee spudnica nieee... nawet boje siebie sie w tym wyobrazic :P ale jak bym byl szkotem to pewnie bym zakladal na jakies swieta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 12:07, MrSmok napisał:

Ten o przedszkolakach uczących się religi słyszałem wczoraj lub przedwczoraj w wiadomościach,
a co do obowiązkowej religi to Giertych co jakiś czas to powtarza.


A ja twierdzę, że nie powiedział o obowiązkowej religii nigdy. Możesz sobie poszukać w googlach i ani jednej takiej wypowiedzi nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 13:02, Mogrim napisał:

A ja twierdzę, że nie powiedział o obowiązkowej religii nigdy. Możesz sobie poszukać w googlach
i ani jednej takiej wypowiedzi nie znajdziesz.


Masz rację nie powiedział, ale ktoś z LPR-u to powiedział. LPR = Giertych (bo jest przewodniczącym), więc można powiedzieć, że ja też miałem rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować