Zaloguj się, aby obserwować  
BoboRasta

Dancehall, Dub, Ragga & Reggae

112 postów w tym temacie

Witam.
Coś ostatnio zainteresowała mnie muzyka sceny jamajskiej. Przerzuciłem się z hh na ragga po wydaniu Panama przez Cinq G. Obecnie słucham tylko tego. Pewnie widzieliście już w TV teledysk Jamala - Policeman. Polecam jego płyte, pozatym mam na chacie CD: Dreadsquadu, Vavamuffina, Steel Pulse, Natural Dread Killaz i DJ Feel X. ale mi się to już przejadło ;) znacie może jeszcze coś ciekawego z tego rodzaju muzy? jak tak to piszcie - chętnie zakupiłbym jeszcze pare płytek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Polecam Ci Gentlemana. Jeśli jeszcze nie znasz zapoznaj sie, gość jest super, szczególnie jego starsza płytka Trodin On bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 19:34, Budo napisał:


Polecam Ci Gentlemana. Jeśli jeszcze nie znasz zapoznaj sie, gość jest super, szczególnie jego
starsza płytka Trodin On bodajże.

Mam jego płyte Confidence czy jakoś tak. Sprawdźcie sobie Sizzla, szczególnie dwa kawałki mi sie podobają: Jah is Love i Love you for who you are :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra jest płyta Seed - Music monks. Co do Gentlemana to polecam album Journey to jah. Z polskich wykonawców sprawdź Druga Strona Lustra - Język żywiołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze nie tylko ja slucham na tym forum takiej muzyki. :) Do niedawna jednak sluchalem jedynie reggae i ragga, ale po ostatnim koncercie strasznie wkrecilem sie w dencehall. :) Byl ktos z Was moze na One Love w Zielonej Gorze ostatnio? Przegenialnie. xD NDK powalilo mnie na kolana. :) Piekna sprawa... Ale co do Feel-X''a, to mialem okazje przesluchac ostatnio jedna plyte i mi sie nie spodobalo... Do sluchania w domu jednak dla mnie musi byc duzo tekstu i przekazu... teraz ciesze sie, ze nie kupilem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 17:52, Wiadroman napisał:

NDK powalilo mnie na kolana. :)

Ja nie musiałem jechać na koncert, żeby NDK mnie powalił :) oni poprostu są genialni!! też kręci mnie DreadSquad, chociarz oni nic nie śpiewają ;) Jedynie Ras Luta coś na płyte Dread za Dreadem coś nagrał, ale on zmienił zespół :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 18:12, lajt napisał:

> NDK powalilo mnie na kolana. :)
Ja nie musiałem jechać na koncert, żeby NDK mnie powalił :) oni poprostu są genialni!!


Są, są, ale na koncercie wykonali pare nowych utworow. xD Przyznam, ze bylo ich juz kilka, wiec podejzewam, ze szykuje sie druga plyta! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2006 o 18:15, Wiadroman napisał:

Są, są, ale na koncercie wykonali pare nowych utworow. xD Przyznam, ze bylo ich juz kilka,
wiec podejzewam, ze szykuje sie druga plyta! :]

Kiedyś się ich pytałem na kiedy szykują drugą płyte, to napisali że na ten, jeszcze trochę poczekamy i będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 19:45, Wiadroman napisał:

Baaardzo fajnie. :) nie moge sie doczekac. :) A jakies znajomosci, czy droga mailowa? :>

E-Mail, pochwale się też że dużo rozmawiałem z MMFem z Dreadsquadu :), ale to nic nadzwyczajnego, każdy może, jak chcesz to możesz nawet do niego zadzwonić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... No tak... Wystarczy, ze podadza na stronie w zakladce "kontakt" swoje numery telefonow. xD Ale wlasciwie, to nie zalezy mi. Za to znajomosc (typu rozmawiasz z nimi codziennie na zywo np.) to juz co innego. :) Swoja droga, to dziwnie czulem sie przechodzac obok czlonkow NDK, ktorych nie raz widzialem w tv. :D Nie mysle nawet o tym, jak dziwnie wygladaloby, gdybym znal kogos z tv. xD Tylko, ze po co? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja w wakacje pojade do Wrocławia to ich poznam :) Bo kumpel z wrocka ich zna i będzie git :D

A co to aktualnych znajomości z TV to znam Wujka Samo Zło :] Ahh te znajomości z imprez B.Boy''owych :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie olbrzymi jedyny temat o reggae na forum. Tak samo jak lajt przerzuciłem sie z rapu na reggae. Znudziło mi sie to oraz to, że nie chciałem stac sie taki "ziomem" (widzieliście takiego coś na ulicy? chodzi mi o zachowanie)
Dopiero wkręcam sie w te tematy.
A co już moge z pewnością polecic? Natural Dreads Killaz , Indios Bravos (czy jakos tak) oraz Gentelmana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować