Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Są :) bardzo fajnie cywili przedstawia Dan Abnett w trylogiach Eisenhorn i Ravenor :)

Wyobraźcie sobie jakby ktoś zbudował Tytana klasy Imperator w skali 1:1 >:-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 11:29, Nagaroth napisał:

Wyobraźcie sobie jakby ktoś zbudował Tytana klasy Imperator w skali 1:1 >:-]


No, jakby przechwycił roczny import stali do Chin, to myślę że może by się dało. :P

Ooo, a ktoś drugi pobawiłby się w Mekaniaka i złożył Garganta. Bez łaski Omnissiaha i Gorka z Morkiem byłyby to marne podróbki, ale... wzięłoby się takie dżojstiki jak do zabawek RC i sprawdziło, który tytan jest lepszy, hyhyhy...

[oh joy oh joy, wstał dzisiaj za wcześnie i z niewyspania przychodzą mu głupie pomysły do głowy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 01:42, Verd Navarro napisał:

Moment, moment, czyżbyś podważał arcyskuteczność maszyn Imperatora? ;] Myślę, że Leopard
to najlepszy czołg na Ziemi XXI wieku, ale coś nie widzę go w starciu z Landkiem. Land
Rider zwyczajnie by go rozjechał... ;(
No właśnie, wyobraźcie sobie, że Ziemię atakuje Imperialna Gwardia, wygrywa oczywiście
[z ich zapałem... ;]] i wszystkim nam narzucony jest kult Imperatora... Wiem, że to paradoksalne,
bo musieliby... Cofnąć się w czasie? Ale wyobraźcie to sobie - na ulicach sztandary Imperium,
po mieście defiladuje Gwardia, w szkołach lekcje religi natychmiastowo zostają zastąpione
nauką nowego kultu, zamiast kilku lekcji nauka sztuki walki... Poprostu wyobraźcie to
sobie. Strach, co? ;]



A ja uważam,że taki Brytyjski Chalenger czy Francuski Le''Clekr ( czy jakoś tak ) boją na głowę Leoparda i jego braciszka z Hamburgerolandii.
A co do ataku na Ziemię Gwardii...Jeśli coś takiego by się stało, oznaczałoby,że nigdy nie żyłeś na Ziemi,ale na planecie którą przez pomyłkę tak nazwano, hyhy. Nie miałbym nic przeciwko żeby podpasować się do nowego porzadku, zwłaszcza gdyby któryś za Zakonów zrobił sobię z naszej planety Świat Rekrutacyjny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 17:40, Nagaroth napisał:

I tak każdy z nas jest już za stary na rekrutacje do Zakonu Marines :P


No chyba Ty xD Ze mnie zrobiliby Marines''a nawet gdybym miał 40 na karku. Taki talent nie mógł by się zmarnować xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 18:51, General Sturnn napisał:

No chyba Ty xD Ze mnie zrobiliby Marines''a nawet gdybym miał 40 na karku. Taki talent
nie mógł by się zmarnować xD


Cóż za skromność! ;P :D

Teraz trochę zaofftopuje, ale myślę, że w tym wątku uzyskam najlepsze podpowiedzi co do mojego dylematu...
Mianowicie od dłuższego czasu potrzebuję naszywkę na mundur i wpadłem na pomysł, że fajnie było by mieć jakiś motyw z universum warhammera. Póki co, na pierwszym miejscu jest Imperial Eagle, ale liczę na to, że ktoś z Was zaproponuje równie ciekawą, a może nawet lepszą [na co liczę!] propozycję.

Może się Wam teraz wydawać, że zawracam to i owo, ale naszywka ma być na stałe na mundurze, więc wolę pomyśleć 3 razy zanim zdecyduje się na wybrany wzór. Byłbym wdzięczny za jakieś ciekawe symbole itp. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:00, Lord Avatar napisał:

Najlepszy czołg świata (oficjalnie) to obecnie Izraelska "Merkava". Coś im się w końcu
udało :D


Pomijając fakt że wygląda (i w znacznej mierze został stworzony na wzór i podobieństwo) jak młodszy braciszek Abramsa, to okej... ;) Po prostu armia Amerykańców kurczowo trzyma się Abramsów, a część nowych pomysłów poszła na testy do Izraela. ^^ Jak widać, wypadło pomyślnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:00, Lord Avatar napisał:

Najlepszy czołg świata (oficjalnie) to obecnie Izraelska "Merkava". Coś im się w końcu
udało :D


Wreszcie udało!? Izrael jest w czołówce zbrojeń, mają niesamowite wyposażenie i są niezwykle kreatywni pod tym względem. Nawet ich sztuka walki okazuje się zaskakująco skuteczna i uczy się jej na całym świecie. :/

Ale w dalszym ciągu podtrzymuję prośbę z mojego postu wcześniej... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze powiedz na jaki mundur, bo jeszcze zabierzesz się do woja z naszywką Cadii i będziesz kibelki szczoteczką szorował do końca poboru... :P

A tak na serio... hell I know. Na Twoim miejscu na pewno Imperialnego Orła bym nie brał, dla mnie IG to same fanatyczne faszysty więc z orzełkiem czułbym się trochę jak ze Totenkopfem... :> Zrób tak: podałem linka do Lexicanum, dla Twojej wygody podam raz jeszcze

http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Space_Marines

wejdź tam, poprzeglądaj troszkę stron, może jakiś banner SM Ci wpadnie w oko. Dark Angels mają niezły, Black Templarsi bardzo klasyczny, Salamandry całkiem ciekawy... look for yourself!

Ewentualnie nie ograniczaj się do SMów. Zobacz może jakieś symbole Chaosu, znaki craftworldów, ewentualnie sztandary Orkzów. Boyzi mają kilka niezłych, choć nie na mundur chyba... ;) (okej, teraz ja fan boyzów jestem stronniczy ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:14, Verd Navarro napisał:

> Najlepszy czołg świata (oficjalnie) to obecnie Izraelska "Merkava". Coś im się w
końcu
> udało :D

Wreszcie udało!? Izrael jest w czołówce zbrojeń, mają niesamowite wyposażenie i są niezwykle
kreatywni pod tym względem. Nawet ich sztuka walki okazuje się zaskakująco skuteczna
i uczy się jej na całym świecie. :/


Połowa wyposażenia armii Izreala jest produkowana na amerykańskiej licencji. USA zapewiają też Izraelowi regularne dostawy broni i wsparcie logistyczne. Mechanizm jest prosty - Izrael pełni rolę bufora na Bliskim Wschodzie. Dlatego też jest "dotowany" przez Stany Zjednoczone. Krav Maga nie jest jedyną sztuką walki opracowaną na potrzeby armii i nauczaną na całym świecie (jest choćby COMBAT). Nie znaczy to jednak, że odmawiam jej skuteczości. Wręcz przeciwnie.

Co do naszywki - Aquilla Imperialis (tudzież jakaś jej wariacja) albo Gwiazda Chaosu (ew. symbol Tzeentcha...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak orzełek! Od początku był moim faworytem i jest w miarę neutralny dla postronnych odbiorców. Jednak dopuściłem się herezji i zretuszowałem mu jedną głowę, żeby nie kojarzył się z szwablandią. ;P
Tak czy siak dzięki wszystkim za wytrwałość w odpowiadaniu na moje pytania. Pozakupie nowej repliki mam zamiar nabyć jakąś powieść z uniwersum W40k. Chętnie zagłębie się w ten mroczny, tajemniczy świat. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 14:12, Nagaroth napisał:

Bierz książki Dana Abnetta lub Grahama McNeila :) zdecydowanie najlepsi autorzy Black
Library.



Popieram przed mówcę. Omijaj Jamesa Swallowa...Jego książki są hmm, napisane językiem który mnie meczy i nie porywaja tak, jak dzieła tych dwóch. Polecam ,,Fulgrima" <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 21:13, smoktiz25 napisał:

czy ktoś może wie co to była Pierwszą Wojnę Tyranidzka i kto z kim sie bił ??


Cierpisz na Dysgooglię? Lexicanum boli?

Tyranidzi przylecieli - flota Behemoth, dupneli prosto w układ w którym siedzą Ultramarines. Flota została odparta, ale zakon poniósł ciężkie straty, odbudowali się dopiero po 100 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro zamierzasz kupować to nie będę spoilował. Tak BTW, zamawiasz z Anglii? Jeśli tak to kiedy będziesz to robił bo może bym się dołączył i przesyłka by taniej wyszła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:40, Nagaroth napisał:

Skoro zamierzasz kupować to nie będę spoilował. Tak BTW, zamawiasz z Anglii? Jeśli tak
to kiedy będziesz to robił bo może bym się dołączył i przesyłka by taniej wyszła :P


Hyhy, w Rebelu zamawiam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować