Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Ale Horus przez pobyt w tzw.Loży wojowników przeszedł na stronę Chaosu.I to był błąd który doprowadził go do śmierci.Gdyby nie to że zakony nie były pod ciągłą inspekcją nie byłoby loż wojowników i Horus pozostał by w wierze w Imperatora.I wtedy tylko ludzie by istnieli w galaktyce.No może z małym wyjątkiem.C''Tan ,nekroni bóg zwany duchem Maszyny ciągle byłby czczony przez Adeptus Mechanicus:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 19:55, General Sturnn napisał:

Mieli Imperatora i to wszystko. Ani Dorn, ani Sanginus, ani Guillman, ani Russ, Corax, Vulkan
i reszta nie byli dobrymi taktykami. Heretyc bili ich na głowę. Wygrali bo byli liczebniejszi.


Nowlasnie to jest kolejna pszewaga imperium tzn. calyczas ich pszybywa natomiast siely chaosu z kazda bitwa sa mniejsze....tyle ze chaos nigdy niepszegra bo zeby go zniszczyc trzba zniszczy wszystkich ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byli by tak doskonałymi taktykami to wygrali by, ale to wiara w Świętego Imperatora sprawiła że zwykli ludzie jak i SM poświęcili by wszystko wraz z życiem dla niego. Siły Chaosu nie wykazywały takiego poświęcenia i dla tego też ponieśli taką porażkę. Trzeba jednak powiedzieć że podczas herezji heretycy nie zostali pokonani i ciągle nawiedzają imperium podczas swoich Mrocznych Krucjat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nie paczyć imperium upada imperator od wielu lat milczy a nowe technologie ni są wynajdowane a stara się zużywa prędzej czy później imperium upadnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 19:39, General Sturnn napisał:

Widzę, że temat nie miał dawno ciekawej dyskusji więc postanowiłem wam takową dać:)[...]
Tak więc kto miał według Was lepszych dowódców? Chaos czy Lojaliści?

Lojaliści miel Gulianiego(co prawda na Ziemi się nie pojawił ale ścigał rozbite odziały) , drugiego co do wielkości dowódcę w Imperium, dalej mieli Dorna który twierdził że da radę obronić pałac imperialny przed IW no i mieli Imperatora co dawało im "lekką" przewagę :) Według mnie dowódcy równoważyli się pod względem umiejętności a lojaliści bili na głowę chaos wiarą w zwycięstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 20:08, Laczus napisał:

jak nie paczyć imperium upada imperator od wielu lat milczy a nowe technologie ni są wynajdowane
a stara się zużywa prędzej czy później imperium upadnie :(

A ja sądze ze NIE bo imperjum jak sama nazwa wskazuje to imperjum wiec tak latwo nieupadnie a ich pszeciwnicy sa zabardzo słuceni zeby sie zjednoczyc....i natym polega warhammer na sytułacji patowej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE.NIE GŁOŚ NIEPRAWDY BO SPŁONIESZ!
W czasie Dark Age of Technology wynalezione zostały STC(Standard Template Construct) które niestety zagineły.Jeżeli zostanie odnaleziony choćby jeden z tych artefaktów, Imperium stworzy nową broń, pancerze i pokona pod względem technologii nawet Tau.Dlatego przeszukiwane są planety.A kiedy zdobędziemy STC żaden heretyk nie będzie stąpał po ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 20:11, Adamido napisał:

NIE.NIE GŁOŚ NIEPRAWDY BO SPŁONIESZ!
W czasie Dark Age of Technology wynalezione zostały STC(Standard Template Construct) które
niestety zagineły.Jeżeli zostanie odnaleziony choćby jeden z tych artefaktów, Imperium stworzy
nową broń, pancerze i pokona pod względem technologii nawet Tau.Dlatego przeszukiwane są planety.A
kiedy zdobędziemy STC żaden heretyk nie będzie stąpał po ziemi.


Ja słyszałem też ,że poszukują jakiegoś legendarnego serwitora czy inną maszynę ( nie pamiętam nazwy). Ponoć posiada on informacje na temat potężnych technologii stworzonych jeszcze w Dark Age of Technology.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też mam taką nadzieje że wreście odnajdą STC i w imie imperatora oczyszczą wszechświat z wszelkie herezji
ku chwale imperium

Glorii Santa Imperialis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z STC jest taki lekki problem że Imperium znalazło ze 4 ale 3 były uszkodzone (z których składają 1 pełny ale brak im części) a 4 był spaczony i produkował jakieś droidy bitewne zabijające wszystko w zasięgu czujników. A największym sukcesem w badaniu STC jak na razie jest wytrzymalszy stop stosowany w bagnetach i pancerzach (czyli i tak nieźle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 20:29, Misiekow napisał:

Z STC jest taki lekki problem że Imperium znalazło ze 4 ale 3 były uszkodzone (z których składają
1 pełny ale brak im części) a 4 był spaczony i produkował jakieś droidy bitewne zabijające
wszystko w zasięgu czujników. A największym sukcesem w badaniu STC jak na razie jest wytrzymalszy
stop stosowany w bagnetach i pancerzach (czyli i tak nieźle).


A możecie mi powiedzieć, dokładnie co to jest ten STC .( że artefakty to rozumiem) ale kto je stworzył, do czego służą, jak wyglądają itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były to specjalne konstrukty powstałe w czasach przed Age Of Strife, miały one możliwość "tworzenia" nowych tehnologi, niestety zostały one utracone, a ponowne uruchomienie STC teoretycznie równało by się z podbojem wszechświata przez Imperium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 20:44, Sita napisał:

Były to specjalne konstrukty powstałe w czasach przed Age Of Strife, miały one możliwość "tworzenia"
nowych tehnologi, niestety zostały one utracone, a ponowne uruchomienie STC teoretycznie równało
by się z podbojem wszechświata przez Imperium.


Aha... no to przynajmniej dowiedziałem się czegoś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

STC to taka jakby "fabryka w puszce". Każda kolonia miała taki jeden aby szybko zbudować infrastrukturę i wojsko. Zawierał plany i schematy konstrukcyjne każdej machiny i broni kiedykolwiek powstałej i wyprodukowanej przez człowieka, wystarczyło dostarczyć STC surowce aby budować czego dusza zapragnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszepraszam za podwójnego posta.

Czytałem też, ( nie wiem gdzie, ale postaram znaleść linka) , o jakimś naukowcu który pracował dla Adeptus Mechanicus (chyba) wynalazł on obelisk, który według jego zapewnien mógłby zamknąć Oko Grozy raz na zawsze. Niestety Inkwizycja uznała to za cherezje i... wyeliminowała go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z Was patrzą na całą tą historię z góry obranego punktu. Ja, choc jestem za Imperium, rozpatruję to z pozycji bezstronnego obserwatora.
Ktoś powiedział, że Imperium miało Guillmana. Pragnę przypomnieć, że Alparius, nikomu innemu jak właśnie Gullniemu dał wycisk na planecie(nie pamiętam nazwy), praktycznie wygrywjąc. Guillman zabił go, ale szkoleni przez Alpahriusa dowódcy doskonale spiwywali, wypierajac Ultramarines z powierzchni. Gulllni rozwalił planetę z orbity bo ineczej nie mogł sobie poradzić. Po za tym, sam Imperator był winny temu, że wogóle doszło do Herezji.
I nie rozpatrujmy tego, że Horus był zły, dlatego przegrał. Nie patrzmy na niego wzgledem jego poglądów. Napoleon też nie był dobry,ale bez wątpienia był wielkim dowódcą, tak jak i Whelington, Patton, Romel,Aleksander Wielki, Juliusz Cezar, Yamato i inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tekst:

W naczelnych kręgach Ordo Malleus słyszy się pogłoski, jakoby heretycki inkwizytor Quixos omal nie ukończył budowy pylonu wzorowanego na monolitach cadiańskich, mającego w jego opinii zamknąć Oko Grozy raz na zawsze. Jego agenci pobrali dokładne wymiary pylonów z Cadii i odtworzyli je dzięki żmudnej precyzyjnej pracy. Quixos nie dokończył dzieła swego życia, gdyż w roku 343.M41 został wytropiony i unicestwiony przez grupę lojalistycznych inkwizytorów. Jego teoria na temat możliwości zamknięcia Oka nigdy nie została sprawdzona w praktyce.

A tu link:
http://www.bitewniaki.gildia.pl/whitedwarf/wd282/eyeofterror

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W swoim poście napisałeś że Alparius dał wycisk Guilmanowi.Prawda.Lecz co z tego że dał mu wycisk kiedy NIE MÓGŁ oblegać Terry??Wtedy Ultramarines byli największym zakonem i mogli sobie pozwolić na duże straty by odciągnąć Alpariusa od Ziemi.Jednak ciągle zmierzali do Ziemi i przebijali się do niej.Summa Summarum niezdążyli jednak odciągneli znaczne siły Chaosu od Świętej Terry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak sobie i..Cóż może i jest to fikcyjny świat ale trochę mnie wciągnął już... ;D Myślę że Chaos przegrał z ''lojalistami" bo po prostu zagęłbili się w chaosie i w niepamięć poszły strategie stosowane w szeregach imperium. Zastąpiła je rzeź.Tak to już jest z tymi złymi. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować