Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Zastąpiła je rzeź.Tak to już jest z tymi złymi. ;D
Większość z armii Chaosu stanowili zwykli heretycy.Więc trudno mówić o strategiach w ich wykonaniu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Horus i jego poplecznicy popełnili jeden błąd , który można znalężć nawet na kartach naszej historii. Jaki to błąd?? Cóż chciał za wszelką cenę przejąć władzę nad Imperium i zdobyć Terrę. W całej historii tylko raz udało się coś takiego. Wizygoci ,zdaje się , podbili upadające Imperium Rzymskie. A już wspomnianemu Napoleonowi czy chu..wemu strategowi Hitlerowi się nie udało. Horus wyciągnął łapę po coś czego nie mógł ogarnąć i dlatego poniósł porażkę. Zresztą nawet jakby mu się udało zdobyć stolicę to miałby ten sam cyrk co Bush teraz w Iraku, nieprawdasz?? Imperium wszak tak łatwo by się nie poddało najwyżej przeszliby do ruchu oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby padł Imperator, lojaliści stracili by przywódcę i ochotę do walki. Horus zawsze stosował tą samą taktykę. ,,Wyrywał gardło" przeciwniki. A Pan panie Krzysztofie, niech poczyta najpierw a potem sie wypowiada. Horus rzucił Imeprium na kolana i tylko pojedynek Imperatora z nim pomógł lojalistom wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Pan panie Krzysztofie, niech poczyta najpierw

Dnia 27.10.2006 o 21:22, General Sturnn napisał:

a potem sie wypowiada. Horus rzucił Imeprium na kolana i tylko pojedynek Imperatora z nim pomógł
lojalistom wygrać.


Poczytałem. Przyznaję , nie tak wiele jak reszta wypowiadających się tutaj ,ale poczytałem wszystko to do czego miałem dostęp... I z tego co przeczytałem wynika że Impertor był Imperium.On je scalał bo ono było dziełem jego życia... Póki on nie padł na kolana samo Imperium się trzymało. A nawet jak śmiertelnie ranny zaniemógł i mógł być już tylko duchem ze swoimi lojalnymi synami Imperium trwało ,a heretycy pieszchli. Nie mam może tylu źródeł w postaci codeksów i innych atrakcji , sięgających do kieszeni fanów , fundowanych nam przez GW ,ale dochodzę do pewnych wniosków. A jeśli już o sięganiu do kieszeni... Właśnie składam pierwszą figurkę z tej serii , Space Marine Commander... :D ...dałem się złapać na lep tego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Horus rzucił Imeprium na kolana i tylko pojedynek Imperatora z nim pomógł lojalistom wygrać.

Równie dobrze mogę powiedzieć :Chaos nie miałby szans z Imperium i tylko Herezja Horusa dała im cień szansy.Akuku?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rebelianci nie mieli szans wygrania otwartej walki z lojalistami, dlatego zdecydowali się na szybki rajd na Terrę. Ultramarines, najliczniejszy wtedy legion, nie miał możliwości szybkiego skoncentrowania się, i odparcia ataku Heretyków. Opuszczenie tarcz przez Horusa było próbą jak najszybszego zakończenia Bitwy o Złoty Pałac, gdyż miał świadomość zbliżającego się Legionu Ultramarines i innych sił lojalistów. Zauważcie, że w obronie Terry brały udział bodajże 3 legiony lojalistów, a prawie wszystkie rebeliantów.

A co do inkwizytora Quixosa i próbie zamknięcia oka grozy cadiańskimi pylonami... Był tak ślepo ogarnięty rządzą zamknięcia Oka, że dopuścił się przy tym heretyckich metod (rozpętał wojnę domową w całym sektorze, odpowiedzialny był za śmierć milionów ludzi, używał do swoich celów zniewolonych demonów itp.). Powstrzymał go jednak inkwizytor Gregory Eisenhorn, podczas brawurowego ataku oddziałów inkwizycji na jego siedzibę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Historia Warhammera jest przyznam fascynująca , bo zbija się na to kilkadziesiąt różnych historii , ale czy nie wydaje wam się że chwilami przesadzacie?? Opisujecie to wszystko , cytujecie , przytaczacie jakbyście w to wierzyli. A przecież to wszystko stworzone jest po to by więcej sprzedać figurek , książek itp. Wiem o tym najlepiej ponieważ sam uległem urokowi i świata WH40k i figurek GW. ;D Więcej dystansu Mr.Gond.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2006 o 22:41, Adamido napisał:

Równie dobrze mogę powiedzieć :Chaos nie miałby szans z Imperium i tylko Herezja Horusa dała
im cień szansy.Akuku?:P



5 prawda wiary: Głupota ludzka jest nieśmiertelna.
Jak widzę nikt nie dostrzegł planu, jaki Horus przygotował. Chciał odciąć głowę od reszty ciała. Rzeczą oczywistą jest, że bez głowy, reszta umiera. Powiedziałbym, że rebelia jak i liojaliści mięli równe szanse. Jak sami zauważyliście, Guillman nie mógł wziąc udziału w bitwię o Terrę. Czyli najliczniejszy Zakon nie walczył. Wedle przekazu jaki ostał się, Preturbo zniszczył już umocnienia Pałacu, w chwili kiedy Horus opuścił tarzce okrętu.
Kazdy idiota wie, że był to zabieg, który miał na celu zakonczenie bitwy i przygotowanie wojsk na uderzenie Russa i El''jasona. Bo jak Horus mógł odeprzeć atak SW i DA gdy wszystkie wojska miał na Ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 17:29, General Sturnn napisał:

Jak widzę nikt nie dostrzegł planu, jaki Horus przygotował. Chciał odciąć głowę od reszty ciała.
Rzeczą oczywistą jest, że bez głowy, reszta umiera. Powiedziałbym, że rebelia jak i liojaliści
mięli równe szanse. Jak sami zauważyliście, Guillman nie mógł wziąc udziału w bitwię o Terrę.
Czyli najliczniejszy Zakon nie walczył. Wedle przekazu jaki ostał się, Preturbo zniszczył już
umocnienia Pałacu, w chwili kiedy Horus opuścił tarzce okrętu.
Kazdy idiota wie, że był to zabieg, który miał na celu zakonczenie bitwy i przygotowanie wojsk
na uderzenie Russa i El''jasona. Bo jak Horus mógł odeprzeć atak SW i DA gdy wszystkie wojska
miał na Ziemi?


Gdy Horus opuszczał tarcze okrętu, Ultramarines, Space Wolves i Dark Angels byli kilka godzin lotu od Ziemi, a Lojaliści odbili rebeliantą port kosmiczny, i nie mogli już otrzymywać wsparcia z orbity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grond ma rację.Horus musiał spróbować to skończyć.Bo wiedział że to jego ostatnia szansa.Ale na szczęście nie udało mu się pokonać Imperatora:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2006 o 17:29, General Sturnn napisał:

5 prawda wiary: Głupota ludzka jest nieśmiertelna.
Jak widzę nikt nie dostrzegł planu, jaki Horus przygotował. Chciał odciąć głowę od reszty ciała.
Rzeczą oczywistą jest, że bez głowy, reszta umiera. Powiedziałbym, że rebelia jak i liojaliści
mięli równe szanse. Jak sami zauważyliście, Guillman nie mógł wziąc udziału w bitwię o Terrę.
Czyli najliczniejszy Zakon nie walczył. Wedle przekazu jaki ostał się, Preturbo zniszczył już
umocnienia Pałacu, w chwili kiedy Horus opuścił tarzce okrętu.
Kazdy idiota wie, że był to zabieg, który miał na celu zakonczenie bitwy i przygotowanie wojsk
na uderzenie Russa i El''jasona. Bo jak Horus mógł odeprzeć atak SW i DA gdy wszystkie wojska
miał na Ziemi?


A co do tego, że Horus zamierzał "odciąć głowę od reszty ciała" to racja. Plan miał, ale nie wszystko co zaplanowane zawsze wychodzi tak jak tego chcesz. Aha... I wyłom w pałacu dokonały Tytany z rebelianckich legionów. Iron Warriors nie robili tego na tak wielką skalę jak Tytany (Tytany zrobiły w murze takie wyłomy, że rebelianci dostali się do wnętrza pałacu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 17:47, Dyzio Diablo napisał:

Zastanawialiście się kiedyś gdzie dokładnie stoi pałac Imperatora? Na Ziemi ale w jakim miejscu?
Jak myslicie gdzie znajduje się Pałac Imperialny?


Jak to gdzie?Nasz Imperator mieszka w Warszawie w Pałacu Prezydenckim :P:P:P:P

Sorry za offtop, po prostu musiałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 18:02, Mroku21 napisał:

Jak to gdzie?Nasz Imperator mieszka w Warszawie w Pałacu Prezydenckim :P:P:P:P

Sorry za offtop, po prostu musiałem :D


No nie no, LOL :D a jeżeli Jarosław jest Imperatorem to kto jest Lechem? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może być inkwizytowem jak mu się spodoba. a tak w ogóle to nie mam pojęcia gdzie może miszkać Sz.P Imperator. Na pewno w takim miejscu gdzie nie nikt go nie dosięgnie, tylko żeby tam była kablówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 18:04, Dyzio Diablo napisał:

> Jak to gdzie?Nasz Imperator mieszka w Warszawie w Pałacu Prezydenckim :P:P:P:P
>
> Sorry za offtop, po prostu musiałem :D

No nie no, LOL :D a jeżeli Jarosław jest Imperatorem to kto jest Lechem? :]
No Imperator może nie, ale zapędy ma iście imperatorskie :D

Dnia 28.10.2006 o 18:04, Dyzio Diablo napisał:

Dobra koniec offtopowania.


Jeszcze tylko raz. Jarek und Lesiu we dwóch są akurat tak wysocy jak Imperator i nawet mogliby się złożyć na ułamek jego mózgu.Ok to definitywny koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować