Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2007 o 15:17, Szczur22 napisał:

Oko Terroru jest doskonale widoczne. To taka wielka fioletowa mgławica, oświetlająca pół galaktyki


Oko Terroru to nie mgławica tylko dziura w rzeczywistości.

Dnia 28.05.2007 o 15:17, Szczur22 napisał:

wszyscy wiedzą ze ogólnie najlepsi są Space Marines niema co sie kłócić są wszechstronni

A co powiesz na Kosmicznych Marines z 10 000 letnim doświadczeniem i darami od Bogów Chaosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko Chaos nie lał się cały czas między sobą, tylko wziął się do kupy i zaatakował Imperium Ludzi, to wtedy nie została by cegła na cegle ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 16:12, Nagaroth napisał:

> Oko Terroru jest doskonale widoczne. To taka wielka fioletowa mgławica, oświetlająca pół
galaktyki

Oko Terroru to nie mgławica tylko dziura w rzeczywistości.


Chodziło mi o to że wygląda jak mgławica. A nie jest dziurą w rzeczywistości tylko w Warpie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2007 o 22:52, Szczur22 napisał:

Taa. Chaos Rhino przejadą po nich jak po trawie, transportując chaośnickich SM pod złoty tron
:P

a propo to co lepsze Rhino czy Leman Russ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 17:57, Mr. Cin napisał:

a propo to co lepsze Rhino czy Leman Russ?


Rhino to transportowiec opancerzony, a Leman Russ to czołg, wiec sam odpowiedz sobie na to pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheh, zaklezy jak na to patrzymy. Szybki i zwinny rhino może podrzucić trzy plutony marines na tyły kolumny pancernej wroga a oni już im zrobią z dup jesien sredniowiecza zanim tamci sie obrucą :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm szperałem sobie po Wikipedii i znalazłem cosik ciekawego. Wspomniano już o tym wcześniej. Mam na myśli Star Child, jest to nieśmiertelna Dusza Imperatora. Wędrująca poprzez Warp, jest to jego esencja która po zniszczeniu ciała Imperatora przez Horusa przeniosła się całkowicie w Warp. Zgodnie z tym co tam pisze jest to urzeczywistnienie ludzkich pragnień tak samo jak są nimi Bogowie Chaosu, tyle że Star Child jest ich przeciwieństwem stanowi on Dobre cechy i pragnienia ludzkości. Co zaciekawiło mnie szczególnie to wspomnienie że Star Child będzie się mogło odrodzić i stworzyć Nowego Imperatora, w chwili gdy ludzkość będzie go najbardziej potrzebować. Na razie wspiera Ludzkość jakby z ukrycia poprzez swoją śmiertelną powłowkę podtrzymywaną przy życiu przez Złoty Tron oraz dzieląc się swoją potęgą z istotami nazwanymi Sensei. Tak jak Chaos ma swoich Championów, tak i Imperator ma swoich i to właśnie są Sensei. Dysponujący ogromną potęgą mogący wykorzystywać moc Warpu, jednak nie mogą oni zostać przez niego skarzeni gdyż nie odczuwają nienawiści czy gniewu.
Jak sądzicie... dojdzie kiedyś do jednego wielkiego Ragnaroku, podczas którego Imperator się odrodzi by ponownie chronić Ludzkość ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Star Child, Sensei i te różne pierdoły o odrodzeniu Imperatora to głównie pozostałości po wczesnych edycjach gier opartych na świecie Wh40k (Rouge Trader czy coś takiego), i GW odchodzi od tamtych historii. Aktualnie nie należy się na nich opierać, bo są nieaktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 15:34, Hubi Koshi napisał:

Jak sądzicie... dojdzie kiedyś do jednego wielkiego Ragnaroku, podczas którego Imperator się
odrodzi by ponownie chronić Ludzkość ??


Ragnarok, to jest zmierzch Bogów, a tu chodzi raczej o odrodzenie :P. No chyba, że zakładasz, że on przy powstaniu przy okazji uwali Bogów Chaosu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 15:34, Hubi Koshi napisał:

Jak sądzicie... dojdzie kiedyś do jednego wielkiego Ragnaroku, podczas którego Imperator się
odrodzi by ponownie chronić Ludzkość ??


Coś takiego jest uważane w Imperium za herezje. ;) Jedynie Thoranie (nie jestem pewien nazwy) wierzą w legedne którą przytoczyłeś. Naturanie Inkwizycji "trochę" to nie pasuje, dlatego Thoranie nie są zbyt lubiani w Imperium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 15:42, Everial napisał:

Ragnarok, to jest zmierzch Bogów, a tu chodzi raczej o odrodzenie :P. No chyba, że zakładasz,
że on przy powstaniu przy okazji uwali Bogów Chaosu :D

Owszem Ragnarok to Zmierzch Bogów i jak zapewne wiesz wywodzi się z mitologii Ludów Północy. Jest to ostateczna bitwa między dobrem i złem i w takim sensie właśnie chciałem go użyć. Chodzi mi o decydujący moment w historii świata WH40k kiedy zetrą się ze sobą wszystkie potęgi w gigantycznej wojnie i po wyniszczających walkach wyłoni się zwycięzca (miejmy nadzieję że Ludzkość i Imperator :-]), a cała reszta zostanie anihilowana, albo powalona na kolana i zredukowana do cieci swej dawnej potęgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 15:42, Dyzio Diablo napisał:

Coś takiego jest uważane w Imperium za herezje. ;)

A co mnie Inkwizytorzy obchodzę napuszczę na nich Burka (Titan z wbudowanym modułem AI wiernego psiaka) i będę miał spokój

Dnia 29.05.2007 o 15:42, Dyzio Diablo napisał:

Jedynie Thoranie (nie jestem pewien nazwy)
wierzą w legedne którą przytoczyłeś. Naturanie Inkwizycji "trochę" to nie pasuje, dlatego Thoranie
nie są zbyt lubiani w Imperium.

Nie jestem pewien co do Thorian, bo na Wikipedii do określenia bractwa znającego tą legendę i wierzącą w nią użyto słowa Illuminati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2007 o 15:47, Hubi Koshi napisał:

wojnie i po wyniszczających walkach wyłoni się zwycięzca (miejmy nadzieję że Ludzkość i Imperator
:-]), a cała reszta zostanie anihilowana, albo powalona na kolana i zredukowana do cieci swej
dawnej potęgi


Ja nie jestem taki pewny czy było by tak dobrze jak by zwyciężyło Imperium:/. Przecież to takie państwo totalitarne nie można żyć normalnie tylko ciągle Imperator, Imperator...a jak ci się nie podoba to Inkwizycja przychodzi i na stos z tobą;P. Pozatym nie jestem pewny czy ta wielka wojna każdy na każdego nie jest na ręke gościom z Imperium..kiedy ciągle jest stan zagrożenia to nikt nie myśli o buncie no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 15:51, Konował napisał:

Ja nie jestem taki pewny czy było by tak dobrze jak by zwyciężyło Imperium:/.

Teoretycznie Imperator jest żyjącymi ideałami dobra ludzkości, chroniący ją i pragnący jej dobra, więc teoretycznie to chyba dobrze :-] A Inkwizycja to ostatecznie tylko ludzie no nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 15:54, Hubi Koshi napisał:

> Ja nie jestem taki pewny czy było by tak dobrze jak by zwyciężyło Imperium:/.
Teoretycznie Imperator jest żyjącymi ideałami dobra ludzkości, chroniący ją i pragnący jej
dobra, więc teoretycznie to chyba dobrze :-] A Inkwizycja to ostatecznie tylko ludzie no nie
??


W sumie tak ale trochę poczytałem o ich praktykach i nie przypadli mi do gustu;>. Tau są najlepsi, nie odrzucają nikogo wierzą w dobro. Mają też sprawiedliwy system kast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2007 o 15:58, Konował napisał:

W sumie tak ale trochę poczytałem o ich praktykach i nie przypadli mi do gustu;>. Tau są
najlepsi, nie odrzucają nikogo wierzą w dobro. Mają też sprawiedliwy system kast.

Zgodzę się Tau to społeczeństwo utlylitarystyczne. Wierzą że największym dobrem jest być użytecznym dla społeczeństwa, że dla każdej istoty jest miejsce w społeczeństwie, gdzie będzie się mogła spełnić i uczynić życie reszty społeczeństwa lepszym. Martwi mnie tylko jeden mały szczególik, oni są za "dobrzy" dla uniwersum WH40k. Wystarczy na nich popatrzeć by dojść do wniosku że są jakby "z innej bajki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować