Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2014 o 01:09, ManweKallahan napisał:

Tak w ogóle, to czy gra wymusza na graczu przejście na emeryturę po osiągnięciu przez
menadżera jakiegoś wieku? Bo mój ma już 60 na karku :P Wydaje mi się, że nie powinna,
ale może jednak?

Kiedyś gdzieś chyba na cmrev padło podobne pytanie i ktoś kto rozegrał bardzo dużo sezonów twierdził, że przy dojściu do 99 lat wiek zaczyna się cofać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeszedł mi przez myśl pomysł na fajny mod do FMa. Gdyby tak móc zacząć grę od np. 1992 roku z tamtymi składami, ale z realnymi PA zawodników i prawdziwymi graczami wśród newgenów. Pewnie nic takiego nie powstanie, bo to fura roboty, ale ja chciałbym w coś takiego zagrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie zaraz jasny trafi!
Mam problem, i to od wielu lat ten sam, dotyczy scoutingu: dopóki go nie ruszę to te moje ludki sobie scoutują co chcą i jest wszystko pięknie ładnie. Ale jeśli anuluje im obecne zadania i przydzielę własne to po 2-3 tygodniach wyskakuje mi że ''poszukiwania zakończone'' i muszę takiemu scoutowi wznawiać przydział pracy. I on po 2-3 tygodniach znowu zakończy i tak w koło macieju. Razy 12 scoutów to idzie się pochlastać! Jak ich wysłać w świat na amen!? Ja nie znajduje takiej opcji, męczę się z tym już od kilku FMów z rzędu i nie wiem jak temu zaradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - gość CZTERY DNI scoutował i ''zakończył'' swoją działalność. Całych 3 gości w tym czasie zdążył obejrzeć? O co tu chodzi?

20141021130527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś FM 2015 i włączyłem pierwszy raz. Trochę się pozmieniało, ale to raczej kosmetyka. Przeraził mnie natomiast widok meczowy, bo w zaproponowanym ujęciu reżyserskim wygląda to koszmarnie... Dopiero gdy ustawiłem widok z ławki, to piłkarze przestali wyglądać na pracowników Ministerstwa Głupich Kroków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 13:06, misioo napisał:

Proszę bardzo - gość CZTERY DNI scoutował i ''zakończył'' swoją działalność. Całych 3
gości w tym czasie zdążył obejrzeć? O co tu chodzi?


Skoro Twoj skaut ma perfekcyjna znajomosc szkockiego futbolu to tak juz jest. Nowe talenty nie pojawiaja sie z dnia na dzien, wiec nie ma co go wysylac co chwile w ten sam rejon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 00:38, walgierz napisał:

Kupiłem dziś FM 2015 i włączyłem pierwszy raz. Trochę się pozmieniało, ale to raczej
kosmetyka. Przeraził mnie natomiast widok meczowy, bo w zaproponowanym ujęciu reżyserskim
wygląda to koszmarnie... Dopiero gdy ustawiłem widok z ławki, to piłkarze przestali wyglądać
na pracowników Ministerstwa Głupich Kroków.


Póki co to chyba jeszcze beta jest, nie ma się co spodziewać fajerwerków. Zresztą i tak pewnie jak zwykle sensowne granie zacznie się w lutym, po ostatniej łatce.;p
Ja chyba sobie odpuszczę, ostatnio zapominałem że ''nieparzyste FM-y'' zawsze są jakieś słabsze jak te parzyste i w 13 jakoś nie pograłem za dużo. Kupie pewnie do kolekcji, ale to pewnie po dłuższym czasie, jak już cena gry stanie się odpowiednio niska.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawodnik oświadczył mi, że chce odejść z zespołu po zakończeniu kontraktu, jest przy nim ikonka WT. Da się go jeszcze namówić do pozostania, czy to już nieodwołalne?
Dałem mu status piłkarza kluczowego, pochwaliłem formę (jak dotychczas tylko raz), coś jeszcze mogę zrobić?
Wyszło tak, bo chciał dostać dużą podwyżkę, na którą nie chciałem się zgodzić, więc chciałem poczekać jeszcze trochę czasu. Niestety, potem obraził się na mój komentarz pomeczowy w szatni (nie pierwszy raz, to dość kapryśny zawodnik...). Obiecałem mu w rozmowie, że się poprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 13:02, misioo napisał:

Szlag mnie zaraz jasny trafi!
Mam problem, i to od wielu lat ten sam, dotyczy scoutingu: dopóki go nie ruszę to te
moje ludki sobie scoutują co chcą i jest wszystko pięknie ładnie.

Sam tego nie rozumiałem,dlaczego tak jest, ale jakimś dziwnym trafem opcja ciągłego wyszukiwania nie działa ;/
Może już to poprawili, albo jest jakiś dodatkowy pstryczek na to ? Nie mam wglądu do nowych wersji, więc nie sprawdzę.

Jedyne co mogę polecić to wyszukiwanie regionalne z opcją roamingu.
Mi to się bardzo dobrze sprawdzało, bo zdecydowanie ograniczyłęm liczbę mało ambitnych scautów :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, słabo coś się temat prezentuje, mimo premiery nowej odsłony gry. Ja wiem, że to nieparzysta część i wiadomo że będzie słabsza jak parzysta(;p), ale jednak to dziwne.

Generalnie sprowadziła mnie tu chęć zadania pytania o dwa typy zawodników. Pierwszy to najbardziej przepakowany regen jakiego mieliście w składzie, drugi zaś to piłkarz(regen bądź prawdziwy) którego atrybuty nie wyglądały jakoś super, a grał świetnie.
U mnie typem pierwszego był Zivorad Davidovic(FM 2010), który stworzył się gdzieś tam w czeluściach serbskiej ligi i potem straszył na angielskich boiskach w Leeds które wtedy prowadziłem. Screen pochodzi z okresu kiedy nie był jeszcze u szczytu swoich możliwości i można dodać do większości atrybutów 2-3 punkty. Pamiętam, że jedyne w czym nie był świetny to część warunków fizycznych(przyspieszenie i wyskok poniżej 15). Poza tym killer, który mógł śmiało wymiatać na każdej pozycji poza bramką.

Za to chyba najlepszym zawodnikiem który nie grzeszył atrybutami jakiego miałem był Velin Damyanov(również z czasów FM 2010). Karierę grałem wtedy w Bułgarii i koleś stał się opoka defensywy, którego średnia za sezon zawsze kręciła się wokół ~8(w pucharach spisywał się równie dobrze).

Pamiętacie jakieś swoich graczy tego rodzaju?

W sumie można też dodać kategorię najlepszego wychowanka z klubowej akademii(tu mam kilku w pamięci, ale póki co wygrywa pan pochodzący z aktualnej kariery w FM 2014, którego obrazka zapomniałem wrzucić, jak ktoś chce to jest on w temacie Nocnych Marków: http://imgc.gram.pl/2014_48_20141126001827.jpg).

Inną ciekawostką mogą być synowie znanych menadżerów. Gra może wygenerować nam własną latorośl w akademii(wystarczy odpowiednio długo prowadzić klub i może się to wylosować), tyczy się to również innych menadżerów którzy są w grze. Z tych największych widziałem kiedyś (Jerome) Wengera w Arsenalu(niestety screena nie mam :/) i (Manuela) Mourinho w Realu Madryt(tu już screena mam). Ciekawe czy ktoś spotkał się jeszcze kiedyś z czymś takim? (a w nowych odsłonach identyfikacja jest łatwiejsza i w 100% pewna, będzie bowiem podane pokrewieństwo w statusie zawodnika).

20141126091944

20141126091951

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę pisać w nocnych markach bo za wcześnie, więc piszę tutaj. Co to dokładnie za skin? Nie no bramkarza masz super, i to tak młodego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 14:15, haderQ napisał:

Witam, nie mogę pisać w nocnych markach bo za wcześnie, więc piszę tutaj. Co to dokładnie
za skin? Nie no bramkarza masz super, i to tak młodego.


Skin to nieco podrasowana wersja domyślnego: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=192383043
To jest wersja jasna, na Work Shop dostępna jest też ciemna.
Tak jak pisałem w Markach, miałem z tym problem z poprawnym wyświetlaniem klubowego overview, w razie czego sprawę załatwia ten panel(wystarczy zastąpić nim już istniejący w Documents\Sports Interactive\Football Manager 2014\skins\better_panels_official_default\panels): http://www.mediafire.com/view/xs1xxp85at15468/club%20overview%20panel.xml

A bramkarz to jedna z nielicznych szczęśliwych FM-story. Juniora polecił mi jakiś agent, musiałem za niego znacznie przepłacić(no ale młody Czech bramkarz, to się musi dobrze kojarzyć xD), potem wypożyczyłem go do Bordeaux gdzie nawet coś tam pograł, następnie do Porto(gdzie był już podstawowym zawodnikiem, zdobył z nimi wszystkie trofea w Portugalii w jeden sezon :D). Potem bronił już u mnie na zmianę z Rui Patricio(starszy kolega na wyjazdach, młodszy w spotkaniach domowych). W najnowszym sezonie był już w tak dobrej dyspozycji, że zmusił do odejścia z klubu Portugalczyka i cały sezon spędził między słupkami, z dość dobrym efektem(46 spotkań, 32 stracone bramki, 24 czyste konta, średnia 7.01).

W ogóle miałem ciekawy sezon, po tej wyprzedaży kluczowych napastników przez pierwsze pół roku był problem ze zdobywaniem goli(na szczęście zabrali się za to pomocnicy, a nawet i obrońcy). Ale ciężko o inny scenariusz jak się w ataku wystawia młodzieńca z akademii i dość chimeryczny młody talent przybyły sezon wcześniej z Brazylii. W rezerwie pojawiał się młody Turek, który sezon wcześniej był piątym w kolejce do grania, i młody Francuz który domyślnie był rozgrywającym.
Potem jednak było już tylko lepiej, i klubowy wychowanek skończył z bilansem 35-18-14, Brazylijczyk z 49-27-14, Turek został królem strzelców Ligi Mistrzów z 10 bramkami na koncie, a ja wygrałem w sumie Super Puchar Niemiec, Klubowe Mistrzostwa Świata, Bundesligę, Ligę Mistrzów(tytuł obroniony! :D) i jako wisienkę na torcie Puchar Niemiec, gdzie w końcu wygrałem z Bayernem(po kilku ostatnich porażkach na każdym możliwym froncie) i to aż 4-1.
Fajna zabawa całkiem, teraz pora na wprowadzanie kolejnych wychowanków do zespołu i sprawdzenie, co z tego wyjdzie.
Screen z finału LM fajnie pokazuje jaki kawał szczęścia mi się trafił, Chelsea nie wykorzystała karnego na 2-0(juz w 10 minucie xD), a potem u mnie zadziałała suszarka w przerwie, jaką zafundowałem swoim zawodnikom.:D

20141202154025

20141202154040

20141202154049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to moje gratulacje :) ja miałem walczyć o środek tabeli - kolejkę przed końcem jednak zapewniłem sobie pierwsze miejsce w Serie C1. Żeby było ciekawiej, steam zaliczył mi za to aczika Włoski bohater. Teraz czas na rewanż finału Pucharu Pro Ligi i ostatni mecz sezonu. Już myślę o jakichś 3-4 zawodnikach, których mógłbym sprowadzić, ale nie wiem czy pozwolą mi na to możliwości mojego biednego klubiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który fm był lepszy- 10,11 czy 12? Wracam do starszych bo od 13 to już nie mogę się przyzwyczaić do zmian. Za dużo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 23:51, Accid napisał:

Który fm był lepszy- 10,11 czy 12? Wracam do starszych bo od 13 to już nie mogę się przyzwyczaić
do zmian. Za dużo tego.


2006 - 2008 - 2010 - 2012 - 2014, czyli każdy parzysty jest najlepszy.;p
Mam podobnie w nowych częściach i długo się przyzwyczajam, pamiętam że w okresie kiedy wychodził FM 2011 ja grałem sobie w najlepsze w 2008, do którego też długo nie mogłem się przekonać i siedziałem w 2006.:D
Generalnie również polecam pograć w dwunastkę, a jak już się znudzi, to czternastka jest świetna, gram już trochę właśnie w tę część i sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 14 jakoś po premierze ale po 20h po prostu ... tęsknię za 11-ką. Tyle w niej spędziłem czasu,i najlepsze- nie była tak pochłaniająca jak 14. Muszę też 12 pograć. http://www.cjs-cdkeys.com/ godna zaufania? Nigdzie indziej nie widzę 12 do kupienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już im zaufałem, mają kontrakt z jakimś autokeyem i zdecydowałem, że przypału by nie robili. Następnym razem zobacze keye.pl
FM 2012 na steam ma osiągnięcia ? Bo warsztatu to nawet 13 nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować