Zaloguj się, aby obserwować  
Alexei_Kaumanavardze

Polskie (i dobre) gry

74 postów w tym temacie

Chciałbym aby w tym temacie mówić o grach Polskich. Dobrych, lub nie ale zasze Polskich. Chodzi mi o to aby omawiać je a nie tylko pisać mi sie podobał Painkiller tylko rozwinąć dlaczego, żeby zmusić ludzi do dyskusji.

I tak ajpostanowiłem wspomniec o polskiej grze, którą zapewne nie wszyscy pamiętają. Nazywało sie to to Wacki.
Była to gra przygodowa, która ze względu na specyficzny humor i znalezienie się na płycie CDA cieszyła się dosyć dużym powodzeniem.Grafika była jaka była a abuła przedstawia się następująco. Do naszych tępych bohaterów zgłasza się przedstawiciel obcej cywilizacji. Przybysz ze świata równoległego prosi o pomoc w odnalezieniu zasilacza do urządzenia potrafiącego przemieszczać ludzi w czasie i przestrzeni. Ów bateria rozbiła się właśnie w naszym świecie roztrzaskując na kilka kawałków. Edek i Franc muszą wyruszyć w podróżno niemal całym globie ziemskim by skompletować moduł. Przemierzają oni lokacje od osiedla po Afrykę. Ma to sens nie bardzo, ale w polsce dobrze sie psrzedawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać mało prawdziwych graczy tutaj siedzi :P

W Wacki : Kosmiczną rozgrywkę grałem swoimi czasy (a było to grubo ponad 6 lat temu) i przeszedłem bodajże całość. Fajna old schoolowa przygodówka. A z jakimi polskimi grami się zetknąłem ? Ojjjj...
Polanie, Earth 2140 - 2160, Vulture, Franko, Wacki, Painkiller, Mortyr dużo tego było w każdym bądź razie. I lepiej dla tego topica aby rzucać jeden tytuł i omawiać go.

Czego sobie i Wam życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dora zgodnie z życzeniem Vovina przedstawie teraz następną polską grę z przeszłości, a mianowicie POLAN pierwszą część. Zapewne o drugiej każdy słyszał ale ja grałem tylkow pierwszą więc ją tu przedstawię. Otóż był to RTS wychodowany na fali popularności Warcrafta i Starcrafta. Odróżniała ją od tych gier fabuła i... system ekonomiczny opierający się na mleku sic!. Fabuła przedstawia księcia, który ma podbić (podobnie jak w Twierdzy) całe państwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 14:48, Vovin napisał:

Widać mało prawdziwych graczy tutaj siedzi :P

W Wacki : Kosmiczną rozgrywkę grałem swoimi czasy (a było to grubo ponad
6 lat temu) i przeszedłem bodajże całość. Fajna old schoolowa przygodówka. A z jakimi polskimi grami się zetknąłem ? Ojjjj...

Polanie, Earth 2140 - 2160, Vulture, Franko, Wacki, Painkiller, Mortyr dużo tego było w każdym bądź razie. I lepiej dla
tego topica aby rzucać jeden tytuł i omawiać go.

Czego sobie i Wam życzę


ee z tym Mortyrem to mam nadzieje że to żart, bo jeżeli nie jest o niebo lepszy od swojego sequela, to ja bym tej gry nie radził nawet 3m kijem dotykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teenagent - chyba pierwsza porzadniejsza polska przygodowka. najpierw demko wyszlo na coverdisku w secret service (ktos jeszcze pamieta te gazete :), potem sama gra, a po jakims czasie doczekala sie wersji z mowionymi dialogami, co jak na tamte czasy i to jeszcze w polsce, bylo juz naprawde czyms.
sama gra miala troche koslawa rysowana grafike i lekko naciagana fabule, ale kto by sie tam przejmowal takimi duperelami :) to byla przygodowka z humorem i to calkiem niezlym. moim ulubionym momentem bylo schowanie sie w lewym dolnym rogu ekranu w jednym momencie gry :) - ci co grali na pewno beda pamietac o co chodzi :)

do minusow gry niestety nalezala jej dlugosc, a w zasadzie brak tej dlugosci - gra poprostu byla krociotka. no i grafika moglaby byc troche lepsza - momentami byla fatalna perspektywa rysunkow i wygladaly one jakos tak jakby byly troche rozmyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:22, shinian napisał:

ee z tym Mortyrem to mam nadzieje że to żart, bo jeżeli nie jest o niebo lepszy od swojego sequela, to ja bym tej gry
nie radził nawet 3m kijem dotykać.

Wiesz Mortyr to i tak jest lepszy od swojej kuzynki-Niny. Ta to dopiero sie popisała. Jak można przy silnku na którym robione jest GTA tak źle wyglądać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polanie,
Polanie 2
Earth 2140
Earth 2150
Earth 2160
CLASH(bardzo dobra strategia.... w Gdańskim Ąuchan wciaż dostępna!!)
co tam jeszcze było aa wiem

Chrome!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:26, Alexei Kaumanavardze napisał:

> ee z tym Mortyrem to mam nadzieje że to żart, bo jeżeli nie jest o niebo lepszy od swojego sequela, to ja bym tej gry

> nie radził nawet 3m kijem dotykać.
Wiesz Mortyr to i tak jest lepszy od swojej kuzynki-Niny. Ta to dopiero sie popisała.
Jak można przy silnku na którym robione jest GTA tak źle wyglądać??


Matko kochana a ja myślałem że gorszej gry niż Mortyr II to już sie nie da zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:00, Alexei Kaumanavardze napisał:

Dora zgodnie z życzeniem Vovina przedstawie teraz następną polską grę z przeszłości, a mianowicie POLAN pierwszą
część. Zapewne o drugiej każdy słyszał ale ja grałem tylkow pierwszą więc ją tu przedstawię. Otóż był to RTS wychodowany
na fali popularności Warcrafta i Starcrafta. Odróżniała ją od tych gier fabuła i... system ekonomiczny opierający się na
mleku sic!. Fabuła przedstawia księcia, który ma podbić (podobnie jak w Twierdzy) całe państwo


z tego co pamietam pierwsi polanie wyszli bodaj w 1996 roku, a starcraft to chyba troszke mlodszy jest. chyba nawet jeszcze nie bylo wtedy warcrafta 2. natomiast napewno bylo to juz po dune 2 i chyba nawet po pierwszym c&c. ale fakt pozostaje faktem, ze jak na owczesne polskie warunki to byla tez niezla gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:30, shinian napisał:

> > ee z tym Mortyrem to mam nadzieje że to żart, bo jeżeli nie jest o niebo lepszy od swojego sequela, to ja bym
tej gry
> > > > nie radził nawet 3m kijem dotykać.
> Wiesz Mortyr to i tak jest lepszy od swojej kuzynki-Niny.
Ta to dopiero sie popisała.
> Jak można przy silnku na którym robione jest GTA tak źle wyglądać??

Matko kochana a
ja myślałem że gorszej gry niż Mortyr II to już sie nie da zrobić...

Widzisz. Jak nie szkoda ci kasy to możesz jeszcze ją kupic. Np u nas w Empie za ten szajz chcą aż 5zł Rozbój w biały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:30, penny napisał:

z tego
co pamietam pierwsi polanie wyszli bodaj w 1996 roku, a starcraft to chyba troszke mlodszy jest. chyba nawet jeszcze nie
bylo wtedy warcrafta 2. natomiast napewno bylo to juz po dune 2 i chyba nawet po pierwszym c&c. ale fakt pozostaje faktem,
ze jak na owczesne polskie warunki to byla tez niezla gra :)


Możliwe mam dopiero 16 lat i niektórych rzeczy nie pamiętam mimo iż gram od czasów platformowego jeszcze 1 Duka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:28, Alexei Kaumanavardze napisał:

- momentami byla fatalna perspektywa rysunkow i wygladaly one jakos tak jakby byly troche rozmyte.

Taki już urok przygodówek
ze starej szkoły.


no wlasnie nie koniecznie, czego przykladem moze byc lucasarts i sierra... ale to byli weterani tego gatunku :) grunt ze w teenagenta dalo sie grac - sprawil mie wiecej radosci niz wiele obecnie wychwalanych pod niebiosa przygodowek :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych starszych gier to w pamieci utkwil mi Franko natomiast z nowszych to Painkiler pokazal ze Polacy potrafia stworzyc naprawde dobra i swietnie wygladajaca gre (na dodatek po stosunkowo niskiej cenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować