Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Milion za Jobsem

55 postów w tym temacie

A ja przyjme każdy komputer!! Jak ktoś chce to moze mi dac takze poniżej tego co przyjmuje CD Projekt :P.. W sumie to ciekawe czy Microsoft doprowadzi kiedys do tego ze cały system będzie w sumie samą dzirurą co do zabezpieczeń, albo czy doprowadiz że nie bedzie ani jednej dziurki? Jest też prawdopobonne że w końcu Microsoft sam wrzuci w Windows miliony trojanów i to na nich WIndows bezi działał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Analitycy szacują, że w bieżącym roku już ponad milion właścicieli PeCetów mogło się przesiąść na komputery Apple’a. Wzrost zainteresowania Macintoshami wiąże się zarówno z popularnością iPodów jak i rosnącą frustracją użytkowników Windows.

Przeczytaj cały tekst "Milion za Jobsem" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie tylko zastanawiam co to trzeba robic na tym kompie zeby miec tyle trojanow i wirusow. Uzywam kompa baaardzo intensywnie od ok 10 lat i mialem moze ze 3 wirusy dotychczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bezawaryjnosc sprzetu z pod zanku jabluszka to zaczyna byc juz powoli mit. coraz czesciej stykam sie z ludzmi ktorzy jako uzytkownicy jablek wrecz wysmiewaja ta iluzje, jaka otacza produkty od pana jobsa.
no a stwierdzenie w artykule "niewątpliwie pomaga w tym rosnąca liczba błędów wykrywanych w Windows" to juz wogole jest rozbrajajace. ms coraz sprawniej lata swoje dziury. wsrod osob zorientowanych w temacie mozna nie rzadko spotkac sie z opinia, ze zwykly linux na dzien dobry potrafi byc grozniejszy dla uzytkownika niz windows.

widze ze wszyscy poprostu "jada" na mitach i nikt nie zada sobie trudu zeby troche przeanalizowac ten temat. no i potem sie czyta takie banaly w artykulach i wypowiedziach zwyklych ludzi nie majacych pojecia o czym wogole mowia.

co do coraz wiekszego zainteresowania produktami apple to ja bym raczej powiedzial ze wplywa na to:
- oszlamiajaca popularnosc iPodow, przez co "jablka" sa coraz lepiej rozpoznawalne
- zblizanie sie cen komputerow z logiem lablka do normalnego poziomu, choc i tak nadal G5 kosztuje majatek w porownaniu do zwyklego pc.
- nietuzinkowy design produktow apple, ktory przyciagnie niejednego uzytkownika
- coraz wiecej mozliwosci zastosowania tych komputerow

---
zeby nie bylo - to nie ma byc zalazek dyskusji pod tytulem "winda jesd do dupy - maki sa the best" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olala niezły sprzencior ale cena mein got to jest właśnie zła strategia duża marża i już bogaty to se kupi max 2 no i mało tych bogatych a jak by spóścili marże to ile by mieli klijętów :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, to znaczy, że ja także zaliczam się do tego miliona :) Od trzech miesięcy jestem szczęśliwym użytkownikiem Maca i przyznam, że sprzęt jak i system operacyjny są super i zostawiają PC i Windowx/Linux lata świetlne w tyle :)

Szkoda tylko, że w pracy nadal musze używać Windowsów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no zeby nie bylo... tez uwazam ze maki sa super i wogole. ale z ta bezawaryjnoscia to bym nie posuwal sie za daleko :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 16:17, kamilimaciek1 napisał:

Olala niezły sprzencior ale cena mein got to jest właśnie zła strategia duża marża i już bogaty to se kupi max 2 no i mało
tych bogatych a jak by spóścili marże to ile by mieli klijętów :-).


bo ja wiem? niecale 4000 zeta za markowego, slicznego kompa z 17'''' panoramicznym monitorem (jakosciowo rozwala soniacze po 2000 zeta sztuka - wiem bo widzialem na wlasne oczy), bezglosny i super-szybki... procek 64bit ktory w testach w photoshopie i programach video rozwala pentiumy/athlony dual 3ghz.. calosc zamknieta wewnatrz tegoz monitora (patrz obrazek powyzej) ktory ma wszystko- nagrywareczki dvd dual layer, kamere, ladna firmowa myche i klawiature (kazda warta po 2 stowki), full bezprzewodowy (uzywasz tylko kabla zasilajacego - wifi, bluetooth zintegrowany), z funkcjami media center pc, do tego system operacyjny (ok 400 zeta) i oprogramowanie ilife (drugie tyle)... szczerze biorac pod uwage JAKOSC tego kompa oraz fakt ze jest markowy to powiem ze cena jest bardzo atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz... ja bym sobie kupil Mac''a [Power Maca] o ile wiecej gier i programow na nim chodzilo. Pozatym pamientajcie ze cyferki procesorow G5 nie sa wskaznikiem mocy. Maci ogolnie sa mocniejsze, ale niestety firma nie celuje w europejski rynek z tym sprzetem zabardzo, a na polskim sklepie apple mozna tylko stracic. Jak ostatnio tam zagladalem marza za ipody wynosila prawie 100%. Choc akurtat fanem muzyki nie jestem [przynajmniej nie az takim by nosic ja ze soba wszedzie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 16:29, penny napisał:

no zeby nie bylo... tez uwazam ze maki sa super i wogole. ale z ta bezawaryjnoscia to bym nie posuwal sie za daleko :|


Nie chodzi chyba o bezawaryjność samego hardwareu, tylko o system operacyjny, który jakoś tak nie chce się zawiesić.

A jeżeli chodzi o hardware, ja żadnych problemów nie miałem. Znam niestety tylko kilka osób, które posiadają maki, ale oni też problemów nie mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 16:35, Venom napisał:

Nie chodzi chyba o bezawaryjność samego hardwareu, tylko o system operacyjny, który jakoś tak nie chce się zawiesić.

:) ja znam tylko takich, co pracuja na makach zawodowo. generalnie zdaza sie klna na nie pod niebiosa, wlasnie dlatego ze sie lubia wieszac i resetowac :) zalezy poprostu do czego sie ich uzywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 16:39, penny napisał:

jesli mowisz o iMacu to jego cena w wersji 17'''' ksztaltuje sie mniejwiecej na poziomie 5800zl, a nie 4000zl


jeśli ktoś kupuje w firme SAD (oszczędzę sobie przymiotników bo jeszcze mnie ktoś do sądu poda) to oczywiście zostanie przez ową firmę zdarty z pieniędzy. Niestety to jest już smutna polityka firmy która w polsce sprzedaje te kompy. Kiedyś mieli zniżki edukacyjne na ok 10%, teraz jest lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 16:43, penny napisał:

ja znam tylko takich, co pracuja na makach zawodowo. generalnie zdaza sie klna na nie pod niebiosa, wlasnie dlatego ze sie
lubia wieszac i resetowac :) zalezy poprostu do czego sie ich uzywa...


No widzisz, sowjego maca uzywam w domu, glownie do muzyki/filmow/zdjęć/internetu i nie udało mi się zmusić systemu do żadnego nieporządanego zachowania.

Może Twoi znajomi pracują na jakichś starszych wersjach systemu, podobno pierwszy Mac OS X nie był aż taki dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 16:45, D2T napisał:

jeśli
ktoś kupuje w firme SAD (oszczędzę sobie przymiotników bo jeszcze mnie ktoś do sądu poda) to oczywiście zostanie przez ową
firmę zdarty z pieniędzy. Niestety to jest już smutna polityka firmy która w polsce sprzedaje te kompy. Kiedyś mieli zniżki
edukacyjne na ok 10%, teraz jest lipa.


nie. nie mam na mysli tej firmy. cena, ktora podalem pochodzi od jednego z wiekszych dostawcow sprzetu elektronicznego dla branzy dtp. firma jest naprawde solidna i ma dobra oferte. kupujac u nich nie trzeba sie niczym martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 16:49, penny napisał:

nie. nie mam na mysli tej firmy. cena, ktora
podalem pochodzi od jednego z wiekszych dostawcow sprzetu elektronicznego dla branzy dtp. firma jest naprawde solidna i
ma dobra oferte. kupujac u nich nie trzeba sie niczym martwic.


obawiam się, jeśli dobrze myśle o nazwie firmy, że kompy mają od tego samego polskiego dostawcy. porównaj ceny i zobacz czy nie zgadzają się co do grosza. anyway, imaki w uk czy w niemczech kosztuję ok 4800 zeta, na znizce edukacyjnej da sie 15% jeszcze zdjac. skad polska, zwariowana cena - nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować