Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Milion za Jobsem

55 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2005 o 16:47, Venom napisał:

No widzisz, sowjego maca uzywam w
domu, glownie do muzyki/filmow/zdjęć/internetu i nie udało mi się zmusić systemu do żadnego nieporządanego zachowania.

"zmusic" :) zmusic sie zawsze da. ale fakt, jesli sie uzywa maka do tego co piszesz, to raczej nie bedzie mial on szansy sie skopac, podobnie jak winda czy linux, jesli ograniczysz sie do tego i zachowasz zalecane srodki ostroznosci.

Dnia 08.11.2005 o 16:47, Venom napisał:

Może
Twoi znajomi pracują na jakichś starszych wersjach systemu, podobno pierwszy Mac OS X nie był aż taki dobry.

pracuja na calym przekroju systemow i sprzetu od apple, maja wiec co porownywac :) ich ocena sprowadza sie do tego, ze owszem sa ladne i "fajne" ale tak samo sie sypia jak pecety z winda, ktorych tez uzywaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 16:53, D2T napisał:

obawiam
się, jeśli dobrze myśle o nazwie firmy, że kompy mają od tego samego polskiego dostawcy. porównaj ceny i zobacz czy nie
zgadzają się co do grosza. anyway, imaki w uk czy w niemczech kosztuję ok 4800 zeta, na znizce edukacyjnej da sie 15% jeszcze
zdjac. skad polska, zwariowana cena - nie wiem.

zwariowana cena bierze sie z tego samego zrodla co zwariowana cena innego sprzetu elektronicznego :) ale skad tak naprawde to nie mam pojecia. ja wiem ze za granica moge dostac taniej - to sie tyczy kazdego sprzetu elektronicznego/fotograicznego/itp, tylko co ja zrobie jak mi sie przykladowo zepsuje? jest jeszcze pare innych kwestii istotnych w przypaku kupowania sprzetu do firmy, ale to juz inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwne że nikt jeszcze nie zauważył 2 żeczy:
1 strategie ciągle są domeną pctów (porządnych rpg to już sie nawet na pc nie robi, wszędzie fpp/tpp z ich ograniczeniami wciskają. toć to nawalanki z elementami rpg a nie prawdziwe rpg)

2 apple rezygnuje z power pc na rzecz inteli, a grafa już od dawna jest jak w pc (czyli nawet jak zdobędzie rynek, to dalej ludzie będą kupować składaki tylko ze zamiast pirackiego windows piracki macos zainstalują (ponoć wersje x86 macosu przeznaczoną dla deweloperów już sie udało na zwykłym pc zainstalować, pomimo sprzętowych zabezpieczeń). Wskutek czego aplie stanie sie tak naprawdę jeszcze jednym producentem pctów, tyle że na płycie głównej będzie dodatkowy scalak, coby niezcrackowany macos wiedział że opłata za napis apple została wniesiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 17:22, sig. napisał:

dziwne że nikt jeszcze nie zauważył 2 żeczy:
1 strategie ciągle są domeną pctów (porządnych rpg to już sie nawet na pc nie
robi, wszędzie fpp/tpp z ich ograniczeniami wciskają. toć to nawalanki z elementami rpg a nie prawdziwe rpg)


Facet! Ty to zauważyłeś! Jakiś zylion razy już w komentarzach. Wszędzie gdzie tylko się da to zauważasz! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam chyba prawo być zły że jeden z dwóch, a raczej 3 (bo strategie turowe i rtsy to 2 rózne gatunki) gatónków gier w które gram został kompletnie wypaczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 17:54, sig. napisał:

mam chyba prawo być zły że jeden z dwóch, a raczej 3 (bo strategie turowe i rtsy to 2 rózne gatunki) gatónków gier w które
gram został kompletnie wypaczony?


Wybacz, ale nie rozumiem, co mają strategie do komputerów firmy Apple??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 18:12, Koleś napisał:

Wybacz, ale nie rozumiem, co mają strategie do komputerów firmy Apple??

to że są tylko na pc? wiec takowy przetrwa, mimo ofensywy macintoszy (która może zostać zatrzymana, jak tylko zaczna na poważnie bugów szukać, albo wirusy sie zaczną pojawiać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 19:59, sig. napisał:

to że są tylko na pc? wiec takowy przetrwa, mimo ofensywy macintoszy (która może zostać zatrzymana, jak tylko zaczna na poważnie bugów szukać, albo wirusy sie zaczną pojawiać)


co do gier:
1) maki oparte na procesorach intela beda pozwalac na odpalanie na instalacje na drugiej partycji dowolnego windowsa. apple nie bedzie tego w zaden sposob wspieral ale bedzie to mozliwe. a wiec gry PCtowe beda dzialac jak na zwyklym PCcie (hardware bedzie identyczny a nawet mocniejszy - apple ma ponoc jako pierwszy wprowadzic komputery z wielordzeniowymi procesorami intela)
2) na macach sa gry strategiczne - w tej chwili gram w starcrafta, kupionego nota bene w antologii blizza od cdp. diablos tez chodzi, wow tez mi chodzi. co do stategii jest ich troche. nie wszystkie co na pc ale jednak sa
3) co do wirusow - apple bedzie supportowal tylko mac osx instalowany na kompach apple. nawet jesli jacys hakerzy zlamia zabezpieczenia (a pewnie zrobia) to problem bedzie dotyczyl raczej tylko uzytkownikow pctow z zainstalowanym nielegalnie mac osx. jako ciekawostke dodam ze przez ostatnie kilkanascie miesiecy nie powstal na maca ZADEN wirus ktory moglby uszkodzic dane lub komputer a sam system jest oparty na bardzo mocnym unixie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(która może zostać zatrzymana, jak tylko zaczna na poważnie bugów szukać, albo wirusy sie zaczną pojawiać)

Typowe, promicrosoftowe gadanie. Problem polega na tym, że nawet microsoft zrozumiał debilizm toku myślenia "popularność = ilość bugów".
Założenia Uniksa nie pozwalają na taką swobodę, na którą pozwala windows, dzięki czemu dla GNU/Linuksa, BSD czy opartego na BSD MacOS X liczba wirusów jest bardzo niska.
Łatki - zarówno dla MacOS X, dystrybucji GNU/Linuksa czy BSD pojawiają się w ekspresowym tempie i *nigdy* nie doszło do wykorzystania luk w taki sposób, jak zrobił to np. Sasser czy Blaster w windows.
No i samo podejście systemu do użytkownika - konta użytkowników tworzone zaraz po instalacji windows xp posiadają pełne, administratorskie uprawnienia, a wersja home edition pozostawia... puste hasło administratora.
Pomysł "ochrony plików systemowych" to paranoja. Nie lepiej zabronić użytkownikowi i jego procesom dostępu do ów plików niż marnować miejsce na dysku (na backup) pamięć i czas procesora (na stałe monitorowanie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że sam MacOS X używam sporadycznie, gdyż nie widzę powodu, by kupować gotowy komputer za wyższą cenę - zdecydowanie bardziej wolę sam dobrać każdy komponent. A to zapewnia mi tylko architektura x86 (a raczej: tylko x86 zapewnia w rozsądnej cenie), a z pewnością jest to w pewnym stopniu płacenie za samą markę. No ale mam równie dobry system (a dla mnie nawet bardziej userfriendly), jakim jest Gentoo GNU/Linux ;)
W każdym razie wszystko, co nie wywodzi się od Microsoftu automatycznie jest dobre. Choćby ze względu na to, że nie zmusza mnie do używania badzIEwnej przeglądarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 19:59, sig. napisał:

> Wybacz, ale nie rozumiem, co mają strategie do komputerów firmy Apple??
to że są tylko na pc? wiec takowy przetrwa,


Strategie domeną PC ??? Dobre sobie.
Starcraft (+BroodWar)
Cywilizacja 3
Warcraft 3 (+Frozen Throne)
Command & Conquer: Generals (+Zero Hour)
Heroes of Might & Magic 3
Heroes of Might & Magic 4
Czego chcieć więcej. Wszyskie wyżej wymienioną mają swoją jabłkową wersję. Mało tego w cywilizowanych krajach, Warcraft (podobnie jak Diablo a WoW to nawet i w Polsce, ale pewnie tylko dlatego, że nie był polonizowany) były standardowo wydawane na dwuformatowych wersjach Mac/PC. Z tytułów, które się wyżej nie załapały dodam jeszcze:
Age of Empires 2
Age of Mythology
Commandos (wszystkie części)
Myth (też chyba wszystkie 3)
Sim City 2k, 3k, 4, i wcześniejsze zapewne też
Tropico 1 i 2

Inna sprawa, że w pięknym kraju nad Wisłą są niemal nie do dostania :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh czy nie uwazacie ze ten komp na obrazku jest sliczny? caly komp w monitorze, zadnego wielkiego stojacego pod biurkiem towera? jeden jedyny kabel zasilajacy do wszystkiego? ehh, rozplywam sie... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 21:50, D2T napisał:

ehh czy nie uwazacie ze ten komp na obrazku jest sliczny? caly komp w monitorze, zadnego wielkiego stojacego pod biurkiem
towera? jeden jedyny kabel zasilajacy do wszystkiego? ehh, rozplywam sie... ;-)


Od dawna jestem zdania, że wszystkie jabłuszka są śliczne. Mnie jedno urzekło całkiem skutecznie ;)
Ale stacjonarnego Mac''a to póki co nie zamierzam mieć. Może jak wejdą procki intel''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to tu jest cokolwiek ma maca do dostania? a jesli chodzi o hirołsów i worcrafta wole częsci 2 (aktualnie czekam na recenzje civ 4 i pojawienie sie hirołsów 5). pozatym trzeba by sie wreszczie agnielskiego nauczyć (miałem go zaledwie w 3 szkołach i umiem tyle co z gier). zresztą jak już pisałem przechodzą na pctowe częsci, wiec starczy bootmenager i mamy pc albo mac w zależnosci od potrzeb (zwłaszcza ze linux już jest ma macintosza z powerpc oficialnie, wiec nie trzeba będzie kombinować jak tu obejsc zabezpieczenia). tylko pytanie jescze ile zapłacimy za napis apple bo coś podejrzewam żębędzie dużoi drożej niż samodzielnie złożony z pc (chocby dlatego ze intel też nisko swojego napisu nie ceni, wiec pc z amd napewno będzie tańszy od podobnego wydajnościowo maca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>mamy pc albo mac w zależnosci od potrzeb (zwłaszcza ze linux już jest ma macintosza z powerpc oficialnie, wiec nie trzeba będzie kombinować jak tu obejsc zabezpieczenia)

Ale to działa tylko w jedną stronę. Zainstalujesz cały soft dla x86 na Macintelu, ale MacOS X na zwykłym PC nie uruchomisz (albo raczej: nie uruchomisz legalnie).

Swoją drogą, apple lubi zmieniać procesory - m68k, ppc, x86 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co na japku Linux, jak standardowo masz opartego na BSD Mac OS X''a ?
Z sourceforge''a ściągasz Fink''a i i większość pingwinowego soft''u odpalasz bez problemów.
Okienkowe programy już teraz odpalasz za pomocą Micro$oft''owego Virtual PC albo opensource''owego Wine''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 22:38, Klimos napisał:

Ale po co na japku Linux, jak standardowo masz opartego na BSD Mac OS X''a ?
Z sourceforge''a ściągasz Fink''a i i większość
pingwinowego soft''u odpalasz bez problemów.
Okienkowe programy już teraz odpalasz za pomocą Micro$oft''owego Virtual PC
albo opensource''owego Wine''a.

problem w tym że pod mac os ponoć kompletnie nic nie można zrobić (po prostu system uznaje że jesli cie dopusci do jakichkolwiek ustawień, wysadzisz komputer albo coś gorszego). no chyba że sie teraz coś zmieniło, bo wczesniej trzeba było ponoć pół godziny żeby dostać łaskawe pozwolenie na zformatowanie dysku (dziekuje bardzo, ja tam wole poeksperymentować i mieć tak jak ja chce a nie tak jak che Jobs). a co do odpalania, to podejrzewam że całkiem legalnie będzie można uruchomić windows na macu (w końcu będzie z pctem zgodny prawda?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 22:50, sig. napisał:

a co do odpalania, to podejrzewam
że całkiem legalnie będzie można uruchomić windows na macu (w końcu będzie z pctem zgodny prawda?)


Już można: http://www.microsoft.com/mac/products/virtualpc/virtualpc.aspx?pid=virtualpc
Na razie niestety tylko w trybie emulowanym, ale NXK chodzi (przynajmniej te mniej wymagające tytuły) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować