Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PCI Express 2.0 za 2 miesiące

58 postów w tym temacie

yyyy fajnie i wogole ale kasy ciagle malo a tutaj wymyslaja coraz to nowsze standarty
ale dobrze bo bez tego nie bedzie fallouta 3 ;P zartuje
Jak to ktos z cda napisal : "Juz niedlugo bedziesz musial wychodzic na balkon i krzyczec do sasiadow (uwaga wlączam) zeby sobie pograc bo wszystkie domy w okolicy lekko przygasna" (_!_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 19:18, Jarys napisał:

> O nie ... : / A ja za niedługo chciałem dokonać modernizacji PC-ta : ) Darn....

Nie ma co się przejmować takimi rzeczami - zawsze coś nowego człowiek wymyśli.
Przypuśćmy, że będziesz teraz czekał aż nowy standard PCI2.0. Komputer kupisz dopiero kiedy
to się stanie a nazajutrz pojawią się informacje o nowych kościach pamięci 5GHz - znowu sobie
będziesz w brodę pluł, że nie poczekałeś.
Moim zdaniem nie ma co czekać na jakieś tam nowości - masz kasę na modernizacje kupuj teraz
- poza tym ciekawe ile będą kosztowały karty grafiki pracujące w takim standardzie - no i ile
po premierze PCI2.0 będą takie karty dostępne :)


Moze i masz rację :) Puki co będzie mi musiało wystarczyc standardowe PCI Express :), co i tak będzie jak dla mnie dość dużym postępem gdyż obecnie mam jeszcze płyte z szyną AGPx4 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pci-Express 1.0 - super nowość! Komputery przyszłości! Wkońcu nowy komp, złącze przyszłości zapewniające bezbolesną wymianę grafiki w tym standardzie przez najbliższych 5-6 lat!"* Buahahahahahaaaaa!

*ryk marketingowy wszystkich sprzedawców kompów sprzed roku-dwóch lat;)))))))

A tak poza tym - GOTHIC 3 EK! GOTHIC 3 EK! GOTHIC 3 EK!.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, i po co kompu taka szybkość przesułu danych (5 gb/s). Nawet AGP x8 miał wystarczającą. Ja rozumiem, Quad SLI i tego typu rozwiązania z tego skorzystają, ale inni nie. Ja sam mam PCI Express 1.0 i mi z tym dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No po prostu super a ja na grudzień mam mieć nowego kompa i co pewno jak będę go kupował to takie płyty gł. będą kosztować kupę kasy a fanie by było mieć już z tym nowym tak na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe .. A ja mowie i zebyscie sie nie zdziwili,ze z tym chlamem PCIe 2.0 to i nowe podstawki pod procki i sloty na ramy wejda.Wiec jesli bedziecie sie przymierzac do nowej plyty to liczcie sie z tym ,ze nie tylko karte graficzna wymienic bedzie trzeba.To sie nazywa zdzieranie kasy.Zamiast myslec jakbyty zmiejszyc pobor proadu to oni dostosowuja pci do wiekszego poboru kur...a.A co tam niedlugo bedzie w kaplecie maly reaktor atomowy.Reka reke myje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale bezsens.Kolejny chwyt, aby tylko kasę od nas wyciągnąć.Ja mam nadal płytkę ze złączem AGPx8 i nie narzekam.Współczuć można tylko tym co już wymienili na PCI-E (jeżeli karty PCI-E 2.0 nie bedą kompatybilne z nimi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy PCI E .1.1 bedzie rozwijane... czy odrazu bedzie przesiadka na 2.0... kolejne: czy karty mające slot PCI E 1.1 bedą działały na 2.0... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE wyluzujcie z tym Gothiciem tego nieda sie juz zniesc wszedzie tlyko gothic gothic ja tez na to czekam ale niejaram sie tak tym jak napisali w piatek ze bedzie info za tydzien to jeszcze maja czas!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imho nie ma sie czym przejmowac - bedzie kompatybilne wstecz wiec nie bedzie trzeba wymieniac grafiki przy wymianie... z agp tez tak bylo (1x, 2x, 4x, 8x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie narazie wystarcza AGP 8x i dobrze że nawet sie nie przymierzałem do zakupu płytki z PCIE a teraz nie wiem czy kupować GF 6800GS do Dark Messiah :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej wezcie na splyw z tym gothic''iem, ten temat jego nie dotyczy.


swoja droga, cos wlasnie tez podejrzewam, ze karty beda kompatybilne w dol z ewentualnym spadkiem paru procent wydajnosci w przypadku najmocniejszych bestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 22:59, DonZ napisał:

mnie narazie wystarcza AGP 8x i dobrze że nawet sie nie przymierzałem do zakupu płytki z PCIE
a teraz nie wiem czy kupować GF 6800GS do Dark Messiah :P

Poniżej serii 7xxx teraz lepiej nie schodzić. W każdym razie za najnowszymi kartami graficznymi i tak nie sposób nadążyć (zresztą kupowanie każdej nowości też jest bez sensu, nawet amerykanie nie kupują nowych kart jak tylko wyjdą, bo nie zawsze jest to potrzebne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... mnie się tylko cieszyć. Ja mam na płycie AGP 4x i ciągnę na Radeonie 9700 na AGP 8x. Dlaczego? Nowe standardy są zawsze robione na wyrost. Jeszcze długo po premierze PCI-E 2.0 będą się pojawiały karty, które spokojnie mógłby obsługiwać PCI-E 1.0. A dlaczego mnie się cieszyć? Nowy standard = obiżki cen starego, wraz z wykorzystującym go sprzętem (płyty główne i karty graficzne). Już niedługo GF 6800 będzie do kupienia za śmieszne pieniądze, bo nie dość, że jest już nowa seria kart, to jeszcze będzie obsługiwał on "przestarzały" standart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

he he 6800 jest juz sprzedawany za smieszne pieniadze, ja mialem zmienic z pentium d 950 na core 2dua ale poczekam na core 2 quadro 6600 + pamieci ddr 3 do niego przystosowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować