Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Mam problem z kinem domowym podłączonym pod PS3. Szukałem odpowiedzi już wszędzie, nic nie pomogło.

Kino domowe Sony BDV-E490 podłączone kablem optycznym pod PS3 nie daje dźwięku. W ustawieniach dźwięku wybrałem kabel optyczny i zaznaczyłem wszystkie możliwe formaty. Nic nie słychać zarówno w menu, podczas odtwarzania płyt, jak i grania.

Samo kino działa, bo robiłem test kolumn i słuchałem z niego muzyki.

Załączam zdjęcie, na którym widać możliwość przełączenia się między kablami z poziomu kina domowego (tak, system wygląda identycznie jak XMB). Nie wiem czemu przy kablu optycznym jest dopisek "TV", ale po wybraniu zarówno tej opcji, jak i drugiej (audio) dźwięk nadal się nie pojawia.

Mam nadzieję, że ktoś pomoże. Jeśli nie, to w poniedziałek dzwonię na infolinię PlayStation.

20130720214426

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam podłączam konsolę do amplitunera, a tam wraz z kolumnami i dwoma głośnikami ''wieżowymi'' dają fajny sound. W konsoli nic nie ustawiałem, podłączyłem HDMI pod złącze "BD In'' i zarowno dźwięk jak i obraz szedl przez HDMI. potem na pilocie wybrałem tylko "BD" i wszystko śmigało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu ps3. Którą wersję najlepiej wybrać ? Wiem, ze za około 650 zł można kupić superslim z dyskiem 12gb ale zastanawiam się czy brak miejsca na instalowanie gier i ściąganie ich z psn nie jest porblemem, czy można dokupić coś w rodzaju dodatkowego dysku ? Z drugiej strony za około 600zł można dorwać wersję slim z dyskiem 120 lub 250 gb i ciekawymi dodatkami, lecz są to najczęsciej konsole używane. Czy konsole można podpiąć do monitora jedynie kablem vga czy są przejsciówki na wejście DVi-D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. 12GB odradzam, bo zapewne skusisz się po jakimś czasie na PS+, a na 12 gigowy dysk raczej za wiele nie ściągniesz. Pomijam instalację takiego Gran Turismo 5, zajmującego 8GB(nieobowiązkowe, ale pomaga i po prostu zaleca się to zrobić).
Lepiej kupić 160 GB Slima, tak jak ja. za 500zł-nie ma śladów używania. To chyba fajna cena?
Do każdego zestawu masz dołączony kabel Component''owy(zolty, biały i czerwony) i nimi można podłączyć do konsoli. Tylko że wtedy grafika będzie paskudna, a możliwe że część obrazu nie zmieści się na ekranie. Polecam zwykły kabel HDMI, sam takowego używam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, niesttey nie posiadam wyjścia hdmi w monitorze, tylko d-sub i dvi-d. Chyba że da sie kupić kabel który z jednej strony ma wtyczkę hdmi (do konsoli) a z drugiej dvi lub vga do monitora ?

edit. Kupowałeś używkę z allegro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 17:40, Kirabaxior napisał:

jop, są takie. sam mam w domu i kiedyś używałem HDMI-DVI kabla.

Cena jak za wersję z dyskiem 120gb jest całkiem rozsądna, można nawet trafić na aukcję z drugim padem w komplecie a na tym by mi zależało ; ) Z zakupem będę musiał się jednak wstrzymać do wypłaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 17:37, Net_com napisał:

Rozumiem, niesttey nie posiadam wyjścia hdmi w monitorze, tylko d-sub i dvi-d. Chyba
że da sie kupić kabel który z jednej strony ma wtyczkę hdmi (do konsoli) a z drugiej
dvi lub vga do monitora ?

edit. Kupowałeś używkę z allegro ?

Popatrz czy twój monitor po DVI-D ogarnia HDCP, bo inaczej nie pograsz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to było tak: na co ja moglbym wydać zarobioną kasę? Koncerty w tym roku objeżdżone, na ten rok starczy...
...
... o, mialem kupić PS3!
3 dni nie minęło i kupiłem :D i powiem Ci, że nie żałuję. Niby mało teraz gram, ale poki co sam Red Dead Redemption zajmuje mi wuj czasu. Sporo fajnych konsolowych exclusive''ow mnie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 17:52, Kirabaxior napisał:

U mnie to było tak: na co ja moglbym wydać zarobioną kasę? Koncerty w tym roku objeżdżone,
na ten rok starczy...
...
... o, mialem kupić PS3!
3 dni nie minęło i kupiłem :D i powiem Ci, że nie żałuję. Niby mało teraz gram, ale poki
co sam Red Dead Redemption zajmuje mi wuj czasu. Sporo fajnych konsolowych exclusive''ow
mnie czeka.

U mnie było podobnie kiedy zdałem sobie sprawę, że wakacje już dawno mam opłacone, kase na lapka odłożyłem i w sumie nie mam na co wydać a w końcu pracowało się ponad miesiąc :D PS 3 chce kupić głównie ze względu na MGS 4, God of War, Heavy rain, The last of us i całą masę gier które ominęły niestety PCty. Pierwszy będzie własnie RDR bo mam kilku znajomych którzy już dawno chcieli mi pożyczyć grę razem z konsolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem o błędzie, nie znalazłem odpowiedzi więc przypominam się, może ktoś się z tym już zetknął:

Mam dziwny błąd i nie bardzo wiem co z nim robić.
Grałem w Heavy Rain, w międzyczasie namówiłem siostrę żeby też zagrała, specjalnie utworzyła sobie odrębny save. I do tej pory wszystko było ok, ona grała ja grałem, w zależności
od potrzeby savy były przeładowywane. Natomiast dzisiaj okazało się, że jej save zniknął,
ale tylko i wyłącznie na poziomie gry. W menu konsoli w zapisanych grach jej save cały
czas widnieje, wygląda na to, że sama gra go nie odczytuje. Czy istnieje cokolwiek co można zrobić żeby save ten przywrócić?
I ewentualnie jak się zabezpieczyć przed tego typu sytuacjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 10:49, MrGregorA napisał:

wiem, że naiwny pytanie, ale czy da się podjąć dysk zewnętrzny do ps3, żeby działał jak
wewnętrzny?

Pewnie że tak musisz ustawić formatowanie na fat32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 08:33, Marcin08 napisał:

I ewentualnie jak się zabezpieczyć przed tego typu sytuacjami?

Może osobny profil na konsoli? Chyba, że zależy Ci by siostra nabijała trofea na twoje konto ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 08:33, Marcin08 napisał:

Jakiś czas temu pisałem o błędzie, nie znalazłem odpowiedzi więc przypominam się, może
ktoś się z tym już zetknął:

Mam dziwny błąd i nie bardzo wiem co z nim robić.
Grałem w Heavy Rain, w międzyczasie namówiłem siostrę żeby też zagrała, specjalnie utworzyła
sobie odrębny save. I do tej pory wszystko było ok, ona grała ja grałem, w zależności

od potrzeby savy były przeładowywane. Natomiast dzisiaj okazało się, że jej save zniknął,

ale tylko i wyłącznie na poziomie gry. W menu konsoli w zapisanych grach jej save cały

czas widnieje, wygląda na to, że sama gra go nie odczytuje. Czy istnieje cokolwiek co
można zrobić żeby save ten przywrócić?
I ewentualnie jak się zabezpieczyć przed tego typu sytuacjami?

Nie wiem czy to jest możliwe na PS3, ale spróbuj usunąć wszystkie aktualizacje, a później pobierz je jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, że to nie skonczy sie ostrzezeniem ani degradem. byłem zmuszony pozyczyc od kumpla konsole. okzalo sie, ze jest przerobiona. teraz trwa 2x exp weekend w bo2 i straszliwie mnie kusi, zeby zalogowac sie za pomocą mojego konta i grać. Boję się bana na konto, bo od roku mam ps plus i kilkanascie gier na pss, wiec ban byłby katastrofą. Jak to działa? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest rozkręcana i są aplikowane jakieś czipy. Chyba jakoś tak.

Chłopaki i dziewczyny, polecicie jakieś dobre gry do coopa, tak żeby kumpel mógł przyjść na piwo, usiasc ze mna z padziochem i pograć? Borderlandsy oba znam, Fify też mi nie podpowiadajcie. I też żeby nie były to jakoś strasznie drogie gry :D Z tego co wiem sporo gier konsolowych ma split screena, ale ciężko coś sensownego wybrać. To jak, podpowiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować