• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 21.02.2009 o 11:20, DJ Danielus napisał:

No to widzisz :) Tylko gruntowna wymiana, no chyba, że nie jesteś graczem to i na tym
co masz jeszcze trochę wytrzymasz.


hehe no gram sobie dość dużo, ale pewnego dni zmienię swój sprzęt na nowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ej mam pytanie co zrobić jak się procesor grzeję , to znaczy jak normalnie użytkowuję to ma tak w granicach 34 stopni ale jak włączam grę i trochę pogram to temperatura wzrasta nawet ponad 50 stopni , czy jest jakieś powiązanie z zasilaczem ???? Bo zasilacz jak wiem mam słaby 400w Akyga więc jak bym kupił mocniejszy to by coś dało ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.02.2009 o 14:23, T.Boczek napisał:

Ej mam pytanie co zrobić jak się procesor grzeję , to znaczy jak normalnie użytkowuję
to ma tak w granicach 34 stopni ale jak włączam grę i trochę pogram to temperatura wzrasta
nawet ponad 50 stopni , czy jest jakieś powiązanie z zasilaczem ???? Bo zasilacz jak
wiem mam słaby 400w Akyga więc jak bym kupił mocniejszy to by coś dało ????


Zasilka nie ma nic wspolnego z temperatura procesora.
Jak uwazasz, ze jest zbyt wysoka to na dzien dobry sciagnij chlodzenie i zmien paste na swierza. Polecam as 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.03.2009 o 11:31, Misquamaqus napisał:

Jak uwazasz, ze jest zbyt wysoka to na dzien dobry sciagnij chlodzenie i zmien paste
na swierza. Polecam as 5.



Aha rozumiem , a ten a można mi mniej więcej przybliżyć jak to się robi ?? bo szczerze mówiąc nigdy nie zmieniałem ani nie nakładałem pasy na procka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 01.03.2009 o 19:25, T.Boczek napisał:

Aha rozumiem , a ten a można mi mniej więcej przybliżyć jak to się robi ?? bo szczerze
mówiąc nigdy nie zmieniałem ani nie nakładałem pasy na procka


Nawet nie wiem jak wyglada Twoje chlodzenie....
Wpisz w google nazwe chlodzenia z rozszezeniem demontaz czy jak tam chcesz. Pewnie ktos opisal co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to znaczy rozmontowanie chłodzenia to bym jakoś doszedłem ale słyszałem o różnych pastach , niby z srebra czy jakoś tak jest dobra ale trzeba uważać przy nakładaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.03.2009 o 20:35, Misquamaqus napisał:

opisal co i jak.



Wie ktoś może jak odczepić procesor o tej miedzi chłodzącej , bo jest przyklejona a nie wiem jak to się odkleja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 08.03.2009 o 19:38, T.Boczek napisał:

Wie ktoś może jak odczepić procesor o tej miedzi chłodzącej , bo jest przyklejona a nie
wiem jak to się odkleja :(


Nie podpowiem bo jeszcze cos peknie i bedzie na mnie....
Wszystkie srubki odkrecone ?.
zatyczki czy inne zamocowania sciagniete ?.
Jezeli tak to pozostaje delikatne podwazenie radiatora w taki sposob, zeby nie ukruszyc rdzenia i nie uszkodzic plytki pcb.
Podwaz, okrec delikatnie...musisz sam podjac decyzje czy uzyc mlotka czy nie :))))...LOL. Zartuje.
Moze trzeba podgrzac suszarka, zeby pasta troche zmiekla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, orientuje się ktoś, czy na boxowym wentylatorze i7 920 można bez strachu podkręcać procesor? a jeśli tak to do ilu? Czy raczej należało by go wymienić? a jeśli tak to na jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie to tutejszych fachowców, kumpel ma AMD Sempron 2500+ taktowanie zegara 1,77 Ghz złącze Socket A, zastawia się czy nie zmienić go na Athlon 3000+ Barton taktowanie 2,1 Ghz, jaki może być wzrost wydajności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2009 o 15:30, Crew_900 napisał:

Te procesory i7 , on ma jeden rdzeń czy ile ? Bo nie mogę kurde tego znaleźć

Core i7 = 4 fizyczne rdzenie lub 8 logicznych (włączony Hyper Threading).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

4 rdzenie ? No nieźle .
Wydatek 2 tysięcy złotych na procka + 1 złotych na płytę główną , no i jeszcze ramy DDR3 też wydatek koło tysiąca złotych :|
O jesus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować