• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

W najbliższym czasie muszę wymienić płytę główną (małe problemy, a jest po gwarancji) i tak sobie pomyślałem co by odrazu i procesor wymienić - przymierzam się do AMD Phenom II Quad-Core 920 - myślałem o intelu ale drogawe są, a ten jeszcze bym mógł kupić. Obecnie mam core2duo z serii e6xxx - czy taka wymiana miała by sens ? Czy tylko może wadliwą płytę główną wymienić i dać sobie luz.
Kuszące jest to że mam kupca na procka i jakieś tam koszty się zwrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2009 o 16:46, blacklio2 napisał:



Takie rzeczy mnie nie obchodzą bo już wiem o tym. Chodzi mi o opinie o tym procku od osób które może takowy mają lub się znają na sprzecie i mogą co nieco o nim powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2009 o 20:53, blacklio2 napisał:

Skoro to widziałeś, to na chłopski rozum 2 rdzenie vs 1 rdzeń, resztę sam sobie dopowiedz



tylko starsze gry chyba nie obsluguja drugiego rdzenia a wtedy tylko 1,66ghz zostaje. średnio tak.
No ale cóż, laptop juz zamowiony i jutro jade odebrac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2009 o 21:06, Citkowsky napisał:

> Skoro to widziałeś, to na chłopski rozum 2 rdzenie vs 1 rdzeń, resztę sam sobie
dopowiedz


tylko starsze gry chyba nie obsluguja drugiego rdzenia a wtedy tylko 1,66ghz zostaje.
średnio tak.
No ale cóż, laptop juz zamowiony i jutro jade odebrac:)

a jaki to laptop??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.05.2009 o 00:16, El_Cascador napisał:

Słyszałem, że procesory dwurdzeniowe wymagają 2 kości pamięci RAM, ponieważ procek z
jedną kością będzie jak kaleka. Prawda to?

Z tego co mi wiadomo jeśli płyta posiada Dual-Chanel to wtedy masz kopa ale w innym wypadku jest to nie znacząca różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.05.2009 o 00:16, El_Cascador napisał:

Słyszałem, że procesory dwurdzeniowe wymagają 2 kości pamięci RAM, ponieważ procek z
jedną kością będzie jak kaleka. Prawda to?


Nieprawda. Nie ma to najmniejszego znaczenia. Idąc tym tokiem myślenia, procesor czterordzeniowy powinien współpracować z 4 bankami. A co z platformami posiadającymi 168 rdzeni...?
Być może ktoś pomieszał to z pojęciem dwukanałowej pracy pamięci. Jeśli masz 2GB w jednym module, to będzie on mniej wydajny od dwóch modułów 1GB pracujących w dwóch slotach. Jednak wyższość wydajności na korzyść dwukanałowości nie przekracza 5%, więc jest niezauważalna dla zwykłego użytkownika komputera. Czy masz więc jedną kość 2GB, czy dwie kości po 1GB, Twój komputer będzie pracował tak samo sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak to jest bo już kurde zapomniałem
Jak procesor np. Core 2 Duo 2.66 Ghz
Czyli ona ma 2.66 Ghz na 1 rdzeń czy połowę tego rozdzieloną na dwa rdzenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Choć niestety w najbliższym czasie nie spodziewam się dostać nowego kompa to jednak staram się być na bieżąco jeśli chodzi o sprzęt, i stąd też teraz takie pytanie. Gdybym teraz miał złożyć kompa to jaki wybrać procek? Na początku myślałem sobie: C2D E 8400 na 250% Ale później coś mnie tknęło...świat idzie naprzód to tylko kwestia czasu jak gry będą wykorzystywały moc więcej niż 2 rdzenia a wtedy Quady czy nawet zwykłe Phenomy x3 będą od C2D E8400 wydajniejsze. A ja w żadnym razie nie chciałem dopuścić do sytuacji, w której okazuje się że po kupnie C2D E8400 już po paru miesiącach nie spełnia wymagań stawianych przez nowe gry. Więc pomyślałem: Quad, tak to będzie najlepszy wybór!!! Wszedłem więc na Esc.pl zerknąłem na procki i przeżyłem pierwsze rozczarowanie...cena. Jakaś dobra alternatywa dla C2D to chyba jedynie C2Q Q9400 ale on kosztuje 900 zł!!! a C2D E8400 670 zł!!. I teraz pomyślałem tak: C2D E8400 nie będzie rządziło w nieskończoność, chyba że po extremalnym O/C a jako że ja na O/C procka się nie znam...tera kolej na Quada. On starczył bi mi na dużo, dużo, dłużej ale...cena. Jak już wcześniej napisałem jest za wysoka. I tera po przeczytaniu artykuły w CD-A dostałem oświecenia... AMD Phenom II X3 720!!! Tak, cena na Esc.pl to marne 580 zł. Co dostajemy w zamian? Trzyrdzeniowy procek, o taktowaniu 2.8 GHz, z odblokowanym mnożnikiem co sprawia że dzięki dodatkowym oprogramowaniu do O/C z overclockingiem tego procka poradzi sobie niemal każdy!!! Co wy myślcie o tym procku? Czy jest on dobrą alternatywą dla drogich Quadów, i C2D E8400, które wcześniej czy później nie będzie wystarczająco dobrym prockiem do gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.05.2009 o 16:09, Crew_900 napisał:

Czyli licząc dwa rdzenie to mamy 5.20 Ghz

Ile jeszcze wody w Wiśle upłynie zanim ludzie pojmą, że kryształ kwarcu jest jeden i taktowanie jest niezależne od ilości rdzeni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.05.2009 o 16:38, hans_olo napisał:

> Czyli licząc dwa rdzenie to mamy 5.20 Ghz
Ile jeszcze wody w Wiśle upłynie zanim ludzie pojmą, że kryształ kwarcu jest jeden i
taktowanie jest niezależne od ilości rdzeni?


Chyba baaardzo duzo ;-) W koncu nie kazdy sie interesuje komputerowym hardware''em... Albo jest ignorantem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.05.2009 o 16:09, Crew_900 napisał:

Czyli licząc dwa rdzenie to mamy 5.20 Ghz


W zasadzie to nie ;) Dalej mamy 2 x 2,6 Ghz
Wyobraź sobie zwykły zegar tykający w normalnym tempie. Jak będziesz miał 2 takie zwykle zegary, to one nadal będą tykać w tym samym tempie, a nie 2 razy szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy da się wyłączyć w Quadzie dwa rdzenie jeśli ich aktualnie się nie używa czy nie ma takiej możliwości? Albo czy da się ustawić żeby w grach korzystał z dwuch rdzeni (mam nadzieję że napisałem to zrozumiale)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować