• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 15.08.2007 o 22:40, ziptofaf napisał:

> Poczytaj sobie różnicę między FSB u intela a Hypertransport 2.0 w AMD
Możliwe, nie przeczę, ale mówię tylko to, co widziałem w BIOS-ie...
Zresztą niewielkie podkręcenie (w granicach 100-200 MHz-ów) nie wymaga ręcznego ustawiania
dzielników. Po prostu zmieniasz wartość z 200 na 210 lub 220.


Zgadza się nie wymaga, ale kto niewiele podkręca bo te 200 czy 300 MHz więcej w zasadzie nie robią różnicy max wzrost 5% to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.08.2007 o 22:54, blacklio2 napisał:

Zgadza się nie wymaga, ale kto niewiele podkręca bo te 200 czy 300 MHz więcej w zasadzie nie
robią różnicy max wzrost 5% to wszystko


Ale różnica w cenie między tańszym, a droższym modelem to często stówa lub więcej. W wydajności różnica nieznaczna, ale w budżecie i owszem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 15.08.2007 o 22:58, ziptofaf napisał:

Ale różnica w cenie między tańszym, a droższym modelem to często stówa lub więcej. W wydajności
różnica nieznaczna, ale w budżecie i owszem...


Rozmawiamy o AMD wiec Abit KN9 jak był dostępny kosztował 245 - 255 zł bez przesady MSI 20 zł mniej, podobnie Biostar i Foxconn , a kręcenie proca wręcz wspaniałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pewne pytanie...
Zamierzam sobie kupić nowego procka. Dwurdzeniowego od Intela. I tu jest pytanie, jaki model kupić... Musi być na tyle dobry, bym go nie musiał bardzo podkręcać, ponieważ moja płyta główna (MSI P965 Neo) nie posiada opcji zmiany dzielnika, czy napięcia. Cena powinna mieścić się w granicach około 500zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.08.2007 o 00:30, DDK napisał:

Mam pewne pytanie...
Zamierzam sobie kupić nowego procka. Dwurdzeniowego od Intela. I tu jest pytanie, jaki model
kupić... Musi być na tyle dobry, bym go nie musiał bardzo podkręcać, ponieważ moja płyta główna
(MSI P965 Neo) nie posiada opcji zmiany dzielnika, czy napięcia. Cena powinna mieścić się w
granicach około 500zł...


I co z tego, że nie ma. To robi się konieczne dopiero powyżej 3 GHz. Weź E4400- nie zawiedziesz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.08.2007 o 14:06, kolektor napisał:

> Możesz kupić Pentium Dual Core E2140 za 250zł i podkręcić z 1,6 do 3Ghz...
Niestety za późno. Od kilku dni mam nowego kompa. I w związku z tym mam pytanie. Mam procesor
Athlon 64 X2 3600+. Więc jaka jest tak naprawdę prędkość tego procesora ? (w Ghz) Niby pisze
że 2 Ghz, ale nie chce mi się w to wierzyć, bo gra która wymaga procka 2.66 Ghz chodzi płynniutko.
Z góry dzięki za odp.


Gra wymaga proca jednordzeniowego o taktowaniu 2,66Ghz, a ty masz dwurdzeniowy to wszystko gra i buczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.08.2007 o 10:11, TanatoS- napisał:

Ile kosztuje procesor Intel Pentium 4 3600MHz (3,6GHz)???


A co, potrzebny ci dodatkowy kaloryfer w pokoju? ;)
Ceny wynoszą mniej więcej 400-420 zł za ten model. Chociaż jego kupno jest absolutnie za tę cenę nieopłacalne - wystarczy na nowego Pentium Dual Core i pół płyty głównej do niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.08.2007 o 22:39, ziptofaf napisał:

> /.../ > Ceny wynoszą mniej więcej 400-420 zł za ten model. /.../

No, powiedzmy, że do 500 zł. Ale ja bym nie kupił (mam Pentium IV 2,8 i to na szynie 533!) a z wymianą czekam przynajmniej do wyjścia Wiedźmina. Jak nie pójdzie w średnich detalach, to dopiero wymienię na Dual Core (za dopłatą ;-D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2007 o 15:43, pendejo napisał:

może mi ktoś wytłumaczyć czym konkretniej różnią się te dwa procesory
http://www.komputronik.pl/pelny,id,30793/ i http://www.komputronik.pl/pelny,id,43389/ ?
bo chyba cena i 100 MHz różnicy i technologia wykonania, konkretnie chodzi mi o to czy 60zł
przekłada się na jakąś większą wydajność


Ten tańszy jest równie wydajny i lepiej się podkręca, ale bierze 30W więcej. I nie, nie warto wydawać więcej na Dual-Core BE-2350 - to głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2007 o 15:47, ziptofaf napisał:

Ten tańszy jest równie wydajny i lepiej się podkręca, ale bierze 30W więcej. I nie, nie warto
wydawać więcej na Dual-Core BE-2350 - to głupota.


wiesz zastanawiało \mnie co to ogóle jest nazwa podobna do intelowskiej, może jakaś nowość, ale skoro nie to nie będę sobie głowy zawracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2007 o 16:00, pendejo napisał:

wiesz zastanawiało \mnie co to ogóle jest nazwa podobna do intelowskiej, może jakaś nowość,
ale skoro nie to nie będę sobie głowy zawracał.

To taka pomyłka przy pracy u AMD. Po prostu robili nowe procesory dla laptopów i pomyśleli, że warto by było je wcisnąć komuś, kto używa PC-ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2007 o 20:18, Galadin napisał:

Czy procesory w laptopach da się jakoś podkręcać bez ryzyka? Np. Pentium Dual Core (C2D) T2080?


Akurat procesorów w laptopach bym nie kręcił. Mają bardzo małe wentylatorki i radiatory, więc już standardowo są sporo gorętsze od tych zamontowanych w PC-tach. Ale pewnie o niewielkie ilości (200-300 MHz) się bezpiecznie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Potrzebny cichy dobry wentylator+radiator na procesor.
Pentium 4 2,4 Ghz (Northwood) s 478, płyta główna MSI Neo (dokładnej nazwy nie znam :(

Czy w dobrze wentylowanej obudowie wystarczy sam dobry miedziany radiator? Mam wyłączone HT, nie podkręcam proca, nie zmieniam napięcia itp. Na Box`owym mam po 12 h 56-49 C po 10 h grania, netu, muzyki. Chciałbym zmienić, bo ten juz ma 5 lat i trochę niedomaga z kulturą pracy (zaczyna warczeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2007 o 09:47, TROLL1216 napisał:

jaki procek jest lepszy:

AMD Atxlon x2 6000+ AM2

czy

intel C2D 4500 2,2 Ghz


Core 2 Duo. Standardowo wyrównuje, po podkręceniu (nawet do 3,2 GHz bez zmian napięcia, ani chłodzenia) wgniata Athlona w ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować