PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z kompem i tu chyba chodzi o procesor. Według mnie jest za mało "wydajny". Żeby to sprawdzić uruchomiłem 3dmark06 i podczas testów procka ilość FPS-ów nie przekraczała 1. Mam core 2 duo e4300 1,8.
Co mam zrobić?

20070311185922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 18:53, Noobio napisał:

witam
mam problem z długością ładowania systemu. dochodzi do paska ładowania z logo windows ten pasek
przleatuje 13 razy i uruchomienie dalej trwa niecałe 10 sekund. jak przyspieszyc aby ekran
ładowania z paskiem szybciej przechodzil?

prosze o odpowiedz


wejdż w menadżera urządzeń i usuń sterowniki od dysków twardych ( oba kanały

20070311190435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 19:00, daron90 napisał:

Mam problem z kompem i tu chyba chodzi o procesor. Według mnie jest za mało "wydajny". Żeby
to sprawdzić uruchomiłem 3dmark06 i podczas testów procka ilość FPS-ów nie przekraczała 1.
Mam core 2 duo e4300 1,8.
Co mam zrobić?


To normalne w 3D Mark 2005/ 06... nie przejmuj się. Masz dobry procek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 18:34, hito_kun napisał:

Service Pack ogranicza liczbe połączeń przez TCP/IP do 10. Jest ,,super" zabezpieczenie Microsoftu
przed rozsyłaniem przez zainfekowane komputery wirusów. Prawdopodobnie przez to masz problemy
z netem. Ściągnij sobie XP Antispy stąd
http://www.programosy.pl/program,xp-antispy.html
i kliknij w nim Opcje Specjalne/Limit połączeń po czym ustaw sobie maksymalną ich liczbę. Powinno
pomóc:)


Dzięki, wypróbuję i mam nadzieję, że problem się nie powtórzy, tymbardziej że w tym tygodniu ma mi WoW:TBC przyjść i bym nie wybaczył komputerowi/dostawcy nagłego disconnecta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 19:48, daron90 napisał:

Możecie polecić mi jakichs darmowy program do testowania sprzętu, który pokaze mi wszystko
czarno na białym?


3Dmark jak sądzę. Chociaż użyj wersji 2005, jeżeli wyniki mają być wiarygodne.
Jest jeszcze super PI, który bada procesor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde to jakie stary mam zainstalować ??
Do płyty głównej czy do karty dźwiękowej ?? bo mam zintengrowaną żeby był ten dźwięk w San Andreas ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 19:48, daron90 napisał:

Możecie polecić mi jakichs darmowy program do testowania sprzętu, który pokaze mi wszystko
czarno na białym?



Pcmark ogólnie testuje kompa, 3dmark to testy grafiki , jeszcze jest aquamark.
Tu masz do wyboru do koloru:P
http://www.instalki.pl/programy/download/testowanie_i_diagnostyka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 14:48, Virus 500 napisał:

Kurde to jakie stary mam zainstalować ??
Do płyty głównej czy do karty dźwiękowej ?? bo mam zintengrowaną żeby był ten dźwięk w San
Andreas ??



Jak masz płytę ze sterownikami do płyty głównej to powinieneś zainstalować wszystko z niej, natomiast jesli masz zintegrowany dźwięk to tak czy inaczej na tej płycie będa sterowniki do dźwięku, a jak ma się sprawa z innymi grami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 14:57, Virus 500 napisał:

no to tak wygląda w sprzęcie

a nie włączyłeś sobie przypadkiem w san andreas dziwięku 3d albo czegoś takiego? ew sprawdź czy po prostu nie jest wyciszone na maxa w ustawieniach samej gry. zaś sterowniki do karty zintegrowanej z płytą główną będą na płytce którą z nią dostałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tej płyty instalacyjnej właśnie zainstalowało mi się te C-Media wszystko kurde , w innych grach wszystko jest dźwięk itp. tylko z San Andreas mam problem z dźwiękiem , A płytę główną mam ASROCK P4V88 , a w san andreas nic z dźwiękiem nie ustawiałem bo nie ma tam takich opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam internet przez eternet (osiedlowy lan) na stacjonarnym pc, a brat laptopa. teraz czy do współdzielenia tego łącza przez wi-fi (maskarada) potrzebna jest jakaś specjalna karta bezprzewodowa do pc czy starczy dowolna? bo się właśnie do zakupu przymierzamy, a sprzedawcy różnie twierdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:15, Pitkit napisał:

Wie ktoś jak wyłączyć windowsowy firewall ?

jeśli masz sp2 to będzie w centrum zabezpieczeń, jeśli nie to poszukaj w ustawieniach sieci o ile dobrze pamiętam panel sterowania/sieć/prawo-klik na skonfigurowanym połączeniu/właściwości i tam na którejś zakładce powinien być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kartą telewizyjną pinnacle, kupiłem ją dwa dni
temu i niby wszytsko chodzi, ale jak oglądam TV to się czasami
samoistnie włącza nagrywanie programu, nie wiem co mam z tym
zrobić tam w opcjach nie ma żeby to wyłączyc czy tez wlączec HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki oto problem:
Próbuję odzyskać dane z zepsutego dysku (spadł z "niewielkiej" wysokości - ok 0,5m, będąc w obudowie). Niestety dysk nie jest wykrywany przez Windows. Korzystałem kiedyś z Easy Recovery - bardzo dobrze się sprawdzał, ale tego dysku niestety nie wykrywa (w sumie zrozumiałe jak system też nie widzi). Jest jakiś sposób na odzyskanie takich danych metodą domową? Dysk wydaje lekki odgłos po podłączeniu go przez obudowę dyskową do sieci (coś jakby talerze lekko o coś ocierały). Z góry dzięki za grad odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 22:23, DCVer napisał:

/.../ Z góry dzięki za grad odpowiedzi ;)

Czasem, ale tylko czasem, pomaga włożenie dysku na noc do zamrażarki i włączenie zimnego. Ryzykowne i pomaga na kilka minut tylko, o ile oczywiście wogóle pomoże...a tutaj szanse wyjątkowo kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się