PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dźiś dostałem nowy komputer ale nie mam dźwięku .
Sterowniki zainstalowałem niby wszystko dobrze ale dzwięku nadal nie ma.
Moja Płyta główna to ASUS P5LD2-X/l333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że "rozwiązanie" banalne, ale sprawdź czy głośniki podłączone są do odpowiedniego złącza :). Płyta główna ma wiele wyjść i można się pomylić ^^. Jeżeli jednak, są dobrze podłączone, to albo głośniki są uszkodzone, bądź karta dźwiękowa nie jest ustawiona w BIOSie jako zintegrowana z płytą główną. Uszkodzenie płyty głównej jest mało prawdopodobne.

[Edit]
Jeżeli nie rozwiążesz problemu, najlepiej zgłoś się do sprzedawcy na warunkach umowy gwarancyjnej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie (tylko proszę bez takich że oskarżacie o piractwo!) nie wiem co robię źle.
W Utorrencie muszę wpisać Używany port a jako że pierwszy raz mama styczność takim czymś nie wiem skąd mam go wziąść. To jest 2 punkt Kreatora Sieci. Jeśli ktoś mógłby pomóc, to proszę bardzo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 20:47, czaja24 napisał:

/.../


Cholera... :/ Wynik pierwszego skanowania:

(czas dostępu: ilość bloków)
<150: 19
<500: 5
>500: 2
6 uszkodzonych sektorów.

Drugie skanowanie było jeszcze ciekawsze:

<150: 20
<500: 12
>500: 2
5 uszkodzonych sektorów.


Wszystkie błędy w pierwszych 30% skanowania

Nie wiem w jakim stopniu ufać temu skanerowi, ale że winny jest dysk jest pewne. :) Czy jest jakiś inny sposób przywrócenia go do użyteczności niż jego zerowanie? Nie dysponuję teraz czasem ani za bardzo możliwościami żeby to załatwić, a kompa chcę zrobić najpóźniej do niedzieli do południa. Poza tym chciałbym odzyskać też dane, a przynajmniej ich większość, które są na uszkodzonej partycji.

A tak BTW: LiveCD Ubuntu 7.04 ma obsługę NTFS, 7.10 już nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam wnerwiający problem. Otóż to mój komputer nie zapamiętuje ustawionej wcześniej rozdzielczości. Dzieje się gdy uruchomię ponownie komputer patrze a tu rozdzielczość się zmieniła a tej co mniałem wcześniej znika normalnie z listy. Problem naprawia sie gdy wyłacze komputer na 10min. Powtarzam robiłem formata nic, karta nie grzeje. Słyszałem podobno, że pamięc może sie sypać. Również znikają tryby których komputer nie obsługuje.

Moja standard rozdziała powinna być 1440x900.

20071207222352

20071207222401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na kompie bez internetu oryginalnego windowsa. Kiedy go włączam pyta się o aktywacje, zgodziłem się na aktywację i mam 3 wybory:

1.dokonać aktywacji przez internet
2.zadzwonić do przdstawiciela
3.nie przypominaj mi o tym więcej

Chciałbym dokonać aktywacji ale problem w tym że przy tym komputerze nie ma internetu. Co mam zrobić bo trochę tego nie czaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrać 2. czyli aktywację przez telefon (ty podasz cd-key, a ktoś z microsoftu kod który trzeba wpisać w okienko które się pojawi). Jeśli wybierzesz 3, to system przestanie działać po miesiącu od instalacji (właśnie tyle masz na aktywację)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 22:24, Carl92 napisał:

Od jakiegoś czasu mam wnerwiający problem. Otóż to mój komputer nie zapamiętuje ustawionej
wcześniej rozdzielczości. Dzieje się gdy uruchomię ponownie komputer patrze a tu rozdzielczość
się zmieniła a tej co mniałem wcześniej znika normalnie z listy. Problem naprawia sie gdy wyłacze
komputer na 10min. Powtarzam robiłem formata nic, karta nie grzeje. Słyszałem podobno, że pamięc
może sie sypać. Również znikają tryby których komputer nie obsługuje.

Moja standard rozdziała powinna być 1440x900.

To tak wygląda ikona od Cod 4 :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moim dvd w kompie. wiekszosc plyt widiz, ale nie ktore nie i nie wiem dlaczego. kupilem sobie COD4 i pokazuje ze plyta jest pusta i nie wiem co mam zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyzby to byl naped LG, o ktorym slyszalem ze jest tyle problemow? Moze nie czyta plyt dwuwarstwowych? Sprawdz plytke u kumpla, jesli u niego bedzie ok, to chyba nie pozostaje ci nic innego jak wymiana napedu, ewentualnie mozesz sprobowac zmienic firmware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 22:43, fifomaniak napisał:

Czyzby to byl naped LG, o ktorym slyszalem ze jest tyle problemow? Moze nie czyta plyt dwuwarstwowych?
Sprawdz plytke u kumpla, jesli u niego bedzie ok, to chyba nie pozostaje ci nic innego jak
wymiana napedu, ewentualnie mozesz sprobowac zmienic firmware

zgadza sie, LG. to jutro do sklepu i po nowe, tylko jakie lite on czy samsung dobze dziala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 22:45, lord0 napisał:

> Czyzby to byl naped LG, o ktorym slyszalem ze jest tyle problemow? Moze nie czyta plyt
dwuwarstwowych?
> Sprawdz plytke u kumpla, jesli u niego bedzie ok, to chyba nie pozostaje ci nic innego
jak
> wymiana napedu, ewentualnie mozesz sprobowac zmienic firmware
zgadza sie, LG. to jutro do sklepu i po nowe, tylko jakie lite on czy samsung dobze dziala
?



nie kupuj LG, LITEONA i SAMSUNGA. kup sobie albo NEC-a albo PIONNIERA. ja mialem NEC7170 i byl rewelacja teraz mam PIONIERA112D i tez supoer sie sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 23:24, MLODY2K6 napisał:

nie kupuj LG, LITEONA i SAMSUNGA. kup sobie albo NEC-a albo PIONNIERA. ja mialem NEC7170 i
byl rewelacja teraz mam PIONIERA112D i tez supoer sie sprawuje


Eeeee, przesadzasz. Owszem, NEC robi również w moim mniemaniu jedne z najlepszych nagrywarek (miałem blisko dwa lata NEC 3451) ale napędy LG nie są złe. Nic nie można im zarzucić. W przeciwieństwie z kolei do Liteonów i Samsungów, które psują się na morgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 23:46, mrosi napisał:

> nie kupuj LG, LITEONA i SAMSUNGA. kup sobie albo NEC-a albo PIONNIERA. ja mialem NEC7170
i
> byl rewelacja teraz mam PIONIERA112D i tez supoer sie sprawuje

Eeeee, przesadzasz. Owszem, NEC robi również w moim mniemaniu jedne z najlepszych nagrywarek
(miałem blisko dwa lata NEC 3451) ale napędy LG nie są złe. Nic nie można im zarzucić. W przeciwieństwie
z kolei do Liteonów i Samsungów, które psują się na morgi.


to zależy...Powiedz, ile liteonów Ci się zepsuło, a może miałeś tylko Samsungi?! ja mam LiteOna i działa 2lata bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 23:46, mrosi napisał:

> nie kupuj LG, LITEONA i SAMSUNGA. kup sobie albo NEC-a albo PIONNIERA. ja mialem NEC7170
i
> byl rewelacja teraz mam PIONIERA112D i tez supoer sie sprawuje

Eeeee, przesadzasz. Owszem, NEC robi również w moim mniemaniu jedne z najlepszych nagrywarek
(miałem blisko dwa lata NEC 3451) ale napędy LG nie są złe. Nic nie można im zarzucić. W przeciwieństwie
z kolei do Liteonów i Samsungów, które psują się na morgi.



mialem takiego samego NEC-a jak ty i tez byl super. O LG nikt nie mowi z tego wzgledu ze LG nie trafia do seriwsow sklepow komputerowych tylko do autoryzowanego przedstawiciela w danym wojewodztwie. Wiec tak naprawde nikt nie wie jak czesto te napędy sie psuja, ale uwierz mi znajomy wlasnie dostarcza im paczki i mowi ze napedow maja duzo na serwisie i nie chodzi tu o jakies odtwarzacze dvd stacjonarne tylko naped dvdrw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 00:04, gaweyn napisał:

to zależy...Powiedz, ile liteonów Ci się zepsuło, a może miałeś tylko Samsungi?! ja mam LiteOna
i działa 2lata bezawaryjnie.


LiteOn - jeden - więcej nie kupię.
Samsung - wprawdzie nie napęd ale dysk twardy. Straciłem zdjęcia z 3 lat. Firma Samsung wypina się na klientów.
W sumie zawsze można powiedzieć, że nawet Mercedes się może popsuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z tego co mi mówią u mnie w serwisie, najwięcej trafia do nich Samsungów i LiteOnów. Faktem jest, że LG ma serwis w systemie "door to door", jednak wnioskując z opinii moich znajomych (a znamienita większość ma właśnie na[ędy LG) to raczej nie jest tak źle. Bynajmniej jeszcze nie słyszałem aby któremukolwiek z nich popsuł się napęd. Zresztą, w domu mam trochę sprzętu LG. Gdybym miał jeszcze te urządzenia kupować - wybrałbym bez zastanowienia LG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam takie trochę głupie pytanie: od jakich rozdzielczości jest wymagane aby karta graficzna miała na pokładzie 512 MB ram?
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 01:17, maniekk napisał:

Witam.
Mam takie trochę głupie pytanie: od jakich rozdzielczości jest wymagane aby karta graficzna
miała na pokładzie 512 MB ram?
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

takich których twój monitor i tak nie obsłuży. te 512 mb ram to tylko marketingowy chwyt.
ps a skoro już piszę, to mam już 2 napęd lite-on (poprzedni sprzedałem z komputerem) i żadnych problemów (w przeciwieństwie do lg i creavite, które padły niedługo po zakończeniu się gwarancji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się