PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2007 o 14:25, SSebaSS napisał:

To jak se z nim poradzić ?

na początek umyć spodnią warstwę płyty, może jest po prostu brudna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 14:22, Virus 500 napisał:

Dobra zmieniłem w obu napędach na Cable Select i kurde to samo tylko jeden mi widzi :/

automatyka bywa zawodna, ustaw ręcznie master/slave
edit: a przy okazji jaki zasilacz? może zwyczajnie przy 2 napędach tak napięcie 12v spada że dla tego bardziej "czułego" brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko, już mnie oczy bolą. Ten zafajdany monitor dalej się psuje, czasami ma normalne kolory, ale przeważnie nie wyświeta koloru czerownego i wogóle jakieś morskie kolory wyświetla. Jak się kompa na dłużej wyłączy i potem go włączy kolory są normalne, ale po godzine czy dwóch znowu robi swoje i korzystać z kompa się nie da. Nie wiem o co chodzi, druciki są proste i dobrze się stykają, tak samo z kartą graficzną. Czy ktoś wie o co chodzi? Bo jak będe musiał nowy monitor kupić albo na naprawdę dać z 200 zł to chyba się powiesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem, znalazłem dwa pliki, które nie mam pojęcia po co są, a ważą sporo... chodzi o to, że jakby "przybierają na wadze" a rzecz w tym, że akurat na tym dysku mam bardzo mało miejsca, bo system na nim stoi i nie mam już z czego go wyczyścić, a tu nagle takie dwa pliki sobie siedzą i strasznie mi przeszkadzają. można to to bez obaw usunąć?

20071208163629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 16:36, pizmak666 napisał:

mam problem, znalazłem dwa pliki, które nie mam pojęcia po co są, a ważą sporo... chodzi o
to, że jakby "przybierają na wadze" a rzecz w tym, że akurat na tym dysku mam bardzo mało miejsca,
bo system na nim stoi i nie mam już z czego go wyczyścić, a tu nagle takie dwa pliki sobie
siedzą i strasznie mi przeszkadzają. można to to bez obaw usunąć?

w jakim katalogu są te pliki? bo ja tam widzę pełny przekrój (być może jest to katalog dla plików tymczasowych (programy zapisują tam informację które co prawda będą jeszcze potrzebne, ale szkoda na nie miejsca w ramie ew się tam zwyczajnie nie zmieszczą (co może zajść np przy obróbce grafiki o dużej rozdzielczości albo filmów, ew kopiowaniu płyt), i wszystko co nie ma aktualnej daty można spokojnie skasować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 16:36, pizmak666 napisał:

mam problem, znalazłem dwa pliki, które nie mam pojęcia po co są, a ważą sporo... chodzi o
to, że jakby "przybierają na wadze" a rzecz w tym, że akurat na tym dysku mam bardzo mało miejsca,
bo system na nim stoi i nie mam już z czego go wyczyścić, a tu nagle takie dwa pliki sobie
siedzą i strasznie mi przeszkadzają. można to to bez obaw usunąć?


Jeżeli jest to katalog Temp, a z tego co widzę to tak, to możesz zaznaczyć wszystkie pliki się w nim znajdujące i je skasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 16:42, Nufiko napisał:

Jeżeli jest to katalog Temp, a z tego co widzę to tak, to możesz zaznaczyć wszystkie pliki
się w nim znajdujące i je skasować.


no znajdują się tak jak widać. czyli wszystko tam mogę skasować? to dziękuję za rozwianie wątpliwości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 14:50, SSebaSS napisał:

Umyłem pożądnie z mydełkiem i... nie pomogło dalej w tym samym miejscy wyskoczył błąd

Istnieje jeszcze jedna metoda, ale rzadko zdaje egzamin. Otóż za pomocą odpowiedniego programu (np. cd bremse) można spowolnić napęd optyczny (im wolniej będzie się płyta obracać, tym większe szanse że jednak się doczyta). Co prawda kopiowanie/instalacja potrwa dłużej, (bo będzie działał jako 4 czy też 8 x a nie kilkadziesiąt) ale jednak ma szanse się skończyć powodzeniem.
ps jak się uda, to koniecznie zrób kopie płyty. następnym razem może się już nie udać.
pps jak jest uszkodzona warstwa lakieru (to ta częśc z napisami, obrazkami itp) na górze, to nic nie poradzisz. Lustro odbijające światło lasera jest tuż pod nią (a co za tym idzie musi być w idealnym stanie, w przeciwieństwie do strony spodniej gdzie rysy często da się jeszcze "obejść" za pomocą danych nadmiarowych (pozwalają na odtworzenie uszkodzonej zawartości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo o to łącze: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl. Wybierz odpowiadające konfiguracji twojego laptopa opcje i ciesz się "świeżutkimi" sterownikami. A na przyszłość pamiętaj, że oficjalna strona internetowa producenta sprzętu jest w kwestii sterowników czymś świętym, no może prawie świętym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 16:45, pizmak666 napisał:

no znajdują się tak jak widać. czyli wszystko tam mogę skasować? to dziękuję za rozwianie wątpliwości
:D

jak nie masz uruchomionych żadnych programów, to tak. inaczej może się okazać że coś z któregoś akruat korzysta (i stąd moja wzmianka o aktualnej dacie, jak ma inną to znaczy że albo program niechlujnie napisany albo się np zwiesił i niepotrzebnych już plików nie skasował).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 16:42, BzyQacz napisał:

Panowie, potrzebuję linka do sterów grafiki na laptopa: GeForce 8400MGS.

szukaj na stronie producenta lapka, nvidia na swoich stronach udostępnia tylko sterowniki do laptopów dla kart serii 7 i nic poza tym, możesz jeszcze poszukać poprzez panelsterowania, menadzer urządzeń, wybierasz kartę graficznę , właściwości i dalej aktualizuj sterownik, system sam sprawdzi czy jest nowszy i zaktualizuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z gra world of warcraft ale jest on zwiazany prawdopodobnie z kompem
jak gram to na ekranie gry wyskakuja mi takie przelotne plamki itp i odczasu do czasu przycina mi sie na kilka sekund
chcialbym sie dowiedziec jakie jest tego zrodlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 17:25, xKowaLx napisał:

mam problem z gra world of warcraft ale jest on zwiazany prawdopodobnie z kompem
jak gram to na ekranie gry wyskakuja mi takie przelotne plamki itp i odczasu do czasu przycina
mi sie na kilka sekund
chcialbym sie dowiedziec jakie jest tego zrodlo

przegrzewająca się/za mocno podkręcona karta graficzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj... schłodzic nieco karte graficzną ... lub dodać jakiś wiatraczek...
lub
tez rozkręc kompa i go wyczyść.. moze masz tam za dużo brudu i to podnosi temp. i właśnie od tego dzieją sie takie rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się