PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Zapewne to wina przegrzanego układu graficznego lub pamięci na GPU. Sprawdź, czy chłodzenie dobrze działa i styka, może się okazać, że trzeba będzie zmniejszyć takty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 17:42, DJ Danielus napisał:

Zapewne to wina przegrzanego układu graficznego lub pamięci na GPU. Sprawdź, czy chłodzenie
dobrze działa i styka, może się okazać, że trzeba będzie zmniejszyć takty.


wyczyscilem kompa przenioslem go w inne bardziej przewewne mmiejsce ale nie wiem o co chodzi z tymi taktami i jak je zmniejszyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z niektórymi filami. tzn widzę tylko zielone tło. ale nie ze wszystkimi, tj. niektóre formaty otwierają się bez problemów.
tutaj dam linka z filmem którego formatu mi nie otwiera... http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;igtv,743;core.html?filtr=0,0&x=igtv,743&ticket=29636800518585375R1lCQ3tfZ667kOBA2ebHyeZH7hE 5Lw5aEjstXYZzq%2FZ6sz4M3Lh%2Fr3B3c%2FHJmTlipMf5MKw6%2FlDza%2FBeq0qtyH4JWBbqyUVtqv4vSIZqzQGCvov0o27umOmlpxUKeoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 20:05, SSebaSS napisał:

Czy ktoś może mi powiedzieć jak można odzyskać dane z porysowanej płytki ??

z której strony? jak do spodu, to TEORETYCZNIE są pasty które na to pomagają, ale jak dotąd żadne testy nie dowiodły ich skuteczności. dlatego też jedyna pewna możliwość to back-up (kopia zapasowa) albo obraz tejże płyty na dysku (płyta cd/dvd to wbrew obiegowej opinii dość delikatny nośnik). Naturalnie poza metodami które już ci podałem, ale skoro pytasz dalej to spowolnienie napędu też nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a instalowałeś divixa z tego linka co jest pod filmem? bo u mnie na trio Linux + Firefox + mplayer plugin (dzięki niemu mplayer może odtwarzać filmy w okienku przeglądarki) działa, tyle że wygląda na to że film jest "szerszy" od okienka (a w każdym razie napisy na początku są ucięta od prawej strony, i nie widać ich w całości) ale to już może być sprawa zbyt niskiej rozdzielczości u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem, to jasne. ale problem jest chyba z foramtem .wmv czy czymś, zaraz sprawdzę zresztą które to były konkretnie... myślałem o zainstalowaniu kodeków któryś, ale nie za bardzo pomogło. no wcale nie pomogło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 21:05, pizmak666 napisał:

zainstalowałem, to jasne. ale problem jest chyba z foramtem .wmv czy czymś, zaraz sprawdzę
zresztą które to były konkretnie... myślałem o zainstalowaniu kodeków któryś, ale nie za bardzo
pomogło. no wcale nie pomogło :/

hm a próbowałeś odtworzyć to allplayerem? ten napisał by wprost czego mu trzeba żeby dany film odtworzyć. Jeśli zaś chodzi o wmv, to czasem możesz potrzebować aktualizacji Windows Media Playera (bo stosowne (de)kodeki są chyba w pakiecie z nim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 10:01, Misquamaqus napisał:

Od 1600\1200 pikseli. Nie wiem z jakimi kartami miales do czynienia.....jestem sklonny stwierdzic,
ze 320 mb na pokladzie wystarczy jak na razie do plynnego grania w kazdego rodzaju gry.


Właściwie to powli przymierzam się do 8800GT 512MB, chociaż skoro teraz nówki 8800GTS 320MB, chodzą po ok. 900 złoty, może bym się na nią skusił.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te pytanie raczej nie nadaje się do ,,Upgrade Kompa'''', więc zapytam tutaj.
Mam dwa komputery, jeden jest podłączony do Internetu przez kablówkę. Czy da się jakoś legalnie rozdzielić łącze na dwa komputery? Słyszałem o routerze, ale nie wiem, jak do tego się zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Tylko musi być to w jednym lokalu mieszkalnym(tak jest przy neostradzie). Np. twój kolega nie może podłączyć się do twojej sieci. No i oczywiście router aby można było od modemu przesłać sygnały po dwóch telefonicznych kablach ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 09:10, TetraGramaton napisał:

Oczywiście. Tylko musi być to w jednym lokalu mieszkalnym(tak jest przy neostradzie). Np. twój
kolega nie może podłączyć się do twojej sieci. No i oczywiście router aby można było od modemu
przesłać sygnały po dwóch telefonicznych kablach ;].


Chyba nie doczytałeś, mam (ja) dwa komputery i jeden z nich jest podłączony do Internetu przez kablówkę. Nie mam neostrady, nie chcę udostępnić łącza dla mojego kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 09:02, lewak napisał:

Te pytanie raczej nie nadaje się do ,,Upgrade Kompa'''', więc zapytam tutaj.
Mam dwa komputery, jeden jest podłączony do Internetu przez kablówkę. Czy da się jakoś legalnie
rozdzielić łącze na dwa komputery? Słyszałem o routerze, ale nie wiem, jak do tego się zabrać.

to jest tak , rozdzielenie sygnału czy jest legalne to już zależy od regulaminu dostawcy netu. najlepiej jeśli będziesz miał router, wtedy podlączasz modem do portu WAN a następnie podłączasz komputery do portów lan, ewentualnie udostępniasz łącze przez WiFi, w tym drugim przypadku warto włączyć szyfrowanie i filtrowanie adresów MAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam dziwny problem z komp. podczas pracy na nim zdarza sie ze obraz zamiera i pomaga tylko reset czasami też sie restartuje (blu screen) i wyskakuję następujący błąd. Temp. jest Ok napięcia tez ram testowałem OK grafika myślę że też , system 3 dniowy cio to może byc ??

20071209122848

20071209123039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 12:31, Chilid napisał:

Witam wszystkich mam dziwny problem z komp. podczas pracy na nim zdarza sie ze obraz zamiera
i pomaga tylko reset czasami też sie restartuje (blu screen) i wyskakuję następujący błąd.
Temp. jest Ok napięcia tez ram testowałem OK grafika myślę że też , system 3 dniowy cio to
może byc ??

sprawdź sterownik od karty graficznej, ewentualnie zasiłka daje za niskie napięcie dla karty graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się